Prváčikom/kou od septembra 2014

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂
najjulinka
30. jan 2014
@dadulkadanulka no my sme naložili len perečnik, dosky a už ochkala, že je ťažka...
gretkab
30. jan 2014
@lubica7 on v tom case vobec skolu neriesil - ja som mu povedala, ze pojde az o rok neskor a ked sa isli zo skolky pozriet do skoly, tak si odmietol sadnut do lavice, ze sak on do skoly buduci rok este nepojde 😉. Akoze uz ked bol v skolke ten jeden rok naviac, tak riesil, ze preco nesiel do skoly, ked uz ma 6 rokov, ale v case, ked do skoly ist mal to mal dost na haku - takze u nas bola situacia asi uplne ina. U nas to tak asi malo byt - nakoniec dostal najlepsiu ucitelku na svete, tak keby pre nic ine, tak uz len za tu ucitelku to stalo 😉 (co sme ale samozrejme nevedeli vopred).
gretkab
30. jan 2014
Tak aj my uz mame tasku doma - tuto: http://www.skolske-tasky.sk/20543-Skolni-batoh-... (len od nedele zlacnela o cca 9 €, asi ma porazi 😉).
lubica7
30. jan 2014
Mne aj drobcovi sa paci set od mcneill freeride.Neda sa mi na kopirovat. 😢 Ale snad ked budeme vediet na com sme tak sa dostanem aj k PC.
gondulka
4. feb 2014
Aj my sa hlasime do skupiny prváčikov, náś Ľuboško mal odklad a myslím, že sme natom lepšie.
kacena78
5. feb 2014
aj ja sa pripájam do skupiny prvákov v pondelok sme mali zápis , dnes testovanie uvidíme ako to dopadne
mariana_m
5. feb 2014
Baby, tak zajtra máme zápis do školy, sme všetci doma s angínou, malá sa bojí, že to nezvládne, ale verím, že áno. Aké to bolo?
babulina
5. feb 2014
@mariana_m nasa povedala ze v pohode a jednoduche, vsetci sa velmi snazili dostat z tych deti co najviac sa da ale s usmevom a povzbudzovanim takze nemusis mat boja, my si to v piatok este raz zopakujeme 😉
mariana_m
5. feb 2014
@babulina Ja sa nebojím, ona má strach, ani tam nechce ísť...
barny
6. feb 2014
tak tiez mame zapis za sebou, dufam ze ho zoberu, lebo maju dost deti ako kapacitu, ale pacilo sa mu a aj pani ucitelka bola spokojna, ze je sikovny 🙂
gretkab
6. feb 2014
@mariana_m Nasa Ela mala tiez veeelky respekt (podla mna sa tiez bala) - ale zhodnotila, ze to bolo kratke a lahke 🙂.
mariana_m
6. feb 2014
@gretkab Tak dnes sme to už zvládli... A na počudovanie, bola mladšia Charlotte lepšia v úlohách.
vulka
6. feb 2014
tak aj my sme od dnes zapísani medzi prvákov. Kubko mal obavy, ale nakoniec sa mu to páčilo. Pani učiteľka si s ním pohovorila, povedal akúsi rozprávku, predviedol znalosti z matematiky, pokreslil, ... . keď sme išli už domov, tak sa ma spýtal, že kedy bude zas taký zápis. Ój reku, taký už nebude( ale len som si to pomyslela 🙂)
nelita02
7. feb 2014
@gretkab Jeej aj my mame tuto sadu 🙂 konecne niekto, kto ju ma tiez, lebo som ju nikomu nevidela, ziadnemu skolakovi, nikomu, až som zacala mat chrobaka v hlave, ci nema nejaku vadu, alebo ci nie je zla 🙂
nelita02
7. feb 2014
inak aj my uz mame ten zapis za sebou, aj nam hned dali ,,diplom", ze je prijata. Na to, ze nasa skola je na dedine, doslova som čumela, ake maju prisne pravidla, ale pritom perfektne vybavenu skolu. Ja som tam tiez chodila ako dieta, ale vtedy bola taka standardna, nic extra.
Ale zapis mali standardny, ale dost podrobné veci chceli od deti. Ale som rada, ze je to za nami.
Len mam trocha obavy, lebo mala bude v triede najmladsia, je augustova... =-)
womankc
7. feb 2014
@najjulinka ako ste dávali odklad? aj my chceme dať odklad , malá je síce šikovná , ale dosť nesústredená
strociatka
7. feb 2014
ahojte, ja som prave objednala tento batoh, lebo bol jediny, ktory chce nasa slecna, ale nazivo som ho nevidela, nemate niekto vyskusane?

http://www.world-style.sk/www-world-style-sk/es...

neviete aky je? nerada by som ho vracala..
nelita02
7. feb 2014
Inak baby, ma napadlo, že tie ktore budete mat doma prvých prvácikov, chystate im nejako uz izbu? Myslim, pisaci stol, stolovu lampu... My mame este taku klasicku detsku izbicku, skolkarsku a chceme postupne zariadit novu, lebo teraz nema dostatocny ulozny priestor, ma len mailinký detsky stolik... Ani terajsi nabytok nemala uplne novy. Riesite nieco podobne?
strociatka
7. feb 2014
@nelita02 este nie, to pride casom, ked zistime konkretne poziadavky, co najviac potrebuje a pod, lebo zo zaciatku aj tak vsetky ulohy budeme robit spolu asi v kuchyni za stolom, nepredpokladam nejaku vacsiu samostatnost. Takze uvidime ako sa vyvinu poziadavky a potreby malej na izbicku.
keenfan
7. feb 2014
Ahojte,
môj syn bude tiež školákom od septembra. Aj keď to bude mať trocha ťažšie, sme v Čechách ale trvalý máme na SK a podľa zákona bude musieť asi 2x za rok chodiť na preskúšanie..Ale on je šikovný, verím že to dá 🙂
keenfan
7. feb 2014
@nelita02 náš je júlový, tiež bude asi jeden z najmladších 🙂 aj keď výzor má presne opačný 😃
womankc
7. feb 2014
@babulina ja ti z osobnej skúsenosti radím dať odklad, ale najprv sa sama objednaj na testy zrelosti , čo ti urobia v centre pedagogickopsychologického poradenstva , tam sa ale dohodni až na najaký jún, nech je to čo najobjektívnejšie, lebo škôlky a školy ťa budú nútiť to už v marci absolvovať, ale mňa napríklad na toto upozornili v centre, že takéto deti majú veľké vývojové pokroky v tomto veku a že je to lepšie urobiť čo najneskôr kvôli objektivite . My sme sa tak tiež prihlásili . Moja je tiež šikovná ,ale má nepozornosť podľa mňa je ešte aj dosť hravá , tak som im to rovno oznámila aj v škôlke , že plánujem odklad, lebo zas u nás vychádza veľmi málo detí do 1. ročníka tak majú tendenciu tlačiť do školy . Ja mám staršieho syna a u neho som riešila už od škôlky , bol hypeaktívny, má potvrdené aj ADHD poruchy pozornosti , v škôlke a aj na zápise nás ohromne presviedčali , ako všetko vie , je šikovný, to aj bol , ale ja som sa vtedy s tým odkladom nevedela rozhodnúť, ešte to bolo také nie často riešené vtedy a brala som to ako keby som mu s tým hádam uškodila. No ´bola to zásadná chyba , aj napriek tomu že IQ testy mal na hranici nadpriemernosti , zhoršovať sa to začalo v 3. ročníku, jeho učiteľka jednoducho nevedela s ním pracovať a nakoniec som ho prekladala do inej školy, kde bol špeciálny pedagóg a neskôr sa zázračne pri pretestovaní potvrdila aj dysleksia a dysgrafia , čo som ja dávno tvrdila , no a doteraz sa trápime , je to dennodenný boj a nekonečné učenie a to mi povedali v tom centre , že odklad by mu veľmi výrazne pomohol a mali by sme tých problémov o polovicu menej , takže už som poučená a teraz ideme na to presne ako sa má a veľmi veľmi budeme zvažovať , či dať , alebo nie, viac menej sme na 99% presvedčený , že odklad . Dcérka sa podobne prejavuje ako syn. Najstaršia mala tiež hyper, ale nemala nič iné a tá je úplne bezproblémová . Takže ja ti radím z vlastnej skúsenosti , že neunáhlite sa , riadne si to premyslite , dajte ju testnúť a potom uvidíte, ak jej tam odporučia , že je OK tak neváhajte a dajte do školy . Možno je taká povaha pomalšia , ale to vôbec nemusí mať žiadny vplyv v škole. Na temto sa proste naučí .
womankc
7. feb 2014
@lubica7 tak si ho dajte testnúť v poradni na školskú zrelosť, ja idem s malou tiež v júne , aby som mala istotu, že som sa rozhodla správne .
womankc
7. feb 2014
my máme zápis dnes , mám zmiešané pocity. Nechcem nič uponáhľať ani podceniť
womankc
7. feb 2014
@najjulinka prosím dala by si link , kde si taštičku kúpila ?? ďakujem
najjulinka
7. feb 2014
@womankc v školke mi dali kontakt na psychologičku , lebo ked robili v školke testy, tak naša bola chorá, tak som to vybavovala individuálne... a boli sme za psychou a tá dala papier, že odpoorúča odklad... v škole asi mali tlačivo na odklad, neviem presne a dala som ten papier od psychy k tomu a bolo....
womankc
7. feb 2014
@najjulinka ja som si to vybavila test sama v poradni a dnes máme zápis , tak uvidím, čo mi tam dajú , či hneď alebo dodatočne
a ďakujem za link
najjulinka
7. feb 2014
@womankc tak to na zapise rovno vybaviš 🙂
ja som to riešila až po zapise, ale povedala som na zapise, že budeme mať odklad 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli