Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

janulkama
20. sep 2014

@marianeta dakujem,toto ma trochu povzbudilo,nech sa tak netrapime.

wighy
20. sep 2014

No baby my sme sa vcera trapili s velky pisanym eckom, vobec to malej neslo. Chodi do skoly tri tyzdne a uz velke pisane e? To co za pisanku maju. No otras. Tak cvicime , dcerka je lavacka takze viem ze nikdy nebude mat nadherne pismo viem to od seba aj ja som lavacka ale ucitelka ju chvali tak neriesim. Doma cvicime Na ulohu zatial dostavaju 3- max4 riadky, ked citam ze vase niektore deturence A4 strany no kukam uff. Chudatkaa ☹

mmacca
21. sep 2014

@wighy Moja tiež písala veľké e. V piatok som ju nechala doma, tak sme robili všetko, čo by mala robiť v škole.

wighy
21. sep 2014

@mmacca a ako vam to islo? u nas po cviceniach dnes uz fajn tak som rada , o par stran ako kukam pisanku uz maju slova ema, máme,mama uff dobre rychlo

mmacca
21. sep 2014

@wighy Asi máme rovnaký pracovný. 🙂 Išlo jej to dobre, akurát som ju upozorňovala, aby dávala pozor, aby ten oblúčik bol v tom hornom riadku.

wighy
21. sep 2014

Hej asi 🙂. Lebo kamosky ked pisu co maju prvacikov vsetky len ciarky obluciky pismenka este daleko a my uz pomaly slabiky slova uff
Ale nechapem preco nie je jednotny system zositov a ucenia na vsetkych zakladkach

bublinkajasminka
22. sep 2014

ahojte - chcela som sa vas spytat ci vase deti v pohode hlaskuju slova, moja jednoduche ano ale tazsie dlhsie slova nevie dobre - vynechava samohlasky....vcera bol jej spoluziak u nas a vyhlaskoval vsetko aj "tarantula" proste narocne slova....

bublinkajasminka
22. sep 2014

my zase so slzami a inymi ciarami nemame nastastie problem, pise velmi dobre, ma strasne rozpisanu ruku od roka a pl kreslila a strasne intenzivne kreslila v skolke aj po skolke doma, to ju vlastne strasne bavilo...ale zase to hlaskovanie to nam nejde 😒

hausknechtova
22. sep 2014

@bublinkajasminka nam hlaskovanie ide bez problemov ale mame problem s tym na ake pismeno sa začina slovo napr.auto na a

bublinkajasminka
22. sep 2014

@hausknechtova aha s tym zase my nemame vobec problem, to povie bezproblemov len pri hlaskovani vynechava zase pismena, prve povie vzdy jasne 😒 kazdy ma cosi ine

babulina
22. sep 2014

@bublinkajasminka aj nasa vynechava pri hlaskovani pismenka, ale zatial nic take v skole neriesia, iba identifikaciu prvej a poslednej hlasky, tento tyzden zacnu slabikovat, co som pozerala do slabikara
co sa tyka pisania, tak aj nam sa blizi pisane velke E zatial sme iba vlnovkovali a lastovickovali

bublinkajasminka
22. sep 2014

@babulina hej? tak nie sme samy....no aj my uz ideme slabikovat som videla.....my mame ten kuko slabikar 😀

evina313
22. sep 2014

my mame tiež kuko slabikar a este robia iba prve hlasky a slabily. kamoškina dcera chodi do inej skoly a na domacu ulohu mali vediet čítat a písat tlačene A,E,I,O,U,M,V. to sa mi zda dost...

bublinkajasminka
22. sep 2014

tolko pismen??? my tento tyzden este len zaciname abecedu

babulina
22. sep 2014

my mame slabikar od stefekovej, nasi uz od zaciatku pisu vsetky tlacene pismena, a od zaciatku roka viac menej operuju so vsetkymi tlacenymi malymi a velkymi pismenami, ale pani ucitelka zhodnotila hned na zaciatku roka, ze dostala sikovnu triedu so super zakladmi zo skolky, tak si moze viacej dovolit

bznka
22. sep 2014

Kuko slabikar?...to je ten on virgovicovej? - to mame aj my....klasika dobry slabikar....prave koncime zosit moje prve ciary a pojdeme na pismenko A
- citam ze je tu vela lavakov....ja neviem ako ju naucime pisat ked my sme vsetci pravaci....dost jej robi problem sklon ...sikmo jej nic nepovie vsetko taha prilis rovno 😉 -a pri jej tvrdohlavosti to ide este tazsie

mmacca
22. sep 2014

Naši majú tiež Štefekovú - šlabikár aj písanie.

mmacca
22. sep 2014

Dnes písali "slzičky" , mala to otrasne napísané. Som zvedavá, ako to bude písať, keď z toho bude a.

bznka
22. sep 2014

- tak tu slzicku ja asi slzickou ani nazvat nebudem moct, to bude tak skor cudo gulate z ktoreho raz bude mozno aj A 🙂

sasasx
22. sep 2014

ahojte, tak aj my sa pridavame k prvakov. mame slabikar virgovicovu (kuko), a dnes pisali ''lastovicky", ale nejak vzdy leteli do inej strany (a to je pravak). Skusila som ho motivovat aj tym, ze kresli letecku drahu lietadla, ktore pada k zemi, ale tesne nad zemou sa zachrani, tak uvidime, ci to zajtra bude vediet aplikovat🙂 A ked som mu ukazovala 'a' a 'e' ze ako sa pise, mavol rukou, ze to bez problemov zvladne... tak uvidime.

elenita
23. sep 2014

Ahojte, inak my máme ten preslávený HUPSOV šlabikár 😀 Čo sa týka čítania, absolútne žiadny problém - písali aj diktát na veľké tlačené samohlásky - či vedia rozoznať ten zvuk A, E, I, U, O........
Ale to písanie 😖
Máme takú tú veľkú písanku na spôsob otvárania notového zošita, len formát A4, teraz sú na lastovičkách...ale nám nejdú ani rovné čiary, nieto ešte vlnovky a slzičky 😅
Malá je ľaváčka, malý je pravák - chudák, tak sa snaží a tlačí, že sa pomaly prederieme na druhú stranu 😅

babulina
23. sep 2014

ninke pisanie ide pekne, aj ked kazdy novy tvar ma tendenciu pisat zprava dolava, ale po par razoch ju ucitelka vzdy opravi a potom to uz ide - dedukujem podla zosita, lastovicky ma pekne som sa vcera akurat vytesovala, este nejaku vlnovku budu pisat a potom je slzicka tak uvidime ako dopadnu realne pismenka

marianeta
23. sep 2014

No ako čítam tak u nás nasadila učitelka raketové tempo. Dnes už písali ,,i˝

monikabubko
23. sep 2014

Ahojte,no nasi maju HUPSOV slabikar,no mne sa vobec nepaci 😒 . Aktualne ma vediet A,E,I,O,U,P,S,V,M,H. Ako samohlasky bez problemov , ale pri H,V,M sa este myli. Sme pri konci prvej pisanky. Pise celkom pekne oproti starsiemu,ten skrabal ako kocur. Je pravak,ale tiez mu to niekedy lieta. Inak podla mna bol system prvej triedy pred 20 rokmi lepsi 🙂 😀

gretkab
23. sep 2014

@monikabubko Mne sa zas Hups pacil vlani viac ako Stefekova tento rok. Bol taky modernejsi/farebnejsi, synovi sa napriek vsetkym vyhradam velmi pacil. Mne sa zda Stefekova taka "nudna" teraz po tom Hupsovi. Ale teda nadejam sa, ze na konci roka dojdu k rovnakemu vysledku bez ohladu na slabikar.

skriatok3333
23. sep 2014

Ahojte maminy,aká super skupinka je tu,až teraz som to objavila,,ja mám tiež prváčku a musím povedať že bojujeme,prvý týždeň bol katastrofa aj si poplakala,všetko chcela mať rýchlo hotové a ísť,teraz je to lepšie,ale to písanie je furt za trest: Je ľaváčka,a o to je to pre nás iné,je tu niekto s ľavákom?????????? Snaha je,ale občas mám pocit že furt málo,raz máme pochvalu od učiteľky inokedy máme viac cvičiť,pritom my už máme zapísaný celý jeden cvičný zošit len doma.Tak maminky ľavákov poradťe nejaké fígle,u nás nikto neni ľavák takže ja ju neviem tak pochopiť ako to je. dakujem za každú radu 😀

monikabubko
23. sep 2014

@gretkab No to aj ja dúfam,že na konci roka bude čítať a počítať 🙂 😀

wighy
23. sep 2014

@skriatok3333 aj moja je lavacka. Ale pre mna nic nove kedze aj ja som lavacka 🙂

Len neviem ake pero budu pouzivat, na rodicku nebola o tom rec. Tak uvdime lebo zevrsj oktobri budu uz perom pisat

Lavak nebude pisat tak pekne ako pravak preco je to tak neviem ale ked pocvicite bude to lepsie

skriatok3333
23. sep 2014

@wighy no tak dufam že aj učitelka to bude vediet pochopiť že to nikdy nebude take ako od pravaka,ale snažíme sa dalej.čo sa týka pera mne povedala a to mi aj predavčka v papiernictve povedala že každa učitelka ma svoje "vyvolene" pero a to deťom káže kúpiť aspoň u nás to tak vraj chodí. 🙂

gretkab
23. sep 2014

@wighy Nas sused lavak pise niekolko krat krajsie ako moj syn pravak 😉.