Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

elenita
16. jan 2014

@alliana3013 Jasné, sú nadšení 😉 Hovorili nám, že na zápise bude treba aj spievať alebo hovoriť básničku, aby vedeli, či je dieťatko schopné zapamätať si nejaký text a počuli výslovnosť, tak rozmýšľame, čo si pripravíme. Malý tam chce zaspievať slovenskú hymnu 😀
A s kreslením sme na tom dosť biedne, to by nemuseli dávať, no ale nejako prelezieme, psychologička v škôle to nekomentovala, je to v rámci normy. Hoci, ruky, čo kreslí Luci, vyzerajú ako kaktusy 😅

elenita
16. jan 2014

@alliana3013 inak my tašku asi budeme kupovať až v júni, to majú narodky - 6 rokov. Možno sa dovtedy vytiahnu 😉
Ale tiež neviem, ako to odskúšať...keď aj niekde v obchode majú trebárs tú konkrétnu značku, čo mám vytipovanú, tá ma kopec rôznych typov tašiek, viac tvarov, a čo keď si nebudú skúšať presne ten, čo mám vyhliadnutý z netu? 😒

alliana3013
16. jan 2014

@elenita 😀 😀 😀 aj my sa pomaly pripravujeme, malý vie kopu básničiek aj pesničiek, tak dúfam, že sa tam nezasekne.malý zas kreslí rád, ale len dinosaury a rôzne prehistorické tvory 🙂 už teraz mu hovorím, nech tam nakreslí niečo normálne.nás ešte čaká návšteva psychologičky, vtedy on chýbal, keď bola v škôlke, tak sme sa objednali na február.ako to s tou psychologičkou prebiehalo? na čo sa pýtala?

elenita
16. jan 2014

@alliana3013 no ona bola viackrát v škôlke a riešili kopec úloh...spolu v skupine a potom aj u nej samostatne...grafomotorika - obkresľovali tvary, písmenká - aj písané - povedala, že vie, že ich ešte nevedia, len nech sa ich snažia čím presnejšie napodobniť, dokresľovali rôzne vzory a obrazce, kreslili postavu a tak...
matematika - nejaké jednoduché sčítania a odčítania, toto ani neviem, čo bolo, keďže všetko vedeli, nepristavovala sa pri tom
pravo-ľavá orientácia, vedieť, na aké písmenko sa slovo začína, na aké končí, vytlieskať na slabiky, či počujú rozdiel trebárs rad - rád, sud - súd
Aha, a ešte aj na sluchovú a vizuálnu pamäť - mali po nej čo najpresnejšie zopakovať vetu (niečo typu na krásnej jarnej lúke kvitne veľ pestrofarebných kvietkov....a ukazovala im obrázky, na ktoré sa mohli pozerať ľubovoľne dlho, potom to zakryla a oni mali povedať, čo tam bolo).
Malým sa to testovanie veľmi páčilo, vyhodnotenie sme mali cca pred týždňom...
No ale na zápise to bude len niečo vo veľmi zjednodušenej a skrátenej forme si myslím 😉

alliana3013
16. jan 2014

@elenita no tak dúfam, že to zvládneme, Damian pozná všetky písmená, vie aj písať, aj slabikovať začína, takže by to mal zvládnuť, ale aj tak som z toho nervózna. ešte k tej taške-mne sa celkom pozdáva Topgal,mamičky s ňou majú dobré skúsenosti, tak uvidíme.malý má narodky v apríli, ale chcem aby si ju predtým aj vyskúšal, nechcem mu ju kúpiť len tak naslepo

elenita
16. jan 2014

@alliana3013 Mne sestra tiež odporúčala topgal, že sú naj, ale niekde tu som čítala, že je dosť veľká - tak neviem 😒
Ja sa u mojich bojím len toho, že sa seknú, lebo dlho im trvá, kým sa osmelia....básničiek, pesničiek, poznali kopec, v 2 rokoch vedeli úplne všetky ľudovky 😀, ale zakaždým ich zaujme niečo iné a keď sa k tomu nevraciame, proste zabudnú...preto si chcem s nimi niečo pripraviť radšej, aby sa nesekli. No a najhoršie asi bude fakt to kreslenie 😅
Ale majú sľúbené potom, že pôjdeme do cukrárne a do kníhkupectva, vybrať si knižku 😉
Ja mám skôr dilemu, kedy ísť na ten zápis...sú od 13-tej do 17-tej....rozmýšľala som, že ich zoberieme zo škôlky naobed, to sa berú o pol jednej, budú aj napapaní, ale zas aby neboli ospalí...
No ale netreba to brať asi tak vážne...to len ja sa stresujem 😀

alusha
16. jan 2014

ahojte mamicky, my mame tasku tuto kupenu http://www.skolske-tasky.sk/20118-Skolni-batoh-... a vyzera super, je lahucka, lahko sa otvara, len nie je velmi priestranna tak pre prvy a druhy rocnik. Topgal ma podla mna vela zipsov a chlapci maju radi co najjednoduchie zapinania na vsetkom 😀

alliana3013
16. jan 2014

@elenita myslím, že deti to zvládnu, to len my mamy sme z toho také vystresované 🙂 ony to budú brať ako hru.aj ja sa bojím, aby tam nezamrzol, lebo jemu keď sa niekto nepáči, tak koniec.ani pol slova neprehovorí 🙂 inak je to ukecaný, živý chlapec.my pôjdeme asi hneď poobede o jednej,bude najedený a spokojný 🙂
no budem končiť, idem pomaly pre neho do škôlky, u nás sa chodí domov už o pol dvanástej, pripadá mi to strašne skoro.doteraz chodil na celý deň, ale keďže tam nespával, tak od januára musím pre neho chodiť už teraz. potom daj vedieť, ako ste dopadli na zápise

elenita
16. jan 2014

@alliana3013 Jasné, daj aj Ty vedieť a držím palce 😉 Ja inak chodím do práce, len som na PN, tak tu závisláčim na koňovi 😀

najjulinka
16. jan 2014

@elenita naša ma 116cm a myslim, že v pohode aj pre nižšie dieťa 😉

elenita
16. jan 2014

@najjulinka Super, ďakujem 😉 Tá zelená s mačkami by asi nemohla byť pre chlapca, či...? 😅
Moji chcú mať všetko rovnaké, tak hľadám niečo, čo bude v dievčenskej aj chlapčenskej verzii....mačky máme doma, zbožňujeme.... 🙂 Len neviem, aby sa mu potom chlapci neposmievali 😝

najjulinka
16. jan 2014

neberte zapis važne.. hlavne ide o byrokraciu a deti len popritom, aby to malo važnosť.. .pre dieťa važnosť... ale pohoda.. nebojte... plno deti aj ked čosi vie, tak sa hambi... 😉 oni s tým rataju... my ideme na zapis už druhýkrát.. pohoda... a našej lucke dosť trvá kým sa zoznami s prostredim, ludmi, takže od zapisu neočakavam žiadne velký zazrak z jej strany.... ak milo prekvapi, tak budem rada, ale rozhodne neočakavam, že tam bude hviezdiť... 😉

najjulinka
16. jan 2014

@elenita zelena asi pre chlapca nie... ale maju v tom aj chalanske vzory.. ten isty strih...

najjulinka
16. jan 2014

@elenita http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=17475681&tab=7

pozeraj aj sady KIT http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14932125&tab=0 - to su tie iste tašky, lebn v celej sade.... 😉

alinka0
16. jan 2014

Ahojte 🙂 Aj nás čaká škola od septembra, už tento piatok máme zo synom zápis v škole...už sa nevie dočkať, tašku dostal na Vianoce aj peračník. Nič iné ešte nemáme, asi až niekedy v lete budeme kupovať aby sme vedeli presne čo treba kúpiť.

babulina
16. jan 2014

@alliana3013 aj nasa je taka trieska,118cm a 16,5kg, vybrali sme znacku belmil lebo sa na, zdalo najuzsia, poskusali sme krizom krazom vsetko a presne ako pises vsetko bolo velmi siroke
toto je ona http://www.ramina.sk/eshop/action/productdetail... , ale dostane ju az po zapise, ako odmenu 🙂

alliana3013
17. jan 2014

@babulina tak to sú rovnakí s mojim. tá taška vyzerá dobre, presne nad takou som uvažovala, lebo ostatné mi fakt pripadali na neho veľké.si s ňou spokojná?my máme zápis v pondelok, tak uvidíme ako to dopadne, ale tašku mu chcem dať až na 6 rokov, bude mať v apríli, tak ešte máme čas vybrať.nechcem sa unáhliť, predsa ju len bude nosiť každý deň

babulina
17. jan 2014

@alliana3013 je zatial odlozena v skrini, takze vela skusenosti este s nou nemame, ale vypracovanie je dobre, stym som spokojna, aj pracka sa lahko otvara, no uvidime co povie princezna lebo nej nevie,
inac aj nasa je aprilova 🙂

alliana3013
17. jan 2014

@babulina ešte som uvažovala nad nejakou jednoduchou, čo nemá veľa zipsov a zapínaní, aby si to vedel sám odopnúť.to je dobre, že sa pracka ľahko otvára, na niektorých som to ledva ja odopla.ja chcem aby si on vybral, vyskúšal, ako mu sedí a či sa mu vôbec páči a potom ju dostane na narodeniny. koľkého apríla je narodená? Môj až 30-teho

babulina
17. jan 2014

@alliana3013 nasa je 3.april, pre mna bolo podstatne ze otvori hlavnu cast a vsetko vidi, a nemusi nieco zipsovat hladat ze kde co ma

monchicca
17. jan 2014

Ahojte mamicky, mozno niekomu z vas poradim pri vybere skolskej tasky pre vase deti 🙂 . Nas syn ma batoh Topgal uz druhy rok. Musim povedat, ze ako kvalita je perfektna, ale pre prvacika by som skor odporucala taku tasku, co ma pevne aj dno a stoji aj samostatne. Topgal musi byt stale o nieco oprety, lebo stale pada. Nemusi to vadit kazdemu a kto sa rozhodol pre znacku Topgal, tak naozaj odporucam 🙂

alusha
17. jan 2014

@alliana3013 popozeraj emipo, ceska znacka a je vhodna aj pre nizsie deticky a motivov maju velmi vela, otvara sa na pracku a lahucko

martul
17. jan 2014

Ahojte baby, tak aj ja sa pridávam k vám máme doma budúceho prváčika, zápis máme o týždeň, narodeniny až 27.5. pozerali sme školské tašky, on strašne rád pozerá a hrá sa s transformermi tak pripadá do úvahy len taká taška, myslíte, že táto by bola OK čo sa týka rozmerov, váhy http://sady-skolnich-pomucek.heureka.sk/herlitz...

babulina
17. jan 2014

@martul pokial nie je uplne chudlinky tak herlitzom urcite nic nepokazis, na nasej posobila velmi siroko

alusha
17. jan 2014

my uz mame jeden zapis za sebou a este na jeden sa chystame... uvidíme, kam ho zoberu, lebo ideme mimo spadovej skoly, tak dufam, ze aspon na jednu...

babulina
17. jan 2014

@alusha a ako to prebiehalo?

alusha
17. jan 2014

@babulina trvalo to zhruba hodinu, kazdemu sa venovali samostatne. Mal si napisat meno, potom mu ucitelka hovorila slova a mal ich vyslabikovat a povedat zaciatocne pismena, odpisat vetu pisanym pismom, potom sa ho pytala na clenov rodiny, cisely rad, mal ukazovat cisla, a povedat ktore cislo v rade je napr. tretie, co ja za nim co je pred nim. Rozne geometricke tvary, mal ich pomenovat, rozne obrazce z nich tam mal, a mal spocitat kolko je tam napr. trojuholnikov. Dalej mal odkreslit nejake tvary, ale neviem, co tam presne mal. A este mu dali obrazok a na nom bolla rozpravka Tahal dedko repu, tak mal o nej nieco povedat. No a este kreslil postavu, ktora by mala mat vsetky casti spravnej velkosti a tvaru a este farby ho skusala. A mal zaspievat, recitovat, nieco spocitat a odcitat. Podla mna to bolo dost narocne, ale je to taka vyberova skola, takze tam je vstupny test a maju sa nam ozvat, ci beru alebo nie. Zvladol to dobre, bola som az prekvapena.

adka22
17. jan 2014

ahoj te kocky aj my budeme mat prvacku od septembra 2014, tak uz sa na to pomaly pripravujeme 😉
@babulina nasa ma 111cm a a tiez rovnaku vahu ako vasa stele sa jej to kyve medzi 16-17.ja ze to len my mame doma takeho krpca 🙂 ale teda ona zas uz bude mat v auguste 7r.,tak tiez vyber nieco co by bolo pre nu vhodne aby to nebolo ani tazke ani prilis velke, tie ruksakove typy tasiek su dost dlhe, aktovky zas siroke, no dufam ze nieco najdeme 😉

alliana3013
17. jan 2014

@alusha ďakujem za tip, popozerám aké majú, malý chce len s dinosaurami 🙂

babulina
18. jan 2014

@alusha dakujem za popis, ked som sa tak zamyslela tak toto by ninka mohla zladnut, jedine ma prekvapila dlzka toho zapisu ale ked to je vyberovka tak vlastne ani nie, drzim paste nech vam to vyjde