Sme Rómovia a iba nášmu synovi v škole učiteľka pozerá, či nemá vši

4. mar 2024

Ahojte babenky ,,,Je ti normalne ak to robia ?ja si myslim ze nie ....Syn je prvak velmi sa tesil do skoly ako prisiel druhy polrok tak tam chodi s nechuťou,, Dnes ked som ho cakal pred školou tak plakal lebo na neho ucitelka kricala ze nechcel ukazat hlavu ,podotýkam sme romovia ,chodime do prace byvame v paneláku .Ludia nas maju radi
sme slusny romovia a zijeme poriadne ....Problem je v tom ze som o tom nevedela syn je tam sam rom myslim v triede a pozera do vlasov iba jemu s rukavicami a ceruzkou. Bola som za riaditeľkou ze je to normalny postup ,utocila na mna ,povedala som ze si to neprajema smiala sa stale ....Uvazujem ze zmenime skolu co si o tom myslite ???Dakujem

simca06022011
5. mar 2024

@simona20201309 uz vidim ako by si bola v klude keby to bolo tvoje dieta :D keby tvoje dieta ucitelka pred inymi kontrolovala v rukaviciach, jediné. Kricala po nom, lebo sa mu to nepaci a pod. Este by si jej podakovala. Otoc si to na seba, ked uz z teba ten rasizmus srsi na vsetky strany.

@heni79 mne nemusis nic vysvetlovat, proste uplne nezmysly sa tu riesia. Dieta moze byt sikanovane, buzerovane v skole akokolvek, matka moze byt oznacena typickou romkou, urazana, lebo sa jej nepaci ze jej dieta je jedine v triede kontrolovane... ale ona nemoze vkrocit do skoly :DDD Keby toto sa dialo hocikotrej matke tu, tak by to tiez riesila. A som si ista ze matka nevyrazila dvere na skole a nevosla si tam len tak.

Dokonca podla niektorych si mala mama este aj zistit, ze tam bude jediny rom.. aby nebodaj nebol co? diskriminovany?

erikavesela
5. mar 2024

@cacianka tebe preskakuje??? Asi ano..si to cele precitaj...ja za to, ze klame nemozem...jaaaj, jasne vsetci sme zli, zli, zli...len cigani za nic nemozu a vzdy im robime zle....tak to je taka blbost, ze az...

martinami274
5. mar 2024

@nikaeli a prečo vám tiež nevadí,že jedinému dieťaťu rómskemu kontrolovala hlavu? Ak by sa nestala táto úplne prvotná chýba, nemuseli sa diať ostatné veci.

loliki
5. mar 2024

@martinami274 Ja by som si to zisťovala. A ako biela by som nedala dieťa do čisto rómskej triedy, ani opačne. Ideálne je, keď sa prváci poznajú už zo škôlky a sú na seba zvyknutí. Z autorkiných slov nie je zrejmé, či chodili tie deti spolu aj do škôlky. Nie je to jedno ako rýchlo potom nový spolužiak zapadne do kolektívu. A keď tie deti sa vyjadrili tak ako sa vyjadrili, asi ani nezapadol.

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinami274
5. mar 2024

@loliki nevidím dôvod aby nezapadol, to,že je róm nie je dôvod. Môj syn n má dvoch rómskych spolužiakov a nevidím v Tom problém. A vlastne to dospelí robia,že ukazujú deťom,ze iné dieťa nepatrí do tzv.normalbej bielej triedy. Všetci máme rovnaké práva, a toto či chcete alebo nie je rasizmus.

simona20201309
5. mar 2024

@simca06022011 otočím to na seba
... keby kontrolovala hlavu jedine mojej dcére, hanbila by som sa ako pes a urobila by som všetko preto, aby vsi nemala. Zamyslela by som sa nad sebou, prečo práve jej? Asi nikto iný so vsami problém nemá? Myslíš, že učiteľka ide pozerať hlavu len preto, že je čierna? Ja si to nemyslím.... jedine čierna s chrobáčikmi

Bohužiaľ, nikdy sa nedozvieme, či chalan tie vsi aj mal, alebo nie... A ci na to mala učiteľka dôvod a podozrenie

simona20201309
5. mar 2024

@simca06022011 a kľudne mi nadavaj do rasistov, mňa toto neurazí.

nikaeli
5. mar 2024

@martinami274 to ju neoprávňuje k natáčaniu cudzích detí!

loliki
5. mar 2024

@martinami274 Moje deti tiež majú Rómov v triede. Všetci máme - majú rovnaké práva, ale aj povinnosti. A tie už neplnia všetci rovnako. (Dochádzka, správanie, šk. poriadok.) To nazývaš ako? A keď niekomu niečo vytkneš, tak si rasista? Nie, nie si.

martinami274
6. mar 2024

@loliki a táto pani má dieťa,ktoré n chodí do školy? Ste zaujatá a všetkých Rómov dávate do jedného vreca. A potom sa nečudujte,že aj náš "bielych"takto berú rómovia.

loliki
6. mar 2024

@martinami274 Kým ho zapíše do inej školy, tak asi teraz nechodí. A vy nie ste zaujatá voči mne? Možno aj tá učiteľka je zaujatá. Ale tá zaujatosť vzniká na základe osobných negatívnych skúseností, ako sa niektorí ľudia správajú. Ľudia sú rôzni a nie každý každému vyhovuje. Pekný deň. 😉

martinami274
6. mar 2024

@loliki nemáte ani tušenia, ako sa cíti dieťa rodič,keď sú v okolí ľudia,ktorí odsudzujú, a podobne. Dúfam,že nikdy nezažijete žiadnu diskrimináciu, šikanu. Pekný deň prajem