Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
24. nov 2011

@ktore a akým spôsobom to rátajú v škole - píšu pod seba, alebo vedľa seba? Rátajú príklady s prechodom alebo bez?
S prechodom je napr: 375 - 56 a bez prechodu je napr. 375 - 52.

@andrea.m tak ma v súvislosti s tým, čo teraz riešite s Filipkom napadla kniha Môj anjel sa vie biť. Myslím, že si aj spomínala, že ju F. čítal, či nie?

ukana
24. nov 2011

@jaduska , to ste mali prvu dvojku celkovo? ci len z aj? 😕 😕 😕

u nas prevcerom poznamka, ze nevedel vybr.slova po P, dostala to cela trieda 😖 ...vraj im ucitelka, nevravela, ze sa ich maju naspamat naucit....tak ked sa to nik nenaucil, tak asi bola chyba v ucitelke...ale ona si radsej da tu namahu a 20tim detom napise poznamku 🙄 🙄 🙄 ..ani som nebola na Mata nahnevana...take poznamky ma uz dve, ze ich mala cela trieda. 🙄

Dnes sli vlakom do ziliny do divadla, neucia sa 😉

ktore
24. nov 2011

@jaduska pocitaju vedla seba,bez prechodu.

jaduska
autor
24. nov 2011

@ukana prvá dvojka do žiackej knižky, no a z angliny je tiež prvá 😝 Inak "super" tá vaša učka.... 🙄

@ktore a čomu malá nerozumie? Ak používa pri počítaní prsty, to nevadí, niektoré deti potrebujú trochu dlhší čas, kým sa naučia počítať "abstraktne"...

ukana
24. nov 2011

@jaduska , tak to je malá šikulka, prvá dvojka...my uz máme dosť dvojok, aj v žiackej 🙄 ...ale zasa z angliny nemá ani jednu 😉 ...mne je inak strašne smiešne, keď Maťo "rozpráva" po anglicky, on ako s horúcim zemiakom v hube spíkuje 😀 😀 😀 taký smiešny prízvuk má 😀 😀

ktore
24. nov 2011

@jaduska napriklad pocita 345-12= to vie ale ak jej dam 345-60 tak to uz sa myli.ale asi jej budem doma davat priklady.vlani mali na kazdy tyzden po tri diktaty z matiky a po tri zo sloviky napisat doma.tento rok nie.no vidim ze budeme musiet pisat lebo to nechape.maju druhu ucitelku.mozno aj preto ze im to vysvetluje uz inak.doteraz z matiky mala vzdy jednotky teraz aj 3 mala.to zaokruhlila do ziackej na dvojku lebo mala jednotky okrem trojky

bodka13
24. nov 2011

@jaduska trochu mimo témy...tvoja segra býva pri ZM 😕 to by sme aj stretko mohli niekedy spáchať,keď k nej pôjdete na návštevu 🙂

ktore
24. nov 2011

@ukana to sa na mojej cudujem ze ma z angliky same jednotky lebo ju neznasa....

bodka13
24. nov 2011

no tak my máme pestré známky 😀 😀 😀 ale on pochytá tie 2 ,a máme aj dve 3 vždy za nejaké blbiny ako sú bodky ,dĺžne, mäkčene 😠 😠

ukana
24. nov 2011

@bodka13 , presne aj my, dve chyby v diktate na vybr. slova- ...dlzen, makcen.. 🙄 😠

ukana
24. nov 2011

@bodka13 , mňa napadlo minule, že by sme sa niekedy mohli aj všetky stretnúť, keď sme tu už dlhšie taká "partička".. 😅 len Kto a Kde to zorganizuje 😨 🤐 😅 ...ak máte chuť a nápady ja som ZA 😉

maznacik007
24. nov 2011

my este nemame dvojku.... 😅 minuly rok mala tusi dve alebo tri dvojky za cely sk. rok... akurat teraz pisali diktat a mala jednu chybu ale to je este jednotka... my to mame aj v zrkadielku presne napisane ze za kolko chyb je co a matika sa rata na percenta a aj tam mame ten prepis ze kolko percent aka znamka...

ono pri matike pomaha jedine cvicit cvicit a cvicit to aby si to dieta zafixovalo... co uprimne priznavam ze ja robim s malou zriedka... momentalne ale snazim sa aspon ked ideme niekam v aute ju preskusavam z nasobilky... davam dajme tomu 5-10 prikladov a za kazdy chybny dva navyse... plus musi to sypat ratam jej do pat sekund na odpoved... no ked to po sebe citam tak to ja som ine gestapo... ale jej to vyhovuje ona to berie ako hru... a potom zasa skusa ona mna alebo muza... 😀

jaduska
autor
24. nov 2011

@ktore práve ten príklad 345 - 60 je s prechodom, lebo 60 je viac ako 45.... Existujú rôzne metódy odpočítavania, možno by tvojej dcérke vyhovoval nejaký iný, ak mi napíšeš do IP tvoj e-mail, tak ti pošlem jednu prezentáciu, kde sú tie spôsoby vysvetlené, možno z toho niečo vyštudíruješ a skúsite to inak počítať....

@maznacik007 že gestapo 😀 😀 😀 😀

@bodka13 @ukana dobrý nápad s tým stretkom, len ja Boduš môžem ísť ku ségre s celou famíliou až keď dobudujú, lebo teraz bývajú u svokry 😝 Ale hádam do leta by to stihnúť mohli....

lubkaj
24. nov 2011

@andrea.m Drzim palce...

lubkaj
24. nov 2011

My mame zatial v ziackej knizke iba jednu dvojku - z vytvarnej vychovy.
A vcera Adrianka priniesla zo skoly zalepenu obalku, ze vraj netusi, co v nej je. A tam riaditelska pochvala sa vyborne vysledky v sutazi iBobor 😀

bodka13
24. nov 2011

@ukana stretko je dobrý nápad...ja si píšem aj v zamknutej téme "mamičky nad 30" a mali sme už 2x stretko cez leto s celými rodinami - píšeme si tam od decembra 2008,ostalo nás 13 stálych,tak sme sa potom zamkli 😀 niektoré čo máme k sebe bližšie sa stretávame počas roka aj častejšie a volávame si 🙂
...najväčší problém pri organizovaní je vždy miesto-aby to bolo relatívne pre každú rodinu rovnako ďaleko 😒
@maznacik007 vy už beriete násobilku?

ukana
24. nov 2011

@bodka13 , to miesto najst bude asi najtazsie 😒
my sme tiez uz zacali nasobilku minuly tyzden 🙂

jaduska
autor
24. nov 2011

@bodka13 Boduš ale nám by sa už teda patrilo stretnúť, aj keď nie z tejto témy, tak z tej našej "vojenskej" 😝

bodka13
24. nov 2011

@jaduska to veru hej ...však do "vojenskej" píšem od jesene 2008 🙂
@ukana možno som niečo prehliadla u Davida 😕 ale aj včera počítal na dú iba na + a - ...však ja to zistím 😀

jaduska
autor
24. nov 2011

@bodka13 aj naši už berú násobilku, ale zatiaľ iba tak, že spočítavajú, napr. 5x8=8+8+8+8+8=40

maznacik007
24. nov 2011

no mys sme asi nejako popredu ci co v tej matike nasi uz tusim osmimi ci deviatimi nasobilku robia.... aj oni mali tak naznacovane najprv ze je to scitovanie vlastne ale normalne aj naspamat musia vediet ako normalne sa uci nasobilka ze vysledok povedat hned .... ako toto inak sa ani neda ucit jasne ako decka nech experimentuju skusaju ze ako su nasobky ... ja dcere vysvetlujem popri tom aj delitelnost teda hladame spolocne znaky nasobkov .... ale ju to bavi ... takze v tomto neprotestuje....

u nas je v triede len 13 deti tak je mozne ze preto idu rychlejsie neviem ...

sissi27
24. nov 2011

Ahojte,
babenky, mohli by ste mi prosim Vas napisat webove stranky kde sa da precvicit matematika, slovencina, a pod. formou hry. Viem, ze @jaduska ich kedysi v minulosti sem hodila no mne sa nedari ich najst.

ktore
24. nov 2011

@jaduska dakujem je to dobre.len neviem preco nasi nepocitaju pod seba.tak ju ucim vedla seba.no tu nasobilku neviem kedy zacnu ale asi teraz.to budu dohanacky do konca pol roka.

andrea.m
24. nov 2011

tak tento týždeň máme zatiaľ od samka svätý pokoj. v pondelok sa chystám za učiteľkou na pohovor čo a ako to riešila,rieši ona.

@sissi27 ja si tieto stránky hľadam cez google. hlavne diktáty na vybrané slová takto cvičíme. ved kto by vymýšľal toľko viet. momentálne preberaju vybrané slová po r.

násobilku sa ešte neučia ale u nás je na každom dieťati akým spôsobom sa ju naučí. takže mi sa pravdepodobne budeme bifľovať.

ktore
24. nov 2011

baby kolko knih nosia vase deti do skoly sak je nenormalne tazka taska.boli ju chrbatik kym pride do skoly.ved taska ma takmer viac kil ako ona.

andrea.m
24. nov 2011

tak napr na zajtra máme zbalené. knihy:slovensky jazyk,matematika,pracovný zošit z matematiky,prírodoveda,čítanka a malé dosky plne zošitov. plus ešte A4 zošit geometria,a prefotene materiály v pvc obale.

ukana
24. nov 2011

@ktore , u nas zavisi aj od rozvrhu, jeden den maju dve hodiny Vv, vtedy ma lahsiu tašku, ale napr. na zajtra 4 velké knihy, plus dosky so zošitmi...+prezuvky, desiata, voda 😒 no má tá taška dosť kíl, náš maťo s tým nemá problém, ale verím, že dievčatká sú slabšie a nevládzu toľko 😒

ktore
24. nov 2011

@andrea.m
@ukana no vazila som jej tasku.nema vela je to sestkil.zdala sa mi vcera tazsia.dnes ma ale o knihu menej.

andrea.m
25. nov 2011

ako 6kg pre 8 ročné dieťa je dosť ☹

jaduska
autor
25. nov 2011

@ktore aj naša Sandra má podľa mňa ťažkú tašku, len na matiku nosí 3 knihy, slovina 2, angličtina 2, čítanka, vlastiveda.....dosť je toho