Peračník pre prváka

mimiqa12
21. sep 2021

Ahojte poraďte prosím aké peračníky majú vaši prváčikovia?
Ako tak pozerám príde my dosť málo tých putok na farbičky a tak, keďže len fixiek a farbičiek treba po 12ks.
Plus ceruzky, pero a už je to 27.

bagre
21. sep 2021

dvojposchodový - 1 časť na farbičky, druhá na nožnice, 2 perá, ceruzky, gumu... nikdy nechceli 12 farbičiek - len základných 6, plus som ešte dala ružovú, fialovú, oranžovú, potom ešte chceli sivú. A fixky nemajú prváci aspoň u nás

patka06
21. sep 2021

Ako píše maminka vyššie, do peračníka len 6 základných farieb, fixky vôbec, 2 ks pera a 2ks ceruzky, nožnice, guma
úplne stačí tento typ, väčší by zbytočne zaťažoval školsku tašku

spadnutaslivka
21. sep 2021

moja je veľmi kreatívna, neuspokojila by sa so 6 alebo 8 farbičkami :D ale tiež má len taký, ako tu na obrázku. Má tam sadu farbičiek, obyčajnú ceruzku, gumu, strúhadlo a nožnice. a to pero sa tam v pohode ešte vojde, keď im ho bude treba. Fixky nepoužívajú

pribinak
21. sep 2021

Prvák potrebuje fixky?

janickacrazy
24. sep 2021

@mimiqa12 Tak rozkladací ako je na obrázku, ale my máme ešte aj na ľavej strane ďalšiu rozkladaciu časť. Ja dávam 12 pasteliek, pero, ceruzky, gumu, nožnice, struhatko. Fixky do školy naši v prvej triede nepotrebovali, len do družiny, tie sme mali osobitne v malom puzdre.

mimiqa12
autor
24. sep 2021

@janickacrazy Ďakujem pekne 🙂 nevedela som že nepotrebujú fixky. Tak tiež to asi vyriešim puzdrom čisto na ne.

ivanka12311
24. sep 2021

Ak môžem poradiť takýto prvákom úplne stačí a vybavíte si ho ako vy chcete a čím chcete..ja som urobila riadnu hlúposť kúpila som ho vybavený (fixky v ňom niektoré nepísali, pastelky zle farbili, ceruzky išli ťažko zgumovst)tak celý som ho vybavila novým do Stabilo, okrem pera a fixiek.

20erika07
24. sep 2021

@mimiqa12 https://www.skolske-tasky.sk/ars-una-peracnik-v...

Najlepsi pre syna aj dceru, iba jeden zips a miesta vela

nikka055
24. sep 2021

V pohode mu to staci...

lenka2710
24. sep 2021

@mimiqa12 moja ma v peračníku 3 ceruzky, nožnice, gumu, strúhadlo, možno 8 pasteliek a toť vsio, perom ešte nepíšu, zbytočne by zavadzalo
Nemá veľký peračník, ešte si nesťažovala, že by jej nieco chýbalo 🤷‍♀️

katkaseiner
30. sep 2021

Odporúčam tiež 2poschodovy peračník, naši musia mať aj fixky aj farebné ceruzky a dokonca už aj 2pera, 2ceruzky...čiže je toho fakt veľa.

katulienkax
30. sep 2021

fixky nie naco

zuzubb007
30. sep 2021

jednoposchodový peračník, nosia len farbičky 12 kusov, 2 perá, 2 ceruzky, a zelené pero to je všetko úplne zbytočne dvojitý zaberá miesto aj záťaž, fixky v škole nepoužívajú deti

paulinam99
1. dec 2021

Najjednoduchší je najlepší, lebo sa v ňom dieťa lepšie orientuje. Takže našim deťom som kúpila vždy 1-zipsový/poschodový.