Vyrušovanie prváka na hodine

9. sep 2023

Chcem sa spytat syn nastupil do 1.triedy lenze ucitelka spominala ze vyrusuje cez hodiny ja viem ze je aktivny a tvrdohlavy ale zamyslam sa ako postupovat aby sme to zlepsili.Aby nemal problem v skole.Ci pockat este ci sa to nejak utrase a bude lepsie alebo preistotu ist k psychologicke ci je niekde problem🤷‍♀️Myslim adhd a pod.aby vedeli ako postupovat.Budeme mat aj rodicovske tak sa uz aj bojim co my bude hovorit 🫣Stale nad tym premyslam

mimikarol
9. sep 2023

K psychologicke? Veď je v škole týždeň. Určite si zvykne. Prvý ročník je najťažší, deti sa musia naučiť nevyrusovat cez hodinu, prídu povinnosti, úlohy. Chce to čas

seahorse27
9. sep 2023

Doteraz ste si nevsimli ziadne zvlastnosti na jeho spravani? Myslim v zmysle hyperaktivity a pod. Ak sa takto prejavuje stale a v skolke sa tiez ucitelky stazovali (u predskolakov si taketo prejavy vsimaju, hodnoti sa skolska zrelost po vsetkych strankach), tak s vysetrenim u psychologa nevahajte. Ak je naozaj v hre ADHD, tak to potvrdi az neurolog alebo psychiater. Ak sa vam dieta zacalo prejavovat takto len teraz po nastupe do skoly, moze to byt len adaptacna faza, potrebuje si zvyknut, ze nemoze hovorit, kedy chce a ze sa musi hlasit. Hodnotit toto po tyzdni mi pride velmi skoro. Mozete sa s nim doma o tom rozpravat, ze je to nevhodne, ze sa musi viac kontrolovat a rozpravat len, ked ho ucitelka vyzve…

jankalii
9. sep 2023

Na psychologičku je príííliš skoro. 🙂 Pani učiteľka pracuje s kolektívom, mala by prispôsobovať prácu so žiakmi tak, aby triedu mala v uspokojivom stave.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlonos
9. sep 2023

A ta ucutelka este neucila a nikdy v zivote nevidela/nezazila ake deti su? Nech vyucuje teda plysovych medvedikov! Ti budu zorne ti hucko sediet bez rusenia 🤪
Keby bolo nieco zle povedali by uz v skolke, ci?

anjelicek26
9. sep 2023

Po tyzdni v skole sa este len uci pravidla...nechaj to na ucitelkou,ona vie,co robi. Moj je stvrtak a dodnes Mu huba melie ked nema,proste vsetko vie a strasne ho irituje,ked Ho nevyvola😅🫣Kazdy druhy den na oblaku co Burke🫣😅Ma Ale stastie,ze Ho ucitelka Ma Fakt rada,aj ked jej pije nervy😂😂Deti Su rozne...Len Ho Fakt Po tyzdni v skole netahaj k psychologovi,ze Ma nejaky Problem🥶

luccija
9. sep 2023

Keď bude treba ísť k psychologicke povie Ti
Musí si zvyknúť veď je tam pár dni

cafelatte
9. sep 2023

Bože táto doba psychológov....A neustáleho hľadania porúch a diagnóz na deťoch..

autor
9. sep 2023

@seahorse27 tak on od malinka je hyperaktivnejsi ale v skolke ked robili nieco tak robil 🤷‍♀️A bol aj na testoch u psychologicka ta skolska zrelost a povedala ze to je o povahe lebo zanyslala sa nad odkladom ale ona ze to je povaha a hyperaktivny a tvrdohlavy bude aj o rok ale ze hlupy neni🤷‍♀️Tak ze aby sme ho dali do tej skoly.Ja viem ze je komplikovana povaha nieje z tych kludnych deti ale tak mala by ona ho vedet zkorigovat ja s nim som neni v skole.Pockam co povie na rodicovskom a po case ako sa bude spravat snad sa to utrase.Nechcem hned ho tahat psychologicke ale zamyslam sa nad tym kedze mu rozpravame aby v skole nevyrusoval ale on povie ze nebude a ide si zas asi svoje.Piatok my povedal ze uz sa lepsi ze ho vela nehresila 🤨😅tak uvidime o tyzden co my ucitleka povyprava 🫣

mirro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seahorse27
9. sep 2023

Tak sa asi treba zmierit s tym, ze je zivsi. Ono na tych testoch skolskej zrelosti sa nezistuje len, ci je dieta mentalne ok, ale aj ci je zrele aj po socialnej a emocionalnej stranke (ci vydrzi pri cinnosti, respektuje pravidla, neplace, vydrzi sediet 45 minut….), ale to by psychologicka, ktora ho vysetrovala, mala vediet posudit. Ziatial tomu dajte cas, do polroka by som nic neriesila, hadam si zvykne na novy rezim.

luxus002
18. sep 2023

aj my mame tento priblem vraj vyrusuje a nerobi co ma ... ale ze sa aj medzi sebou stuchaju biju atd .. a nepocuva prikaz .. tak tiez neviem co mam robit
ci ist riesit psychologa