Platíte ZRPŠ a triedny fond?

20. sep 2022

U nas je to 18€ a 20€ a to neratam ze minimálne 25€ na pracovné zošity..plus v škôlke krúžok 25€,plavecky 50€.. september je zaberak na peniaze

simca06022011
20. sep 2022

@eeffka ale riesi to učiteľka, teda u nas vzdy

bambinomio99
20. sep 2022

fakt ste nikde nechodili ? Lebo ja teda mozem povedat ze nase boli aj v divadle, aj v meste, aj na koncertoch a podobne a nikdy za to neplatili, ratam branne a jeho organizacia, ak je este popri nejak hvezdaren alebo galeria tak aj tam sa plati a ked sa pozriem na karneval, diskoteky a sutaze co mali tiez to skolu musi nieco stat

eeffka
20. sep 2022

@simca06022011 no u nas nie, su to rodicovske peniaze , mame ich na ucte a ich minutie odsuhlasujeme.

lenkakravcova
20. sep 2022

No ja ti neviem prečo, ale tvoje dieťa na záchod v škole nechodí? Majú tam toaletný a mydlo? Alebo si nosí svoje so sebou?

simca06022011
20. sep 2022

@eeffka cize ked sa idu kúpiť zosity do triedy alebo zmrzlina detom tak vam idrme najskor obeznik? 😂
A strazi to ziak?

marryen
20. sep 2022

@lenkakravcova napríklad my sme sa ešte skladali aj na hyg. potreby.Takze zo Zrps sa to aspoň u nás nekupuje. Každý výlet,kino a pod. platíme. Tak potom ma naozaj zaujíma kam tie peniaze idú. Bud. týždeň máme rodičovské,normálne sa opýtam.🤷

viera77
20. sep 2022

@marryen ZRPŠ = peňažný dar škole. Posledné 2 roky ako vieme, boli deti počas školského roka viac doma ako v škole. Aj na ten 1 výletík sa skladali v plnej sume, lebo....A ten akože mikulášsky balíček? Fakt škoda slov.

autor
20. sep 2022

@lenkakravcova doniesli sme

autor
20. sep 2022

@bambinomio99 nikde ak neratam koncoročný vylet aj na ten pytali peniaze aj plavecky sme platili my, ja nieze nechcem platiť ale rada by som vedela kam idu moje peniaze

zuzulkazu
20. sep 2022

Vylety vzdy platili rodicia, nikdy nesli z fondu, mas narok na to opytat sa co sa kupuje za tvoje peniaze, u nas na prvom stretniti hned skasirovala 20e za pracovne zosity a zakladace, 15 e na ucet este poslat a 9 na aj, zrps neviem. Ale deckam sa kupuju papiere, hygienicke su v triede hlavne pri malych servitky utierky atd, veci na tvorenie, tonery, u nassa decka snazia motivovat ucitelky aj nejakymi malickosti-maju to tie ucky kupovat zo svojho? Nasa dokonca kolko krat derckam za svoje upiekla tortu, kolace zmrzku doniesla. A rodiacia aj mimo zrps nosia papier hygienicke, atd kazdy co moze, je to pre decka
Asi si trebanastudovat ako funguje financovanie tychto veci v skolach

eeffka
20. sep 2022

@simca06022011 ie na zmrzlinu sa na 20deti vyberia 20ka a pokladnik odnesie ucitelke. Zosity si riesi kazdy sam, my z toho kupujeme napr mikulassky balicek, dohadujems sa vylucne rodicia, ak ucitelke nieco treba poziada a sa sch ali nakup alebo nie

simca06022011
20. sep 2022

@eeffka divné

eeffka
20. sep 2022

@simca06022011 pre mna je divne dat peniaze 3osobe a necht jej ich, o svoje peniaze sa zaujimam

vulka
20. sep 2022

Máš pravdu, že je to v septembri nápor na peňaženku. Ale samozrejme máš absolútne právo pýtať sa na to, kde sa tie peniaze použili. Nám to vyúčtovanie triedna dáva. Do posledného centu.
A možno Ti bude útechou, že máš v škole jedno dieťa. predstav si, že si ich mala 3.

nadazdi
20. sep 2022

Škôlku som vychytala v dedine štátnu, je to super.. platím všetko jasne, je to to najmenej, pomôcky im ešte kupujem a nosím, deti sú tam 8 hodín, ostatok doma ale z toho 11 hodín doma spia, takže do čoho investujem? Asi predsa do času kde sú najviac, čiže do postele doma a do škôlky 😂 každopádne… po 3,5 hodinovom rodičovskom som si na 100% istá, že deti dám do sukromnej základnej školy, lebo tolko problémov kvôli 20€ prispevku som ešte nevidela 😅 na rodičku som bola poslednýkrát, viac ma tam nikto neuvidí

autor
20. sep 2022

@vulka o rok ma caka ďalšie dieta do školy takze viem si to predstaviť a teraz tiez nemám škôlku zadarmo

autor
20. sep 2022

@eeffka tak ja uz som učiteľke pisala nech sa nehneva ale chcem vedieť za co platim

eeffka
20. sep 2022

Ked ma ucitelka triedny fond, malo by byt samozrejmostou na rodicovsmom podat financny report. U nas to riesi poklasnim za 3min.

zobaka
20. sep 2022

to si zisti, ako som pisala 2 rokz korony čučali doma, casto krat aj kratene hodiny, ze sa ucili tak dve denne, nikde sa nechodilo, ked 30 ziakov zaplati 30 eur, (to je len priklad) to mas 900 eur, ved to je pekna sumicka...

liz_lemon
20. sep 2022

TF platim, to nam vzdy ucitelka vsetko napise, na co sa minulo, a ZRPS neplatim, raz nam davali zoznam, kde bolo vidiet, ze nie kazdy to plati, ono to dost zavisi na ucitelovi, niektori to ani nespomenu, a ini doslova nutia rodicov, aby to zaplatili, radsej dam skole 2%

louise
21. sep 2022

V triede dostávame vyúčtovanie minimálne raz ročne, ak niekto zažiada (chceli sme aj v polroku), pokladníčka poslala obratom. Minulý školský rok boli aj na koncoročnom 3dňovom výlete, mávali na školskom dvore na jar a v lete jógu (aby bolo po covide viac pohybu), mali besedy so spisovateľmi, boli na jahodách, celodennom výlete na Čachtický hrad, ... Hneď, ako sa dalo, sa im to učitelia snažili spestriť.

maminkadeticiek
22. sep 2022

Ja som nechala za stravu,vsetky fondy a platby v skole a skolke spolu asi 150€.A co spravim?Nezaplatim??Jasne ze ano.Vsetci vieme aky vietor spravi september v penazenkach,tak sa na to treba financne pripravit.

afrodizi
22. sep 2022

Autorka ved sa opytaj triednej kam idu tvoje peniaze, nie na mk, odkial mame vediet kam idu tvoje peniaze 🤦‍♀️

senta_sofia
22. sep 2022

Platim. Vela ludi sa ohana tym, ze to nie je povinne, ale na ine nepotrebne somariny peniaze ma. Toto je poplatok, co si pamatam aj ja z detstva, tak to neberiem ako nejaky novodoby vymysel. Triedny fond netvorime, vyberaju peniaze vzdy na co treba.

niki78281
22. sep 2022

Nie je to hanba. Je to dobrovoľne tak to proste platiť nemusiš. Nemal by to platiť nikto lebo školstvo by malo byť zadarmo aj tie toaleťáky, mydlo, kancelársky papier,... Na čo platíme všetky tie dane? Keď na to škola nemá tak nech si pýta od štátu. Vždy som platila zrpš a na koniec aj ten toaleťák som musela dávať deťom do školy. Triedny fond ok to sú peniaze pre triedu ale zrpš podľa mňa z neho ak niečo majú deti tak len minimum a 10 eur by im mohlo stačiť celkovo veď si prepočítajte koľko detí je na celej škole a vynasobte si to. Kde sú tie peniaze za školský rok? To je môj názor. Čiže ak nezaplatíš škola neskrachuje preto.

igiana
22. sep 2022

Da sa zaplatit aj na viackrat, pripadne o mesiac neskor. Staci sa dohodnut s ucitelkou.

sandra19860
22. sep 2022

ZRPŠ neplatím...

katrin69
22. sep 2022

U nás v škôlke je ZRPŠ 40€. Neviem ako to je, ale kamarátka mi vravela, že keď viac detí chodí do rovnakej školy, tak sa platí ZRPŠ len na jedného. Pýtala som sa v škôlke, že ako to je. Je to dobrovoľné, ale deckám za to kupujú farby, farbičky, papiere a všetko potrebné, aby sa učili... Takže je to na každom. V škole to bude iné, tam moje deti budú potrebovať a tam už nepovolím. Aby som za jeden mesiac bola v mínuse 500€ a potom to dobiehať celý rok, aby som sa zase takto vyhodila, je moc...

elzika
22. sep 2022

Treba sa opytat, ze na co boli peniaze pouzite

sandra19860
22. sep 2022

Triedny fond áno...