Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
26. mar 2010

ahojte,tak viki sli dnes do toho divadla do piestan.tak sa tesila ani spat rano nemohla a len co vosli do busu uz boli place.sedeli po troch na sedadlach a ona nebola pri okne,tak jej to chuda prislo luto,ze az slzy pustila. ☹ tak dufam ze to bolo len chvilkove,lebo ju strasne vedia taketo veci rozlutostnit 😔

andrea.m
26. mar 2010

tak poslušne hlásim že filipko sa aj dnes má lepšie ako včera. už na posteli sedí,číta si knihy a plánuje kde si rozloží autodráhu. už sme aj čítali zo šlabikára a rátali príklady takže celkovo sa to zlepšuje.

jaduska
autor
27. mar 2010

mimo - ja som ako dieťa tiež bola taká citlivá....chúďa, úplne ju chápem, aj keď je to z určitého pohľadu taká banalita, niektoré deti potrápi aj takáto situácia....

andrea - veď je dáky chlap, musí sa s tým popasovať....

andrea.m
27. mar 2010

pasuje sa statočne jaduš. až som sama prekvapená.

anlu
27. mar 2010

Andrea tak vidis mozno sa to zahoji skor ako si myslis 🙂

andrea.m
29. mar 2010

tak mame za sebou dlhokansku prechádzku. vratila som sa vyčerpana viac ako filipko a to je veľmi dobre znamenie.

jaduska
autor
29. mar 2010

andrea tak to je super.....

naša San zajtra bude spať v škole, majú noc rozprávok.... 😀

anlu
30. mar 2010

Jaduska aj u nas mavaju taku noc v skole, aj v skolke to mali a detom sa to velmi paci 😀 ved komu by sa nepacilo... a v zoo je tiez "noc v zoo" tak sa chystame ze konecne pojdeme

jaduska
autor
30. mar 2010

anlu a kedy je tá Noc v ZOO? Sandra sa tiež teší, že po nej konečne nebudú loziť mladšie sestry pri spaní 😀

andrea.m
31. mar 2010

ahojte

tá noc v ZOO by zaujímala aj mňa. myslím, že pre deti by to bol veľmi pekný zážitok. ak teda nebudem mať práve vtedy nočnú 😀

včera sme sa s Filipkom učili 2,5 hodiny ale dá sa povedať že mame dobehnuté všetko. dnes som mala na pláne takú hodku ale kedže sa Filipkovi moc nechce určite z toho budú minimálne dve ☹

anlu
31. mar 2010

no ja pokial viem tak to funguje cele leto a deti musia byt s rodicmi, zistim a dam vediet 😉

jaduska
autor
31. mar 2010

Anlu, andrea - nové info o tom stanovaní nie je, ale minulý rok to bolo takto:

"Spolu s Mestskou knižnicou pre mládež v Košiciach bolo uskutočnené počas celého leta krásne podujatie „Čítanie v ZOO“ ako netradičné stretnutie detí pri knihe spojené so súťažou o ceny. Osvedčená spolupráca s prímestským táborom v Centre voľného času Domino a Detskou organizáciou Frigo naplnila zážitkami nejedného detského návštevníka. Súčasťou spolupráce boli aj atraktívne nočné prehliadky zoologickej záhrady spojené s nočným stanovaním v ZOO. Mnohé detské očká zasvietili pri kontakte so živými zvieratami, či prehliadke vnútorných priestorov ubikácií." (www.zookosice.sk)

My keď sme tam boli, tak som tuším videla informácie o tom stanovaní, aj sa mi to páčilo, ale neviem, či by človek zaspal pri tých zvukoch prírody 😀

anlu
31. mar 2010

Jaduska ved ide o to vzruso 😀 😀 😀 a nie spat tam mas... mame so Zoo nejaku spolupracu tak poverim tym manzela nech zistuje ako to bude tento rok 😉

inak ja som raz stanovala v slanskych vrchoch uprostred divociny tak som celu noc len tak na pol oka spala a cakala ze sa zobudim ako ma nejaky zver onuchava 😝 😀 (spala som vedla stanu, nie dnu)

melipa
1. apr 2010

ahojte, dlho som tu nebola, dufam ze si ma este trochu pamatate 😉
citam ze je tu marod, tak Filipkovi skore uzdravenie...prezili sme si zlomeninu ramennej kosti s dvoma operaciami, takze vem ake je to s malymi detmi s urazom ☹
inak krpaec v skle OK, ale zda sa mi ze uz pani ucitelka hodnoti prisnejsie, hlavne pisanie...je to takto:
- pokial viem dostavaju znamky od 1 do 3, co je podla mna na prvakov len a len dobre, ze nedava 4 a 5
- my mame v ziackej v za minuly polrok a zatial aj za tento polrok jednu dvoju a ostatne jednotky, pripadne pochvala - za VV, TV alebo spravanie
- a okrem toho sa davaju znamky do zositov, do pracovnych aj do normalnych - v mat. za patminutovky - rataju z hlavy priklad a pisu len vysledok, v sj za odpis, a jasne ze za pisanie, kde sa bohuzial Didi trochu pohorsuje a je to na striedacku teraz 1 alebo 2, aj ucitelka vravela ze pisala najkrajsie z triedy a zacala to teraz akosi flakat...aj sme sa o tom s Didi zhovarali ze to vie napisat aj krajsie...ale co s nou 🙄
- myslim ze do uvahy berei hlavne znamky co su napisane v ziackej, teda citanie, diktaty, z mat. mavaju po nejakom celku vacsiu pisomku a to ide tiez do ZK...nastastie vravela, ze na pisani az tak nebaziruje, ale tie znamky im na kazdu stranu musi napisat, aby sa snazili, lebo by to uplne odflakli 😅
inak sme spokojni, Di teraz vymysla ze chce chodit v skole na desiatu, tak nad tym uvazujem...hlavne koli tomu, ze si nebudem vediet odkontrolovat, ci nieco zjedla...ale na druhej strane, mala by to pestrejsie, ved tam maju kazdy den inu natierku, mliecny vyrobok atd.,...a doma stale chce len sunku 😕 😅

melipa
1. apr 2010

pardon za povypadavane pismenka, mam nejaku divnu klavesnicu 😨 🙄

mimomu
1. apr 2010

ahojte.....krasny den je dnes vonku slniecko 🙂
viki sla dnes na prazdniny ale len take 2dnove k babke.uloh maju zas priserne vela,aspon ja si to myslim ale malej to nejako nevadi 😎
melip aj nasa chodila na mliecne desiaty ale odhlasila som ju odtiel,lebo vzdy sa stazovala ze natierka nebola dobra,mliecko jj nechutilo,jogurty neboli take ako chcela.tak jej robim desiaty ja,vzdy nieco ine.....ona zje v podstate vsetko len tak pomej a viackrat za den.
a jasne ze si ta pamatame......ja snad najlepsie,kedze mame len jeden kus/dieta 😀

jaduska
autor
1. apr 2010

anlu - ja som raz prežila parádnu búrku v stane, som od strachu ani nedýchala..... 😲

u nás v škole majú možnosť deti objednať si ráno bagetu a malinovku na desiatu, tak sme to asi 2x využili, ale zakaždým Sandru doma prehnalo, tak sme s tým aj skončili....ale nebola to mliečna desiata....

andrea.m
3. apr 2010

krásne sviatky dievčatá 🙂

jaduska
autor
3. apr 2010

aj my prajeme "Veselé Velikonoce" 😀 😀 😀 😀 😀

mimomu
6. apr 2010

ahojte.......tak ako ste prezili sviatky?my ok,zajtra zacinju opat povinnosti.viki sa este uci posledne veci,co jej ostali.ale ved len 3 dni tento tyzden.tak sa tomu tesi 😉

abetka
7. apr 2010

Ahojte
Rataju vase deti s pomocou prstou???Ja mam pocit, ze nasa je coraz horsia. Ja nviem ako to bude dalej. Nosi sice jednotky, ale ked sa ucime doma , tak ma ide porazit ☹ ☹
Robi chyby, nevie ratat bez prstov a tak

zusikk
7. apr 2010

nase sviatky usli aj ked teda sa spametavame doteraz vsetci....nie pre oblievacku...tu ja nemusim a ani ma nikto neolial cize uschnem 😀 a bude aspon kluid odomna 😀 ale mala som ich velmi smutne mamina zom rela oco bol na lieceni potom pokracoval v lieceni tam dostal zapal pluc a teraz lezi na jis z rozsiahlym zapalom pluc a je negativisticky "ostarol" nam hlavne asi psychika robi svoje a chce zomriet a ist za mamou.... ☹ nic moc obdobie na nervy ☹
Sisa sa uz do skoly tesila dufam ze to ustoji bez vyrusovania ci poznamky... 😉 ale verim ze ucka im da volnejsi rezim aby si zas privykli na poriadok 😉

zusikk
7. apr 2010

ABETKA ano aj nasa tak robi davam jej priklady hore dole ale aj ked si tie prsty nepocita priamo pred ocami tak to vidno za tak rata...zatial to beriem z humorom a napominam ze co bude robit vo vyssich triedach ak budu ratat do tisic a nebude moc zratat prsty spoluziakom aj sebe ze ako to potom zrata 😉 ....ja som bola na matiku tiez ôlava aj teda som zostala preto robim to co robim lebo tej matiky tam bolo treba najmenej 😉 ale stale dufam ze nebude v tom po mne 😒

jaduska
autor
7. apr 2010

zusikk - úprimnú sústrasť a hlavne veľa síl.... ☹

Naša Sandra tiež ešte ráta na prstoch, ale majú to dovolené. Ono tá imaginárna predstava sa u nich ešte len tvorí, tak zatiaľ majú číslo spojené s objektom, ja keď počítam, tak ešte doteraz si predstavujem prsty na rukách 😀 😀 😀 😀 (a občas ich aj musím použiť 🤐 🤐 🤐 🤐 )

mimomu
7. apr 2010

ahojte.
zusikk-uprimnu sustrast prijmi aj od nas 😔
viki uz nemozu davno pocitat na prstoch.....musia spamati,ale paradox je to,ze ked ich uz aj pouzije,tak je to vyslovene na lahsich prikladoch.take ako 15-12 alebo 18-13 rata z hlavy.nie je to este 100perc.ale snazi sa.
ja mam skor obavy z toho,ze jeden mesiac dosahuje velmi dobre vysledky a dalsi niekedy,ze dostane horsi.je to taka sinusoida u nej a dost vyrazna.tak neviem,ci sa mam znepokojovat 😕

abetka
7. apr 2010

prepacte- malo byt prstov

mimomu
7. apr 2010

aj ja sa ospravedlnujem-pisem ako tatar 😀
jeden mesiac ok a druhy hroza 😀

andrea.m
7. apr 2010

ahojte.

zuzik úprimnú sústrasť 😢

filipko dnes v škole 1x po úraze.dopadlo to super,všetci spokojný 😀

čo sa týka prstov tak naši to síce maju zakazané ale ráta si pod lavicou alebo aspoň vidno ako pozera na nejaky pevný bod a tie prsty si tam určite predstavuje.

mimonu ved tak to chodí raz je lepšie raz horšie aj deti to maju tak.

ka77ka
7. apr 2010

Ahojte kocky....straaaasne davno som tu nebola.Pravdu povediac, nemala som ani moc naladu na nic.Tento rok sa nam deju same strasne veci, mam pocit, ze este nic pekne nas nepostretlo. ☹
Vo februari mi zomrel ocinko, hned po novom roku mu diagnostikovali rakovinu a zac.febr zomrel...opustil nas strasne rychlo, ze sa este teraz s toho spametavam a este dlho budem. ☹ ☹ ☹ ...zusikk, viem preto, ako s aj ty teraz citis.Prijmi uprimnu sustrast odo mna.

No a k nasej prvacke: Prvy polrok to bolo horsie, ale teraz mam pocit, ako by sa v tej skole konecne aklimatizovala.Citanie jej ide velmi dobre-a pri tom v prvom polroku to bola katastrofa 😀 Z matikou mame vecsie problemy, rata stale na prstoch, i ked ju ztlacim trosku, aby sa snazila aj bez prstov. 😉 Pise za to velmi pekne, len v diktatoch zabuda davat na slova dlzne, mekcene a bodky. ;-

jaduska
autor
7. apr 2010

katuš - vitaj späť....

Ja som tak minule rozmýšľala, prečo už prváci nepoužívajú počítadla, ako sme my voľakedy používali. To nám potom ani prsty netrebalo 😀