Nie som spokojná s triednou učiteľkou mojej dcéry

krejzinka11
2. jún 2017

Ahojte, mam tazke srdce na triednu mojej dcery. Dnes som sa s nou skaredo pohadala. Dcera je piatacka, pani ucitelka je triedna aj piatakom a aj deviatakom, co uz je prva vec na povazenie. Ako moze mat pod sebou dve triedy? potom sa ani jednej dostatocne nevenuje. Stale im odpadavaju hodiny s nou, lebo nie je tam, bud je chora, alebo neviem kde je. ale stava sa to velmi casto, niekolkokrat do mesiaca mi dcera oznami, ze ucitelka nebola v skole. Ale k veci, dnes prisla dcera zo skolskeho vyletu, vystupili z autobusu a skupinka, na cele s pani ucitelkou isla cez cestu, nie vsak po priechode pre chodcov, ktory bol par metrov dalej, Bola to dost husta krizovatka, a auta kvoli nim museli zastavovat. Zakricala som na dceru, ze preco ide tadial. Ucitelka zacala rozhadzovat rukami, ze aky mam problem, tak som jej zvysenym hlasom povedala, ze aky to dava ziakom priklad, ked ide s nimi takto cez cestu. a ona namna, ze sak isla s nimi, nic sa nestalo. nakricala som na nu, ze sa budem stazovat, chytila dieta a isla prec. a ona zamnou, ze kludne, a dajte ju aj preradit do inej triedy, budem len rada.
Ano, reagovala som kusok prehnane, lebo uz ma stvu ucitelkyne vymysli, dcera sa na nu vela stazuje doma.

Zvazujem sa jej ospravedlnit, ale len preto, ze som kricala, za tym co som povedala si stojim. Mam sa na nu stazovat? (inak riaditel je jej partner, cize myslim ze zle z tej mojej staznosti aj tak nebude mat) Tiez sa bojim, ze si zasadne na moje dieta, dcera je taka labilnejsie, ofucala sa za to namna, a zamkla sa v izbe, a nechcem aby kvoli tomuto mala problem s chodenim do skoly :(

tranquillo
5. jún 2017

Celé školstvo aj zdravotníctvo je u nás na zaplakanie. Tak ako do nemocnice si treba zobrať všetko od toaletného papiera cez čistiace prostriedky a obrúsky až po príbor, tak aj do školy musia platiť takmer všetky pomôcky rodičia. Len s tým rozdielom, že zdravotné sestry si zatiaľ nemusia nosiť z domu svoje injekcie, obväzy a tlakomery, čo sa o učiteľoch nedá povedať. Ale to je zas na úplne inú debatu.

dai
5. jún 2017

hm... malo by sa zacat platit skolstvo a bude pokoj😉 ja platim a ucitelia su v pohode ( a to okrem platenia aj ceruzy si decka nosia same😀 )

tranquillo
5. jún 2017

@dai no vidíš 😉 mne sa koľkokrát stalo, že som sa na konci hodiny nemala ani s čím podpísať, lebo som všetky perá rozdala (prevažne v učňovských triedach 😂) ale zas do jazykovky a na súkromné doučká mi chodili "vyzbrojení" až po uši 😂 to bola sranda pozorovať tie priepastné rozdiely.

dai
5. jún 2017

@tranquillo pozri, kopu ludi si vzdelanie nevazi - koncepcne sa financna poddimenzacia skolstva absolutne neriesi - ja tam na prechodne obdobie inu moznost nevidim - jasne ze miera prispevkov musi kopirovat nejake tie rodinne volne prijmy, ale nieco by podla mna rodicia platit mali - potom by 2x rozmyslali ako budu aj vlastne deti podporovat v uceni, aku kvalitu od skoly a ucitelov budu vyzadovat etc. ... ja sa smejem ze moje deti by uz mali byt v BA zato co sme investovali do ich vzdelania - na ukor dovoleniek v horsich casoch napr. ... tym padom jasne ale ze ocakavam od ucitelov aj skoly vela - a nastastie na 90% mi to aj dava - potom necitim potrebu mrncat na ucitelov a riesit somariny....

lalinko2010
5. jún 2017

Ja mám len jednu otázku - je tu aj učiteľka čo učí v materskej škole a má priemer plat v hrubom 821eur?

mamutka
5. jún 2017

@zltyslonik ale ved to aj my nosime, neboj. Pisala som o kamoskach, ktore s detmi tvoria a nakupia im na to ozdobny papier, servitky, lepidla a stuhy.... lebo je to male mesto, deti si nedonesu a riaditelka povie, ze na to nie su peniaze
v tomto rozkradnutom state sa uz necudujem, ze si dieta musi doniest do skoly mydlo aj servitky, tu ma seru uplne ine veci a robi sa s tym velke....

kenzom
5. jún 2017

@zuzana76 prepac ale mas uplne mylnu predstavu o fungovani skol a uvazkoch....ucitel uci svoje predmety podla aprobacie, zakazdym ina kombinacia,kazda skola ma iny pocet tried, to znamena ze ucitelia nemaju svoj uvazok zakazdym naplneny...alebo ucia nieco na co nemaju kvalifikaciu...ale peniaze maju podla oducenych hodin teda aj menej,preto ak chcu ucit len to co maju v aprobacii a mat plny uvazok,tak mozno sa im zadari ucit na dvoch skolach co je samozrejme narocne na logistiku a ustretovost zamestnavatelov,pretoze robit rozvrh nie je sranda...a predstava riesenia zakonom ze nieco je narocnejsie a nieco nie je uplne mylna...

kristinaanna
5. jún 2017

@dm2 vodič autobusu nerobí každý deň, robí sa dva dni dva dni voľno

dm2
5. jún 2017

@kristinaanna ani ucitel nerobi kazdy den, robi 5 dni v tyzdni 😉 a vodic autobusu robi dalejo viac hodin pocas smeny ako ucitel

kristinaanna
5. jún 2017

no neviem, tiež môže šoferovať len 4 hod v kuse a musí mať prestávku štyri hodiny, a tí čo chodia na krátke trate tiež nejazdia 8 hodín

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ostorha
5. jún 2017

@dm2 No nahodou o tom nieco viem manzel bol 2 roky vodicom z povolania nie sice autobusu ale bol taxikar a jeho pracovna doba bola 5 dni v tyzdni 12-tky a 2 dni volna akurát jeden den volna cely prespal takze sme realne mali mala otca a ja manzela na jeden jediny den v tyzdni funkcenho a schopného sa vôbec niecomu venovat,Nehovoriac o tom ze je to nesmierne zodpovedna a psychicky vycerpavajuca robota na dennom poriadku boli konfliktni ludia vo vecernych hodinach agresori a opilci a nie jeden nie dva krat sa stalo, ze do manzela fyzicky skusali skakat , alebo mu ukradnut penazenku ,ale len skusali pri skoro 2 metroch a 120kg by toho vela nezmohli,teda ak by nemali zbrane co nie je vylucene aj s tym treba v tomto prostredi pocitat.Nemala som pocit kludu ked siel do nocnej a nehovoriac o tom ze v cistom doniesol okolo 750 max 800 euro plus sem tam nejake tringelty ja na materskej .Obaja sme uznali ze takto zit nechceme tak sme pobalili kuchre a malu a hajde smer Switzerland.Lebo fakt ten zivot bol o nicom aj financne aj ako rodina sme nezili a vecny strach no hnusne povolanie.

dm2
5. jún 2017

@kristinaanna velmi sa mylis, poznam hned niekolko v okoli ktori jazdia v primestskej doprave a napr sused ked ma smenu tak zacina o 5.00 a konci o 16.30...rovnako dalsi ked.ma.smenu jazdi prvym rannym spojom od 4.45 a ppsledna jazda mu konci 19.00

zuzana76
5. jún 2017

@kenzom prosim? Ja kde pisem o fungovani skol a úväzkoch?

zuzana76
5. jún 2017

@kenzom ci reagujes na ten lajknuty príspevok? no podla mna je to dost nespravodlive, ja viem ako sa robia uvazky, v nasej skole neuci nikto vôbec ziadny predmet neodborne napr. vsetci mame uvazky naplnene, preco by sa nemali predmety diferencovat, pozri ja mam aj vychovnovzdelavaci rpedmet a 3 CUJ a to sa porovanavat neda, to je pipastny rozdil ucit jedno a ucit druhe

zuzana76
5. jún 2017

@kenzom a tymto nezatracujem vychovne predmety , aj tie musia byt, dnesne deti uz nevedia nic zasit, pomaly ani kreslit o spievani uz ani nehovoriac, vychovne predmety su stale utlacane, ale zase ta priprava, vôbec ziadne opravovanie prac atd...to sa neda porovant napr s anglictinou v maturitnom rocniku, sorry

dai
5. jún 2017

@zuzana76 zuzka ale ta priprava je vzdy len o ucitelovi - ked chce niekto robit hudobnu ci vytvarnu poriadne tak ma aj poriadnu pripravu - detto telesnu... a ked niekto ma na haku anglictinu tak priprava ziadna - uprimne, ja som sa z nemciny aj anglictiny za 8 rokov na ZS a gymnaziu nenaucila ciste nic... vsetko sama z telky, potom 1 jazyk na vyske a druhy az v praci - ti ucitelia boli oproti tomu co robi ta moja baba v praci len veeeeelmi slaby odvar... a napr. telocvikar nasej malej perfektne veci pre nich pripravuje - fakt ich uci pohybu, strieda, decka musia tiez pripravovat hodiny, rozcvicky, motivuje ich...

zuzana76
5. jún 2017

@dai vidis a ja som sa ucila oba na skole, aj som z nich maturovala, aj to len na gymnaziu a treti jazyk az uplne sama, samozrejme, ze priprava je na ucitelovi, vlastne dostali sme sa k tomu, ze ucitelia su zbytocni, takmer nikto sa nic v skole nenaucil, takze skoly vlastne netreba

dai
5. jún 2017

@zuzana76 velmi zly zaver - aspon teda ak ho robis na zaklade mojich prispevkoch... ja silno rozlisujem medzi dobrym a zlym ucitelom - dobry v tebe vzbudi zaujem o danu vec, namotivuje ta do buducna - ja napr. dejiny som sa naucila milovat z casti cez mojho ocka ale potom hlavne cez ucitelku na ZS - akoby rozpravky rozpravala - tak som sa citila na jej hodine🙂 a na gymply polka nasej triedy dejiny neznasala lebo ich ucili drilovacie tiez akoze ucitelky :-/ podobne sa mi stalo s chemiou - na ZS moja velka laska vdaka ucitelovi pri ktorom som mala pocit ze objavim kamen mudrcov, na gymply velka bieda☹ a prikladov ma kazdy z nas milion podla mna - kazdy zazil wau ucitela ktoreho si nesie v sebe a aj ucitela ktoreho by radsej nestretol lebo mu znechutil krasne veci ku ktorym sa mozno uz nikdy nedostane lebo nenajde v sebe samomotivaciu s tym opat zacat inak ako bol nauceny zlym ucitelom v skole...) ti dobri ucitelia - mne je uplne jedno co ucia ( lebo pre umelca je dolezite zalubit sa do vytvarnej ci hudobnej, pre biologa do chemie a biologie, pre zurnalistu do etiky etc. - neexistuje vseobecne nieco dolezite a nedolezite ) - maju mat zato adekvatnu odmenu a zli maju vypadnut zo skolstva a ist robit dajme tomu na ten urad kde zas toho az tak vela pokazit nemozu ....
jazyky - ano, ja som mala smolu a zaroven stastie ze niekde mam nato talent a filmy ma bavili len tie co neboli v slovencine... maturovala som z oboch, maturitne temy som sa nabiflila kedze moja aktivna znalost bola miziva ( pasivna z telky velmi fajn ) - priprava ucitelky k maturite? dostali sme knizku a mali sme sa temy ucit naspamat - samozrejme za 1😉

zuzana76
5. jún 2017

@dai hmmm vidis a teraz ta priprava takto absolutne nemoze prebiehat a deje sa to asi takou formou ako popisujes ty, kedze dnes maturita nie je, ze vytiahnes a odverklikujes temu, ale najskôr musis prejst PFIČ a EČ, teda písomnou castou, ktora sa sklada z casti gramatickej, pocuvania, citania a napisania eseje, bez aktívnej znalosti to nedas, cize nie ako pred 20 rokmi, moj zaver je samozrejme ironia, a pochybujem, ze dnes este niekto tak cui ako spominas, teda jazyk, ze sa nieco nabiflis, ved vyslovene aj ucebnice su uz inak stavane, online cvicenia, atd...

dai
5. jún 2017

@zuzana76 vidis... a napriek tomu nam s jednotkami aj teraz koncia decka ktora nevedia jednu suvislu vetu povedat v cudzom jazyku🙂 teraz bola u nas akurat cerstva maturantka z nemciny - za 1😉 pozerala s mojou 9rocnou film a pocula som len nejake sususu... tak som isla pozriet co si tam taka velkacka s mojou krpatou suskaju - skus si tipnut.... moja jej to musela prekladat☹ slecna nemala ani paru☹

kenzom
5. jún 2017

@zuzana76 priprava ziadna? Nezartuj,ano vsetko sa da odflaknut..a vela ludi odflakne, ale ked to robis poctivo neriesis nic ine ako zhanas material tak aby bolo lacno, aby sa to stihlo za 45minut,aby to deti bavilo, aby sa aj nieco naucili....otravujes cele svoje okolie aby ti zbierali to alebo ono aby si mohla s detmi nieco urobit pre rodicov, na sutaze a pod...ver ze ucim aj klasicky predmet a dokazem to porovnat su chvile kedy neriesim na vytvarnej co ucit...ale za co,lebo deti si ani len ceruzky nenosia,
... ale peniaze nie su....a na toto ani nikdy nebudu...lebo aj pre kolegyne je to volaco menej..kde sa ma rozvijat fantazia a kreativita netusim...

dai
5. jún 2017

@kenzom ja som plne s tebou - uplne sa vytraca formovanie cloveka ako celku - potom sa cudujeme preco su deti ako ovecky, len opakuju naucene frazy, neschopne rozmyslat, kreativita nikde, cit pre pekne veci detto, eticke zmyslanie im nic nehovori - lebo ved vychovy su tak nedolezite☹ zato nabiflovat sa archimedov zakon, ci vzorce im v zivote vela prinesie☹ ci ovladat gramatiku z cudzieho jazyku 10x lepsie ako native clovek ( to sme my na gymply vsetci ovladali🙂 ale ceknut sme nevedeli...)
suhlasim s tym ze odflaknut sa da vsetko, o to viac si treba cenit kazdeho kto robi svoju pracu - akukolvek - nalepsie ako vie a ako sa da... mne napr. doma upratuje agentura 1x do tyzdna - chodia mi asi 3 damy - 1 z nich je nenormalna - ked mi nepride ona tak to hned vidim - akonahle je v tej skupinke tak je vysledok uplne iny - to su ti ludia co robia rozdiely😉 ako som uz pisala - the devil is in detail😉 a prave ten rozdiel moze uplne zmenit ludsky pohlad na danu pracu a jej vysledky...

kenzom
5. jún 2017

@dai ano potom sa cudujeme ze sa zbura nejaka pamiatka vsak co je to iba stara budova...par dni dozadu...matica slovenska nechala splesniviet diela F.Hloznika, ano niekto nemal sajn co su to za veci...vsak vsebecne vzdelanie nie je nutne...to je obraz slovenskej kultury a vztahu ku vzdelaniu

bmuller
5. jún 2017

@dai a nie sme zase pri teme "spokojnost rodica s ucitelom"?- ucitelia v sucasnosti hodnotia mozno casto nie uplne podla vedomosti ziakov, ale radsej pre pokoj daju lepsiu znamku aj takym, ktori si to celkom nezasluzia - teda napr. preto, aby sa rodicia nestazovali, ze dotycny ucitel na ich dietati sedi, kedze mu nedava dobre znamky? (ved predsa ich dieta to urcite vie lepsie nez na 3 ci 4)... trochu bludny kruh 😠 a potom sa tie jednotkarske vedomosti niekedy ukazu 🙄

dai
5. jún 2017

@bmuller ale ja nepisem nic o znamkach... ked vychovas dobre ziakov tak z nich budu uvedomeli rodicia, ked nie tak taky co sa pojdu hadat s ucitelom kvoli jednotke aj ked znalosti jeho dietata su niekde uplne inde... Ja nepotrebujem aby moje dieta malo same jednotky a ani si nepamatam ako inspirativnych ucitelov tych ktori znamky davali zadarmo...

bmuller
5. jún 2017

@dai myslim na margo toho prispevku, kde jednotkarke z nemciny prekladala tvoja 9rocna dcera - takze odkial ta jej jednotka?
... hej, nam ako "generacii 80 ci 90 rokov" znamky este zadarmo nedavali. a bralo sa, ze ked daco vies nezavisle od znamky, v zivote sa nestratis. ale zaroven nasi rodicia nebrali tak citlivo, ked sme nemali ciste 1. alebo ked sme tie ciste 1 nemali, tak skor stali na strane ucitela nez na nasej - mali sme sa viac ucit a menej venovat hlupostiam 😀 lebo z mnohych prispevkov tu na MK v podobnych temach mam skor opacny pocit - moje dieta je pretazene, ucitelka sa im nevenuje, sedi na nom....

dai
5. jún 2017

@bmuller aha... tak tam som si 100% ista ze jej mama podobne akcie nerobila - je to asi ta najcoolovejsia mama s najvacsim nadhladom aku poznam🙂 to musela byt akcia ucitelky...
inak ja som sami jednotkar a par jednotiek zadarmo - nevypytanych nikym som dostala - nechceli mi pokazit vysvedcenie a podobne.. moja dcera nema ciste 1tky ale viem ze sa v zivote nestrati😉

bmuller
5. jún 2017

@dai tak mozno ta p.profesorka bola z tych pripadov, ktore nechcu deti stresovat znamkami - vysvetlia, preskusaju, ale oznamkuju mierne, nekazia vysvedcka solovkami... su oblubeni a deti aj rodicia su spokojni 😍 ...akurat je otazne, comu je to na prospech ... ci takto "naucene" dieta nepride do Nemecka a nebude sa citit sa ako v spanielskej dedine 😀
(aj ked jasne, znamky nemusia byt odrazom reality - ci v pozitivnom alebo negativnom zmysle 😉 )