Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

graziela
29. sep 2009

Ahojte,
co sa tyka pier, neviem, ake je to tornado, my sme mali pero ako sucast vybavy v peracniku, ale vraj ucitelka kazala niektorym ziakom doniest ine pero ako mali, treba vraj s pierkom a nie to ukoncene gulickou..asi aby dostali do ruky trosku citu, lebo s tym gulickovym, ako som pozerala vcera v obchode, sa da pekne "rypat"...

lubkaj
29. sep 2009

Ahojte,
U nas sa pise este ceruzkou. Minuly tyzden vraj pani ucitelka povedala, ze uz vie, ktori dvaja budu ako prvi moct pisat perom (neprezradila mena, ale Adrianka to urcite nebude 😉), ale inak nic.

Vcera Adrianka priniesla domov pracovny zosit z matematiky, co obycajne nenosi, tak som si ho prelistovala a vsimla som si, ze pani ucitelka tam na jednu stranu napisala "Pracuje cisto, presne, velmi pomaly". Uplne ju vystihla - ona sa snazi robit vsetko tak dokladne, ze jej to dlho trva a polovicu veci, co mala stihnut v skole, potom dorabame doma...

Dnes sme ale zacinali skolsky den placom ☹. Vsetko bolo v poriadku (aj ked sme nestihali a potom som jej musela robit vrkoce v autobuse 😉), pri skrinkach sa stretla s kamaratkou, s ktorou sedi v lavici, tak sa vyobjimali, ale ked sme prisli do triedy... zistili sme, ze pani ucitelka celu triedu popresadzala! Avizovala to uz na rodicovskom na zaciatku roka, ze vsetkych presadi, aby boli nizki vpredu, vysoki vzadu a tak. Adrianka vsak hned zacala plakat, ze ona chce sediet s tou svojou kamaratkou. Posadili ju vedla nejakeho chlapca, do uplne opacneho konca triedy ako sedela predtym. Snazila som sa ju utesit ('Pozri, teraz si v rade pri dverach, aspon na teba nebude fukat, ked bude otvorene okno!", "Aha, si v poslednej lavici, mas tu kopec miesta, mozes sa roztahovat!"), ale nic nepomahalo. Len jej tiekli slzy ako hrachy a vyzerala velmi nestastne 😢 😢 😢 Pani ucitelka si ju nevsimala, lebo rozdavala cvicne zosity z pisania, ktore mala na skontrolovani. A ine dievcatko tam vyslovene nahlas revalo, tak tomu povedala nieco ako "Preco places? Ved sedis so spoluziakom!". Nakoniec som odisla, ale az ma bolelo pri srdci, ked som videla ako Adrianka place.

Presadzali aj u vas? A ako to niesli vase deticky?

maznacik007
29. sep 2009

nasich presadzali tusim na treti.. den.. niektore dievcata nechala pani ucitelka spolu.. nasa sedi s chlapcom , a najlepsia kamoska sedi na opacnom konci.. ale pred nou sedi jej dalsia kamoska..
Ninka sa nestazuje.. proste pani ucitelka ich popresadza ako uzna za vhodne.. aj kvoli vyske okuliarkom.. pravak lavak.. a tak..

add pero.. nasi este pisu ceruzkami... doma ninka uz pisala.. pisanym aj atrametovym perom.. ma pero parker strieborne... ale ucitelka ze povie este ake treba.. tak potom jej kupim nech ma rovnake ako ostatny..

graziela
29. sep 2009

Lubka,
nic si z toho nerob, aj u nas sa uz presadzalo, min.2x, a niektore deti uz viackrat 😉 U nas to nebolo ani tak kvoli vyske a zraku a pod., ale kvoli vyrusovaniu...
A prave mi Saska zvestovala, ze aj ju so spoluziackou na jednej hodine ucitelka presadila, lebo recnili, ale potom si uz opät sadli spolu...juj, skoro som sa potesila, lebo ta jej suseda je prave ta, od ktrj. zrejme dostala tie mrchy do vlaskov 😒
A vraj dvaja spoluziaci (chlapec a dievca) dostali dnes poznamku, chlapec preto, ze nestal pekne v rade, ked isli na hud. vychovu do druhej triedy a dievca preto, ze sa stale hojdalo na stolicke a stale padalo...

lubkaj
29. sep 2009

maznacik007: Mozno keby ich presadzali hned na treti den, tak to zvladne lepsie - este by neboli na seba tak zvyknute... No uvidim, co bude hovorit, ked pre nu prideme.

maznacik007
29. sep 2009

lubkaj ved hej.. mali to hned urobit a aj obcas popresadzat podla potreby...

tak nasa ma toto pero...

http://www.luxusnepera.sk/product_info.php?cPat...

a pise s tym celkom pekne zatial teda iba doma... mala by tam byt lepsia ta spicka.. ze by sa to nemalo hned zalomit a vykyvat... no ved uvidime.. aj tak jej asi kupim do skoly este ine..

mimomu
29. sep 2009

lubka,neboj aj u nas p.u.presadzala deti a robi to dost casto 😒
nasa viki sedela v prvej lavice presne oproti ucitelke a bolo vsetko ok,sedela s kamoskou zo skolky 😉
a potom ju dala na opacny koniec triedy,do poslednej lavice-cize uplna zmena a vo stvrtok sa mi stazovala,ze ich zas bude presadzat,lebo ze viki sa nesustredi a potom nevie co ma robit 😉 tiez som bola z toho vytocena a zaroven smutna 🙄 neviem co povie dnes.asi to my maminy prezivame viac ako deti 😒
maznacik,tak to pero bolo pekne drahe 😕

zusikk
29. sep 2009

tak nasich presadzali uz ani neviem kolkokrat podla potreby asi kto kedy vyrusuje a tak....ale nasej to nevadi ta sa skamarati aj s certom....je velmi spolocenska nerobi jej to problem

MAZNACIK pekne pero ale ta cena 😲 ja som malej kupila dve pera za stovku a myslela som ake drahe 😉

maznacik007
29. sep 2009

mimomu... my to mame take sady... prezentacne... pre klientov aj pre nas.. takze som to nekupovala... 😉
nasi skoncili ten zosit moje prve ciary ci ako sa to vola.. a mali by dostat.. tu dalsiu cast kde su uz pisane pismenka... nasa tie velke a cka.. pisane.. robi take chudsie...tak vidime... a a stale este chodi sama do skoly uplne sa v tom vyziva.. ze moze ist sama...

mimomu
29. sep 2009

zusikk,ani nasej lady to nevadi 😉
maznacik,ved za to 😀 asi sa dari potom vasej firme 🙂
nasi uz tiez dopisali prvy zosit a asi aj dnes dostanu druhy 😉 ja uz nechavam malu pisat si samu,obcas jej do toho trochu zafrflem 😉 ale chytali ma aj nervy ale som si povedala ze sa na to vybodnem,lebo ked som nervacila ja,ona nervacila dvojnasobne 😠 tak vam zavidim,ktore to beriete v pohode.
a dnes sla,tiez sama od brany......len dufam,ze je v skole 😀

lubkaj
29. sep 2009

Ja este neviem, ake pero budeme kupovat, ale na rodicovskom nam ucitelka dala letacik, ze pera Stabilo su dobre. Mate s nimi niekto skusenosti? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5942514

abetka
29. sep 2009

lubkaj- to pero sa mi veru paci. Som zvedava ake bude ziadat pani ucitelka, ale toto sa mi pozdava a pocula som chvalu aj na Schneider, ci ako sa to pise 😉

andrea.m
29. sep 2009

práve sa mordujeme s písaným A. Filipko sa snaží odušu ale je to také raz veľké raz malé. ja to nekomentujem ale maju toho dve strany v malom cvičnom zošite 😠 ešte je len v polke a už reve že nevládze.

mimomu
29. sep 2009

andrea,my sme to robili vcera ☹ neboj,vydrz 🙂
dnes si viki spravila ulohy v skole,doma len precitala slabiky a dovidenia.naucena za 10 min. 😉

andrea.m
29. sep 2009

tak som sa nakoniec dozvedela že maju chorú učiteľku a na domácu nemali nič. to čo mal predpísane v zošite vraj bolo už na zajtra na hodinu. zase budem vyzerať jak aktívny blbec kurňa 😠 a chudák filipko mohol mať voľný deň.

ukana
29. sep 2009

andrea, to kolko maju pisania na DU??? 😲 nasi maju max. dva riadky, niekedy len jeden.........viac nemali, si to neviem predstavit, ze by mal tolko pisat........ 😕 😒

donara
29. sep 2009

jéj, ahojte, ja som dnes veselá, práve som prišla z rodička a zatial je všetko OK. Tie cvičné zošity k šlabikáru majú preto, lebo niektoré detičky urobia z LE SO, a tak sa p. uč. rozhodla že im to napíše na tabuľu a oni do zošita. Hádam si tolepšie zapamätajú. No a perom vraj ešte dlho písať nebudú, takže to ešte nejdem riešiť, ale vraj sú pre nich najlepšie tornada. Tak ešte uvidíme.

mimomu
29. sep 2009

ukana,nasi mali vcera celu A 4 pisat,potom dalsich 6 riadkov zosit,dalej nove slabiky citat,a 4 riadky tlacene vsetky pismenka co doteraz brali-parada co? 🙄

donara
29. sep 2009

mimomu, mne sa zdá že naši toho majú veľa, ale to čo si práve napísala by určite položilo aj krtka aj mňa. On stále mrnčí že ho ručička bolí.

mimomu
29. sep 2009

donara,viki to mala hotove za 45 min,vobec som jej nic negumovala,potom sla na spev pol hodky,dalej folklor 2 hodky a nakoniec este ostala vonku do 19tej 😀
ja som sa rozhodla,ze nebudem nervacit,ani ked to bude slabsie.videla som zosity aj inych deticiek a viki to mala podla mna- v porovnani pekne. 😉
my mame rodicko vo stvrtok 🙂 a zas bude velka presadzacka a niektori budu sediet aj sami 😒 a viki hovorila ze ona asi tiez ale ze sa budu postupne striedat 😒 no neviem,co sa tym sleduje 🙄

anlu
29. sep 2009

maznacik, parker pera su velmi dobre su moje oblubene 😀 no u nas pera vybrala riaditelka ze tornado je dobre tak dostanu take, teda pokial sa nieco nezmenilo ved uvidime 🙂

mimomu a to fakt maju dost uloh 😲 ked si predstavim kolko ma Claire, tento vikend mala najviac z matematiky dokoncit iba jednu stranu a este v dalsom zosite z matematiky len jednu ulohu a asi dva riadky slziciek 😕

u nich sedia do polkruhu a Claire je na kraji a vedla nej sedi chlapec ale nestazuje sa 🙂 im hned na zaciatku urcila miesta ucitelka

a dnes sa bola pozriet v slovenskom rozhlase, kamoskin otec nam vybavil ze sa tam moze pokukat ale asi ju to velmi nezaujalo, nehovorila o tom zatial 🙄

ukana
29. sep 2009

my mame prvu poznamku 😖 Cez prestavku sa nahanal po triede
😠 😠 😠 😠.......
ja som rada, ze maju menej uloh, ved to by aj mna bolela ruka z tolkeho pisania 😕 🙄

simka9122008
29. sep 2009

Ahojte, tak aj malý už píše perom druhý deň, no celkom mu to ide, už píšu písmenko I a tiež s perom Tornádo
U nich sa tiež asi v tretí deň presádzalo, kvôli tomu že vyrušovali jeden druhého, takže malý ostal na svojom mieste, len k nemu dali sadnúť jedno dievčatko a je spokojný a ja tiež 😉

majina.b
29. sep 2009

od zajtra píšeme perom aj my, kupila som bombičkové - povinne na atrament

Aj u nas sa presadzalo, ide to asi vzduchom 😀

pass
29. sep 2009

cawte 😀

tak nasich ucitelka nepresadza - som rozmyslala, ze preco a potom mi doslo, ze sedia po jednom 😅

piseme stale ceruzkou, niekedy krajsie, inokedy skaredsie 😎

ceruzky straca aj moj, a nielen to, uz stratil aj dve gumy 😠 dneska vysvitlo ze maju v triede dievcatko, ktore chodi po triede a berie ostatnym veci, nechapem jej rodicov, ze ich netrapi, ze mala donesie viac veci ako mala povodne 😖 ked sa to bude opakovat, tak musime zakrocit 😠

maly dostal prvu pochvalu a hodnotko z anglictiny ako excelllent, takze sa tesiiim 😵

bodka13
29. sep 2009

andrejka 😀 😀 😀 prehnaná iniciatíva škodí 😀 😀 😀 a malý nevedel že to nie je úloha 😕 ...ale aj David nevie čo robili v škole, či zošit stratil alebo ich zbierala učiteľka 😠 😀 😀 a potom musím chodiť zisťovať

mimomu... 😕 to sa mi zdá dosť veľa úloh...ale Viki je šikulka 🙂 všetko stíha 😉

ukana...my máme "cez hodinu nerozprávam" 😀 😀 😀

naši dnes nemali nič písať na úlohu a čítali sme iba slabiky pri V 🙂 ...presádza ich tiež podľa potreby,ja to už ani neregistrujem a Dadovi je to jedno s kým sedí-je kamarátsky a hneď sa dá s každým do reči 😉 🙂

nestakova
29. sep 2009

Ahojte, to s tym Parkerom bol dobry vtip. Take drahe pero by som mojmu prvacikovi urcite nekupila, ale ked mu ho niekto nahodou daruje, tak nech s nim pise (ale radsej iba doma), lebo zo skoly by ho uz urcite nedoniesol. Deti sa predsa vyznaju rovnako ako my v tom co je kvalitne 🙂
Ale my sme mali dnes rodicko a ucitelka oznamila, ze o tyzden pisu s perami, takze budem tiez rada, ked mi poradite co kupit.
Ale prosim iba navrhy do 3-4 eur. Viac by bolo urcite vyhadzovanim penazi ☹ (vzhladom na zodpovednost mojho syna a jeho destrukcne schopnosti).
Zaujima ma tiez, ci na slovenskych skolach maju Vasi prvacikovia tiez prazdniny od 26. do 30. oktobra. Mali by to byt jesenne prazdniny (tak to ucitelka nazvala).

bodka13
29. sep 2009

http://www.ascsro.sk/katalog/pero-centropen-267...
ešte aj toto je dobré

nám sa viac osvedčili perá s hrotom ako guličkové pero...lebo tie s pierkom sa rýchlo roztlačia a potom boli machule

zusikk
30. sep 2009

my prave mame doporucene klasicke pierko aby sa naucili jemne pisat teda netlacit....aj ceruzkou ma nasa tendenciu tlacit a pocitam ze pier minieme zo zaciatku neurekom ma tri ale skor take obycajne kym sa nauci ako s nimi pisat potom jej mozno kupim aj nejake drahsie ked bude mat trosku cit v prstoch 😉