Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

babulina
18. feb 2014

@hausknechtova to bude rodinny klenot 🙂 aj my take dostaneme ako podarunok a velmi sa tesime, kolega nasiel totiz po svojich babach pri stahovani

najjulinka
18. feb 2014

@hausknechtova my sme našli vo vypredaji okolo roku 2000 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a teraz som ich vytiahla od našich a pripravila pre Lucku....

lubica7
18. feb 2014

@najjulinka tak tieto zosity mi pripomenuli moju 1. triedu normalne som sa dostala o nejakych 25 rokov dozadu 😀

lubica7
18. feb 2014

Toto je nasa taska http://www.skolske-tasky.sk/20899-Skolni-batoh-... .Vyhovovala cena aj vaha:najprv ju objednala svagrina pre dceru samozrejme iny motiv a potomja pre drobca:je lahucka a ma co ma mat skolska taska.Predpokladam ,ze do trtieho rocnika sa aj tak bude kupovat druha.Uvideime.

alusha
19. feb 2014

@lubica7 aj my mame Emipo tasku s formulami 🙂 je super, len mne sa zda strasne malinke vnutro, bojim sa, ze bude mala... dali sme tam velku a malu dosku, peracnik a uz nic od nej nevojde, neviem kam dame desiatu 🙂

lubica7
19. feb 2014

@alusha ale hadam im tu desiatu niekam narveme

mishka9999
20. feb 2014

ak sa mozem rada by som sa pridala

hausknechtova
20. feb 2014

nam dnes prišlo rozhodnutie o prijati do školy

bublinkajasminka
25. feb 2014

my sme mali v skolke cvicenie a teda musim povedat ze yasmi mala chyby, tak som to s nou zacala trenovat doma a uz to ide perfektne ::...mala tam napriklad prazdne okienko, potom 4 a zase prazdne a bolo treba priradit cislice pred a za ktore maju byt...to mala aj dobre, ale pismena pisala zrkadlovo otocene niektore a to jej oznacili ako chybu..nemyslim si ze by to skolkari mali perfektne ovladat ale kedze ucka povedala ze to budu mat taketo ulohy odvtedy denne trenujeme cisla a uz nam idu super, len ta 9 jej ide tazsie 😀 😀

mmacca
25. feb 2014

Tiež budem mať prváčku. Tašku ešte nemáme, ostatné pomaly nakupujeme. Na zápise dostala zoznam, ale v podstate som vedela aj sama, že to treba kúpiť.

babulina
26. feb 2014

@mmacca nechcelo by sa ti ten zoznam sem prepisat? My sme nedostali ziaden 😒

mmacca
26. feb 2014

@babulina Každá škola má svoje požiadavky, ale také všeobecné: dosky na zošity, uterák na ruky, plastová fľaša na pitie, obrúsok textilný na desiatovanie, obal na papierové číslice a písmenká, papierové hodiny, sada farebného papiera, obaly(to aké, zistím až v septembri), ale budú mať určite malé A5 zošity a A4 pracovné zošity, pastelky, strúhadlo, gumu, nožnice, sadu štetcov, farby, plastelínu, pohár na Vv na vodu. Na Tv športovú obuv, tričko, tepláky, švihadlo, gumovú loptu, kraťasky. A najviac sa mi páčilo: kvet s miskou. 🙂
Nám napríklad nehovorili nič o peniazoch, ale kolegyňa mi vravela vraj má zaplatiť triedny fond 25€. 😨

wurmm
27. feb 2014

@mishka9999 ahoj, pozeram ze si z NR, dokonca z Chrenovej 😉 kam si zapisala malu do skoly? Ja sice nie som z Chrenovaj, ale syn bude chodit na Nabrezie, tam chodil aj do skolky.

wurmm
27. feb 2014

@mmacca nam na zapise nedali ziaden zoznam veci, ktore treba kupit.... 😕 Asi to dostaneme az na zaciatku skolskeho roka 😅 Vdaka za ten tvoj, asi nieco podobne budeme musiet nakupit aj my, az na tu kvetinku 🙂

vulka
27. feb 2014

@mmacca My sme z Oravy a aj nám kázali kvet v kvetináči.

aly
27. feb 2014

Ahojte,mozem sa pridat? Mame buduceho prvacika 🙂

aly
27. feb 2014

@vulka kvet?? To akoze na vyzdobu?

vulka
27. feb 2014

@aly Áno, normálne nám triedna učiteľka povedala, že si máme nachystať na september nejaký kvietok v kvetináči do triedy na okno. Podľa toho, čo som videla v jej triede, tak tam asi každý žiak má svoj kvet v kvetináči.

mmacca
27. feb 2014

Dnes sme kúpili školskú tašku a nechápem, čo sa stalo môjmu dieťaťu, ktoré je zaťažené na ružovú a všetky možné princezničky, ona si vybrala červenú tašku, na ktorej sú tri kvetinky. 😵 Kúpili sme Topgal, tak som zvedavá, či bude ozaj taká dobrá. 🤐

demartka
27. feb 2014

Niektoré školy vyberú peniaze a deťom kúpia všetko,iné si robia svoje zoznamy.My máme napísané zošity -slovníček,512,513,náčrtník,výkresy,farebné papiere,vodové farby,štetec,nádoba na vodu,voskovky,lep,nožnice,igelit na lavicu,plastelína,farbičky-12k,strúhadlo,ceruzky,tenisky-s bielou podrážkou,úbor,tričko,mydlo,toaletný,uterák,vreckovky,pohár,papuče,podložku na jedenie.Plus tri vrecká-na papuče,úbor a hygienické,výtvarnú do škatule-napr.od topánok.
Dosky -záleží na rodičoch-niektoré deti majú len veľké,iné aj malé,obaly na malý slovníček,A5 a A4.

aly
28. feb 2014

Ahojte,my sme na zapise nedostali nic,totizto ani nevieme ci m
Nas zoberu,rozhodnutie mame cakat do marca

mishka9999
1. mar 2014

wurmm
Ahoj moja mála bude chodit na topolovu chodi na topolovu do skolky a bude na topolovu aj do skoly chodit. Mame skolu pod nosom tak nebudem menit.

bublinkajasminka
2. mar 2014

@wurmm
@mishka9999 aj ja som z nitry ako vy ale byvame na cermani a mala ide do skoly vedla golianovho gympla na cirkevnu skolu sv. marka

mishka9999
2. mar 2014

bublinkajasminka
no my mame skolu pod nosom

babulina
2. mar 2014

@mmacca dakujem za zoznam, mna skorej zarazil obrusok na desiatovanie to akoze nejaku utierku?, to si nepamatam, ze by sme take nieco mli my ked sme boli skolaci
Ale za to kvet v kvetinaci sme nosili skoro kazdy rok 😀

mmacca
2. mar 2014

@babulina Tiež som sa pýtala na ten obrúsok, vraj stačí utierka, ale možno u vás netreba. 😉

lubica7
2. mar 2014

My sme pri zapise platili 20 e na pracovne zosity a zoznam veci co budu potrebovat vraj poslu neskor.Uvidime

wurmm
3. mar 2014

@mishka9999 no, tak to sa asi nestretneme 😅 Topolova by mala byt v pohode, kolegovi tam chodia deti a nestazuju si. Ako ste boli spokojni so skolkou? Ja dufam, ze malemu sa bude v skole pacit, myslim, ze ja Nabrazie by malo byt OK.

wurmm
3. mar 2014

@bublinkajasminka ja som sice z NR, ale v Nitre nebyvame, dochadzame. Chrenova nam vyhovuje z toho dovodu, ze obaja s manzelom tu pracujeme, tak mame deti pri sebe. 🙂

mishka9999
4. mar 2014

Wurrm mojej male sa skolka velmi lubi Mame tam jednu znamu ktora he vychovavatelka. Ked boli mend I nikam nechodili ale ked su vacsi chodia s nimi name vylety