Ako vysvetlíme 8 ročnému synovi, že má nevhodného kamaráta?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

máme 8 ročného syna a jeho kamarát na neho dobre nevyplýva.

Ako mu vysvetliť, že nechceme, aby sa s ním stretával?

Sú bývalí spolužiaci zo škôlky, sú na rovnakej škole. Ale náš syn nastúpil o rok neskôr. V triede a aj na ulici má iných kamarátov. Nestretávajú sa skoro vôbec, ale keď na seba natrafia, tak náš syn úplne zabudne na iných kamarátov a chce sa hrať iba s ním. Tvrdí, že je to jeho najlepší kamarát. Je to názor iba nášho syna.

Je dobre zakazovať?

Alebo máme stretnutie povoliť a striehnuť?

Manžel hovorí, že zakázané ovocie najlepšie chutí. Podobný názor na toho chlapca má viacero rodičov z nášho okolia.

Ďakujem

Dobrý deň,

zakazovanie nie je riešenie. Je treba zistiť, čo syna láka na kamarátovi zo škôlky. Rozprávať sa o tom, čím to je, že je pre neho najlepší kamarát. Čo si na ňom váži.

Je potrebné ho počúvať a neposudzovať, aby ste sa dozvedeli v čom tkvie príťažlivosť. Skúmajte či vie rozlišovať vhodné a nevhodné spôsoby správania.

Dajte mu dôveru a berte to skôr ako možnosť pod vedením zvládnuť aj lákadlá, ktoré ho v živote môžu stretnúť.