Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
8. júl 2009

mimomu - povahu jednoducho nezmeníš, ona sa vekom naučí ovládať svoje prejavy, teraz to chce z tvojej strany iba trpezlivosť a nechať ju, nech to zo seba dostane, ja osobne si myslím, že takéto prejavy netreba potláčať nasilu, lebo potom to dieťa v sebe dusí a to nie je dobre....ja svoje deti nechávam, nech sa vynervačia, keď treba...aj keď mi pritom niekedy poriadne stúpa tlak 😠

mimomu
8. júl 2009

ahojte baby,viki ma od rana horucku a zvracia,neviete co to zas moze byt? ☹
jadus,ale ked jej na to nic nepoviem,neprestane ani za hodinu 😒

abetka
9. júl 2009

baby detom na telesnu kupujete tie klasicke cvicky alebo nejake tenisky?
My uz mame skoro vsetko kupene, len stetce a tie cvicky a to sa rozhodujem, tak neviem co kupim. Vraj sa kupuju cvicky , ale to povedala jedna pani predavacka 🙂

mimomu
9. júl 2009

abetka,nam kazali klasicke cvicky do telocvicne a tenisky-aj starsie na von,na ihrisko.
ty si sikovna....mne este polovica chyba 😝

ukana
9. júl 2009

abetka, si fakt sikulka........sestra bola v juni na rodicku, a tam im vraveli, ze cvicky NIEEE, tenisky s bielou podrazkou........zalezi podla mna na skole...........ja este neviem, tak nekupujem....... 🙂

mimomu
9. júl 2009

nechapem preco cvicky nie?my mame vyslovene napisane cvicky a von tenisky,tak asi to bude skolou 🙂

ukana
9. júl 2009

mimomu, neviem preco, asi v tom nie je taka pevna noha, proste poprosili rodicov, aby im nekupovali cvicky, ale asi nevyhodia decko s cvickami z hodiny 😅 .......bolo to myslene ako doporucenie..... 😉

mimomu
9. júl 2009

viem,len mi je to take cudne,ved v cvickach sa aspon nepoti tak nozicka a ked su kupene presne na mieru,tak su podla mna dost bezpecne.ale ved to je jedno,hlavne nech nosia z tej skoly same jednotky 🙂
ukana,nasa sa narodila 23.4.2003 a vas o mesiac neskor 🙂

andrea.m
9. júl 2009

mimonu filipko o mesiac a dva dni skôr ako Viki 😉

ja zatiaľ úbor nekupujem aj tak fifo do septembra podrastie 😅 a uvidím čo povedia na začiatku roka.

jaduska
autor
9. júl 2009

ja sa chystám v sobotu na nákupy pre Sandru....nad úborom už pár dní rozmýšľam, že čo kúpiť....voľakedy sme museli mať biele tričko a modré trenírky a bol pokoj....teraz nám konkrétne nepovedali aký ten úbor má byť 😒

abetka
9. júl 2009

tak jej kupim cvicky a mame doma nejake tenisky , tak potom ked nebudu spokojni, tak jej dam tenisky.
jaduska- ja som kupila zltu teplakovku a k tomu zlte tricko a kratasky, ak by bolo teplo 🙂

andrea.m
9. júl 2009

to sa nebjíte že s tých úborov vyrastú? mne sa filipko vždy cez prázdniny vytiahne.

andrea.m
9. júl 2009

abetka neviem či s tým žltým trikom pochodíš. trička budu mať asi všetci rovnakej farby si myslím.

abetka
9. júl 2009

no to neviem, ale napisali lubovolnej farby, takdufam, ze to tak bude.Ale mame aj biele v zasobe 😉

ukana
10. júl 2009

nam vraveli, ze ubor lubovolny, nie je nic predpisane, dam mu teplaky a nejake tricko,ma ich doma kopu, Andrea, dnes uz podla mna tie ubory nemusia byt jednotne.........ja tiez nekupujem, lebo matko sa urco natiahne cez prazdniny, teplaky kupim v septembri 😎, aj tenisky

🙂

andrea.m
10. júl 2009

no tak ked napísali že ľubovoľné tak to hej. ono to záleží od školy podľa mňa.

mimomu
10. júl 2009

u nas rozkaz:biele tricko,biele ponozky a kratke gate.hotovo 😀

jaduska
autor
10. júl 2009

mne by vyhovovalo, keby nám úbor "predpísali", aspoň by to všetky decká mali rovnaké a neriešili, kto má krajšie, lepšie atď.....
a dúfam, že sa San až tak veľmi nevytiahne, aby jej to bolo malé....ale prinajhoršom odložím pre menšie a Sandre sa kúpi druhé....

.....a tak sa mi dnes za ňou "zasmutnilo", ešte je preč iba 3 dni a už mi chýba....... ☹

mimomu
10. júl 2009

jadus,ja ju idem zajtra zaniest k nasim na prazdniny,prvykrat tam bude sama,ach jaj 😉
neboj,je to pre ne dobra skola,ked su mimo mamy 😀

abetka
10. júl 2009

tak nasa ma od dnes kiahne. Este nieje uplne bodkovana, ale cakam, ze sa jej to cez noc podari, cela sa vybodkovat 😀 . Dufam, ze to bude mat lahky priebeh a fajn, ze to nebude mat pocas skoly. Som zvedavy kedy to chyti krpaty

mimomu
10. júl 2009

abet,tak teda.my sme ich prekonali v aprili.priebeh lahky az na ten puder co sme mali snad vsde 😀
len teraz take 3 tyzdne nikam nechodit,nebude ktovie co.ale je to lepsie ako by mala vymeskat zo skoly.

aplless
10. júl 2009

ahoje tak vy ste šikovné my sme akurat dneska kupili peračník a dosky na zošity a to je vsetko tiež to nechavam na koniec augusta,,,ubora dam z domu nejaku supravu a tričko lebo viem aka je pochaba a može ho stratit uvidim na zaciatok jej dam nejaku supravu ma ich doma dost,,,,ale inak nič nekupujem ved ani neviem čo žiadny zoznam im nedali,,,,, kiahne sme mali pred dvoma rokmi prebehli dobre som rada,,,,,,takže ja nechavam pomocky na vytvarnu a podobne veci až na začiatok septembra 😉

abetka
10. júl 2009

jaj baby, snad to bude mat dobry priebeh 😉

mimomu
10. júl 2009

neboj,hlavne klud 🙂

jaduska
autor
10. júl 2009

mimo - naša bola prvýkrát s babkou preč keď mala 3 roky, takže ona je v pohode....horšie so mnou 😝 keď je takto preč, tak si stále vyčítam, ako málo sa jej venujem odkedy máme ďalšie deti, som myslela, že cez prázdniny jej to vynahradím, ale keď tak veľmi chcela ísť na "dovolenku", tak som jej nechcela brániť....čo ju budem držať doma, cez prázdniny je tu pri paneláku aj tak nuda....

kiahne sme ešte nemali, bola by som tiež rada, keby sme to "schytali" teraz, nie cez školu, ale čo už, hádam dáko bude .... abet - držte sa 😉

roasha
11. júl 2009

jaduska,ty este "kuš"s kiahnami,pri malinkej este radsej nech pockaju rok-dva. 🤐 😉
zosity zatial este nekupujeme,aj ked zoznam nam dali uz pri zapise,a s tou teplakovkou si to este tiez musim zistit. 😕 🙂
dieta si akurat trha 8.zubok. 😎 😀

jaduska
autor
11. júl 2009

roa, že sa aj ukážeš 😠 😠 😠 😀 😀 😀 kade sa túlaš?

Sandre má ešte stále všetky mliečne zuby

abetka
11. júl 2009

aj nasa ma este vsetky mlicaky 😉

roasha
11. júl 2009

riesili sa tu take veci,ze som nemala co napisat/druhe dietatko,a tak.../ 😅
tak dnes zub este nevytrhla,ale uz jej tam dlho nevydrzi,mozno do zajtra,poviem tatovi,nech prida taku zubatu fotku,srandovna je. 😀

mimomu
12. júl 2009

ahojte,tak viki je uz s nasimi.....100km od nas 🙄
ale aspon si oddychne od ukricanej maminy 😀
my uz mame 6 trvalych zubkov 🙂