Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

maznacik007
3. mar 2012

@andrea.m no moja teda vydrzi sediet u kadernika... aktualne ma prehovara na to aby som jej dala upravit k prijimaniu obocie a urobit francuzku manikuru... 😀 ja mam babu paradivu .... a presne taky typ co prosto chce byt in... neviem po kom to ma ... po mne nie... 😀 😀 😀

jaduska
autor
3. mar 2012

@maznacik007 to faaaaaakt???? že upraviť obočie a francúzsku manikúru - to ani ja neviem poriadne čo to je 😀 😀 😀 😀 😀

jaduska
autor
3. mar 2012

teeeeeeda @mimomu - môj príspevok v tej tvojej mobilovej téme upravili....kto ju bude čítať, sa asi bude čudovať, prečo je tam toľko lajkov.... 😝 😝 😝

ukana
3. mar 2012

@andrea.m pre jeden oblek by sme ani my nešli 😉 to sa oplatí, ak ideš na viac vecí, a hlavne drahšie veci...
aj ja som u nás videla oblek za dvadsat, ale zasa tento je krajší, musím povedat....
http://www.garnitex.pl/

aj sme pozerali správy na Markíze z trhov v Targu, bol tam Tribula z Markízy, ale nás nenatočili..inak on je totál krpec, mne tak po plecia 😕 😅 😅 😅

maznacik007
3. mar 2012

baby ja som vam napisala dlhy prispevok a maly mi to vymazal... 😠 no v skratke... ja mam doma prave ten typ dievcata ktorym som ako dieta v detstve zavidela ... 😅 nebudem sa rozpisovat ale su to tie typy ktore udavaju trendy su strcene v kazdej....eee ci uz su to sutaze vystupenia atd... ja som uz od skolky riesila to ze sa skupinka ktoru vedie moja ... nechce hrat s tou alebo s tou.... a pod... nemam pocit ze je to vo vychove ... neviem preco ale je to tak... ja sa snazim vychovne vplyvat ale to je asi typom, temperamentom.... alebo takym vodcovstvom v tych detoch... neviem...

@jaduska ja tiez moc nie som na take veci nema to odo mna odkukat kde... to skor od mojich mladsich sestier... ale ako uvidime... mozno nejaky priesvitny lak na nechty povolim...

ukana
3. mar 2012

@maznacik007 ved ak to jej vodcovstvo vies udrzat v medzich a neuplatnuje ho aj na vas....tak je to dobra vlastnost

jaduska
autor
3. mar 2012

@maznacik007 ono v dnešnej dobe musia tie deti byť priebojnejšie, inak nemajú šancu....
A napr. naša San je tiež dievčenskejšia, ako som ja kedy bola...minule došla s namaľovanými nechtami - no keďže ja doma žiadne laky na nemám, tak to vyriešila fixami. A že dievčatá doniesli na karneval do školy maľovátka, tak sa namaľovala aj ona a dokonca veľmi rada nosí sukne, ktoré som ja nikdy nenosila. Ono na osobnosť človeka vplýva veľa faktorov - gény, výchova, sociálne prostredie. Ja mám tri deti a každé úplne, úplne povahovo iné.

andrea.m
4. mar 2012

@maznacik007 pošli nejake dna tvojej malej aj pre môjho filipka pls 😒 dnes som zistila že ten môj krpec je total utiahnutý,ustupčivý,nepriebojný,sebavedomie 0 bodov

ukana
4. mar 2012

@andrea.m , čo sa stalo? ☹ ☹ ☹ zasa niečo v škole?

andrea.m
4. mar 2012

@ukana nie o škole nič neviem. všimla som si to dnes na omši a to sebavedomie už minule ked robil projekty do školy a celý čas hundral že aj tak to bude mať zle a najškaredšie a tak......
a dnes v kostole len tam tak ticho stál a zbožne kukal na kaplana.ked nastala situácia že mal isť tomu kaplanovi asistovať nešiel až ked ho kaplan zavolal. potom mal isť cez prijimanie držať ten tanierik aby nespadla oblátka.už to mal v ruke ked dobehol taky malý sotva 5 ročný miništrant zobral mu to z ruky a filipko len sklopil hlavu a tichučko si sadol na miesto. už mi aj kaplan raz vravel že taku dobru dušu jak fifo davno nestretol.

ukana
4. mar 2012

@andrea.m , vieš ja si myslím, že Filipko je taký dobrák a určite nájde okolo seba ludí, ktorí to ocenia....i ked doba je dnes taká, že skor praje priebojným, miesto v živote majú aj takí skromnejší 😉 😉 😉 😉
možno začiatky budú tažšie

Filipko je miništrant? aj náš Mato chcel, ale my zas tolko do kostola nechodíme, tak som mu to vyhovorila 😅

mimomu
4. mar 2012

@andrea.m drzime filipkovi palceky...raz sa to vsetko vrati-ta dobrota 🙂 😵

jaduska
autor
4. mar 2012

@andrea.m naša San je presne taká istá...akurát má možno trošku výhodu v tom, že je dievča, u tých sa predpokladá, že budú tichšie, ako chlapci, aj napriek "emancipácii"

andrea.m
4. mar 2012

veru filipko je miništrant.cele prázdniny bol u svokry na dedine a tam akosi chlapci miništruju od určiteho veku automaticky. a kamarat gregorko sa ho spýtal prečo on neminištruje tak mi tu otazku filip pretlmočil.v septembri sme sa ne detskej omši spýtali a kdže tento rok mame absolutne famozneho kaplana tak miništruje.

baby ten naš kaplan okrem toho že je dobráčisko a skvelý človek je aj fešák jak delo.....no hrešila som práve 😅 ale večna škoda ho chlapca.

andrea.m
4. mar 2012

pridala som aj ukážku z jednej detskej omše.tato bola asi nejlepšia za celý školský rok 😀

ukana
4. mar 2012

@andrea.m v dobrom závidím takého kaplána, čo sa vie priblížit detom, náš farár je starý suchár 😠 😠 😠 😠

a škoda ho chlapca 😝 😝 😝 😝 fešný 😝 aj ja mám takého doma 😀 😀 😀 😀 😀 teda skoro 😀 😀 😀 😀 😀

jaduska
autor
4. mar 2012

@andrea.m teeeda, tá omša vyzerá, že to bola riadna zábava..... no, baby, treba zrušiť u rimo-katolíkov ten nezmyselný celibát a nebudeme musieť vzdychať, že škoda chlapca 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrea.m
4. mar 2012

@jaduska s celibátom suhlasím a čo sa týka detských omší bavíme sa každu nedeľu 😀

jaduska
autor
4. mar 2012

@andrea.m s celibátom súhlasíš v zmysle, že ho schvaľuješ, alebo súhlasíš s jeho zrušením? 😕 🙂

bodka13
4. mar 2012

@jaduska k tej Mojsejke a Matovičovi by sa aj Slota hodil 😉 😀

...krásne šaty a účesy 🙂 ....škoda,že nemám babu 😒 🙂

andrea.m
4. mar 2012

@jaduska suhlasím z jeho zrušením 😉

jaduska
autor
5. mar 2012

@bodka13 jaaaj, na toho som celkom zabudla 😀 😀 😀 😀

lubkaj
5. mar 2012

Dievcata, mam otazku: Davate svojim detom vreckove? Ak ano, kolko? Adrianka mi totiz tvrdi, ze vacsina jej spoluziakov dostava aspon 5 EUR tyzdenne a niektori aj 50 EUR tyzdenne. Tak som si povedala, ze sa s vami poradim...

jaduska
autor
5. mar 2012

@lubkaj pravidelne nedávame. Ale sem-tam jej necháme drobné z nákupu, sem-tam jej niečo strčí dedko, občas nestíham ráno robiť desiatu, tak jej dám peniažky a zvyšok si môže nechať a nechávam na ňu, čo s tým urobí. Ale občas sa stane, že musím požičať ja od nej 😀 😀 😀 😀
Keby som mala dávať pravidelné vreckové, tak určite tých 5€ by bola horná hranica. Ono to vreckové nie je zlá, aspoň sa u deti rozvíja finančná gramotnosť. Len treba určiť pravidlá, na čo to môžu použiť a keď si to minú skôr, ako skončí týždeň, tak nedávať ďalšie peniaze.... My sme sa o tom bavili aj minule na rodičku, tak jedna mamina hovorila, že dáva dcére 1€ na týždeň a pritom to nie je preto, žeby nemohli dať viac, ale na také maličkosti, ako je lízatko jej to bohate stačí.

bodka13
5. mar 2012

@lubkaj my tiež nedávame pravidelne....možno by sme mali,aby si € viac vážili 😒 ale chalani čo dostanú na narodky,meniny....tak si odkladajú - potom si po našom schválení kúpia nejaké hry na PSPčko,alebo čo si vyberú a teraz si šetria na Playstation 😀
...tých 50€ je maximálne prehnaná suma-to nemám sama pre seba ani na mesiac....a aj tých 5€ je dosť na týždeň,však všetko majú vlastne zabezpečené...možno 2-3€ ,alebo tých 5 by bolo maximum 😉 len my to máme dvojmo ☹ 😀

ukana
5. mar 2012

@lubkaj ako 50ečok by som chcela aj ja na osobnu spotrebu týždenne 😀
vážne, my vreckové nedávame, počas roka \mato dostane prachy a z tých si míňa, Velká noc, narodky a pod. Občas mu nechám 50centov z nák.košíka, potom za ne musí povykladat nákup, alebo nejaké drobné na sladkost v bufete, u nás nepredávajú pečivo, tak desiatu musím spravit. 😉
Podobne ako jaduska, momentálne mu visím 15eur :D
ja som nikdy vreckové nemala,ale ja som rozhodnutá časom nejaké dávať, bude to ale niečím podmienené. Poriadkom, dobrými známkami, prosto nebude to nič automatické, čo si može mladý nárokovat aj s paťkami a neposlúchaním...

bodka13
5. mar 2012

@ukana ale ono sa zase hovorí,že vreckové je vreckové 😉 nie odmena za známky a poriadok - ak sa zhorší v prospechu má sa zvoliť iný trest ,teda aspoň tak radia psychológovia ... @jaduska , @maznacik čo poradíte 😕

ukana
5. mar 2012

@bodka13 s tým ja nesúhlasím, ale to je každého vec, ako to doma rieši 😉 ja tiež ked nepracujem, nedostávam mzdu a vreckové je u mna druh odmeny za jeho správanie...aspon ja to tak chápem...aj bez psychologov 😎 😀

ukana
5. mar 2012

a som teda zvedavá na názor našich pedagogičiek 😉

bodka13
5. mar 2012

@ukana 😉 ...nedávajme nič a je po probléme 😀 😀 😀
...mám kopu známych ,čo doma deťom platia ak vynesú smeti,či povysávajú 😕 zdá sa mi to čudné,mne za to nikto neplatí ☹ a to musím ešte aj variť,prať,žehliť ......aaaaa už ani neviem čo 😀