Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

bodka13
22. sep 2011

@sissi27 našťastie nie 🙂 ...ja som im tam vždy aj slušne vysvetlila svoj názor 😉

anlu
23. sep 2011

@mimomu dakujem 😉 aj Claire je stale niekde v oblakoch, uz si zacinam hovorit ze to je udel umelcov 😀 😀 😀 no ale vdaka tomu tiez na vsetko zabudne, nic si napamata, nic nevie. Dnes rano mi volal manzel ci nemaju nejaky sportovy den alebo co lebo ze cela skola je v sportovom. Ale ona jasne ze o nicom nevedela. Tak som zvedava ako to dopadne nakoniec. Idem po nu poobede... A napr. vcera sme neboli cely den doma tak ju mal na starosti dedko a jasne ze ked sme prisli domov o deviatej vecer tak ulohy nemala urobene. Som myslela ze ma trafi 😠 Ale inak co sa tyka vzhladu tak to je skor naopak, ucesat sa jej netreba, kludne pojde aj v teplakoch (co sa jej minule aj podarilo), take ze diera na kolene to ju vobec netrapi...
@sissi27 dakujem 😉 a inak tvoj Sufi mi pripomina mojho synovca. Uz je teraz vacsi ale, tiez hladali po celom dome modre ponozky ked si zmyslel ze musi byt cely v modrom. A tiez si dost vyberal co si oblecie a co nie. A asi to mame v rodine lebo moja najmladsia ma este len 2,5 ale uz davno vymysla co sa tyka oblecenia.
@bodka13 hehe dobre si napisala, aspon viem co mam odpisovat ked sa vyskytne poznamka 😀

sissi27
23. sep 2011

@anlu aj nam sa to stalo na konci minuleho roka. S tym rozdielom, ze Sufi isiel na sportovy den a vsetci ostatni mali skolske tasky. 😀
Na aku skolu chodi teraz Claire? Je to statna skola alebo sukromna skola? V porovnani s tou predchadzajucou skolou ako to vidis ty?

ukana
23. sep 2011

ahojte 🙂
čo sa poznámok týka, tak naša p.učiteľka sa netrápi, napíše len Porušoval šk.poriadok. Tak jej mm minulý rok napísal, nech napíše konkr. čo urobil...lebo z Maťa sme to ťahali ako z chlpatej deky 😠

tak sme sa dozvedeli, že napr. Cez prestávku nosil spolužiaka na pleciach 🙄 🙄 ... neviem, čo napísala tomu druhému 😅 😅 napr. Bol nosený spolužiakom na pleciach? 😀 😀 😀 😀 😀

Naši teraz dostávali nové čítanky a Matematiku učebnicu, celkom pekné, také modernejšie 🙂

andrea.m
23. sep 2011

tak mi už píšeme úlohy na pondelok,kedže zajtra rano odchádzame na vidiek a vrátime sa v nedeľu neviem kedy. dnes dve jednotky 😀 z matematiky a slovečiny. a dostávali aj nove učebnice 🙂 prírodovedu,matematiku a čítanku. 🙂 hlavne že som včera konečne zoznala obaly na ten nedefinovateľný rozmer predošlých 😠ale tak mam ešte jedno dieťa a filipko ešte nejaky ten rok poderie školské lavice tak ich hádam v yužijeme 😖

@ukana aj filipko predošle roky dostavali poznámky v zmení porušil šk.poriadok. a potom sa učiteľka čudovala že za ňou chodia rodičia kôli každej poznámke. 😵

andrea.m
23. sep 2011

jéj @ukana až teraz som pozornejšie prečítala že aj maťko ma nove učebnice 🙂 je to super. veľmi sa teším.

sissi27
23. sep 2011

Ahojte,
Aj my dnes musime napisat ulohy, lebo budeme cely vikend mimo domu. Dufam, ze sa nam to podari do pol 6 lebo potom ideme na vlak.
U nas zatial nove ucebnice nehrozia. Ktovie kedy dorazia do tychto koncin. 🙂

jaduska
autor
23. sep 2011

@ukana podarené poznámky.....ja sa pri dievčatách asi takýchto vtipných poznámok nedožijem 😀 (možno)

ukana
23. sep 2011

@jaduska , no radšej si poklopkaj 😀 😀

@andrea.m , aj ja som zhanala tie blbé obaly a teraz musím kupovať iné.. 😖 a na anglinu majú taký štvorcový zošit, to snád ani nemajú také obaly, no nič, vyrobím z baliaceho papiera 😵 bude mať originálny obal 😵

jaduska
autor
23. sep 2011

@ukana ale nie....ja chcem tiež komunikovať s pani učiteľkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja som raz kúpila v Tescu také obaly, kde bolo predznačených niekoľko čiar a a dali sa ohnúť na rôznu veľkosť, len blbosť bola v tom, že aj tak to boli väčšinou normované veľkosti, takže na atypickú knihu som to musela ohnúť inde....ale tie papierové obaly sú náhodou super, ja si pamätám, ako sme do nich voľakedy všetko obaľovali...

anlu
23. sep 2011

@sissi27 no jasne ze mali taky volny den, boli niekde vonku. Ale tak to je este ten lepsi pripad. Ved desiatu mala a nebola vyobliekana ako do divadla tak sa vlastne nic nestalo 😀 a najlepsie je ze to mala zapisane v slovniku... no skoda slov. Ale aspon uz nemusi pisat ulohy lebo si ich urobila vcera.

a presne tie obaly aj ja hladam, aj som kupila ale len tak od oka lebo som nemala pri sebe knihu ani rozmery tak nesedia... asi tiez kupim papierove a hotovo

zusikk
24. sep 2011

ja som kupila obaly co sa daju upravit cize maju take samolepiace kraje a tie som si zahla kolko som potrebovala.....ale citanku ma napriklad v totalne dezolatnom stave musela som jej ju celu polepit aby v nej dokazala citat ak som dve strany nahodou nelepila tak to bol vykon inak totalne na srot 😉 s poznamkami zaidnu skusenost nemam lebo ziadnu nedostala horsiu znamku ako 2 este nemala ale spravanie a nafukanost a obcasna rozkazovacnost ju neopusta.....teraz mame obdobie ze sa vadime ako psi lebo umyvanie cesanie a pratanie si svojich veci povazuje za navecsie zlo a mna za bosorku co ju do toho nuti....spokojne by aj ona sla do skoly v zaprasenych veciach v ktorych behala uz tyzden po vonku a ja potvora si to vzdy vsimnem a poslem ju prezliect!najlepsie je ked ju vystraja do skoly ocko ten nevidi 😀 😀
ktovie co bude v puberte.... 😉

mimomu
26. sep 2011

ahojte....nasi maju dnes sportovy den....zajtra uz normal zarezavaju....neucili sa skoro 2 tyzdne,koli oslave vyrocia skoly......tak dufam,ze tento tyzden bude masaker 😠

jaduska
autor
26. sep 2011

@mimomu fuuuha, to bolia riadne oslavy 😀 😀 😀 😀

mimomu
26. sep 2011

@jaduska tak to hej....aj biskup bola a nacvicovali o dusu program 🙂
len co bude teraz je otazne...lebo dobenut to musia

jaduska
autor
26. sep 2011

@mimomu ale dobehnú neboj, veď v učebných plánoch je stále nejaká rezerva....prinajhoršom im skrátia letné prázdniny 😀

sissi27
26. sep 2011

Ahojte,
@mimomu ako @jaduska hovori to boli riadne oslavy. 😀 Pravda je, ze skola nema kazdy den 20. rokov. To sa musi poriadne oslavit. 😎 Bodaj by som mala tolko co ta skola. 😀 😝
Ja dnes idem na rodicko z tanecnej. Pravdepodobne budu od nas pyta vyssie skolne, lebo uz na konci minuleho školskeho roka spominali cosi ohladom zvysovania skolneho.
Aky ste mali vikend? Aj Vam tie dni ubiehaju tak rychlo ako mne? Ani sa nenazdame a budeme mat Vianoce. Strasim, co? 🙂

mimomu
26. sep 2011

@sissi27 nasi mali rodicko zo zusky...skolne 16e na rok a plus 25e do konca roka z tanecnej a dalsich 30e do konca roka a este sa zbieraju na letne festivaly,udrzbu krojov a to cinilo 20e....takze tak.ani tolko za tyzden nezarobim 😒
a to mame 1 dieta 😔
a nehovorim o benzine,casovej zalezitosti a pod.

sissi27
27. sep 2011

Ahojte,
skolne zvysili o 1 eura na mesiac. Myslela som si, ze to bude omnoho viac. Takze v konecnom dosledku sme este velmi dobre obisli. 😉
Na buduci tyzden ma byt rodicko v skole, tak si musim napisat na listok vsetko co sa chcem spytat pani ucitelky lebo inak zabudnem ako vzdy.
Mali vase deti uz rodicko? Co sa preberalo?

jaduska
autor
28. sep 2011

@sissi27 my máme rodičko 3.10., tiež sa chystám napísať si papierik 😀

bodka13
28. sep 2011

ahojte 🙂
tak naši mali rodičko v pondelok 26.9. ....prospech sa neriešil,preberali sa poplatky ZRPŠ=10€ na rodinu a do triedneho fondu,dohodovali sme sa či sa učebnice budú kopírovať alebo ich kúpime,lebo teraz deti dosť prepisujú ☹ a čítajú iba časopis,lebo ževraj čítanka nie je vyhovujúca ...potom už len také blbotinky,ako sú deti "neposlušné" a pomalé 😕 ,kedy majú zber papiera a PET fliaš

sissi27
28. sep 2011

@bodka13, u vas sa zbieraju aj PET flase? Skoda, ze ich nezbieraju aj na Sufiho skole, lebo u nas doma a tiez v praci by sa ich naslo pozehnane. Zber papiera uz prebieha.

bodka13
28. sep 2011

@sissi27 zbierajú sa na 2x - od októbra do decembra a potom na jar marec až máj ....aj u nás ich je dosť,len že všade zavadzajú,lebo nemôžu byť pokrčené 😒

jaduska
autor
28. sep 2011

@bodka13 a majú už novú čítanku? Lebo Sandra včera doniesla novú čítanku, matematiku aj prírodovedu...
Bože, ja to nechápem, dajú sa tisíce eur na knihy a keď ich dajú do škôl, tak zistia, že nevyhovujú????
A to prepisovanie kníh - učiteľ vôbec nie je povinný používať učebnice. Podľa mňa by mal mať hodinu pripravenú tak, aby si deti veľa zapamätali a nemuseli si pri tom písať litánie, aj keď nemajú učebnice....

bodka13
28. sep 2011

@jaduska nepriniesol ešte ...lebo to musí učiteľka najskôr objednať aj s nejakým pracovným zošitom Vybrané slová....nepamätám si to poriadne,lebo nám to iba ukázala a tá nová čítanka sa mi zdala strašne tenučká 😕 ...podstatné je ,že máme poslať do školy 5,70€ na tie knihy

jaduska
autor
28. sep 2011

@bodka13 tenká je tá nová čítanka, ale je zas väčší formát, ako tá stará....mne sa tá nová veľmi páči...
Ale zas kniha matiky sa mi nepáči vôbec - strašne je "preplácaná", veľa príkladov a obrázkov na každej strane.... 😝

ukana
28. sep 2011

@mimomu , to aj na ZUS mate rodicko? 😕 😕

my sme este nemali rodicko, ale hlavne sa im zrusila ta triednicka hodina, uz ju nebudu mavat 😉

Nove ucebncie sa mi pacia, citanka pekna, matiku by nas Mato najradsej vypocital celu, musim ho brzdit 😅 tento rok sa beru vybrane slova a nasobilka 🙂

ukana
28. sep 2011

inak k tejj citanke by mal byt aj prac.zosit...to uz mi pride prehnane
http://www.aitec.sk/produkty.htm

zachvilu bude mat tu aktovku 100kilovu 😠

sissi27
28. sep 2011

Mne osobne sa stara citanka paci. Mozno preto, ze som este nevidela novu. 😉
@jaduska, suhlas s tebou, ze pani ucitelky by mali ucit tak aby si deti co najviac zamapatali v skole na vyucovani a nemuseli tak pisat "romany" poznamok.
@ukana, ked si predstavim, ze sa Sufi bude ucit nasobilku a vybrane slova naspamat uz teraz mi stoja na hlave vsetky vlasy 😕 . Jemu totizto vobec nejde memorovanie akehokolvek textu. ☹ Naopak s reprodukovanim textu nema ziaden problem.

ukana
28. sep 2011

@sissi27 , no bude to boj tento sk.rok 😖 😖 😖 😖