Prváčik od septembra 2012

michalag
27. jan 2012

Rada tu privítam maminky budúcich prváčikov 🙂

lucia78
28. jan 2012

Ahoj, ja mám doma budúcu prváčku, ale ešte sme neboli na zápise, až vo februári.

michalag
autor
28. jan 2012

@lucia78 Ahoj, nas maly uz ma po zapise, takže v podstate uz patrime k prvacikom 🙂

ivett1
28. jan 2012

ahoj, aj nás to čaká.... dcérka by mala začať v septembri, ale ešte nás čaká zápis, tiež vo februári... ako lucia78...

ajca123
28. jan 2012

Cauky babulky 🙂 aj my ideme na zápis vo februári 🙂
Bude to fuska lebo mame aj doma 23mesacneho a 2tyždnove babo 🙂 a na zápis ideme presne 10.2. A nebo 11.2
Ale mame jeden problém že stále nevieme písmenko R :( a to trenujeme uz pól roka a aj k logopedičke chodíme..
Tak uvidíme či nám ho vôbec zoberu :( a druhého syna uz idem tiež zapísať do škôlky aby mi ho zobrali budúci rok do škôlky,lebo tu v BA je problém dat dieťa do škôlky vždy maju plno :(

ivuska6
28. jan 2012

ahojte aj mi mame po zapise aj nas zobrali .

ivik9
28. jan 2012

ahojte, aj my sme uspesne absolvovali zapis do 1.rocnika tento piatok....cele to trvalo cca 20 min...

ivik9
28. jan 2012

@ajca123
ani nasa buduca prvacka nevie R a to chodime k logopedicke uz rok a zobrali ju v pohode, to sa nemusite trapit

ajca123
28. jan 2012

@ivik9 tak to je super 🙂 a vie sa aj sústrediť ked niečo robi?? Napr. úlohu či ji dáte??

11natalka
28. jan 2012

Ahojte,no my sme boli na zapise vo štvrtok.Malej sa velmi pačilo,trvalo to asi hodinku.Poukazovali triedy,

andrea1201
28. jan 2012

ahoj,my sme boli na zápise už 16.1,náš druhý pokus,bol aj minulý rok ale som mu dala odklad,ale tento rok už budem mat doma prváčika

juliagregor
29. jan 2012

ahojte.
kamaratka ma upozornila na tuto knizku, tak posielam dalej...
http://www.ulozto.cz/8556630/beniskova-prvni-tr...
už studujem 😎

leteku
29. jan 2012

Jéj ahojte, aj nás čaká tento rok zápis. Tešia sa vaše deti do školy? Moja malá ani veľmi nie a preto mám z toho strach ako to zvládneme. Všetko zvláda takže tam nie je problém, je zrelá vo všetkých oblastiach len sa proste neteší a fakt neviem ako ju už motivovať. Možno to zlepší zápis keď to tam uvidí, uvidí učiteľky a pod. U nás v škole je v deň zápisu aj športový deň takže budúci prváčikovia si môžu zasúťažiť, zaplávať a pod. Tak dúfam, že to bude dobrá motivácia.

tigris20
29. jan 2012

ahojte,aj moja dcerka pojde do skoly,uz ma aj po zapise. u nas to bude tiez sranda mam este 2 male deticky 🙂

bonaquaba
29. jan 2012

@ajca123 no tak t budes mat teda perne, 3deticky a este take male, ale u nas je to podobne my tiez mame prvacika a potom 4 rocnu dcerku, ale ta chodi do skolky tak to je ok a potom mame 14 mesacnu dcerku, tak s nou som doma a chodime k logopedicke, lebo ma problem so sykavkami,ale malemu sa vobec nechce ucit rozpravat, tak neviem ako to pojde v skole a ako casto chodite k logopedicke

bonaquaba
29. jan 2012

babule ako citam tak je vas tu dost co mate prvacika a este dalsie dve deti a ako to zvladate, lebo ja mam tiez tri deti a uz niekedy sm zrela na psychiatriu 😠

ajca123
29. jan 2012

@bonaquaba teraz sme neboli dva mesiace a aj kvôli tomu že maly je moc maly ked sa narodil :(
A to že by som mala zobrať všetky tri deti so sebou :( to by som sa asi vážne tulka do hlavy... Ale ja sa s ním doma učím...

juliagregor
29. jan 2012

@bonaquaba u nas je psychiatria rano a vecer 😀

lucia78
29. jan 2012

@leteku Ako je mozne, ze sa netesi? Ved ani netusi ake to tam je... Nenahovoril jej niekto nejake hluposti?

cat
29. jan 2012

Ahojte, aj my ideme na zápis, 10.2. Ale malý sa tiež moc do školy neteší, pretože je naviazaný na kamošov v školke a tí idú do inej školy, či škôl. A v sept. mi nastupuje ešte aj dcéra do školky, no..bude veselo.

michalag
autor
29. jan 2012

Ahojte, som rada ze sa nas tu uz celkom pekne nazbieralo, dufam ze nam to vydrzi 🙂

@bonaquaba aj moj maly navstevuje logopeda, my chodime cca kazdy mesiac, ale povedala ze nie je problem ak by sme chceli aj 2x do mesiaca, ale vraj nam zatial staci tak ako chodi

bonaquaba
29. jan 2012

@juliagregor u nas je psychiatria ce9ly vikend a vzdy sa tesim na pondelok, ked ti dvaja idu do skolky a ja som knecne sama s malou doma a inac ucite sa pisat alebo nieco take uz teraz ci este nie

bonaquaba
29. jan 2012

@ajca123 no jasne s tromi by si tam asi vela vody nenamutila, my chodime kazde dva tyzdne a zda sa mi to casto, ale logpedicka sa mut am venuje hodinu vtedyt ak to je super, len nic dom anechce cvicit ☹

juliagregor
29. jan 2012

@bonaquaba neucim ho pisat, kupili sme mu take sablony s autami, lietadlami a podobne, bud obkresluje podla nich, alebo pomocou priesvinych papierov iste obrysy, len aby mal pevnu ruku...len aby sedel v klude a sustredil sa dlhsie ako 5 minut...
aj logopediu chodime, ma zle sikavky...

juliagregor
29. jan 2012
leteku
29. jan 2012

@lucia78 - no neviem prečo sa neteší, ale asi to bude tým, že to bude riadna zmena, žiadna učiteľka čo pozná, v škôlke to bolo ako doma a tu vidí obrovskú školu neviem. Možno cíti aj môj strach, ale ten sa snažím pre ňou neprejavovať. No však uvidíme ja sa spolieham na davovú psychozu, že na ňu zapôsobí.

ivik9
30. jan 2012

@ajca123
ano sustredi sa dobre, sama si pise pismenka, pocita....ale to trva len cca dva mesiace, predtym ju to velmi nezaujimalo, nevedela obsediet.....teraz je to uz "ina slecna" ....a do skoly sa veeelmi tesi.....aj na zapis sa tesila, sa nevedela dockat, kedy tam uz pojdeme a ked mala "po" tak cela stastna, ze kedy uz pojde do skoly 🙂

anika
30. jan 2012

aj my sa k vám pridávame, mám doma budúceho prváčika, absolvovali sme zápis minulú sobotu, pekne vedel, čo chceli, ale nebola to vraj zábava 😀 no veď uvidím, čo nás čaká, lebo síce je šikovný, ale také šidlo neposedné 🙂

nehetka
30. jan 2012

ahojte tak aj my budeme mať od septembra prváčika 🙂 🙂

ivett1
31. jan 2012

moja dcérka má zatiaľ "zmiešané" pocity z nástupu do školy...keď sa jej opýtam, či sa teší, tak mi povie, že áno ...a za chvíľu príde a vyhlási, že nechce ísť do školy, lebo sa už nebude môcť hrať...(z tých jej "nálad" mám zmiešané pocity zase ja...)...

michalag
autor
31. jan 2012

tak nas maly sa velmi tesil na zapis, prve co bolo ked som pre neho prisla do skolky ci uz ideme a potom ked sme odisli zo zapisu tak bol hrdy a vyteseny a uz sa velmi tesi do skoly 🙂 , snad mu to vydrzi aj po 3 septembri 😅. Aj ked ja som vcera volala este do CPPPaP tak cakam kedy sa ozvu a daju nam termin. Myslim ze je pripraveny len mam trochu obavu ci aj po socialnej stranke + mame este jeden zdravotny problem tak radsej to chcem prekonzultovat, nech som pokojnejsia a pomaly ale isto od maja mozeme nakupovat, nech nemame potom toho naraz vela

Ozaj uz ste premyslali nad školskou taškou?