Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
28. sep 2009

ahojte 🙂
zussik,aj nasa protestuje ale prichadza na to,ze aj tak si du musi napisat,tak je to uz lepsie-neviem sice dokedy 😒 dnes ma este aj spev aj tanecnu.
ukana,nasi maju aj doma rozpravat co vidia na obrazkoch v slabikari-suvisle vety,slabiky aby vedeli precitat dostatocne rychlo a nie dlho premyslat a potom basnicku ku kazdemu pismenku.nasa to raz povie a raz precita a hotovo ale ked budu spajat slabiky do slov,tak predpokladam,ze budeme citat viac.

donara
28. sep 2009

ukana,naši idú dnes na L, zatial to šlo celkom fajn a doma si len prelistujeme šlabikár, prišla som na to že to vie na spamäť a tak mi to ma, me, mo, sa, atď. musel hláskovať to bolo s čítaním. V piatok písali lastovičky a boli také katastrofálne, že sme poctivo cvičili, teraz už je to lepšie. Ale doma keď ich skúšal, tak boli krásne, to ma tak nahnevalo, že som mu nedala pokoj. Musel ich cvičiť. Veľmi sa mu to nepáčilo, ale aby si zapamätal, že sa nemá ponáhľať 😉 .

roasha
28. sep 2009

donara,aj u nas tak. 😀
doma to napise pekne,ale ked vidim,co"dokaze"v skole,tak ma ide svihnut... 😝 😀

domka28
28. sep 2009

ahojte...my mame dnes rodičko tak som zvedava co sa dozviem....inak k tomu pisaniu, moja to ma tie z v skole skaredo napisane....ale doma pise pekne......preco tak nemozu pisat aj v skole tak? asi za to ze tam ucitelka nad nimi nestoji 😀

abetka
28. sep 2009

tak nasa pise celkom pekne aj v skole,ale citanie mi robi starosti. Podla mna to cita pomaly. Inak ja o citani od ucitelky nemam ziadne instrukcie,, tak ani neviem co ma citat, ale vzdy aspon 5 x citame nove a aj co citali predtym

marcca
28. sep 2009

u nás sa už tá slzička zlepšuje, dnes pridávajú chvostík tak som zvedavá 😉 ...čítanie ju celkom baví, len podľa nášho slabikára zatiaľ čítajú len "a" - a to takto dookola: "veľké písané a, malé písané a, veľké tlačené a"...takže vlastne u nás čo sa učia písať, to aj čítajú a musia rozoznať malé, veľké, tlačené, písané a dlhé...okolo stredy idú na písmeno "i" tak to by malo byť jednoduchšie 😕 😕 dúfam... 😅 😝

donara
28. sep 2009

Dnes to bola lastovička naopak, v zošite des a doma nádhera. Mi čítame L, ale má v tom zmätok a hádže tam čo sa mu práve hodí. Najlepšie sú na tom cvičné zošity k šlabikáru. Začiatočné písmeno počuje ale o hádže do koša, akoby ani nebolo, ide ma roztrhať od jedu. Ale verím, že keď sa cez to prehryzieme tak to bude ok. V šlabikári to ma tak, keď tam je sova tak je to so, to počuje ale samostatné so je len s /myslím keď už píšeme do cvič. zošita a ja mu diktujem sa, ma, mo, so/

bodka13
28. sep 2009

😕 vy už píšete slabiky?....alebo som nempochopila 😕 😀 😀

naši dnes písali lastovičky dolu hlavou,v matematike brali č.5 a čítame V

donara
28. sep 2009

Naši sú len na L, ale do cvičného zošita píšu veľkým tlačeným slabiky, pani učiteľka napíše na tabuľu a oni odpisujú a majú vedieť čo píšu.

bodka13
28. sep 2009

😕 by som chcela vedieť načo je dobré že sa to učia písať tlačeným 😒 ...naši to nerobia,píšu iba podľa toho predpisového zošita 🙂
...odkiaľ si ?...všade sa to tuším robí inak 😕

donara
28. sep 2009

z Kysúc, ano všade ináč, záleží od učiteľky, tiež som bola paf, že načo, ale zajtra máme rodičko tak sa opýtam. Dnes sme už skončili, máme toho obaja dosť, najviac ma vytáča, keď vôbec nepočúva, teraz sedí pred telkou a keď sa ho pýtam čo by napísal keď poviem so, tak mi povie, ale keď to má napísať tak ohrýza ceruzku. Mám pocit, že sme obaja na prášky.

bodka13
28. sep 2009

musíme veriť,že to bude čím ďalej lepšie...ale keď si spomeniem na staršieho,tak nás ešte čaká kopec driny ☹ 😀 😀
...neboj na tie prášky som aj ja zrelá,ja už hovorím že nejaký rekondičný pobyt na psychiatrii si musím vybaviť 😀 😀 😀

tak oddychujte 🙂 ...my sa ideme trápiť s lastovičkami ...ale v škole to napísal pekne 🙂 🙂 🙂

donara
28. sep 2009

Mi sme dnes mali lastovičky naopak, v škole do písania na ľavej strane, a doma na dú majú predpísaný hárok, no a zajtra na pravej strane. Ale ak to zasa napíše na opicu sveta, tak ho asi vyčešem po zadku. A to máme doma ešte 3 roč. Matúška a keď si predstavím, že to budem absolvovať ešte raz, tak ma ide drbnúť. Ale možno ma prekvapí, aj keď je ľavák a ceruzky sú na rozhadzovanie a nie na kreslenie. 😅

bodka13
28. sep 2009

neboj všetko zvládneš 😉 ...my sme to mali tak isto 😀 😀 - mám medzi chalanmi rozdiel 2roky a 9mesiacov

donara
28. sep 2009

ja presne 3 r a jeden mesiac, keď sa ideme učiť, tak malý na seba začne upozorňovať, vešať sa po mne atď. Dnes bol výprask a od revu zaspal na sedačke v obývaku. Som zvedavá dokedy buddeme bojovať večer. Do školky som ho ešte nechcela dať, lebo je dosť na mňa naviazaný, a kedže som ešte nechcela ísť do práce kvoli staršiemu, tak ostal doma. Ale je to o držku 😀 .

majina.b
28. sep 2009

preberali v matike postupnosť? napr.AAbbbA/.... rozumiete tomu.... neviem ju odkontrolovať

v písaní je to písmeno A

abetka
28. sep 2009

Nasi su v slabikari Lipka na V a pisu lastovicky dole hlavou. Dala som jej precvicit aj slzicky , no uvidim ako to pojde v skole. Cita uz lepsie, ale stale musime trenovat a citat stale dokola 😝

mimomu
28. sep 2009

tak ja sa pridavam,ak budete mat tie prasky,myslite aj na mna 😝 😀
dnes mali kopec uloh-ona chodi do B a v A ze ini maju du len aby sa nepovedalo,skoro ma roztrhlo 😒
akurat sme prisli z tanecnej,dnes uz nechcem vidit ziadne knihy,ani zosity ☹ aaaaaaaaaaaaaaaaa 🙄 🙄 🙄

abetka
28. sep 2009

a neviete nieco o jaduske? Dlaho sa tu neukazala

abetka
28. sep 2009

mimonu- ja som taka unavena , po uceni s malou, ze neviem ako budem fungovat, ked budem v praci 😕
Je toho vela a vela nas este caka a veru sa toho vsetkeho aj bojim, ale snad to zvladne aj ona a aj my 😅

mimomu
28. sep 2009

abetka,niekedy si myslim,ze to ja mam prehnane naroky ale ked ta doba nas asi nuti k tomu 🙄
niekedy asi musim polavit z narokov.ale nasi maju fakt dost uloh ☹

andrea.m
28. sep 2009

čaute.tak naši dnes písali perom.kupila som jednorazove tornado a filipko sa v škole nepriznal že má pero lebo neni atramentove 🙄 tak písal perom 1x doma úlohu ale krásne. z čítania mi čítame tie slabiky LA MA SO a pod.
a čo sa týka úlohm tiež toho maju veľa 😠

graziela
28. sep 2009

Ahojte,
nasa Saska uz dnes pisali v skole kompletne Acko 🙂 🙂 🙂 A musim povedat, ze jej to ide ovela lepsie ako samotne slzicky 🙂 A pisu od piatku atr. perom, len sme dnes boli dokupit este jedno do rezervy, tak nakazala pani ucitelka...a este musime doniest nejaku handricku na utieranie pera od atramentu. Aj vy mate nejake handricky, alebo co detom planujete dat na utieranie pierka? Ja som si nevsimla, ci nieco take nepredavaju alebo mam nieco zhotovit doma? Pamätam si, ze my sme ako deti mali take zvysky latky v strede presite gombikom 😉

Inac, mam jeden napad: Co keby sme si odfotili aspon jednu stranku, ako tie nase deticky pisu a aspon si to budeme moct porovnat a zistime, ze nakoniec to nie je take zle, ako si myslime...alebo naopak??? Ja to planujem urobit uz davnejsie, zatial som sa k tomu nedostala 😲

nestakova
28. sep 2009

Dakujem vsetkym za rady. Zhodnotila by som to tak, ze je to vsade inak a zalezi od ucitelky a skoly ci sa s detmi treba ucit alebo nie aj po druzine. Zajtra mame rodicko, tak to definitivne preberiem s ucitelkou. Ale ked som sa s nou chvilu rozpravala pred asi dvoma tyzdnami a povedala som jej, ze neviem na co maly nosi tu velku tasku kazdy den do skoly a zo skoly, ked ju ani neotvori a ako ju donesie, tak ju zatvorenu zase odnesie do skoly, povedala mi, ze ona detom nakazala, ze si vsetky knihy a hlavne matematiku (ktora je strasne hruba a tazka) maju nechavat v skole ale moj expert jej povedal, ze to ja som mu kazala, aby si tasku kazdy den nosil aj s knihami domov. 🙂
Dokonca mi povedala, ze ucitelka, co ich uci nemcinu, minuly rok zakazala prvakom nosit slabikar domov, pretoze sa vsetko naucia naspamat a potom neviem posudit ako vlastne citaju.
Co sa tyka pisma, viem, ze na Teplickej v BA sa prvaci vobec neucia pisat pisanym a pisu iba tlacenym. To sa mi zda byt celkom dobry napad. Teda ak nejake dieta ma potrebu krasne pisat, nech tomu venuje energiu a ostatni nech zase venuju energiu niecomu inemu co ich zaujima. Ved je toho tolko co by sa nase deti mali dozvediet a naucit. Ja osobne som sa niekedy povazovala za super trpezlivu mamu (maly bol a stale je hrozne tvrdohlavy a vybusny), ale teraz ak by som si s nim mala robit domace ulohy, tak by ma asi zavreli. Neviem, ci som tu trpezlivost stratila s druhym dietatom alebo kvoli praci. Pozdravujem vsetky obetave a trpezlive mamicky a Vase prvacence.

ka77ka
28. sep 2009

ahojte po dlhsom case. 😀 😵

tak vam poviem, uloh mame kazdy den neurekom...strasne moc sa mi to zda na tie decka.napr.na dnes mala 4 strany pisania, nakreslit obrazok na nabozenstvo + citanie.
zajtra si maju doniest do skoly atramentove pero, idu zacat pisat A...som zvedava, ako jej to pojde, lebo slzicky jej moc nesli...podobalo sa to skor na zemiaky. 😀

graziela...s tym odfotenim dobry napad...aj ja som zvedava, ako pisu ostatni. 🙂

pass
28. sep 2009

Ahojte tiez po dlhsom case 😀

My sme dnes mali rodicko a bolo fakt super 😵 Ucitelka vsetky deti chvalila, ako dobre napreduju a aki su sikovni 😵 😵 😵 Tak to sa naozaj dobre pocuvalo. Trosku sme sa spoznali aj my medzi sebou, aj ked zhodou okolnosti prisli same maminy 🙂

Inak ja uplne zasnem, kolko maju vasi uloh - Risko mava max. styri riadky na pisanie (aj to je skor vynimka), tak 1 - 3 zadania z matematiky (tj max. jednu stranu) a 1 - 2 zadania zo slabikara, co je skor hra ako uloha. Ja som sa az v skole dozvedela, ze uz citaju slabiky, my doma necitame nic... Kazdy den tak uloham venujeme zhruba 10 - 15 min, teda ak ulohy su... Maleho pisanie sa mi paci, ide mu to dobre a bavi ho to - cvicny zosit nepuzivame, skor sa snazim, aby mal ruku rozcvicenu, aj preto chodi na vytvarny kruzok... Ostatne nezalezi na vzhlade, ale na obsahu, no nie? 🙂

Minule maly priniesol dve strany A 4 slovicok zo spanielciny vraj sa to treba naucit cez vikend - tak sme sa ucili a ucili cely vikend a nakoniec vysvitlo, ze sa stacilo naucit iba malu cast 😅 No aspon to uz vie a staci mu to zopakovat 😀 Z anglictiny napr. este ziadnu ulohu nemali...

Takze ja som zatial spokojna 🙂

anlu
28. sep 2009

Claire si tiez cez vikend cvicila a no ked sa neponahla tak jej to ide celkom pekne 🙂 a pero tiez maju tornado ale ho este nepouzivaju, zatial len ceruzkou no keby ste videli ako ju ohryzla 😲 😠 ani zajac tak neohryzie, ma skoro trafilo ked som to videla

andrea.m
29. sep 2009

ja som dnes filipkovi povedala že ked bude teta učiteľka kázať aby si vybrali atramentové perá nech si vyberie svoje tornádo.že to je tiež atramentové iba také špeciálne 😀 u nás totiž nebolo definované aké pero. jednoducho napísali na nástenku v "pondelok doniesť pero" 😖
na 1 rodičku sme nepočúvali nič iné iba aké sú tie deti zlé,že vyrušujú su neposedné a podobne 😠 bola som veľmi sklamaná
úlohy už ani nekomentujem. 😠 😠 😠

mimomu
29. sep 2009

ahojte,tak ja vam poviem,ze som presvedcena o tom,ze na kazdej skole,v kazdom meste,v kazdej triede je to totalne inak-zalezi aj od ucitelky.nasi ju maju prisnu,vela vyzaduje ale v monitoringu bola na prvom mieste/jej ziaci dosiahli najlepsie vysledky/.
my piseme stale ceruzkou.minuly rok boli u nas pera tornda zakazane,tak uvidime ake nakazu kupit.ale ja som jej tiez kupila prave tornado.vo stvrtok mame rodicko,tak sa tesim na spravy. 🙂
nasa je tiez velmi tvrdohlava 😠 pise celkom pekne,ked sa jej raci 😒 a citanie je v pohode-zatial 😉
ale chcem uz ist do roboty,lebo takto len stale okolo jej ucenia sa tocim 😒 ,tak dufam,ze sa mi to coskoro podari 🙄

abetka
29. sep 2009

anlu 😀
Nasej zase spoluziak zobral ceruzku na pisanie, vraj sa mu paci 😝 Tak som jej povedala, nech sa ho spyta, ci jej ju nezabudol vratit, lebo kazdy druhy den jej davam skoro novu 😝 .
Som zvedava ako bude dnes v skole, uz sme dostali dalsi sek na obedy, ze 24 eur 😲
No citame doma dost a veru aj pred spanim a pisanie je raz lepsie, raz horsie. Ved aj oni maju asi lepsie a horsie dni 😕