Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
28. mar 2012

@jaduska pytagoriáda bola dávno. naši písali celá trieda najlepší postupili na školské kolo,ale to sa už netýkalo filipka takže neviem či bolo alebo ešte nie.klokan je niečo celkom iné kedže to píše naraz celé slovensko.
@maznacik007 so samkom je momentálne kľud a neporiešili sme to v podstate nijako. filipko ide od septembra na inu školu. topánky kupujem u číňana aj ja. aj ked ich tento rok obuje minimálne 4x.

maznacik007
28. mar 2012

pytagoriada domace.. resp. skolske kolo je v decembri resp. do decembra to treba odovzdat a v aprili bude okresne resp. volaju to obvodne kolo... u tretiakov... oni su ta najmladsia kategoria... a tym koncia oni ... nepostupuje sa dalej..

moja na to nesla lebo my sme boli v nemocke ked sa to davalo... a nejako som to neriesila...

jaduska
autor
28. mar 2012

@mimomu vďaka za info 😉

@ukana ale pytagoriáda je až od tretieho ročníka, nie? Ja som si tú stránku našla, len som sa nedočítala, kedy boli školské kolá. Ide totiž o to, že u San v triede iba učiteľka oznámila, že ide jedno dievčatko na Pytagoriádu, čo mi bolo trošku divné, že vybrali práve ju, lebo čo chodím teraz k nim na pozorovania na matematiku, tak sú tam šikovnejšie deti na matiku ako ona. Je to dievčatko, ktoré chodí všade - na spevácke, recitačné a neviemaké súťaže. Akože spievať vie, to beriem, recitovať som ju nepočula, ale tak vyhrala 1.miesto v okresnom kole, tak asi aj to vie, ale teda v matematike sa mi nezdá až taká dobrá. Je to dievčatko, ktoré je takto protežované už od materskej školy, jej starí rodičia sú tu dobre známi, jej otec pracuje na mestskom úrade, jej mamka učí na ZUŠ-ke, proste všetci ich poznajú.... Tak som iba chcela vedieť, či sme to školské kolo zmeškali, či to už bolo alebo nebolo, či to dievča bolo vybraté na základe toho, že to školské kolo vyhralo, alebo na základe "známosti".....

jaduska
autor
28. mar 2012

@andrea.m
@maznacik007

aj vám, samozrejme ďakujem za info...boli na druhej strane, tak som si ich všimla až po dopísaní príspevku 🙂

ukana
28. mar 2012

@jaduska no práve som to pozerala a bola to pytagoriada...presne také zadania potom aj domov doniesol 😲 😲 😲 😲 tak neviem, či im dali niečo iné, alebo to bolo tento šk.rok... 😅 😅 som nejak mimo 😅

idem ja spat, mám migrénu otrasnú, už som aj vracala, snád zaspím 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

jaduska
autor
28. mar 2012

@ukana joooj, migréna....nezávidím.... 😒

maznacik007
28. mar 2012

@jaduska kludne mohlo byt na zaklade znamosti ... lebo to su ulohy co sa maju doma vypracovat a kludne ich mohla ucitelka vypracovat s nou... a pod.. pozname hlavne na prvom stupni sa take robilo...

andrea.m
29. mar 2012

tak naši písali pytagoriádu normálne v škole jednu hodinu každy sam. vidí sa mi to spravodlive.postupila filipkova spolužiačka natalka ktorá síce tiež chodí všeda ale zase ona to aj vie.len nechápem prečo ju rodičia nedali do školy pre nadane deti.podľa mňa tam natalka patrí.

lubkaj
29. mar 2012

@jaduska Skolske kolo pytagoriady bolo uz davno, este zaciatkom decembra. Ulohy boli naozaj dost tazke (este nie su zverejnene, link, ktory dala @ukana, ukazuje na minulorocne priklady - tohtorocna stranka je neaktualizovana, vsade je napisane "Obsah sa pripravuje"). Vela deti dopadlo zle a pocula som, ze aj ucitelia vraveli, ze priklady pre tretiakov boli este podla starych osnov, teraz sa napriklad to zaokruhlovanie prebera az neskor. Z nasej skoly iba traja v kategorii P3 boli uspesni riesitelia (teda mali spravne aspon 10 z 15 prikladov). Dnes a zajtra je obvodne kolo pytagoriady.

lubkaj
29. mar 2012

@andrea.m Aj u nas to skolske kolo prebehlo normalne v skole. Ti najlepsi z kazdej triedy (to asi vyberala ucitelka na zaklade vysledkov na hodinach) normalne v jedalni kazdy sam hodinu riesil a normalne sa to vyhodnotilo. Najlesi dvaja z kazdej kategorie postupili do obvodneho kola.
A k tym nadanym detom - z druheho miesta postupila prvacka, ktora je taka sikovna, ze vobec nechodi do skoly, uci ju doma jej mama a do skoly chodi len na pravidelne preskusania. Takze teraz su uz vselijake sposoby ucenia nadanych deti...

jaduska
autor
29. mar 2012

@maznacik007
@andrea.m
@lubkaj

Babyyyyyyyyy, ja už som si teraz na to spomenula, keď píšete o tých náročných úlohách....šak jasné, aj u nás to písali....tak nielen ja som sklerotická, ale aj Sandra.... už si spomínam, že aj na FB učitelia nadávali, že čo za príklady tam boli....no ale tak sa mi nechce veriť, že to toto dieťa vypočítalo najlepšie z celej triedy....no ale náhoda blbec.... 😝

mimomu
29. mar 2012

dievcata,chcem sa vas opytat......pozeraju vase deti take relacie ako farma,panelak......???do kedy mozu byt vase deti hore?riesime tuto otazku...dakujeeeeeeeeeeeem 🙂

zusikk
29. mar 2012

nasa byva tak do 19:30 ale s tym ze potom si zacne upratovat izbu a nachysta si postel a ide sa hygienit...a ma mat nachystane vsetko na dalsi den do skoly a potom podla situacie akoze aka bola cez den ci nepapulovala nebol adrza a tak rozne bud ide spat o 20:00 rovno ked ma vsetko spravene alebo si moze s postele este kuknut tv do 20:30....zvycajne 20:30 je v posteli a ide spat....minule sme sice museli ist k svokrovcom a sla spat az 21:30 ale to bola vynimka mozno za cele tri roky skoly

jaduska
autor
29. mar 2012

@mimomu Farma, Panelák v žiadnom prípade (to nepozerávam ani ja)....my so San teraz pozerávame Riskni milión a ona ešte pozerá dáku telenovelu s babkou, ale tureckú, tie sú slušnejšie.... My sa o takej 19-tej tiež začíname chystať na spanie, ale večer ešte pozerajú baby rozprávky, takže zaspia niekedy okolo 21-ej, najmenšia občas aj dlhšie potiahne, podľa toho, ako spala cez deň. Ale San väčšinou zaspáva prvá - o tej deviatej večer....

ukana
29. mar 2012

@mimomu u nás nepozeráme Panelák, ja pozerám občas Farmu, ale Mato musí byť o osmej uz v pyzame, može si maximalne do pol deviatej čítať, potom zhasínam...zaspáva okolo deviatej...piatok, sobota može pozerat telku aj dlhšie, ked je niečo také, čo chce pozerat, ako teraz napr. bude v sobotu Narnia...
ale zasa viem, že vela deciek pozerá Panelák...to je na rodičoch...mna len rozčuluje, že moja mama, ked so mnou telefonuje, zacne mi vykladat, ako niekto niečo povedal, urobil v Paneláku.a ja furt neviem, o kom točí .....kokos, ako reálne postavy to bere...ale aj my budeme také 🙄 🙄 🙄 vekom 😅 😅 😅
Zasa ten Panelák nie je taký nejako vulgárny, to je také o živote....o deviatej ked to koncí, idu potom spať
😝

jaduska
autor
29. mar 2012

Čo sa týka Paneláku, keď začal, tak som ho pozerávala, ale prestala som po pár dieloch, keď som zistila, že každý si chodil riešiť všetky problémy do baru k alkoholu.... Možno sa to ďalej vyvíjalo aj inak, ale potom som to už nesledovala, sem-tam nejakú časť, keď ráno opakovali....

lubkaj
29. mar 2012

@mimomu V ziadnom pripade. U nas deti pozeraju veci, ktore su urcene pre ich vekovu kategoriu, max. ak je nejaka rozpravka z mne nepochopitelneho dovodu az od 12 rokov, tak to sa povoluje individualne 🙂. Ked sa nas snazi Adrianka presvedcit, ze by nieco chcela pozerat, lebo to "pozeraju vsetci z triedy" (napr. Seherezada), ukazem na to kolecko s cislom a spytam sa "Mas 15 rokov?". Na to ona uzna, ze nie a tym to skoncilo.
Inak Farma sa u nas nepozera vobec, Panelak som pozerala prvu seriu a dalsie uz nie, dost mi vadilo, ze az na male vynimky tam spal pomaly kazdy s kazdym. Ale manzel pozera kazdy diel, takze som uplne v obraze len z toho, co zacujem cestou cez obyvacku.
Snazim sa, aby boli v posteli o 20:00 a do 20:30 si este mozu citat, resp. malemu citam ja. V piatok a v sobotu idu do postele okolo 21:00 a mozu si citat do 22:00.

mimomu
29. mar 2012

@lubkaj
@jaduska
@ukana
@zusikk dakujem za odpovede...bola som zvedava ako to riesite vy....lebo aj viki stale dookola hovori,ze vsetci pozeraju panelak,farmu.....ale zda sa mi to tiez dost dlho do 21.30 a hlavne ked rano o 6 vstavame a su tam fakt veci pre dospelych...este raz dik zavase pohlady na vec 🙂

ukana
29. mar 2012

@mimomu , my vstávame až 6.50 a Mato chodí spat o deviatej...teraz som mu napr. dovolila pozerat DVD na počítači, to sú take dokumety o prírode z BBC, jeho to strašne baví. Už je v pyžame, po sprche, tak može 🙂

slivka3
30. mar 2012

@mimomu U nás tiež tak celkovo po siedmej dávame deťom jesť potom sprcha,pyžamo a okolo 20.00 sú už obaja v izbe,ešte sa chvíľu pohrajú,prípadne upracú čo nestihli a o pol deviatej dostanú mlieko,umyjú si zuby pomodlia sa a idú spať.Večerné seriály nepozerajú,občas ak stihnú tak do ôsmej kukajú Nicodeon a potom si to ja prepínam na joj keďže kukám počasie a panelák.Cez víkend chodia spať tiež omnoho neskôr ,častokrát aj o pol noci hlavne v lete keď ideme na nejakú gulašovku,grilovačku alebo návštevu.......

andrea.m
30. mar 2012

tak u nás je cenzura TV veľmi prísna....ja som zredukovala ešte aj rozprávky na dvd a rozprávkove kanaly takisto. o tom žeby si filipko pozrel farmu alebo telenovelu môže len snívať. to mu skôr dovolím dokument na spektrume. na dvd pozeraju rozprávky tipu bambuľka,macko uško,snehulienka a pod. pozeraju kanaly jim jam a minimax. animax a disney chanel som zatrhla.no a na komentáre tipu "všetci pozeraju....." mám už niekoľko rokov zaberajúcu protiotázku "ked všetci poskáču do studne skočíš aj ty?"

spať sa u nás chodí medzi 20.00-22.00 podľa toho kedy sa ráno vstáva.lebo sú aj dni ked spia do 7.30.ale večer sa môžu alebo hrať alebo si čítať. najnovšie číta filipko tamarke rozprávky.

andrea.m
31. mar 2012

baby kde ste?ved tu prší. či ste ozaj všetky v prírode? 😒

ukana
1. apr 2012

@andrea.m , my sme včera sedeli doma, pršalo, fúkalo..tak sme si čítali, upratovali a tak ............... PC som ani nezapla...dnes ráno snežilo 😲 😲 😲 😲 😲 ...ale už prší, tak sa to topí 😖 😖 Aj sme sa boli so psom prejst, ale len krátko..
.otrasné počasie, poobede chceme ist na plavaren. Maťo zúri, lebo sme mu kúpili novy bicykel a nemá ho kedy vyskúšat... 😅

jaduska
autor
1. apr 2012

@andrea.m my tiež len doma sedíme a Sandra maródi, tak sme doma....Už kašle aj najmladšia, tak len čakám, kedy to chytí aj prostrednú. V utorok máme ísť na kontrolu na alergo, už sme to raz prekladali, tak hádam sa dovtedy dajú dokopy....

jaduska
autor
1. apr 2012

A tiež je tu "úžasné" aprílové počasie - sneh, slnko, sneh, vietor, slnko, sneh, dážď, slnko, sneh...... 😝

slivka3
1. apr 2012

Ahojte u nás už od piatka sneží,ale stíha sa to našťastie topiť.Ja mám pracovný víkend tak mi to je jedno ako je vonku a decka sa včera doma nenudili,keďže dcéra oslavovala narodky tak doma vystrájali,teda až do dnešného rána,lebo sa im vôbec večer nechcelo spať...... 😀 Ale už sa našťastie trošku umudrilo a prestalo aspoň snežiť....

andrea.m
1. apr 2012

tak prídite do košíc dievčence. tu síce je chladno ale svieti slnko. boli sme v divadle na balet doktor jajbolí. učinkuje tam filipkova spolužiačka miška. deťom sa veľmi páčilo tak asi budeme meniť babkove divadlo za dospelácke 😀 super bolo

jaduska
autor
1. apr 2012

@slivka3 Adelke dodatočne všetko naj k narodeninkám....

slivka3
1. apr 2012

@jaduska Ďakujeééééééme.................

andrea.m
1. apr 2012

@slivka3 aj mi sa pripájame ku gratuláciám