Spoločenská hra pre 11 - 12 ročného chlapca

andreanova
15. nov 2017

Prosím, poradťe zaujímavú spoločenskú hru pre chlapca 11-12r, ktorá sa dá hrať už od dvoch hráčov, najlepšie, kde sa využíva myslenie, logika .
v obchodoch ich je kopec, avšak, keď ich človek nepozná, ťažko vybrať,

ďakujem

sovickavielietat
15. nov 2017

My mame Ubongo 3D, Ticket to ride Europe, Niagara (pisu, ze pre min. 3 hracov, ale my hrame aj dvaja). Nasa uplne najoblubenejsia je City of Zombies, moze ju hrat aj jeden hrac - je to matematicka hra a je naozaj fantasticka. Mame ju uz par rokov, ale vzdy sa velmi tesim, ked ju ideme hrat. Detom sa vdaka nej zlepsila mentalna aritmetika.

dai
15. nov 2017

@andreanova moja dcera teraz spomina nejaky boom - to su take karticky - ze to sa vela hraju v skole... u nas stale idu klasicke monopoly, activity, dobble, karty, sach... vela sa hraju deti hry od tiptoi - su pre rozne vekove skupiny - ale teda neviem ci su v slovencine, nasi to hraju v nemcine...https://www.tiptoi.com/de/tiptoi-buecher-spiele...

andreanova
autor
15. nov 2017

@sovickavielietat tá ,,city of zombies,, je pocitačová hra? lebo ja chcem ,,tradične,,...ked som chcela na to mrknut v googli, vyhadzuje mi to ako ,,online hru....

eliska13
15. nov 2017

@andreanova dobrá hra na logiku skôr pre chlapcov je Gravity maze, ale susedova dcéra na tom tiež fičí, ale je to iný typ hry ako klasická spoločenská, ale aj muž si nad tým láme hlavu sú tam 4 obtiaznosti
Potom mám rada tie krabičky Brainbox zvieratá, svet, vynálezy...

eliska13
15. nov 2017

@andreanova kupujem odtiaľto majú iné veci ako klasika v Draciku
https://www.funtastic.sk/SPOLOCENSKE-HRY-c1_0_1...

sovickavielietat
15. nov 2017
sovickavielietat
15. nov 2017

@andreanova
Nie, je to klasicka spolocenska hra. My zijeme v Anglicku, takze neviem, ci ju predavaju aj na Slovensku... Ak nie, tak by to bola obrovska skoda, kedze hra je naozaj vynikajuca. Hadzu sa naraz tri kocky a z tych troch cisiel treba urobit take cislo, ake ma zombik na karticke (aby sme ho zneskodnili)... mensie deti mozu pouzivat kludne len klasicke scitavanie a odcitavanie, vacsie uz mozu pridat nasobenie, delenie, mocniny a odmocniny... rozne matematicke ukony rozne kombinovat... Teraz sme dokupili k hre este extra karticky, ktore sa mozu pouzit bud ako rozsirenie hry (zombici maju uz aj 3-ciferne cisla na kartickach) alebo samostatne ako cestovna sada....

https://www.amazon.co.uk/City-Zombies-Maths-Boa...

hettinka
15. nov 2017

@dai to je asi TIK TAK BOOM ... opýtaj, sa či je k tomu aj taka bomba ... máme doma, celkom fajn aj na rozvoj reči a učenie sa cudzích jazykov

pre 11 ročného chalana možno aj šach, Osadníci z Katanu, Party Alias (ale to je pre viacero hráčov), Monopoly

youvanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiffinkaa
3. dec 2017

aj my práve vyberáme hru pre 11 ročného..o čom su osadníci z katanu a party alias?
@hettinka

poklembovi
12. jan 2018

Ja odporúčam Karibik, je to taktická hra, pri ktorej treba každé kolo premýšľať až 6 ťahov dopredu, u nás má úspech

kubajda2912
30. mar 2020

@poklembovi viete mi prosím odfotiť, ako hra vyzerá? chcela by som pozrieť na nete, ďakujem Vám

poklembovi
30. mar 2020