Školák jedináčik. Chcete, aby mal viac súrodencov?

teuska
2. mar 2008

Ahojte 🙂 Hladam zienky s podobnym problemom ako mam ja. Mam dcerku, ktora tento rok zacala chodit do skoly. Mojim najvatsim prianim bolo dat jej surodenca, ale bohuzial nebolo nam to dopriate. A tak je moja mala zatial jedinacik. Je nas viac, ktore uz mate vatsie deticky a zatial su same? Chcete aby to tak ostalo, alebo tuzite po babatku?

junovka
2. mar 2008

ja som si myslela, ze Timka ostane tiez jedinacik, pretoze sa nam akosi druhe nedarilo, tak som bola s tym zmierena a velmi ma netrapilo to.Lenze, Timka zo skolky stale chodila s tym, ze kedy bude mat sestru, lebo sa nema s kym hrat atd.Zacala si pozerat moje knihy o babatkach ako rastu v brusko a pytala sa ma kedy bude jej sestra takto aj ona rast v brusku.Nakoniec po 2 rokoch snazenia sa Timke narodila jej vytuzena sestricka Nelinka.Strasne ju ma rada, tesi sa z toho spolu s nami, ked sa Nelka postavi, lozi... a vidim, ze sa uci velkej zodpovednosti, nakolko az ziram dakedy ako toto skoro 7 rocne dievcatko dokaze uz rozmyslat , co by sa Nelke mohlo stat, keby....je toho na dlhe rozpravanie.Kazdopadne, je dobre ak dieta ma surodenca....pretoze ja stale tvrdim, ja s manzelom na veky tu nebudeme, a tak aspon v zivote budu mat jedna druhu.Neviem si predstavit, zeby Timka ostala v" zivote sama", ked sa mi pominieme..... 😖 😉

teuska
autor
2. mar 2008

junovka vidim ze aj ty mas prvacku 🙂 My sme mali mat tiez babo jedno v auguste a dalsie v januari. A tak sa pomaly zmierujem s myslienkou, ze budeme mat jedinacika, hoci este som sa nevzdala. 😒

ella1
3. mar 2008

my máme 8-ročnú a zatiaľ je jedináčik.po súrodencovi absolútne netúži! 😀

no a ja to stále nemám vyriešené či ešte áno alebo nie.už som trochu spohodlnela,ale zase ešte mám čas to zmeniť 😉

junovka
3. mar 2008

podla mna, zase velky vekovy rozdiel, tiez nie je dobry 😒 Len cim skor to vyries Ella,lebo aj ja som takto riesila, az nakoniec ked som vyriesila, tak som to riesila 2 roky, pokial to bolo dokonaĺe vyriesene 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Dufam, ze si ma pochopila, co tym chtel basnik zici 😀 😀

ella1
3. mar 2008

nie 😀

felixa
3. mar 2008

Moje skusenosti su take, ze prilis velky vekovy rozdiel je priserny. Je tazke potom zladit zaujmy vsetkych dokopy. Este vekovy rozdiel mozno do tych desiatich rokov ano, ale potom su to uz definitivne dvaja jedinackovia.
Pre deti s mensim vekovym rozdielom sa spolocne chystaju sviatky - Velka noc, Vianoce, oslavy, dovolenky, prazdniny, skola, kruzky..., lepsie si tie decka moze rodic uzit...
Hoci pre surodencov je to asi prinos vzdy, ved rodicia tu nebudu vecne.
Mozno mamy, ktore maju malych anjelov (velmi dobre deti), maju iny nazor, alebo ine skusenosti. 😖

teuska
autor
4. mar 2008

Ahoj Ella 😅 Presne niekoho ako ty hladam. Moja mala po surodencovi velmi tuzi. Pomaly ju ale presviedcam, ze vsetko ma svoje vyhody. No ale nechcem to velmi prehanat, aby to nedopadlo zle. 😀
Do ktorej triedy chodi tvoja mala?
a o tom spohodlneny ani nehovor. Mala je samostatna, vsetko vie sama a ja si neviem predstavit male babetko, nespavat, krmit, obliekat, prebalovat 😒

ella1
4. mar 2008

naša je už druháčka a je jednoduchšie si ráno pospať,ved sama sa naje,oblečie.......
neviem si predstaviť starať sa o dve deti,možno je to naopak jednoduchšie ako sa zdá,ale mám 28 tak ešte nejaký ten rôčik môžem počkať a keby sa náhodou nepodarilo,tak nebudem až tak smutná,lebo aspoň jedno dieťa mám.
a inak neberiem žiadnu antikoncepciu,tak to trošku nechávam na osud 😉
teuška,ale keby ma možno doma ,,prehovárali" na bábo,tak už máme,ale dcéra nechce a manželovi je to asi jedno 😀

teuska
autor
4. mar 2008

ja uz mam 32, takze casu nazvys nemam ☹
ale zaujimalo by ma, preco mala nechce surodenca, ak o tom mozes napisat. Ja presviedcam seba aj malu, ze je nam dobre, aby som sa tym prilis netrapila, ze sa nedari. Takze hladam dovody 😉 🙂
A co sa tyka manzela tomu je to fuk.

ella1
4. mar 2008

no ja neviem.všímam si od malička,že nie je materský typ 😅 ked dostala chou-chou bábiku,tak sa s ňou hrala asi 3 dni a od vtedy je hodená v kúte.nemá moc rada malé deti(ale nerobí im zle alebo pod.),ked jej aj nejaké mimi ukážem,tak sa pozerá inde ako by tam ani nebolo,a ked som sa jej pýtala,že prečo nechce nechce súrodenca,tak mi povedala,že malé deti sú otravné v noci by nemohla spať a zamkla by sa v izbe aby jej tam nelozilo a nerobilo bordel 😅 neviem,odkiaľ to má.
ale dieťa vraj bude mať,ale len pre to aby mala potomka.tá odpoved ma dosť prekvapila,kde sa to v tom malom mozočku zobralo(to bolo už dávno).

zuzu13
4. mar 2008

ahojte, my sme veľmi chceli druhé a náš syn ani počuť, argumenty boli presne také ako u elly1 😀 ...a keď išiel na prvé sono a videl malú "bublinku" tak názor zmenil...teraz sú ako "zošití" 😀 takže súrodenca dostal až ako 12.5 ročný... 😀

ella1
4. mar 2008

tak to je super.dúfam,že ak by sa pritrafilo,tak aj veronika by sa tak zachovala,aj ked niekedy povie,že nič nám nepomôže,nepostráži a niekedy,že vyhodí z okna 😲 (ale snád su to len reči) a že radšej chce psa. 😖

teuska
autor
6. mar 2008

tak to nasa mala chou chou babiku stale vlaci so sebou, bola s nami aj na dovolenke, vola sa Simonko a jedava s nami pri stole, vecer ju musim zakryvat a dat jej pusu, chodime s nou na navstevy, v aute je priputana a stale sa hra , ze je to jej bracek 😖

teuska
autor
6. mar 2008

zabudla som doplnit, ze by ale radsej chcela sestricku 😅
a nam to ani tento mesiac nevyslo 🙄
ella neboj, ak by sa pritrafilo, nejko by ste to vyriesili. Hoci ja na tvojom mieste, ak netuzis po babetku, by som uz nic neriesila 😀
aj ja by som to uz davno vzdala, ale snazim sa koli malej.

teuska
autor
6. mar 2008

inac ked som zakladala tuto temu, myslela som ze sa nas nazbiera viac. zatial sa ozvala iba jedna mamicka. To naozaj uz vsetky ostatne mate po dve deticky? Som si mohla mysliet. ☹ 😖 😔 🙂 😉

ella1
6. mar 2008

u nás sa má tak dobre plyšový pes 😀 a najnovšie k nemu aj svietiaci medved.ešte aj na štedrý večer musel s nami sedieť 😅

nedalo by sa povedať,že netúžim,ešte pred mesiacom som bola na 100% presvedčená,že v lete spáchame,ale teraz ma to zase prešlo.ja sama neviem,čo vlastne chcem 😕
a neboj,takýchto mamín je viac,ale asi rátajú s tým,že jedno je málo,tak čakajú na vhodnú chvíľu,ked by už mohli mať druhé. 😉
a ty akože už by si nechcela mať druhé?a manžel?

teuska
autor
6. mar 2008

ja by som velmi chcela, ale bohuzial uz dvakrat som potratila a teraz sa nam nejako nedari 😖
tak sa utesujem tym, ze mi staci aj jedno krasne, sikovne a zdrave dievcatko. Naco sa trapit. Ale keby sa podarilo, bola by som stastna. 🙂
A manzel to neriesi. ak bude ,bude rad, ak nebude, bude rad aj tak. typicky chlapsky postoj si myslim. My zeny vsetko analyzujeme, zdovodnujeme a tak.

ella1
6. mar 2008

tak to mi je ľúto ☹ ja viem,že keby sa mi niečo také stalo raz,viac krát to neskúšam 😢
a tiež sa utešujem tým,že keby už nebolo,tak aspoň mám jedného anjelika(aj ked s poriadnymi rohami) 😀
ja sa aj bojím,kvôli mojej nízkej váhe,že by to bol problém 😒
a už viem,čo je to pôrod! 😀

teuska
autor
7. mar 2008

tak to mame asi viac spolocneho 😉 aj ja velmi malo vazim, a nedari sa mi pribrat 😠

junovka
7. mar 2008

baby, hlavne nemysliet na to.Vela robi psychika.Ja som sa na to vykaslala, a rozhodla som sa, ze zacnem studovat na vyske.Zacala som lietat po skolach, zhanat si knihy na prijmacky a .....potom to prislo.Bola som vtom!Skola je fuc a Nelinka je tu 🙂
Inak, citam, ze mate problem pribrat na vahe.A nemate nahodou problem so stit.zlazou?Lebo po Timke som zacala aj ja mat problemy,mozno aj to suviselo, ze som nedokazala otehotniet druhykrat hned.Brala som aj Euthyrox.
Teuska, a tebe co povedali, ze preco si potratila?Nemoze to suvisiet s tou stit.zlazou?Lebo ja som mala malo progesteronu a dokina mi povedala, ze preto neviem byt zrajme tehu, lebo mi chyba progesteron/zlte teliesko/, ktore dokaze udrzat plod, ked nastane oplodnenie.Ja som ho mala minimalne a preto, asi som nevedela otehotniet, vzdy prisla mrcha. 😉

ella1
7. mar 2008

teuska-tak vitaj v klube 😀
junovka-ja som schudla po pôrode a od vtedy sa nedarí.vyskúšala som už všeličo,aj na vyšstreniach som bola a všetko v poriadku,takže ani žľaza to nie je.
a inak ani na to nemyslím,takže stresy v tomto prípade nie sú.
my sa teda ani nesnažíme otehotnieť,lebo raz chcem a o mesiac zase nie 😝 tak som si povedala,nechám na náhodu,nech osud rozhodne 😀 ,ale pozor si dávame,len nikdy to nie je 100%. 😉

teuska
autor
7. mar 2008

aj ja mam stitna zlazu v poriadku. Bola som na krvi a robili mi este nejake gynekologicke vysetrenia a bola som na hematologii. Vsetko o.k., tak neviem co sa deje ☹
O tej vysokej skole uvazujem aj ja 😀
vsetci hovoria, len na to nemysliet, ale to sa neda. Snazim sa, byt v pohode, ale nemysliet na to neviem 😀

teuska
autor
17. mar 2008

dlho sa mi nik neozval ☹ asi budem musiet nechat svoju temu zapadnut prachom. Hoci som myslela ze nas je viac 😅
Ellka ozvi sa este ak budes mat cas. Pozdravuj malu.

teuska
autor
20. okt 2008

znova s nadejou oprasujem svoju staru temu. Je tu niekto kto ma tiez jedinacika? Hladam spriaznene duse. 😉 🙂

sassi
20. okt 2008

my sme mali druhé dieťa, ked mala išla do školy a velmi surodenca chcela, aj to bolo fajn, že ona bola prváčka a ja na MD, mohla som s ajej venovať 🙂
Iank ja som tiež jedináčik a po surodencovi som túžila až tak (ak si dobre spomínam) v 9 rokoch, ale žial, nepodarlo sa, a aj dnes mi súrodenec velmi chýba ☹

bardott
21. okt 2008

Ahoj teuška. No kto hľadá ten aj nájde a predstav si, že tvoje hladanie bolo úspešné. Ja mám doma tiež jedináčika hoci to slovo sa mi vôbec ale vôbec nepáči. Malý má 6 rokov a je prváčik. Veľmi ma trápi, že je sám lebo na ňom vidím, že by chcel mať po ruke niekoho komu by mohol prikazovať a s kým by sa mohol hrať. U nás je problém trošku zložitejší a rozhodovanie o druhom dieťati o to ťažšie. Zatial študujem ale tento školský rok by som mala mať štátnice tak po nich sa definitívne rozhodneme či ano alebo nie. Ja by som ale veľmi chcela ešte mimčo a tak hádam to riskneme. Inak malý niekedy utrúsi aj také hlášky, že súrodenca nechce a hneď nato sa nás spýta prečo je stále sám.....