Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
26. jún 2009

vitaj 🙂

sweetberry
26. jún 2009

ahoj andrea.m 🙂 🙂

andrea.m
26. jún 2009

nahod blišie info o budúcom prvákovi/prváčke

aplless
26. jún 2009

mimomu aj naša sa teší vie počitat do dvacat po anglicky do desat pozna farby po anglicky a vie sa podpisat no ono sa tesia asi vsetky dedti ale po par dnoch ich to prejde no uvidime ale ma to jednu vyhodu ta skola aspon uz nebude tolko chodit a vypytovat sa na vsetko kde je co napisane uz si budu vedet aj same prečitat 🙂 dneska je mala v skolke spia tam do rana tak som zvedava co bude zajtra hovorit bude mat zazitok

jaduska
autor
27. jún 2009

ahojte....sweetberry vitaj medzi nami.... 😉

tak naši škôlkari nosili v piatok tablo cez mesto do výkladu, bola som ich pofilmovať a rozlúčku majú v utorok. Dali sme učiteľkám urobiť šálky s fotkou celej triedy, ešte som ich nevidela, ale bolo mi oznámené, že ten darček mám ísť odniesť ja, tak to hádam uvidím 🙂 🙂 🙂

jaduska
autor
27. jún 2009

no a v pondelok máme prvé rodičovské priateľské stretnutie na ZŠ, tak som zvedavá, čo nám tam oznámia 😕 😀

martao
27. jún 2009

sweeitberry ahoj!

My sme malí záverečné ZRPŠ v školke. Včera sme boli so školkou v Bojniciach.
Myslela som, že decká budú cez prázdniny doma, ale asi ich ešte skúsim prihlásiť do školky. Začínajú byť ako z divých vajec.

zusikk
28. jún 2009

no mate to super ze spanie v skolke a vylet do bojnic to nasi nemali ale zas mali tyzden skolku v prirode a niekde nemavaju.Rozlucka bola pekna ale pravdu-povediac minuly rok sa mi pacila viac mali ine ucitelky a mam pocit ze sa im lepsie venovali 😉
Nasa zial musi chodit aj cez prazdniny do skolky a moze takze tak ale chodi tam velmi rada a skor sa bala ze po rozlucke uz nemoze ist do skolky 🙂 prazdniny ako take bud emat 3 tydne ked budu mat zatvorenu skolku 😉 je to blbe ja viem ale na dovolenku teraz nikam nejdeme a tak bude v skolke

jaduska
autor
29. jún 2009

My sme mali dnes to rodičko na ZŠ, tak sme konečne vyfasovali zoznam so základnou výbavou....takže už len počkať na výplatu a hor sa nakupovať.............. 😀

Zajtra majú naši rozlúčku s MŠ - bude ich riaditeľka "dekorovať" a poobede majú diskotéku, ja idem zase kamerovať, ale sa bojím, že sa rozplačem....veď moje "bábatko" už nie je bábatko, ax jaj 😢 😢 😢 😢

mimomu
30. jún 2009

ahojte babenky,tak dnesne ranko bolo u nas uplakane.teda vikinka sa tesila ze uz poslednykrat do skolky ale mne to vsetko prislo tak luto,ked som jej brala veci zo skrinky a lucila sa s riaditelkou aj som si poplakala.
ale bola zlata,popriala nam vsetko dobre v skole. 🙂
vy ste ako na tom 😉
mate pocit ze vase dieta je pripravene na skolu?

aplless
30. jún 2009

ahojte tak nasa sa tešila lebo si mohla obliect sviatočne šatky,,, ale vcera tiez mrncala nedochadzalo jej ze uz ide posledny krat hovorila ze ešte chce chodit nech ju prihlasim do skolky ale aj do skoly sa už teši a vyprava ze sa bude učit a tak,,,, no pripravena ohladom učenia myslim že hej že ju to bude bavit ale co sa tyka toho že budu cez prestavky sami a v škole sa pohybovat sami tak to si bvobec neviem predstavit a jedenie tiez nie to musim vzdy dohliadat aby sa najedla no este dva mesiace maju na pripravu 🙂

jaduska
autor
30. jún 2009

my sme ráno tiež ďakovali učiteľkám, samozrejme to ostalo na mne, trošku sa mi hlas triasol, ale zvládla som....

čo sa týka pripravenosti na školu, tak začínam mať pochybnosti, lebo odkedy máme maličkú, tak naša Sandra zbábätkovala...viem, že je to normálna reakcia na nového člena rodiny, len mi je divné, že keď sme mali druhú, tak pohoda a prišlo to na ňu až teraz....pritom na malinkú vôbec nežiarli, zbožňuje ju....

abetka
30. jún 2009

ja idem pre malu poobede posledny krat do skolky, tak to bude asi tazke. Len pri vasich prispevkoch sa mi slzy vygulali, tak neviem ako to zvladnem.
No asi si pekne poplacem 😢

martao
30. jún 2009

Tak a máme to za sebou. Ešte teraz si spomínam ma jeho prvý deň v školke a to sú 4 roky.
Kupovala som bonbonieru MERCY. Učiteľky sa potešili. Chcela som nech to májú aj školníčka a kuchárka. Zaslúžia si. To naše malé nejedlo nič. A teraz chodí na prídavok.

fajndievca
2. júl 2009

Milé žienky a mamičky. Chcem sa spýtať, či náhodou neviete o nejakej škôlke v košickom kraji, kde potrebujú učiteľku? Škôlka, kde som učila sa od septembra ruší a keďže práca s deťmi napĺňa môj život, tak by som túto prácu meniť nechcela.

fajndievca
2. júl 2009

Aj preto, že mám prax s chorými a problémovými deťmi, keďže mám vyštudovanú aj špeciálnu pedagogiku a dokážem byť naozaj veľkým prínosom pre samotné deti a ich rodičov.

ukana
2. júl 2009

fajndievca, daj si do oddelenia Bazar inzerat, ze hladas pracu 😉

sue
2. júl 2009

Ahojte, tak my tiež začíname od 2.septembra 09...v súkromnej škôlke v BB 🙂

sue
2. júl 2009

Jaaaj, zlááátema 😝 😀

mimomu
6. júl 2009

ahojte,baby co prosim vas robia vase ratolesti,ked su doma?
lebo viki je jak z divych vajec 😀
dakujem za kazdy napad 🙂

andrea.m
6. júl 2009

mimonu napodobne. my sme v sobotu došli zo štúrova a nejneskôr v piatok chcem s nimi vypadnúť na dedinu ináč mi tu narstú rohy. nič ich už nebaví ani hračky ani rozprávky ☹ akurát teraz tu maju v bloku kamošky ktoré sú tu na prázdninách (ináč rovesníkov v bloku nemajú) tak sa hraju na chodbe.

mimomu
6. júl 2009

ty ich mas aspon dve,tak sa zahraju.nasa ta len po vonku keby mohla behat,nahanat sa a tak,ze by si zobrala nieco na kreslenie lebo pisanie,to ju nenapadne......a ze v septembri do skoly......haha 😀 😀 😀

andrea.m
6. júl 2009

kresliť???...Filipko vôbec a Tami tak po stene 😝

mimomu
6. júl 2009

no pekne 🙂
ja ju tiez veziem v sobotu k nasim-100km od nas,tak dufam ze nebudu ziadne place 😅

ada11
6. júl 2009

tak aj Maťka sa rozlúčila so škôlkou 😉 ja si to ale tiež neviem predstaviť, že v škole nebudú už pd takým dozorom ako v škôlke 😉 ako to bude cez prestávky, chúďa moje, keď bude chcieť ísť na WC, tak sa aj sama bude báť, nové cudzie prostredie, nový kolektív.... niekedy tak nad tým premýšľama fakt to nebude ľahké 😉 ja mám obavy, lebo Maťka je taká citlivka, aj keď ju bijú tak ona drží, ani žalovať nejde 😠 nie je priebojná, tak sa bojím aby ju niektorí spolužiaci "neterorizovali" 😉 ale veď uvidíme, ono to aj moc záleží od prístupu učiteľky 😉

andrea.m
6. júl 2009

no mi ideme k našim už v piatok večer ale ja tam s nimi ostávam takže plače nebudú ale ani ja nebudem mať kľud.

jaduska
autor
7. júl 2009

ada11 - aj naša Sandra bola taká nepriebojná, keď jej niekto robil v škôlke zle, tak nepovedala učiteľkám, iba mne doma, aj to až po čase....ale teraz, popri našej mladšej zbojníčke sa začína aj ona trošku oťukávať. A našťastie, škola, do ktorej ide je malá, v triede ich bude 13 al.14 a väčšinou deti, ktoré pozná zo škôlky. A väčšinu starších detí tam poznáme tiež, tak terorizovania sa neobávam. Ja si myslím, že prvákov až tak veľmi samých nebudú nechávať....

Čo sa týka prázdnin, tak včera zobrala moja mama Sandru k mojej sestre 300 km od nás, má tam sesternicu v rovnakom veku a ešte mladšieho bratranca a sesternicu, tak sa zahrajú, no a možno neskôr sa tam dovalím aj ja so zvyškom detí....bude veselo 😝 😝 😝 😝 Ale inak ani doma som nemala problém, Sandra sa už s Lily vedeli zahrať, máme tu v CVČ bazén, tak popoludní sme chodievali tam....

abetka
7. júl 2009

ada 11 / aj ja mam presne ten isty problem. Jednoducho mala je ustrachana, nepriebojna, ale je sikovna. Uvidime aka bude pani ucitelka

mimomu
7. júl 2009

nasa viki je tak normalne priebojna 🙂 ale je aj dost ustupciva.
najviac ma hneva,ze ked sa jej nieco nedari,tak sa rozplace alebo zacne nervacit.viete poradit?

martao
7. júl 2009

No my sme bublifukujeme, maľujeme kamene, von moc nechodíme, až večer. Deckám vadí horko.