Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

donara
26. nov 2010

u nás sa za zabudnuté úlohy dávajú čiarky na nástenku v triede, ale ak sa žiak ospravedlní tak nedostane ani čiarku. Ale keď majú úlohu z vlastivedy, alebo prírodovedy a majú na to vlastne týždeň tak za zabudnutú úlohu je tiež 5. No náš Ferko už si úlohy neznačí ale zatiaľ sme to vždy nejako zmákli 😀

andrea.m
26. nov 2010

@kamilkac. a nebolo by lepšie keby si dcérka úlohy značila tak že si zakruškuje ceruzou stranu v knihe alebo číslo cvičenia? doma po napísaní by ste to vygumovali. takto by si to stihla poznačiť aj ked píše troška pomalšie. ale dať 5 za nenapísanu úlohu je veľmi kruté. ja by som určite šla za učiteľkou osobne alebo by som sa ozvala na rodičovskom. možno by si bola prekvapená koľko rodičov sa k tebe pridá,možno len potrebuju niekoho kto začne temu.

@sissi27 dnes som sa stretla s kamošom (otec filipkovej spolužiačky) a bavili sme sa o tých poznámkach tak som sa aj zasmiala. kedže ulohu z vlastivedy nemali viacerí tak učiteľka napísala poznámku na tabuľu a mali si ju napísať do žk sami že ona to len podpíše a oni si ju napísali všetci komlept celá trieda takže tím čo úlohu mali musela učiteľka okrem podpisu dopísať aj "neplatí" 😀 😀 😀 no statočne som sa pobavila

kamilka.c
26. nov 2010

dakujem za reakcie i akotaku oporu 🙂) uvidime ako to bude pokracovat

kamilka.c
26. nov 2010

zajtra napisem konkretne

jaduska
autor
27. nov 2010

Ahojte ženuše....dlhšie som nebola, ale nestíham, lebo skúškové v plnom prúde, chcem zmáknuť čím viac skúšok do konca decembra a v januári sa učiť na štátnice....
U Sandry učenie už v pohode, akurát sme minulý týždeň riešili dve krásavice z ich triedy, stále sa Sandre za niečo vysmievajú, furt ju kritizujú, raz sa tvária ako kámošky, potom zrazu nie...no proste horšie ako puberta. A naša San nie je taká povaha, žeby vedela odpapuľovať, tak z toho bola nešťastná a dokonca ani na obedoch nejedla, lebo raz jej skritizovali ako krája mäso. Družinárka nám aj vravela, že nič neje, ale doma mi tvrdila, že jej to nechutí, tak som nejako za tým nešla, až sa to napokon všetko tak prevalilo, tak to išla riešiť moja mama so Sandrinou triednou, lebo ja som bola rozhodnutá ísť rovno za riaditeľom... Jedno z tých dievčat chodilo so Sandrou už do škôlky a dokonca koncom minulého roka, keď sa s ňou nikto nechcel hrať, tak družinárka poprosila Sandru, či by sa s ňou nemohla viac kamarátiť a naša San, taký dobráčik, jasné že hej. No a potom im prišla nová žiačka do triedy, tie dve sa tento rok skamarátili a takto sa jej odvďačila..... Na tie dve sa sťažuje aj družinárka, že už nevie, čo s nimi, stále behajú do vedľajšej triedy za chlapcami, najprv ťahali so sebou aj Sandru, ale tej som to zatrhla, že čo má čo ona behať za chalanmi, že to sa na dievča nepatrí atď..... Tak možno aj preto sa k nej tak začali správať. Hotová tínedžerská komédia.... 😠

@maznacik007 to ste kde také choroby pochytali? Ale fajn, že už ste doma....BJ kúpele sú neďaleko od nás, je tam pekne, ale neviem si predstaviť ako sa tam dá tráviť voľný čas s deťmi.....

sissi27
29. nov 2010

@andrea.m sranda s tymi detmi. Ale asi sa drzali hesla vsetci za jedneho, jeden za vsetkych. 😀

sissi27
29. nov 2010

@jaduska nas Sufi je take nieco ako tvoja Sandra, dobrosrdecny, ohladuplny, vzdy pripraveny vsade a kazdemu pomahat, najradsej by sa rozdal. Tiez ma(l) dvoch kamosov, jeden tak stary ako Sufi, druhy od nich o 4 roky starsi, hravali sa spolu od nepamati. A zrazu tento rok akoby utal a spojili sa ti dvaja proti nemu a zacali sa mu vysmievat: ,, Ty nemas taky bicykel ako mame my, ty neskaces na bicykli tak ako my, ty sa nesmejes ako my a podobne veci. Robili tie najhorsie mozne veci, lamali stromceky, bili nasho psa, skakali na pivnicne schody a atd a vzdy to bolo na nasom dvore, No proste hroza. ☹ Bolo mi Sufiho tak hrozne luto, lebo su to jedini chalani na nasej ulici s ktorymi sa moze hrat. Snazila som sa ho od nich izolovat co najviac, ale skor to prospievalo mne ako jemu. Neskor som mu vysvetlila, ze viem, ze je smutny ked sa s nim nehraju, ale to nie su dobri kamarati ked sa k nemu tak spravaju. A zacala som ho vozit za jeho inymi kamaratmi, alebo Sufiho spoluziaci zacali chodit k nam. No a vcera skoro po 5 mesiacoch sa jeden z tych chlapcov objavil pred nasimi dverami. Vraj sa chce hrat so Sufim. Bola som prekvapena ked som ho videla. Neskor vysvitlo, ze jeho rodicia mu zakazali sa hrat s tym druhym chlapcom. Asi tiez prisli na to, ze nema na neho dobry vplyv. Tak som strasne zvedava ako dlho bude tento stav kamarstva pretrvavat. 😕

sissi27
29. nov 2010

@jaduska zabudla som, drzim palceky nech vsetky tvoje skusky dopadnu na vybornu. 🙂 😉

anlu
30. nov 2010

@jaduska drzim palce nech vsetky skusky stihnes a zvladnes 😉 a fiiiha tak to az tak daleko zaslo ze nejedla? ale deti vnimaju ovela citlivejsie taketo veci... verim ze sa to vyriesi, ze San bude mat dost rozumu a pochopi ze tie dve len potrebuju vzbudit pozornost a bude ich ignorovat 😉

Claire v skole super, vsetky testy dopadli za A plus alebo A

jaduska
autor
30. nov 2010

@sissi27
@anlu

dík babenky za podporu.....
U nás v škole s tými dievčatami zatiaľ kľud, lebo jedna išla na týždeň do Anglicka, uvidíme, čo bude, keď sa vráti....

andrea.m
30. nov 2010

@jaduska držím palec na skúškach 😉

mimomu
30. nov 2010

@jaduska aj my sa pripajame k uspesnemu zvladnutiu skusok 🙂
baby chcem sa opytat do kolko pocitaju vase deti na matike?

donara
30. nov 2010

@mimomu u nás stále do 20

anlu
30. nov 2010

@mimomu u nas do 100 pocitaju... som sa aj cez vikend cudovala ze maju priklady uz s velkymi cislami...

andrea.m
30. nov 2010

@mimonu do 30

mimomu
1. dec 2010

lebo aj u nas do 30

jaduska
autor
1. dec 2010

@mimomu aj naši začali už do 30

donara
1. dec 2010

tak sme nejako pozadu, ale dnes písali test, tak od zajtra asi začnú aj naši 🙂

anlu
1. dec 2010

fiha to u nas sa nejako rozsupli s tym pocitanim 😲 no ale ved ked zvladaju tak dobre nie?

mimomu
2. dec 2010

@anlu vy mate ake osnovy?

jaduska
autor
2. dec 2010

@mimomu osnovy majú všetci rovnaké, to učivo, ktoré je tam je minimum, čo sa musia naučiť v danom ročníku, ak sú deti šikovné, tak môžu ísť nad rámec osnov

mimomu
2. dec 2010

@jaduska to viem....ale podla mna su to dost velke skoky,ze az do 100 😉

jaduska
autor
2. dec 2010

@mimomu no je to rozdiel, ale zas keď dieťa pochopí princíp, tak je to stále o tom istom.... naša Sandra sa napríklad sama dobrovoľne učí doma deliť, lebo jej to nešlo do hlavy ako vieme deliť. Nedala si vysvetliť, že najprv sa musí naučiť naspamäť násobilku. Tak som jej to vysvetlila na guličkách a ona celý víkend chodila zo zošitom a delila a kreslila guľky 😀

mimomu
2. dec 2010

@jaduska to je v poriadku ale neverim ze vsetkych 20 deti v triede je na tom tak dobre ,ze su uz tak daleko,aj ked verim ze claire je sikovna baba.aj nasi brali na konci 1roc.veci z druheho ale tak primerane.mozno za to,ze je to specialna skola.lebo urcita postupnost musi byt zachovana.

bodka13
2. dec 2010

🙂 ahojte ..dlho som tu nebola ☹

@mimomu neboj deti to zvládnu 🙂 ,ešte nás čaká veľa prekvapení-napr. v 3.ročníku už budú mať zlomky
...nikdy nebudú všetky deti na rovnakej úrovni,to by sa potom nemohli vôbec posúvať s učivom dopredu 😉 🙂

mimomu
2. dec 2010

@bodka13 ved prave....preto,mozno su fakt dobri,ked su uz pri 100 😉

bodka13
2. dec 2010

@mimomu naši ešte nie sú...naposledy som sa s Davidom učila včera a stále počítajú iba do 20...učebnicu a pracovný na matematiku máme zeleno-bielu formát A4 a sú tuším na 41str. 😉

mimomu
2. dec 2010

@bodka13 tu mame aj my....a nasi zacali do 30 tento tyzden,preto som sa pytala.

kamilka.c
2. dec 2010

Ahojte, no musim sa pochvalit a dufam ze nie predcasne ze sme sa trochu polepsili v zapisovani uloh a zatial sme si nie vedomi zeby sme na cosi zabudli🙂.
u nas sa stale ucia do 20
a vymysliet slovo na dz? 😕 nic nam nenapadlo ucia sa spoluhlasky stale
v matike sme na strane 47

andrea.m
2. dec 2010

@kamilka.c dzedzina, dzivota,