Sedenie v škole

majunka0200
8. sep 2023

Ahojte baby potrebujem poradiť. Moja dcérka má 6.Rokov teraz nastúpila do školy. Predtym chodila do škôlky a vždy sedela pri pani učiteľke v prednej lavici učiteľka ju vždy veľmi chválila že je šikovná a atď. Ale odkedy nastúpila do školy tiež sedela v prvej lavici lenže učiteľka v škole ju presadila a teraz sa dcérka sťažuje že keď sedi vzadnej lavici nedovidí dobre na tabuľu a nevie sa sústrediť. Riešila sa tom s učiteľkou poprosila som ju či bi tam nemohla sedieť ale ona proste je arogantná a povedala ze ona si bude deti rosadzat podľa seba a nie podľa toho čo chce dieťa. Viete mi prosím poradiť ako to riešiť ?

zuzubb007
8. sep 2023

V prvom rade na ocne, a ked nevidi tak dovod musi byt a potom bude sediet furt v prvej alebo dostane okuliare a moze sediet hocikde a dovidi

aurora33
8. sep 2023

@majunka0200 podla mňa to moc prežívaš. Skôr si myslim ze dcérka je taká ,,vtieročka” a musí byt vždy vo všetkom prvá. Ak je taká veľmi šikovná ako píšeš tak by sa mala vedieť sústrediť aj v inej lavici ako v prvej.

mirkam3
8. sep 2023

@majunka0200 bože dobrý ved bola doteraz v škole 5 dni a už ste vyhodnotili, že inde sa nebude vedieť sústrediť?? 🙏🙈 mne to príde tak, ze ty ako premotivovana matka z nej do budúcna chceš mat bud bifľu alebo riťoleza. Neboj, to môže aj z lavice čo. 2,3, atď. Nechaj prosím učiteľky dýchať.

thoughtfulweirdo
8. sep 2023

Dievčatá, ja len, že nikto tuším ešte nespomenul, že "nevidí na tabuľu" môže znamenať proste len to, že je nižšia a nevidí cez hlavy spolužiakov.

sasesoe
8. sep 2023

@thoughtfulweirdo dobry postreh a to by mozno len stacilo trosku poposuvat lavice, aby neboli "za sebou" ale trosku do tvaru sachovnice... zavisi od velkosti a moznosti triedy/lavic...

sulavikova
8. sep 2023

@majunka0200 okuliare🙂 a naučiť ju, že nebude vždy v prvej lavici. Tam sú skôr deti, ktoré potrebujú pomoc učiteľa resp. sú vzrastovo nižšie. Šikovné nemá problém sedieť kdekoľvek v triede😇, pokiaľ je sociálne zrelé. Učiteľka zo svojho pohľadu najlepšie vie, kam a s kým dieťa posadiť. Problémy so zrakom treba riešiť u očného.

ivana11155
8. sep 2023

@majunka0200 dcérke chyba to schválenie ako mala u skolkarskej učiteľky. Preto ma v zadnej lavici pocit, že nie je v centre diania. Treba zvážiť či je dobre ju zvykať na tento "doping" a ďalšia vec, že vyzerá že táto učiteľka bude mať iný systém fungovania a dcérka si bude musieť zvyknúť. Skúsila by som dcérke vysvetliť, že ani sedenie v zadnej lavici nemusí byť zlé... myslím že to že zle vidí použila len ako výhovorku. Ale skontrolovať zrak by som určite dala.

slavomira236
9. sep 2023

@majunka0200 mojho syna ucitelka presadza kazdy mesiac...inac co pamatam zo skoly vpredu sedeli deti s okuiarmi potom nizke deticky aby videli cez ostatnych a ti krori vyrosovali aby ich mala pod dohladom

slavomira236
9. sep 2023

@majunka0200 su deti ktore chcu byt stale vpredu moxno ai myslu ze bude viac stredobodom zaujmu su rozne povahy takzvani ritolezi je to u deti aj u dospelych

slavomira236
9. sep 2023

@majunka0200 moja si sadla z dievcatom zo skolky sedeli spolu 3dni a uz ich rozsadila a sedia po same lebo vyrusovali..neriesim .musi sa maucit ze nieje v skolke. Samej jej bude dobre bude mat viac miesta na lavici

sheila121
9. sep 2023

@fotoportret to by potom deti s okuliarmi nepotrebovali sedieť vpredu keby dovideli zo zadu.

erikavesela
9. sep 2023

@thoughtfulweirdo ziadna ucitelka neposadi, ani velmi sikovne, nizke dieta do zadnfj lavice...

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
9. sep 2023

@erikavesela By si sa čudovala 🙂

sheila121
9. sep 2023

@fotoportret celý život nosim okuliare a nikdy som nevidela zozadu

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lopka1313
10. sep 2023

No neviem ako verite okuliarom, ale mne sa dioptrie menili pri kazdej jednej prehliadke. Takze tiez som aj s okuliarmi sedela maximalne v 3-4 lavici, lebo sa mi stale zhorsoval zrak...

sheila121
10. sep 2023

@fotoportret dioptrie su dobre ale zrak sa zhorsuje

majunka0200
autor
10. sep 2023

@sheila121 ďakujem vám baby za odpovede niektoré ste mi veľmi pomohli😊😊😊 niektoré bohužiaľ nie, ale aj tak vám ďakujem za názory 🙂🙂🙂 to že nedovidi dobre na tabuľu budem riešiť s očným lekárom.

letfenixa
11. sep 2023

@slavomira236 v synovom triede rozsadzala triedna hneď 2.deň 3 dievčatá zo škôlky.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
11. sep 2023

@fotoportret očný lekár mi každý rok menil dioptrie.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
11. sep 2023

@fotoportret okuliare ale nie sú liek, ale pomôcka. Keď raz nevidíš do diaľky tak nevidíš hoc aj keby si mal za lekára prezidenta