Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

majami
28. aug 2009

ahojte,
tak bola som dnes v škole, už majú zoznamy, budeme 1.B, je ich v triede 23. Majú stretnutie na školskom dvore o 8.15hod a po nejakom príhovore pol hodinu v triede. Bola som už aj pre šek na obedy, hneď mi zinkasovali 5 € za čipovú kartu na obedy - dúfam, že ju hneď nestratí a že s tým bude vedieť robiť. Tak už len sa tešiť na stredu! 😀

ukana
28. aug 2009

hodila som par fotiek z minuleho leta 😉

simka9122008
28. aug 2009

No kočky budem sa musieť aj ja v pondelok prejsť a mrknúť zoznam, ale viem že jedna trieda bude z jednej škôlky a druhá z druhej, aby boli všetci pokope 🙂
A čo vlastne beriete na prvý deň do školy?

andrea.m
28. aug 2009

ahoj simi. peťko ide do škloy až teraz? ved už maš v pase že má 7 rokov. filipko oblieka košeľu a rilfe bud dlhe alebo 3/4 podľa počasia. a berieme kvietok.

abetka
28. aug 2009

ukana maly je zlaty 😉
No nasa si berie aj skolsku tasku, bez nej nechce ist 😀
A triedy , resp. zoznam ako budu v tride pojdeme pozriet dnes vecer , ak to budu mat 😅

simka9122008
28. aug 2009

Adi, hej mal ísť no dali sme mu odklad

simka9122008
28. aug 2009

Čiže len kvietok a nič viac?

maznacik007
28. aug 2009

Tak nasa bude 1.D a je v triede so svojou najlepsou kamoskou zo skolky.. tak sa tesi...
my vezmeme kvietok a inak asi nic.. na 8 mu mame nastup v sk. jedalni.. kde bude info.. neviem ci deti pojdu aj do tried.. v pondelok mi vsetko kamoska zisti co tam uci.. a potom este do ZUS.. tam asi kvietok neberieme..

andrea.m
28. aug 2009

no my iba kvietok a nič viac. ja teda kabelku keby im náhodou niečo davali cez cestu aj v rukách prenesieme.

simka na ktorú zš ide peťko?

marcca
28. aug 2009

my berieme tašku, takisto ako u abetky - bez nej by nešla 🙂 ...a 2 kvietky 😉

inak vy ste šikovné s tými zošitmi - že obalené a podpísané 😎 my ešte vôbec žiadne nemáme 😝 , však ani neviem aké a nejaké by sme mali dostať v škole 🙂

marcca
28. aug 2009

...a foťáky aby sme nepozabúdali 😀 😀

simka9122008
28. aug 2009

Aj mi máme dostať zošity zo školy, pri zápise sme sa skladali
Adi malý ide na Masarykovu, tu pri železničnej nemocnici, mi tu blízko bývame pri jumbe

aplless
28. aug 2009

ahojte tak my mame susedu učitelku tak som dneska zistovala podrobnosti,,, ževraj už nejake zoznamy su na dverach tak pojdem okuknut s kym bude v triede ,,,a este som zistila ze prvy tyzdn sa budu ucit do nejakej desiatej zevraj aby si zvykli tak uvdidime ako to dopadne,,my mame len tasku a peracnik a nejake vrecuska dneska som cvicky na telesnu kupila a box na desiatu a to je vsetko ostatok v priebehu roka pokupujem zosity dostanu co sme objednavali na zapise a tak podla toho potom pokupujem aj obaly

andrea.m
29. aug 2009

ja sa na vypisovanie zošitov chystám dnes večer. 😉

abetka
29. aug 2009

no ja som dnes trosku dostala strach, lebo ,,vraj,, ta pani ucitelka nasej Alzetky je taka starsia a vraj dost prisna pod. Tak snad si padnu do oka a bude to ok

simka9122008
29. aug 2009

Abet, neboj sa zvládnu to spolu a ty budeš na ňu hrdá

jaduska
autor
29. aug 2009

Abetka - len sa nestresuj dopredu a hlavne nedaj na reči iných, urobíš si názor sama, keď malá nastúpi do školy.... Staré pani učiteľky nemusia byť zlé, hlavne aby nebola "skostnatená"... Mne napr.tá naša príde zase až príliš uletená 🤐 🤐 🤐

abetka
29. aug 2009

no ved uvidim. Mna nastrasila moja mamca, ale ako ty si napisala jaduska, urobim si zaver v stredu 😉

jaduska
autor
29. aug 2009

abet - nás tak strašili s profesormi na výške a nakoniec tí, ktorí mali byť najhroznejší boli najférovejší, škoda, že som na to prišla až po skúške.... takže som si povedala, že už také reči počúvať nebudem.... každý učiteľ sa ku každému inak správa, takže niekto, kto má zlú skúsenosť ťa môže zbytočne znechutiť... a ísť do školy s predsudkami nie je dobré - hlavne u prváčikov 😉

dada1212
29. aug 2009

abetka Do tejto diksusie som zablúdila len náhodou, ale za to, že je tá učiteľka staršia, nemusí byť zlá, má aspon nejaké skúsenosti s deťmi, vie ako na ne 🙂
Nie vždy sú dobré ani mladé učiteľky, hlavne také, čo po škole zistia, že učiť deti nie je prechádzka ružovou záhradou a potom sú nervoźne a robota ich nebaví.
Takže na vek by som sa nepozerala až tak zle, sama uvidíš aká bude 🙂

abetka
29. aug 2009

dada - mas pravdu, fakt moze byt dobra, len mamca mi vravela, ze je prisna a tak, ale ved to neni zle ked je prisne, len nasa je strasne uzkostliva, ale to zvladne. Ja verim,ze mala bude spokojna a aj pani ucitelka.

vilki
29. aug 2009

ahojte, aj my v septembri zaciname.....mam z toho vacsi strach ako Samko....prvy tyzden si chcem zobrat dovolenku, aby som bola doma keby volaco, dufam ze to vydrzim a nebudem kazdu hodinu stat pred skolkou.... 😀 , nas maly je velmi zivy, som strasne zvedava ako sa zapoji medzi ostatne deti.... 😅

anlu
29. aug 2009

ahojte, pridavam sa k vam, aj my mame buducu prvacku a uz pocita dni kedy pojde do skoly 😀
Simka aj moja Claire ide na Masarykovu ale do montesori skoly, chodila tam aj do skolky tak vlastne skoro cela trieda co boli predskolaci sa stretnu aj v skole 🙂 a tiez nemusime kupovat zosity, vsetko budu mat

marcca
29. aug 2009

abetka, hádam to nebude až tak zlé 😉 staršia bude mať ozaj viac skúseností, len veľa závisí aj od jej flexibility, či ide s dobou alebo je "stará škola" 😝 ...veď uvidíte...my máme tridsiatničku, vraj je trocha temperamentnejšia, čo by ale zas mohlo našej simi vyhovovať 😉 a vek je tak akurát - ani stará, ani moc mladá...

tak už sa nám to blíži, len dúfam, že v stredu bude aspoň pekne - nie ako dnes 😝 😝 😝 ...

simka9122008
30. aug 2009

Anlu, to fakt?, no minule som si všimla že tam na jednej strane poschodia je nejaká súkromná základná škola a s čím sa oni špecializujú?

jaduska
autor
30. aug 2009

marcca - som pozerala počko a v stredu inak nic-moc sa mi zdá....až od štvrtka sa má zlepšiť

anlu - vitaj medzi nami.... a ako sa ti pozdávala tá montessori škôlka? Ja totiž študujem predškolskú a elementárnu pedagogiku a celkom ma to zaujíma 😉

abetka
30. aug 2009

tak uz mame po bezstarostnych vikendoch. 😒

andrea.m
30. aug 2009

no veru. šak to už len dva dni babýýýýýýýýýýýýýý.

panečku si to neviem predstaviť.

marcca
30. aug 2009

...a aké by to bolo jednoduché šupnúť dieťa po prázdninách 😝 do škôlky a pokooooj 😅

andrea.m
30. aug 2009

ja sa to chystám spraviť a som zvedavá ako to dopadne.