Úraz v škole

kukanda123
16. jún 2023

Chcem poradit ako postupovať.Cez prestávku stala dcera pri lavici a spolužiak kopol do lavice.Ma pohmozdeny pravý bok a rebro zlomené.

moonlight1210
16. jún 2023

Triedny ucitel, riaditelka, inspektorat. Podla toho, ako sa k tomu jednotlive instancie postavia.
Teoreticky trestne oznamenie na policiu. Tiez podla toho, ako sa k tomu skola postavi.

A samozrejme zaznam z nemocnice o osetreni dietata a zaver z neho, ake zranenia boli zistene, v akom rozsahu a ich doba liecenia, atd.

kukanda123
autor
16. jún 2023

@moonlight1210 Učiteľovi to povedala.Dnes sme behali po vyšetreniach.Budem to riešiť v pondelok.Ďakujem.

kvetinka75
16. jún 2023

tak zistiť čo sa stalo, pretože ,,bežném, ľahké,, kopnutie do lavice asi nespôsobí zlomené rebro

pribinak
16. jún 2023

Ešte hneď teraz kontaktovať školu a informovať ich aký je lekársky nález

Poslať to aj mailom učiteľke a riaditeľke školy.

Aký je vek deti? Lebo to musel byt veľmi silný kop

martul
16. jún 2023

@kukanda123 ako postupovať? To vážne nevieš? Zobrať doktorovi na ošetrenie, s papiermi ísť do školy za riaditeľom, pýtať sa ako to oni riešili a vypýtať záznam čo oni spísali, žiadať stretnutie v riaditelni s jeho rodičmi. A ďalej to je už na uváženi a dohode.... znížená známka zo správania..... čo chcete vy? Trestné oznámenie? Koľko rokov má tvoje dieťa a ten druhý?

martul
16. jún 2023

@kukanda123 asi sedela nie?! Lavica nie je taká vysoká až po rebrá, alebo spadla? Treba aby dcéra hovorila veľmi presne a konkrétne. Lebo aj ten chlapec povie svoju verziu+deti čo boli v triede.

ibrunova
16. jún 2023

Jasné, riešiť, ale skúsiť zistiť u dcéry, čo tomu predchádzalo a podobne.

rhodesian
16. jún 2023

Neviem koľko majú rokov, no mne keď spolužiak zlomil prsty (naozaj to urobiť nechcel, buchol mi vrámci hry po ruke, len si neuvedomil že má na nej prsteň a ja krehké kosti ) otec išiel za riaditeľom, spolužiak dostal zníženú známku zo správania, tuším 3 a pri pohovore s jeho rodičmi sme sa dohodli že mi bude písať všetky poznámky, pomáhať s taškou, učebnicami a pod. V tej dobe som mala 11r. Ale opakujem urobiť to nechcel. Preto sme sa dohodli takto.

aalt
16. jún 2023

Len technicka poznamka, ze na zlomene rebro, obzvlast u dietata nie je potrebna ziadna extra sila, staci fakt nestastny uder. Tym to samozrejme nechcem zlahcovat, neviem co sa tam stalo. Bezny uder do hrudnika naraz rozlozi na vacsiu plochu a rebra su pruzne, ale ak by bol naraz na jedno konkretne, tak sa moze zlomit aj pri na pohlad nevinnom buchnuti. Na ruke su pevnejsie kosti a staci blby pad ... Kazdopadne by to lekar mal vediet posudit.

ankare
16. jún 2023

@kukanda123 och, preboha, chudinka. Skoré zotavenie! ❤️

kornelies
16. jún 2023

@rhodesian Neprimerany trest za to, ze ti omylom ublizil.

mimimoje
16. jún 2023

Vlastná skúsenosť - ešte teraz zavolaj do školy a spíšte úraz, minimálne si daj podpísať papier, na ktorom bude napísané, ako sa úraz stal. Do pondelka sa môžu všetci tváriť, že sa nič nestalo.

euka210
16. jún 2023

@kukanda123 skola ma mat spisany uraz a ked nie, tak spisat ako sa uraz stal...ucitelka, svedkovia. Riesit so skolou.

slavomira236
16. jún 2023

@kornelies ublizil omylom a znizili mu znamku zo spravania? A este tasky nosil? Poznamky pisal? Uz keby mi dali 3zo spravania za neumysel urcite nerobim dalsie veci

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kukanda123
autor
16. jún 2023

Volala som do skoly.Bude sa to riešiť v pondelok.

kornelies
29. jún 2023

@slavomira236 To sa mna pytas alebo konstatujes? Lutujem chlapca, jedna zlomena ruka a dostal trest ako triedny vyvrhel. No comment.