Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
28. sep 2011

@ukana ano mali sme rodicko na zuske
baby a to ktora je akoze nova a ktora stara citanka?
nasi uz maju 2 testy z a.j.za sebou a zajtra dalsie 2 pisu 😒

jaduska
autor
28. sep 2011

@mimomu stará bola taká menšia a hrubšia a nová je formát A4, takými farebnými písmenami je napísané "čítanka" a vlastne je podľa tých farieb aj rozdelená na časti....
Naši tiež písali test z AJ, Sandra bola strašne šťastná, že z neho dostala jednotku s hviezdičkou a dievčatko, ktoré k nim prišlo na konci prvého ročníka z Anglicka, tak malo napísané horšie....ale som jej vysvetlila, že ona rozprávať anglicky môže vedieť perfektne, ale s písaním a gramatikou môže byť na tom horšie....ale aj tak som ju pochválila 😀

andrea.m
28. sep 2011

ahojte. u nás sa na rodičovskom riešilo okrem poplatkov aj to čo bude pani učiteľka vyžadovať od detí, čo od rodičov a čo ponukne ako protihodnotu.každy ma vo všetkom jasno a mne to maximálne vyhovuje.nove učebnice dostaval filipko minulý piatok.pracovne zošity som ani nevidela nechavaju si ich v škole.test z AJ písali aj naši a chvalabohu filipko ma 1 aj ked už sme vyfasovali jednu 2 zo SJ pre nepozornosť samozrejme, vynechal v pisomečke jeden riadok.takže mal testík iba na 81% a to je dvojka. @ukana neboj sa nasobilku im vysvetlia nejako logicky a vybrane slova sa naučia v rámci básničky a bude to.

jaduska
autor
28. sep 2011

Baby, ja si do dnešného dňa pamätám, ako nám učiteľka vysvetľovala násobilku - rozprávala nám o dievčatku - parádnici, ktorá mala sukne a tričká a ako ich kombinovala.... 😀

@andrea.m také rodičko závidím

andrea.m
28. sep 2011

@jaduska konečne som zažila normálne rodičovske. kde sa hovorilo k veci a nie iba o tom ake su deti neposedne ba priam nezvládnuteľné

ukana
29. sep 2011

@andrea.m , ja som len rada, že vybrané slová sa nemusia memorovať ako my, len ich budú musieť vedieť používať 😉
ráno som bola pre lístky na obedy, tak angličtinárka maťa chválila, že je šikovný z angliny 😅 😅 MM sa smeje že po ňom to nemá, jemu jazyky nešli, i ked si myslím, že mu nešla len gramatika, lebo on s rozprávaním nemá problém, aj telefonuje po anglicky 😨 , čo ja by som sa neodvážila 😝

ukana
29. sep 2011

aku máte učebnicu na AJ? my Family and Friends 🙂 obal som nakoniec vyrobila z papiera, pekne sme ho pokreslili, lebo nikde som taky formát nenašla.

andrea.m
29. sep 2011

@ukana mi máme presne taku istu. akurát včera som na ňu zohnala obal že samolepiaci.som zvedava či prežije aspoň dnešné vyučovanie 😀

mimomu
29. sep 2011

my mame citanku taku A3 ale mne sa zda v pohode,k tomu maju aj citanie o slovensku,prirodovedu maju staru ale ze im maju doniest nove.....aj este nemaju ale budu mat asi ten fairy play 🙂

jaduska
autor
29. sep 2011

@mimomu si chcela napísať asi A5 formát, nie. A3 je veľký formát - dvojnásobok A4. Toto číslovanie ide opačne - čím menšie číslo, tým väčší formát 😀

mimomu
29. sep 2011

@jaduska jasne.....ano A5

jaduska
autor
29. sep 2011

@mimomu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anlu
29. sep 2011

ahojte babulky 😀

pozeram ze o ucebnici na a.j. sa bavite. V tomto ma Claire vyhodu lebo teraz maju to co mala ona minuly rok a kedze jej ostal aj pracovny zosit tak si v podstate len opakuje. Aspon hraje mudru 😀 Klavir jej ide super a od oktobra zacina aj s gitarou. Som zvedava ako jej to pojde. A v skole ani poriadne neviem co sa ucia. Len si napise ulohy a hotovo. Zatial same jednotky... Este aj basnicku co sa mali naucit, netusim kedy sa naucila 🙂

sissi27
30. sep 2011

@anlu, Claire je naozaj sikulka.
Vcera Sufi dorazil s novou ucebnicou matematiky. Este som nemala cas poriadne ju prelistovat. Hadam sa mi to podari cez vikend. Anglictinu nemaju modru. Je cervena, ale netusim ako sa vola. 😎
Ake mate plany na vikend?

anlu
30. sep 2011

@sissi27 dakujem 🙂 ale na ukor toho je zasnivana ze niekedy az hroza. Cesta ktora normalne trva 5 min jej trva 20 min. Uz dva krat som sa bala ze kde sa zatulala a uz som sa isla chystat hladat ju. Ale stale ma sikovnu odpoved, no mysli jej to az velmi dobre, to musim uznat 😀

Aj ona ma inu anglinu a tiez sa mi zda ze cervenu ale neviem presne nazov. Dnes sa tesila ze budu mat a ona uz vsetko vie bez ucenia 😎

mimomu
30. sep 2011

@sissi27 vikend ma by este teplucky,tak asi niekde vonku a v nr je autosalon,tak mozno pojdeme kuk tam 🙂
len dufam,ze ma prestane boliet osmicka...lebo uz snad 8-10 rok.sa tlaci von...mala by som ist na resekciu ale ja mam neuveriteny strach,len ked mi blombuje zub...a to moze len moja zubarka...cela prasina a lice ma uz pobolievaju 😢

sissi27
30. sep 2011

@mimomu, zubarov ani nespominaj. Aj ja by som mala navstivit svoju zubarku, ale stale to odkladam a odkladam.
Ja sa na vikend velmi tesim uz len kvoli pocasiu. Milujem takuto jesen. Keby to takto ostalo dalsi mesiac vobec by som sa nehnevala. 🙂

mimomu
30. sep 2011

@sissi27 ja tiez....asi to mam z detstva....mali sme takeho debilneho zubara....a tie nestaste osmicky nie su sranda ☹
pocasicko budeeeeeeeeeeee......do stredy a potom uz len 12-15 st. 😒

jaduska
autor
30. sep 2011

@mimomu neváhaj ani sekundu a choď na tú resekciu. Robia to na stomatochirurgii a ani nebudeš vedieť ako a bude von. Ja som sa tiež takto bála a čakala 10 rokov, kým som sa odhodlala a nakoniec som prišla aj o sedmičku, lebo sa mi to medzi zubami kazilo. Keby som išla skôr, tak by išla von iba osmička. No a moja osmička bola dokonca tak, že v ďasne ležala, nie stála (mám malú sánku), tak mi ju museli vyberať spod kosti. A ako hovorím, ani neviem ako a bola von aj osmička, aj sedmička. Asi 15 minút roboty. Líce síce bolo opuchnuté 3 dni, ale nemala som žiadne bolesti....Takže švihaj na zubné, hlavne keď ťa to bolí.... Nestojí za to čakať....

mimomu
30. sep 2011

@jaduska ja som bola na rongen a mam 2 osmicky a obe lezia,ale ta na lavej strane mam uz aj zapal ako sa tlaci von....ono to potom ustane a neskor zasne znova....no radsej by som isla rodit ako k zubarovi...a u nas to ani nerobia,tak musim ist do nr a caka sa min.pol roka ☹

jaduska
autor
30. sep 2011

@mimomu tak preto treba ísť čím skôr...a možno sa stane, že sa nejaký termín uvoľní. Ja som tiež tak išla, že ma objednajú o 3 mesiace a oni že či môžem na budúci utorok, že sa im jeden pacient odhlásil...
Inak to môže urobiť aj zubárka na ambulancii, ale potom sa tam viac platí. Ale v nemocnici zas majú lepšie vybavenie. Fakt nemáš čo váhať. Tá lokálna anestéza je silnejšia ako injekcie u bežnej dr. Ak sa ti zápal rozšíri až na okostnicu, tak to ešte len potom bude "pôrod".....

mimomu
30. sep 2011

😢 😢 😢

ukana
30. sep 2011

@mimomu chod cim skor ako vravi jaduska, zbytocne sa ti pridruzia komplikacie...Ja som sa strasne bala trhania, a v nemocnici to zubar tak znecitlivel, ze som citila len mierny tlak a na dva tahy bol zub von 🙂 potom som si nadavala, ze som mala ist uz skor... 😠 tiez mam fobiu zo zubarov, ale chodim pravidelne, mam dost kazive zuby 🙄

mimomu
30. sep 2011

@ukana ja chodim tiez pravidelne....dufam,ze to prekonam. 😒

lubkaj
30. sep 2011

Ahojte, dievcata! Mam na vas prosbu. Adrianka si uz zasa zabudla zaznacit, aku ulohu maju z matematiky a navyse si v skole zabudla aj ucebnicu, z ktorej tu ulohu maju. A ja sa uz hanbim volat rodicom spoluziakov, lebo pomaly kvoli uloham volam kazdy tyzden ☹

Mohol by mi sem prosim niekto napisat zadanie aj s cislom strany a ulohy? Pamata si, ze to bolo nieco o divadle a babkach... Tak snad to bude stacit na identifikaciu prikladu... Moc dakujem dobrej dusi, ktora sa na to podujme 😉

lubkaj
30. sep 2011

Tak rusim svoju prosbu 🙂
Ucebnica sa nasla - ja som hladala tu malu, netypickych rozmerov a oni nedavno dostali novu... Akurat ze ulohy o divadle su tam styri... Adrianka si zazracne spomenula, ze to bola uloha c. 70, tak som zvedava.

mimomu
3. okt 2011

@lubkaj tak aspon,ze sa nasla 🙂
baby,ako ste vikendovali?

sissi27
3. okt 2011

Ahojte,
my sme dnes rano zaspali. Zobudili sme sa o 7:19. 😲 Skoro ma porazilo. 😎 Som zvedava ci Sufi dnes prinesie nejaku poznamku, ze nieco zabudol. 😀
@mimou, vikend bol super. V sobotu sme boli u maminej sestry na grilovacke a v nedelu sme sa motali po dvore, ohrievali "stare" kosti a uzivali si slniecko. A vy?

ada11
3. okt 2011

@mimomu ja som mala už 2 razy zápal ďasna v mieste osmičiek, aj ATB bolo teba, chodila som každý deň na drény, nahrievanie soluxu, analgetiká som si dávala á 4-6 hodín, no nepríjemne 😠 švagrine museli extrahovať chirurgicky tie osmičky 😝

mimomu
3. okt 2011

@sissi27 aj my sme grilovali v nedelu a vsetci na bike cely vikend....manzel nas ustval....sme makali 😉
ale pekny vikend to bol....a dnes v praci.....a mi nechceeeeee 😝

@ada11 ja som sa uz rozhodla,v stredu si pojdem po termin,na tu resekciu do nitry....a este jednu vypln mi ma urobit nasa zubarka,tak v stredu o 7.00 na mna prosim myslite 🙄