Aký máte názor na vrátenie prváčky naspäť do škôlky?

Zodpovedané
18. dec 2020

Dobrý deň,

moja dcéra má šesť rokov a v septembri nastúpila do školy. Predtým absolvovala test zrelosti, ktorý dopadol dobre.

Učiteľka sa mi sťažuje, že je v škole nepozorná a nevie sa sústrediť. Psychologička navrhla návrat do škôlky, s čím však ja nesúhlasím. Dcéra sa vie naučiť, pekne píše, s matematikou problém nemá.

Je podľa Vás rozumné vrátiť ju do škôlky?

V tejto korona dobe by bola zo škôlky viac doma ako v nej.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za dôveru a skúsim všeobecnejšie doporučenia, keďže na vytvorenie uceleného názoru by bolo potrebné viac informácií. Teda dopytovania sa.

Začala by som pozorovaním dcéry a rozprávaním sa, či je v škole spokojná a čo je pre ňu ťažké. Mnohé veci sa dajú naučiť a rozvíjať, napríklad sústredenie. Avšak môže ísť aj o to, že dieťa rieši svoje postavenie v rámci kolektívu a tomu podriaďuje ostatné.

Tiež by som komunikovala s pani učiteľkou a smerovala reč k tomu ako je možné dcérku podporiť.

Deti sa v tomto veku rýchlo vyvíjajú a možno nepotrebuje dcérka veľa k tomu, aby si s láskavosťou a trpezlivosťou zvykla na nový životný rytmus. Nástup do školy je veľmi náročná životná zmena v živote dieťaťa. Preto je dôležité, že vnímate dcérku, dôverujete jej. Tým jej odovzdávate odkaz, že spolu to zvládnete. Aj jej to povedzte.

Držím palce.