Synova "nevhodná" kamarátka

lubikan
4. apr 2013

Prosim,napiste mi svoj nazor,pripadne skusenost....

syn si rozumie viac s dievcatamai,nez s chlapcami..a ma kamaratku zo skoly o 3 roky starsiu...chodievaju spolu von....lenze mne sa to nepaci z toho dovodu,ze ona ma zrejme volnejsi rezim....napriklad zvykne u nas uz v nedelu pred 12 na obed syna pytat von... 😕 😕 ...potom,zakazdym,ked su vonku,ona si ide do obchodu kupit cipsy a kolu.....lenze narobi tym chute aj synovi a ja som striktne proti takymto pochutkam-obcas ano,ale nie 3 dni po sebe...dalej,cez pracovny tyzden syn nechodi von,koli skole....ale od piatku do nedele ano...syn o tom vie,jej som to uz tiez povedala,ale samozrejme,kdeze...dnes uz zase zvonila.....

prosim,co mam robit??Ide mi hlavne o tie cipsy....urcite mu nebudem dovolovat a davat drobne zakazdym,ked ide von,len aby sa necitil menejcenny...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linda20111
4. apr 2013

@lubikan ahoj, nenapisala si kolko rokov ma tvoj syn?

monika15
4. apr 2013

Prosim Vas Baby... vsak tu nejde o tie cipsy vsak ???
pretoze zial Cipsy neustrazis ked mas vacsie dieta !!!!
@lubikan
@zazvorka87

stanka810
4. apr 2013

????? to uz vznikaju temy 😀

fadda
4. apr 2013

Daj mu do ruky jablko,radsej dve aj pre kamarátku..,ked si zas bude pýtať drobné na hlúposti. Alebo ho nauc na slnecnicove semiacka,kym vylupu cely balik,sa decka
prebavia 😅

danjelca
4. apr 2013

mám riešenie zakáž mu tú kamošku 😀 aj čipsy:D

namornicka
4. apr 2013

Nauč ho že si má kúpiť cereálnu tyčinku alebo pukance alebo niečo iné, ja moje deti tak učím, oni vedia napr. že chipsy nie sú zdravé a že je každého problém že si ich kúpi a ničí si zdravie. Na oslave môžu ale nekupujú si ich bezomňa. Ono tie deti časom nebudú tak pod tvojou kontrolou tak ich treba naučiť aby vedeli sami čo môžu a čo nie. Samozrejme deti podľahnú lákadlám ale aspoň do istej miery to môžeme ovplyvniť.

maria117
4. apr 2013

@lubikan nech sa naje doma pred odchodom,pripadne,mozno treba nachovat i kamosku normalnym jedlom

cerez
4. apr 2013

To asi nezakážeš. Zakázané ovocie najlepšie chutí. Môžme deťom vštepovať o zdravej výžive každý deň, ale lákadlá sú všade. Aj keby sa s kamarátkou prestal kamarátiť, chuťovky má na každom kroku. Len s príspevku mi nie je dosť jasné, čo viac ťa štve. Jeho kamarátka alebo chipsy, kola? Ja si myslím, že to prvé. Môžeš synovi povedať svoj názor na jeho kamarátku, ale je len na ňom či tvoj názor vezme na vedomie. Aj keby sa s ňou prestal kamarátiť, nájde si inú.
@lubikan

billam
4. apr 2013

@lubikan koľko má syn rokov?...to, že chodí od piatku do nedele von je ok...dokonca by mal byt denne vonku minimálne hodinu...cely den sedí v škole a potom domov, kde je znova zatvoreny?...chipsy a kolu by som ani ja nedovolila.

prasiatko30
4. apr 2013

Najst alternativne zamestnanie v piatok poobede ho prohlasit na nejaky sport - plavanie, tenis, futbal- a c sobotu a c nedelu organizovat nejake vylety aj s nejakou rodinou ktora by mala deti podobneho veku - nezakazovat ale ponuknut mu alternativu a tak znizovat moznosti spolocnych vyjazdov s nevhodnou kamaratkou

zaneta08
4. apr 2013

ja mám podobný problém, t.j. že dcéra má nevhodnú kamarátku a veľmi ju ovplyvňuje. Tá kamarátka má úplne voľný režim, vkuse k nám chodí, učiť sa nepotrebuje, rodičia ju majú na háku a potom ja som tá zlá, lebo nedovolím to isté ako mama tej kamarátky. Zatiaľ sa mi darí ustáť to, ale dcéra mi jasne naznačila, že bude dodržiavať moje pravidlá (príchody domov, učenie), ale kamarátky sa nevzdá, lebo si s ňou rozumie. To je podľa mňa rozumný kompromis, ale dcéra už má 13 rokov, neviem, ako to je u vás 🙂

lubikan
autor
5. apr 2013

@zaneta08 ma 9 rokov

zaneta08
5. apr 2013

@lubikan tak ti poradím len to isté, čo zatiaľ funguje u nás, urč synovi jasné hranice, povedz mu, čo musí dodržiavať, ja si myslím, že ako deväťročný to už pochopí a možno časom príde na to sám, že si má hľadať seberovných kamarátov, držím palce 🙂

arabeska
5. apr 2013

@lubikan a chodi cez tyzden aspon na nejake kruzky?mne pride strasne ze 9 rocne dieta chodi von iba 3 krat do tyzdna,ved aj on musi troska vypnut od svojich povinnosti 😕
co sa tyka nezdravych jedal,ci napojov ja som svojim detom vysvetlila ze preco to nesmu jest a pit a oni to cuduj sa svete dodrziavaju.kamoska sa mi smiala ze ci si myslim ze mi za chrbtom david nepije colu,ja jej vravim ze viem ze nepije,ptoom s nim bola niekde a pyta sa ho co si da napitie,vybral si dzus a este jej aj vysvetlil preco colu deti nemozu 😉
ale kamosku mu nezakazuj,ako tu bolo spominane zakazane ovocie najviac chuti.

vefi89
5. apr 2013

@lubikan nechápem prečo nechodí cez týždeň von? teda ja neviem, tiež som chodila do školy, dobre som sa učila, aj krúžky som mala dva, ale vonku som musela byť každý deň. aj keď len na hodinu, dve či tri, ale predsa.
tiež mi nepríde rozumné zakazovať kamarátov- vži sa do kože keď si ty bola dieťa. mne ak povedali nesmieš, tak to znamenalo pre mňa musím. tri roky mi nepríde kritický rozdiel, a takisto by som mu nezakazovala ani chipsy. len by som mu na ne nedala peniaze. buď rada, že nefajčia a nefetujú... ale tu naozaj problém nevidím. takisto aj cez víkend- spravila som poriadok v izbe, utrela som prach, vysypala smeti a davaj von. a bolo mi jedno, že je desať hodín, na obed som prišla o pol dvanástej a všetci sme boli spokojný. myslím si skôr, že by si mala trošku povoliť 😅

biba12
6. apr 2013

Mna tiez zarazilo,ze cez tyzden sedi doma na zadku. To sa cely cas uci? Je dolezite,aby bol medzi detmi. A vonku. Kazdy den. Chipsy a kola nepovazujem vhodne pre 9r dieta. Porozpravala by som sa s nim. A to jablko do ruky,nie je zly napad🙂 za chvilu bude vo veku,kedy ho neustrazis.. spomen si,co si vyvadzala ty v jeho veku a trochu zvolni tempo.