Platíte ZRPŠ a triedny fond?

20. sep 2022

U nas je to 18€ a 20€ a to neratam ze minimálne 25€ na pracovné zošity..plus v škôlke krúžok 25€,plavecky 50€.. september je zaberak na peniaze

bosorkabb
22. sep 2022

@andy_sixx24 nebudú. Stretnutie riaditeľov už prebehlo a školy sa zatvárať nikto nechystá.

danculka25
22. sep 2022

@lulupulu a? Co to tu pleties? Otazka bola polozena inac.

lulupulu
22. sep 2022

@danculka25 píše sa o peniazoch ze je to zaberák, tých 100€ predsa len na niečo pomôže ci nie? Teda nie tým ktorí ich prefajčia a potom sa sťažujú 🙂

danculka25
22. sep 2022

@lulupulu Pise sa o zrps a triednom fonde a vydavkoch na skolu,kde si pisala,ako sa u nas za nic neplati.precitala som celu diskusiu a nikto sa nejako extra nestazuje,ani nepise,ze nema,lebo prefajcil.A 1.stupen zs su prvaci,druhaci,dokonca aj tretiaci a aj stvrtaci.Co sa tyka prispevkov na prvaka,neviem,naco si ma oznacila,mna sa netyka a ani ho neriesim.

dudart
22. sep 2022

No my máme zo zrpš prispievane na darčeky k vysvedčeniu, Mikuláša, divadlo, kino, čiastočne na školu v prírode, .. Keď nezaplatím, potom si to hradím sama(dieťa nechápe prečo ono platí, keď ostatný nie) alebo nejde.
Triedy fond je blbosť, keď niečo trieda potrebuje v daný termín sa vyzbierame a triedna zbytočne nemá kasičku a zodpovednosť zaň.
Ak má v škole niekto problém (nemusí byť socka) napr. dočasne prišla rodina o 1 príjem a pod. Tak riaditeľ vie odpustiť časť alebo aj celú čiastku zrpš a dieťa to neucíti.

andy_sixx24
22. sep 2022

@bimbambim no mne kamoška učiteľka povedala, že mali poradu a má to tak byť... Teším sa 😅

bimbambim
22. sep 2022

@andy_sixx24 tak to zas bude zábava .A tak to má byť tie pondelky , piatky? Tak ak to tak ozaj bude tak neveriace ženy už potom budú veriť ,lebo keď som sa na to pýtala tu na mk tak nie že budú chodiť do školy 🤷

mucuinka
22. sep 2022

Autorka neviem ake velke mas deti, ale napr. moja mama kupovala pre deti pomocky na vytvarnu (lebo rodicia nemaju cas/chut zhanat, kupovat alebo proste deti neprinesu - napr. Stuzky, flitre a ine ozdobky), nalepky, ktore deti dostavali ako odmenu, veci na vyrobu vyzdoby v triede, odmeny za sutaze na brannom, cajik na jesenne dni a kopu inych neviditelnych, ale dolezitych drobnosti. Dnes uz triedny fond nema. Povie, ze radsej kupi zo svojich ako sa dotahovat s rodicmi. A to nehovorim, ze minuly rok sa jej jeden otecko opytal, ze ci neostalo nieco v triednom fonde (ktory ani nemali), lebo ved uz koncia 4 roky, ze by chcel preplatky. Potom sa naozaj nedivme, ze ucitel neurobi nic navyse. Hlavne, ze kazdy rodic sa potesi, ak donesie dieta adventny vencek (ano, aj material nan nieco stoji), jarnu vyzdobu na stol, darcek ku dnu matiek. O tom, ako sa potesi dieta, ked prinesie svoju prvu fidorkovu medailu zo sutaze, ktoru pysne nosi, ani nehovorim. To, ze sa deti zbieraju na hygienicke veci, zial, nie je problem triedy, skoly, ale zriadovatela, ci statu...

btus
22. sep 2022

áno, ani ma nenapadlo neplatiť. Veď je to pre dieťa. U nás im za to kupujú výkresy, zošity... odmeny za "projekty"....

veronika1754
22. sep 2022

@mucuinka myslím ak by to takto fungovalo nemali by rodičia problém s platením, nehovorím že to niekde takto nefunguje, ale u nás deti na výtvarnú sa zbierajú mimo triedneho fondu či zrpš, hygienické potreby si nosia, brané je bez súťaží čiže aj bez odmien, jediné čo z toho bolo bol balíček na Mikuláša v hodnote max. 5 eur, plus ak treba obrusy skladajú sa zas, výlet skladajú sa a nie málo, za projekty dostávajú známky...

zuzkat1
23. sep 2022

my z triedneho fondu kupujeme pomocky do triedy, hry, rozny material napr. na vianocne vyrobky, alebo ked ma niekto narodeniny tak maly darcek.. pamiatku detom na konci roka a podobne drobnosti..

autor
23. sep 2022

@btus u nas nie všetko si kupujeme sami

btus
23. sep 2022

ja, tak to máte blbé. Ono, zákl zošity rozdajú na začiatku roka a potom už kupujeme my. Ale o to vyšší tr. fond platíme, len je výhoda, že keď to kupuje škola vo veľkom, tak je to lacnejšie. A potom kupujú z toho veci na výtvarnú, na výrobu darčekov, ako som písala, čo je treba

gab1sol
23. sep 2022

@autorka a pýtala si si nejaký rozpis toho, čo za to nakúpili? Ešte na základe toho by som sa rozhodovala, či prispieť, či nie - ak nevedia nič vydokladovať, ako som písala, riešila by som to a teda urobila s tým aj poriadok.

dudart
23. sep 2022

@bimbambim
@andy_sixx24
Týka sa to len štátnych škôl alebo všetkých?

autor
23. sep 2022

@gab1sol vieš co len to mi povedala ze na konci sk.roka bol rozpočet ale nakoľko sa nedalo ísť som to nevidela..len co mi povedala ze sa za to kupuju zakladáce, fixky,lepiace pásky

gab1sol
23. sep 2022

Myslím, že také veci by mali vedieť predložiť kedykoľvek, keď sa rodič/rodičia dopytujú. Ja som rada, že v našej škole a škôlke vidno, kde tie peniaze idú a tiež viem kedykoľvek požiadať o preverenie hospodárenia. Ale chápem, že nemusí to tak všade fungovať.

bimbambim
23. sep 2022

@dudart vraj všetkých

dudart
24. sep 2022

No mne vždy príde na e-mail rozpočet...