Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ka77ka
20. feb 2009

abetka...akurat pred tyzdnom sme si s muzom pozerali video, kde je Terezka ako babetko,a tiez som si len povzdychla, ze ako rychlo ten cas leti.Ved aj Eli sa mi len nedavno narodila a uz ide mat za chvilu 1 rocik. 😉

andrea.m
20. feb 2009

baby je to možné že ešte stále nemám vyjadrenie o prijatí filipka na základnú školu???

jaduska
autor
20. feb 2009

juuuj aj my sme minule akurát pozerali video, keď bola Sandra malá....človek si oživil niektoré spomienky, veď to už ani pravda nie je, ako krásne šušlavo rozprávala a vtedy som jej krásne rozumela. Teraz, keď sme to pozerali, tak som mala veru problém rozoznať o čom hovorí.... 🙂

Andrea - a čo vám povedali, do kedy to pošlú? Nám došlo asi po týždni, ale je to malá škola, tak s tým veľa roboty asi nemali.

andrea.m
20. feb 2009

jaduska nemám potuchy....musím sa spýtať manžela či vôbec niečo povedali...mám pocit že skôr nie ako ano

aplless
20. feb 2009

ahojte andrea ani nam neprislo ziadne vyjadrenie pri zapise ju pochvalili ze je šikovna a ze sa stretneme v septembri kedze neziadame odklad tak si myslim ze je prijata neviem ci nam este pride nejaky papier o prijati? zapis sme mali 30 januara

lubkaj
20. feb 2009

Vitam vsetkych novych prvacikov 😉

andrea.m: Ani my nemame este rozhodnutie o prijati. Povedali nam, ze do 30 dni a dnes su to este len dva tyzdne.

tulenka: Tak my mame tiez suchtosa a k tomu aj spachtosa. Zobudit ju o 7:30 je obrovsky problem (samozrejme, len cez tyzden 🙂) a ak sa chceme dostat niekam vcas, tiez radsej vydatne pomaham s obliekanim. Pritom ked chce ide jej to uplne uzasne... skoda len, ze chce tak malokedy...

aplless
20. feb 2009

no s tym spanim a obliekanim tak to je u nas tiez take iste ako lubkaj

andrea.m
20. feb 2009

tak ked to má byť do 30 dní tak už som to mala mať kedže zápis sme mali 16.januára....ja neviem ale vraj ta ma byť nejaký podrobný zoznam veci do školy tak ten ma hlavne zaujíma 😉

spanie a obliekanie nekomentujem.....no chlap

Tami sa snaží oveľa viac ako Filipko čo sa obliekania týka

lienocka235
20. feb 2009

nam na skole tu v meste dali rozhodnutie hned a aj zoznam.. ale moja sestra davala maleho do inej skoly tiez tu v meste a oni este nemaju... rozhodnutie.. asi to zavisi od skoly.. ale neboj. urcite to rozhodnutie coskoro dostanete... a aj ten zoznam... 🙂

co sa tyka obliekania.. tak ja mam diametralne odlisny problem.. nasa sa uz dost rokov oblieka zasadne sama.. ale ma to dost nevyhody.. lebo moju volbu velmi nerespektuje.. 😀 dnes isla prosim pekne v suknicke.. a to je vonku sneh... ale dala jej aj zateplene gate do skrinky.. nech si da ked pojde von..

lubkaj.. ach a tu spavost ti zavidim... ale v dobrom.. co by som ja za to dala.. ze vyspat sa tak do siedmej...

aplless
20. feb 2009

no my sme na zapise dostali taky zoznam zositov a pomocok co budu potrebovat a bola tam aj suma kolko to bude stat tak sme to hned zaplatili a nemusime zhanat zosity na zaciatku roka dostanu to co budu potrebovat my kupime uz len tasku a peracnik

andrea.m
20. feb 2009

aplless super systém 😉

aplless
20. feb 2009

aj ja si myslim je to tak lepsie a vsetky deti budu mat rovnake a nemusime to zhanat kade tade, platili sme 21€ za tie pomocky ale myslim ze lacnejsie by som to nezohnala a kupit sa to musi tak ci tak a je tam uz aj slabikar a tie prac. zosity

pass
20. feb 2009

ahojte, vitam novacikov 😀

tulenka - aj ja mam suchtosa, ale zasadne sa oblieka sam, aj ked mna mrle zeru 😖

andrea - ja som tiez bola s malym u ocnej ked mal asi dva rocky, lebo mu slzilo ocko a zistovala aj ako vidi, mala na to specialne pomocky take obrazky s kruhom, ktory bol vzdy na inom mieste preruseny a dieta malo ukazat na ktorej strane to je.. napriek tomu, ze vsetko super videl, tak nam asi v 4 rokoch naordinovala okuliare, ale iba 0,5..

moji chalani vstavaju tak akurat, ja sa nestazujem 😉 len ja mam problem ist vecer do postele 😅 maly sa v poho sam oblecie, umyje, naranajkuje...alebo sa pride pritulit do postele..si zvykol, ze mamina rano nevie rozlepit oci 😝 teraz ma pomocnika v Danielikovi 😀

andrea.m
20. feb 2009

danielikovi všetko najlepšie k 3 mesiačikom 😀

no musím sa poradiť s obvodnou pediatričkou ked k nej budem mať cestu. ja mam očnú mudr ktorá vyšetruje aj deti takže by som ju vzala k mojej....no uvidíme ako bude.

aplless 24€ neni veľa.ja som už približne toľko minula a to ešte nemám prezúvky,úbor,hygienicke potreby, o šlabikári nehovoriac na ten sa asi budeme skladať v septembri v škole....dúfam,že nebudeme to kupovať my, lebo ma drbne.

aplless
20. feb 2009

no je to 21 a to su len zosity slabikyr a pracovne zosity a vykresy a neviem co este ostatne budeme kupovat co sa tyka hygienickych veci a veci na telesnu a podobne ale je to dobre ze tie zosity nemusim zhanat a budu mat rovnake vseci

pass
20. feb 2009

dakujeme 😵

ukana
21. feb 2009

my sme na zapise platili tiez 20Eur za zosity, pastelky, papiere, pravitko, slabikar, ziac.knizku, noznice, .....

abetka
21. feb 2009

tak nam list o zapise prisiel , tak uz sa len chystat 😅

jaduska
autor
21. feb 2009

andrejka - ty máš k tomu spaniu a obliekaniu aspoň dobrú výhovorku, že chlap, ale čo my, čo máme dievky???? Naša San čím je staršia, tým väčší problém je ráno ju zobudiť. Kým bola prváčka, tak sme v poho vstávali o šiestej, lebo mne o siedmej išiel bus do roboty, ale odkedy som s malou na materskej, tak aj Sandra zlenivela 🙂

andrea.m
21. feb 2009

neboj jadi šak ona po narodení bába chytí švih 😀

abetka
21. feb 2009

😀

lienocka235
21. feb 2009

abetka gratulujeme k rozhodnutiu o zapise..

inak kocky.. pozerala som temu o manzeloch / partneroch vojakoch... a dost z vas je tu v tejto teme... tak ja sa tak potichu pripajam hoci nie sme vojaci.. ale pracujeme pre vojakov.. aj ja aj manzel.. 😀

nasu zasadne bolia ruky ked ma upratovat izbicku..

jadi vies ako sa hovori.. jedno dieta je za jedno.. dve za polovicu a tri ako keby ani neboli 😀 uvidis.. budete zvladat... ja som z velkej rodiny a zvladali sme.. teda mama 😀

andrea.m
22. feb 2009

lienočka to je super 😀

ja nakupujem v jednom sekáči a predavačka čo tam robí má 7 detí. ked sme sa jej s kamoškou pýtali ako to zvládala tak sa len smiala že čím ich mala viac tým lepšie 😉 podľa nej sú dve deti najhorší možný počet 🙂

jaduska
autor
22. feb 2009

lienocka - čo už iné môžu chlapi na Slovensku robiť ako byť pri vojsku? Keď sa tak vezme, tak väčšina, aspoň u nás na východe je buď niekde vonku, alebo vojaci...iná stabilná práca tu bohužiaľ nie je....

dúfam, že s tým počtom detí máte pravdu...aj ja mám susedku, čo má štyri dievky, tie prvé tri mala tak po roku, už sú väčšie a malú majú trošinku staršiu ako naša mladšia a má to fakt super, tie veľké jej malú zoberú von a ona si môže doma porobiť, kdežto ja musím s oboma trčať vonku a doma všetko stojí.... Ale Sandra sľúbila, že keď sa bábo narodí, tak ho bude kočíkovať, a že o Barborku sa bude starať iba ona, aby som ja nemala veľa roboty....no pomocníčka moja zlatá, len či jej tie sľuby vydržia 😀 😀 😀 😀 Myslím, že najťažší bude prvý rok, kým sa ako-tak skonsolidujeme a keď už budú deti väčšie, tak bude fajn....

andrea.m
22. feb 2009

jadi no môj je pri železnici ešte 😀 😀 😀

majami
22. feb 2009

ahojte, tak my sme vybrali konečne školskú tašku: http://www.neckermann.sk/sk/nm2/ausverkauft/kin...
ešte uvidíme, či príde, lebo je to výpredajový tovar a či bude aj v skutočnosti tak dobre vyzerať. Inak sa mi zdá, že niekto hľadal pre dievča tašku s koníkmi, ale nechce sa mi to pozerať dozadu - už je tých stránok veru dosť 😀 takže je tam aj ružová a podľa toho obrázku to vyzerajú byť kone. Tak možno som pomohla.
Teraz sa moc nepripájam, lebo pôjdem od marca do práce a malú zaúčam do jasličiek - tiež nosí okuliare, ona od narodenia trošku škúlila, doktorka najprv, že jej to prejde, ale keďže neprechádzalo tak keď mala asi 1rok 9mes. tak sme išli na očné, jedno očko prekrývame, vraj je šanca,že sa to zlepší a bude časom úplne bez okuliarov. Tie jasličky sú na očné vady, takže by tam mala očná sestra s ňou cvičiť, tak uvidíme.
Inak zo školy sme ešte ani my žiadne rozhodnutie nedostali, ale na zápise nám dali zoznam, čo bude potrebovať, zinkasovali nejakých 8 eur za knihu, tak neviem, ani ma nenapadlo sa spýtať, či má ešte niečo prísť písomne. Ale keďže je to škola v mieste trv.bydliska, tak myslím, že nás musia prijať. Izbičku má zariadenú, keďže sme sa pred dvoma rokmi sťahovali do 4-izbového bytu, tak som mu rovno vybrala taký študentský nábytok, akurát stoličku budeme musieť poriešiť. Susedia majú takú špeciálnu drevenú, dá sa posúvať aj sedadlo aj opierka na nohy, musíme ju ísť niekedy podrobnejšie omrknúť, pretože mne sa tie klasické detské na kolieskach moc nepozdávajú. A čo vy baby, máte nejakú "favoritku" stoličku? Zatiaľ pekný deň, keď príde tá taška, tak určite napíšem... 😀 😀 😀

andrea.m
22. feb 2009

majami taška vyzerá super.ja som bola včera na omrk v merkury markete a vyhliadla som si tam písací stolík z masívu aj stoličku.ked mi manžel stiahne fotky z mobilu tadám do albumu.všetko budem kupovať dvojmo aby bolo aj pre Tami lebo o 4 roky také isté nezoženiem

emaso
22. feb 2009

cafte,nemam sancu docitat,nestihaaaaaam,len som hodila dajake fotecky zo zapisu keby bol dakto zvedavy ake to bolo u nas,musim sa polepsit a castejsie sem nakuknut,ved prvak v rodine to nie je sranda,nemam paru co vsetko este potrebujeme a tak,musim poopisovat od sikovnejsich maminiek

inac nedaju sa mi pridat smajliky-malu som nacapala pri PC,ASI DACO POSTLACALA-pomooooc,neviem to opravit

abetka
23. feb 2009

emaso, vraj to s tymi smajlikmi je to v Opere. Dnes to maju opravit 😉

lubkaj
23. feb 2009

lienocka - No s tym spanim do siedmej to nie je az taka vyhra, ked idem vecer neskoro spat 😉
Adrianka sice zaspi do deviatej, ale Jarinko sa vyspi cez den a potom nie a nie zaspat - vcera zaspal az okolo pol jedenastej a to sme boli v posteli asi od pol deviatej 😒