Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

roasha
16. okt 2009

abetka,ja ano. 😒
ked ma naviac/napr./-tak urcite vie,ze aj mna to mrzi,ked sa nesnazi 😅
zavisi od situacie,co riesite,cim" sklamala" doveru....v tom pripade sa porozpravame....ale vie, ze ju nadovsetko LUBIM,a hovorim jej to tak casto,ako sa da.... 🙂

abetka
16. okt 2009

no to aj ja , ale ona sa vzdy rozplace, ked jej nieco vytknem. Vcera zacala normalne na mna kricat, ked som jej vysvetlovala,, ze ma byt doslednejsia a preciznejsia 😅

zusikk
17. okt 2009

nasa ta zas reve pre vsetko 😉 neviem co to ma za obdobie len reve pri kazdej prilezitosti zabila by som ju za to! idem sa jej nieco spytat a on auz sa mraci spytam sa co sa mracis a uz zacina fnukat....neznasam take chovanie neviem co chce ty dosiahnut....uz som jej dnes povedala ze ju vezmem k psychologovi nech s nou hodi rec....lebo ma tym dokaze neskutocne vytacat.Aj chlap co je inak kludnejsi ako ja uz byva nervozny s nej...

anlu
17. okt 2009

u nas pisu L velke a male a na diktat maju cele vety, slabiky a pismenka, ide jej to super aj citanie jej velmi dobre ide, z matematiky su na 5 + - to je tiez v pohode tak sa tesim 😀 m jej sice ide trosku horsie ale l ma kraaasne

a este vzdy ich neznamkuju, to sme asi jediny bez znamok 😲

a aj Claire sa casto rozplace a niekedy fakt pre blbosti ale som si vsimla ze hlavne vtedy ked na nu lezie choroba alebo vecer ked uz je dost unavena, ked vecer zacne plakat tak viem ze uz presvihla cas kedy ist spat 🙄

donara
18. okt 2009

aj mi sme stále bez známok a píšeme ešte stále ceruzkou. Zajtra ideme na L, ale náš si ho už prečítal, uvidíme ako ho budeme písať, to zasa budú nervy. Malé bude v pohode ale z veľkého mám obavy. E sme nakoniec celkom dobre zvládli.

simka9122008
18. okt 2009

Tak mi sme trochu pozlostili s + a - , trochu si to míli, tak ešte skúsime večer, ale keď sa sústredí a počíta to na prstoch tak to vie, no trochu ho mília, tie príklady v matike, kde má 2 čísla a výsledné číslo a musí doplniť medzi to znamienko, ostatné ako písanie a čítanie mu ide skvele

donara
18. okt 2009

Aj mi sme to skúšali s mínusom a plusom, to ho baví, takže tieto príkladiky nám idú. Ale dnes som prišla na to ako písať bezbolestne. ja mu poviem vetu, on napíše a dokreslí. Tak ako to majú v šlabikári. Len ja mu poviem: Ema má malé dinosaure a on rýchlo píše, len aby ich už mohol kresliť. Malé l som mu ukázala a píše, veľké necháme na pani učiteľku.

anlu
18. okt 2009

aj u nas pisu s ceruzkou stale

donara presne tak aj oni pisu aj v skole diktaty a velmi ich to bavi ked si mozu pri tom este kreslit a musim kontrolovat aj obrazok ci je dobre nakresleny 😀 😀 😀 jej ide L asi najlepsie zo vsetkych pismenok 🙂

mimomu
18. okt 2009

ahojte......ja je po vikende ☹ my sme boli u nasich-100km kuknut.
zajtra idem s malou na krv rano,v piatok som pisala ucitelke odkaz,ze viki nepride na 1 hodku a odozva ziadna 😒 ,tak dufam,ze zas bude z toho halo 😠
nasi pisali velke pisane E-pekne jej to ide a asi uz pojdu na L ale pisu aj cele slova-pisane..............ema,mala,mama,mame.... 😉 citaju tiez E.
abetka,neboj.....citim sa podobne......ja malej vzdy hovorim s cim som a s cim nie som spokojna a cim ma sklamala a pod.......mne sa zda,ze to chape 😉 tiez som nad tym rozmyslala,ze ci jej budem hovorit aj o tom,ked napr.nedostane 1 a viem,ze tam nieco spackala.....tak jej poviem,ze ma to mrzi a ze na buduce sa jej urcite podari dostat 1-takze urcite k tomu aj povzbudenie 🙂

mimomu
19. okt 2009

dobre ranko......je tu niekto? 😕

donara
19. okt 2009

ahojím mimomu, akurát tu kukám či tu niekto je. Náš má dnes 5 hod a potom športový. Musím rýchlo navariť, doviezť ho domov, naobedovať sa a o pol 2 im začína, takže zasa do školy. V pondelok sa vždy naháňame, ale máme to ako rozcvičku. V stredu idú do divadla. Veľmi sa teší.

mimomu
19. okt 2009

ahoj dona 🙂
no tento pondelok hroza-uz od rana sa mi dari 😠 zamrzol mi zamok na aute,tak sme museli ist na druhom,kt.bolo v garazi s manzelom/to som celu cestu pocuvala....../,sli sme s viki na krv,potom sme ju zobrali do skoly.no a ja dnes budem cely den trcat doma,lebo sa mi neda auto zavriet vobec ani dvere pribuchnut,tak som nemohla ist ani do prace ☹ taka som bola vytocena 😠 az hruza.este ze mam taku robotu,ze si mozem sama rozhodovat o case.
a ty si este doma s mladsim?

donara
19. okt 2009

ano doma, aj keď teraz po tomto vikende by som to najradšej zabalila a šla niekde do pr...., no čo už vydržíme. V septembri malý do škôlky, starší do družiny a bude to vybavené. Nám sa to stalo v piatok, totálne zamrznuté, dvere nešli otvoriť, potom som ich v nervoch vytrhla, naštartovala a nechala auto hrčať pred domom, potom už to šlo aj zatvoriť. Ale zúrila som statočne, a to je len október, som zvedava čo bude v januári.

mimomu
19. okt 2009

ved prave 😒 lenze mne nejdu ani zavriet 😠 strach 😒 bez auta som ako bez ruky.
myslis buduci rok v septembri? 😅 a co cez vikend neposluchali?

donara
19. okt 2009

nikto neposlúchal, ani manžel ani deti. Ano aj staršieho som dala do škôlky od 4 rok. a bolo to fajn, neplakal, tešil sa tam a bol spokojný. Viem že keby som dala malého teraz, tak by to bolo o plači a keďže je dosť tvrdohlavý tak by to nebol týždeň ani dva. Všetko je ok, ale tak ma vytočili, že teraz stávkujem.

mimomu
19. okt 2009

aj viki sla az od 3,5 roka a bola v pohode 🙂

marcca
19. okt 2009

ahojte 🙂
mimomu, tak už pracuješ?? či som len niečo prešvihla ...tak nech sa darí 😉

my sme mali tú stretávku, tak ešte dnes som nedospatá, ale dobre bolo...včera som bola total neschopná, našťastie mm zvládol aj nedeľný obed 😕 😕 🙂

donara, u nás je to podobné takmer každý víkend a hlavne v tomto blbom počasí keď sa nedá ísť von...potom sú deti jak z reťaze odtrhnuté, no des...niekedy sa doslova teším na pondelok, že budem len s malým 😅 ...aj my ideme na rok v sept. do škôlky, bude mať síce necelé 2,5 roka, ale ja už dlhšie doma byť nevydržím...simi mala presne 3 roky, keď šla do škôlky a plače sme nepoznali...tak dúfam, že aj tentoraz to tak bude 😉

mimomu
19. okt 2009

marca......robim na 6 hodin,koli viki,aby som stihala 😉
okolo 15.30 pojdem po nu.
ja tiez kazdy vikend rozmyslam,ze co......lebo doma je to o dusu 😝

anlu
19. okt 2009

ahojte... ja som najprv dala Claire do skolky ked mala 3 sice neplakala ale bola to hroooza, dieta ako vymenene bola hrozne agresivna v kuse uplakana nahnevana, tak som ju pro troch mesiacoch uz nedavala a isla az na dalsi rok ked mala 4 roky a to bolo nieco ine, stale sa velmi tesila do skolky a ani sa jej domov nechcelo ist..... no kazde dieta je ine, uvidim ako na tom bude Olivka ale to ma este cas tak nad tym ani nerozmyslam 😀

u nas mali divadlo v skole a boli aj na vystavu obrazov od Ladu 🙂

donara
19. okt 2009

mi sme z dediny a naši majú divadlo v okr. meste, pôjdu vláčikom motoráčikom, takže malý sa už nevie dočkať. Ešte 15 min a prášim zasa do školy po malého. Potom učenie, dúfam že bude vybehaný a pôjde to v kľude. Aj náš bol v školke veľmi spokojný, dokonca ho hnevalo, že som prišla skôr a iné detičky tam ešte ostali. Ale Matúško je iné kafe, teraz dokonca plakal, že Ferko išiel na krúžok. Je na nás dosť nalepený.

abetka
20. okt 2009

kde ste vsetky????
NAsa pise L a celkom fajn, len mam chaos ako ju ucit matiku. Ci jej davat len doma priklady,alebo aj nejako vysvetlovat, len ju nechcem chaosit.
Inak pise krasne, cita celkom fajn.

donara
20. okt 2009

Tak naša pani učiteľka dnes prvý krát rozdávala známky. To bolo radosti. Naaši tiež píšu L, ale nieje to až také úplne super, treba nám to cvičiť. Dnes si 1x zabudol v škole šlabikár, nemáme z čoho čítať, ešteže zajtra majú to divadlo. 1 bola z matiky. abetka- ja mu napíšem príklady a on si ich počíta.

abetka
20. okt 2009

donara a ako , ked doplnuje znamienka do prikladu. Ja som jej to vysvetlovala , ze nech si prejde moznosti a podla toho nech da znamienko, ale potom sa mi zda, ze som ju pomylila, tak neviem.

donara
20. okt 2009

Nad tým som moc nepremýšľala, pretože on to tak samovolne pochopil. A keď dal zlé znamienko, tak som mu povedala nech si to ukáže na prstoch, a rozmýšľa či odratáva, alebo priratáva. Mi sme v matike v pohode, u nás je trápenie písanie.

abetka
20. okt 2009

tak vidis, u nas je pisanie priam krasne, ani som necakala, ze to take bude. No rozhodla som sa, ze matiku necham na chlapa, o je v tom priam uzasny, tak nech sa realizuje 😝

andrea.m
21. okt 2009

ahojte nejako vás v poslednej dobe bestíham. filipko sa zlepšuje zo dňa na deň. hlavne v tom že si čoraz viac a častejšie zapamätá čo maju na domácu úlohu 😀 píšu a čítaju L a z matiky sú na 5. rataju + - =. príklady doma nedávam ani písať slova. len pismena aby nezabudol aky maju mať tvar. lebo filipko už aj toto dokázal zabudnúť 😅

anlu
21. okt 2009

andrea ten tvoj Filipko je expert 😀

abetka
21. okt 2009

ahojte
Andrea- aj ja davam take diktaty pismenkove doma Alzbetke. Dnes ma rano tak vytocila, ze som jej zakazala TV, lebo len oci otvori a pusta a pozera TV a ani sa neumyje, neoblecie, nenaje, eln sedi ako nakreslena a potom nestihame. Take som mala nervy, ze malo chybalo, aby aj neschytala 😠
Som jej kupila pero Centropen, som nan pocula chvaly, tak som zvedava, lebo mame scheider a som celkom spokojna, ale skusime aj toto

marcca
21. okt 2009

abetka, tie rána sú podobné aj u nás 😝 ....akurát telku už nezapína (tiež som jej to zatrhla), ale najnovšie len sedí a rozmýšla...100x musím zopakovať, nech sa začne obliekať a to ani nehovorím, čo všetko navymýšla pri obliekaní...raz ju tlačí tielko, potom gaťky, potom pančuchy buď nechce alebo ju ťahajú, potom jej rifle nesedia zas 🙄 🙄 ...ach jaj, doslova každé ráno premrnčí a veru nebolo rána, aby niečo nevymyslela 😝 🙄 🙄

simka9122008
21. okt 2009

tak ako tak čítam rána sú u každej rovnaké 😀 , ja tiež musím môjho naháňať do obliekania, jedenia, ach jaj 😒