Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
3. okt 2011

my sme v sobotu zbierali gaštany a v nedeľu ja v práci a mm s deťmi boli fandiť maratoncom 🙂

jaduska
autor
3. okt 2011

@ada11 osmičky sa teraz vo väčšine prípadov extrahujú na stomatochirurgii, lebo ambulantným zubárom to poisťovne nepreplatia...

@mimomu dobre si sa rozhodla, fakt nemáš čo váhať, budem na teba intenzívne myslieť....ale zas aby sa ti potom nečkalo 😀

My sme cez víkend sedeli doma, tatka máme v Nemecku na cvičení a dve menšie choré, tak sa ani nedalo nikam ísť 😒

mimomu
3. okt 2011

@jaduska dakujem si zlata 🙂

sissi27
3. okt 2011

@mimomu, budem na teba mysliet. 😉

mimomu
3. okt 2011

@sissi27 dakujeeeem krasneee
dnes nasi dostali novu citanku,prirodovedu,matematiku....tak sme mali robit tabulky,na stav ucebnice
inak dnes maju strasne vela uloh....a to prideme domov o 17.30 z folku 😝
domaci diktat,domaca matika,matika do zosita jedno cvicenie-to je asi 15-20 prikladov,citatanie,cela strana slovencina doplnovanie,aj-vety naspamat,vlastiveda.....mna asi porazi 🙄 ☹ 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

ada11
3. okt 2011

@mimomu to ja fakt veľa 😕 naši dostanú nové učebnice v stredu 😉

ukana
3. okt 2011

@mimomu , tak budem na teba myslieť, dobre si sa rozhodla 😉 😉 *U nás v sobotu upratovanie na chate 😝 , v nedeľu grilovačka a u mna zápal moč.ciest 😖 😖 😖 ....tak pijem urologický čaj, už je trochu lepšie 😒 ...
Zajtra máme rodičko - som zvedavá 😅

jaduska
autor
4. okt 2011

My sme mali rodičko včera, najprv celoškolské, potom aj triedne. Taaak sme sa rozkecali, že sme tam boli najdlhšie zo všetkých tried....

Baby - chcem sa vás opýtať, koľko pijú vaše deti v škole? Lebo ja dám Sandre do pollitrovej fľaše čaj a ona z toho odpije za celý deň maximálne jednu tretinu, občas dokonca nič. A to má napr. aj tanečnú, kde by mohla vysmädnúť. 😕

bodka13
4. okt 2011

@jaduska no náš David asi tak nejako ako tvoja Sandra 😒 ...sem-tam sa mu ale zadarí vypiť aj celú fľašu 😀 ,ale to je ozaj iba výnimočne

mimomu
4. okt 2011

@ada11 ano,ako som predpokladala,neucili sa skoro 2-3 tyzdne a teraz dobiehaju ☹ aj sme si vcera poplakali,do 20.45 sme sa ucili,uz bola nervozna,no des ☹

@ukana dakujem,uz teraz ma strachy

@jaduska viki davam,tiez polliterku-niekedy vypije celu,inokedy len polovicu,zalezi od toho,ci je dlhsie v druzine
a na tanecnej vzdy vypije celu

sissi27
4. okt 2011

@ukana, prajem skore uzdravenie.
@jaduska, Sufi vypije dost vody. Zabalim mu pol litrovu flasu, ktoru celu vypije a potom si v skole este do nej raz naberie a vypije asi polovicu. 😉
Co sa tyka vcerajsieho dna moje obavy na poznamku boli opodstatnene. Sufi doniesol poznamku z AJ, ze nemal pracovny zosit+ DU a k tomu 3 zo SJ z pisomnej prace. Doplnali znamienka, makke i a tvrde y,rozdelovali hlasky a pocitali slabiky v slovach. Cvicenia, kde doplnali makke i a tvrde y, rozdelovali hlasky a ratali slabiky mal bez jedinej chybicky. Vsetky chyby urobil pri doplnani interpunkcnych znamienok. Mal 7 chyb. 😲 😎
@mimomu, chuda Viki. Niekedy mi je tych nasich deticiek velmi luto. Hlavne, ked maju tolko uloh a su unavene po celom dni a najradsej by robili vsetko ine len nie ulohy.

jaduska
autor
4. okt 2011

Dík baby za odpovede....ja neviem, čo s tou Sandrou je s tým pitím, asi preto, že už nie je tak teplo, tak pije málo, no a asi aj preto, že jej dávam čaj, ale nechcem, aby sa nalievala sladkými vodami. Ona síce vypije aj čistú, ale sa mi vidí na chladné dni, že čaj je najlepší....tak neviem, ako to poriešime.....

@mimomu mali by ste sa ohradiť voči takému množstvu D.Ú. Domáca príprava žiaka na 1.stupni ZŠ by nemala trvať dlhšie ako hodinu.

mimomu
4. okt 2011

@jaduska uz sme sa ale pomohlo na chvilu....nie je to kazdy den,ale ked ich uci viac uciteliek,tak jedna da to,ina zas ono a hned sa to nazbiera....ved ich ucia viacere.
a ked maju decka este aj zusku alebo nejaky kruzok,tak kedy to mau robit???

@sissi27 nasa mala 5 chyb v 5minutovke,tak sme pocitali 40 prikladov,celkom jej to slo....ona sama chcela pocitat
tiez pisali kontrolku zo sj tam sme mali 1 aj z diktatov,ale ta nestastna matika...inak niekedy mam aj ja problem spamati spocitat a nie to este dieta po celom dni o 20tej

jaduska
autor
4. okt 2011

@mimomu my máme takéto "kruté" pondelky, keď má Sandra aj tanečnú, aj teóriu z hudobnej. Vtedy tiež robíme dosť neskoro domáce, ale zas Sandra nikdy nepríde domov neskôr ako o 16-tej, aj keď má krúžky....
Ja si myslím, že ak deti učia viaceré učiteľky, tak tie by mali spolupracovať, aby nedávali deťom v jeden deň veľa domácich....Ja sa už strašne opakujem, ale chyba je v komunikácii.... Jednoducho mám pocit, akoby Slováci nevedeli komunikovať a kooperovať 😒

Nám včera na rodičku ukazovala učiteľka vstupné testy z matiky, aj sloviny, Sandra to napísala celkom dobre, v každom mala asi jednu chybu. Len zo sloviny jej pani učiteľka prehliadla chybu v diktáte 😝

sissi27
4. okt 2011

@jaduska, aj ja mam pocit, ze komunikacia a spolupraca v tomto state akosi viazne. A to je taka skoda. Potom vznikaju nedorozumenia, ktore by inak ani nevznikali. A pritom staci tak malo. Treba si len otvorit usta. Ved sme predsa ludia ktori maju moznost dohovorit sa, tak preco nie???
Ja ani netusim ci pisali nejaky diktat. Sufi mi nikdy nic nepovie. Zistim to az vtedy, ked otvorim ZK. 😎 Viem vsak, ze pisali pisomku z matematiky este minuly tyzden. Zatial im to pani ucitelka nestihla opravit. 😕

jaduska
autor
4. okt 2011

@sissi27 oni mali ten diktát v rámci testu. Najprv napísali diktát, potom mali rôzne úlohy. Sandra mala v tom diktátu chybu, vynechala písmeno v slove "dievčatko" (to si učiteľka nevšimla) no a potom dopĺňali písmená do slov, tak doplnila "y" do slova list, tak bol z toho "lyst" 🙂

sissi27
4. okt 2011

@mimomu, u nas patminutovka vobec nehrozi. Sufi vobec nevie pocitac na rychlost. Ako keby mal nejaky blok, zacne stresovat a pobabre vsetko co sa len da. Ked ma dostatok casu na pocitanie tak je to celkom v pohode. Ak aj urobi nejaku chybu tak potom z nepozornosti, nevsimne si znamienko a namiesto toho aby spocital odpocita alebo naopak.
@jaduska, lyst znie super. 🙂

andrea.m
4. okt 2011

ahojte.no @mimonu to fakt prehnali s tými úlohami. ale celkovo sa mi zdá že tvoja Viki ma najviac domácich zo všetkých čo si tu píšeme.Filipko dnes dostal 2 z AJ z písomky a 1 z Vlastivedy,bol odpovedať. Zajtra by mali písať vstupný diktát zo SJ tak uvidíme ako dopúadne. @sissi27 tiež sa väčšinou dozviem o písomke či teste až po otvorení ŽK,ak mi to nahodou medzi rečou neprezradí niektora s Filipkových spolužiačok.

mimomu
4. okt 2011

@andrea.m asi ano 😖 co narobim 😒
@sissi27 patminutovky pisu uz kazdy den....dnes 3 chyby z 20 na rychlost

andrea.m
4. okt 2011

@mimonu no preháňa to tá vaša učiteľka 😠 a to ich každý deň aj oznámkuje?

mimomu
4. okt 2011

jaj a zabudla som,dnes dve jednicky z testou z A.J.
dnes napr.dom.diktat,cvicna matika,prirodoveda opakovanie+napisat vichrice a tornada
sj jedno cvicenie a naucit sa abecedu
a oprava diktatu,kt.robili v skole
matiku a citanie zajtra nemaju ale ulohy maju 1str.z prac.zositu a citat celu stranu citanka

mimomu
4. okt 2011

@andrea.m to neznamkuje,len napise pocet chyb

ukana
4. okt 2011

@mimomu , fakt dosť úloh, 🙄 u nás tak dve max tri úlohy, zvačša matika a Sj, sem tam čosi čítať, z angliny niečo alebo z Pr. alebo VL

Dnes sme mali rodičko ...známky v pohode, len je trochu zaspatý a nestíha..ale to riešime už od prvej triedy, to má náš maťo takú povahu. V tomto šk.roku idú na plavecký aj lyžiarsky, plus koncoročný výlet. Musím začať šetriť 😖 Dokopy to bude cez 100€ 🙄

kristinabianka
4. okt 2011

ahojte,vedel by mi niekto poradit,alebo poznate infekciu ust, noh a ruk???

dakujem

moja dcerka ma 4 roky a najskor to dostala v skolke.

sissi27
4. okt 2011

@ukana, my riesime rovnaky problem. 😉
@kristinabianka, co konkretne by si potrebovala vediet? Myslim ze na internete je o tom popisane dost. V poslednej dobe je tato choroba akasi rozsirena. Pocuvam o nej z kazdej strany. 😲

jaduska
autor
5. okt 2011

@kristinabianka ja osobne som ešte o takej infekcii nepočula, takže asi neporadím 😕

Nás na rodičku informovali o akciách na október, majú toho dosť a samozrejme každá akcia je vždy vtedy, keď ja idem do školy. Toto sa so mnou vlečie od prvého ročníka. Totiž to sú také akcie, kde chodia s deťmi aj rodičia - turistika, opekačka a tak. Ja už mám normálne podozrenie, že v škole majú môj rozvrh prednášok skôr ako ja a podľa toho to plánujú 😀 😀 😀 😀 😠

mimomu
5. okt 2011

ahojte...nasi maju dnes diskoteku a zajtra idu k vojakom do kasarni....takze sa ucia len 2 posledne hodky

@jaduska tak to poznam...aj nam sa vacsinou vsetko krizuje
a poslusne hlasim,ze sm rano bola u zubarky...a do tej nr mam volat,ze mi to bude robit stomatochirurg,lebo ze osmicka lezi 😢

sissi27
5. okt 2011

@jaduska, 🙂)))
My sme zatial nemali rodicko, takze netusim ake akcie budu mat v najblizsich mesiacoch. Mozno ziadne. 😒
@mimomu, neboj sa vsetko dobre dopadne. 😉
Ja som sa vcera riadne rozculila. Sufi sa objavil u mna v robote o jednej. A to ma v utorok odchadzat z druziny o 14:00 hod. Pani druzinarka to poplietla. 😔 Potom tu hodinu a pol vyvadzal aj s kamoskou. Nehovoriac o tom, ze nebol ani na pocitacovom kruzku v skole, ktory mali vcera prvy krat. 😲

jaduska
autor
5. okt 2011

@mimomu gratulujem k úspešnému absolvovaniu návštevy u zubárky....len to rieš, kým si rozbehnutá, na stomatochirurgii to bude v pohode.... 😉

mimomu
5. okt 2011

@sissi27 dakujem,snad mas pravdu....ja som taky doserko.