Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

marcca
26. aug 2010

jadus, hej cez mmb...akurát som ponahadzovala zimné veci po obidvoch z min. roka a fajne sa predáva...ja som možno divná v tomto, ale ja nerada skladujem...po sise som všetko zo začiatku odkladala, ale ako som začala predávať, vyprázdnila som celú pivnicu takže máme miesta zas a aj ma to baví...aspoň mám pocit, že niečo robím...a teraz to robím tak, že akonáhle vyrastú, tak nafotím a nahadzujem 😉
a nakupujem hlavne cez aukcie, takže ak dražíš, pošlem ti ID tej super ženskej, ona žije v anglicku, predáva len next veci nové a dáva ich do aukcií od 1€....tam sa hlavne oplatia tie 3-4packy...a s kvalitou som takisto maximálne spokojná 🙂

anlu
26. aug 2010

@marcca a take na 1,5 rocne nemas uz nic?

marcca
27. aug 2010

@anlu mám ale len chlapčenské 😉 po sis mi už nezostalo nič...

jaduska
autor
27. aug 2010

@marcca istý čas som dosť veľa nakupovala cez MMA, ale odkedy som začala chodiť do školy, tak nič nestíham o))), ale to ID mi prosím pošli, mrknem sa na to....Ja mám problém hlavne na Sandru oblečenie dostať, lebo ona je tenká v páse, takže jej musím kupovať nohavice, čo majú nastaviteľný pás a to je občas u nás problém...

@anlu Olíviia má teraz botasky č. 22, ale zimné botky jej bude treba asi väčšie...

anlu
27. aug 2010

@jaduska jaaaaj tak to ma dost velku labku 🙂 nasa Oli ma teraz sandalky 20 a neviem aku bude mat topanku... mozno aj 22 a aj Claire je tenka v pase ale ja kupujem skoro vsetko od jednej kamosky, tak ona si odbeha po obchodoch a ja uz len od nej kupim 😀 😀 😀 maju totiz podobne postavy s jej dcerou

@marcca a mas niekde inzeraty? nech kuknem 😉

marcca
27. aug 2010

@anlu @jaduska IP 😉 😉
inak teda ja už ani neviem aké sú to nohavice bez nastaviteľnej gumičky...to musí byť zaručene naša výroba 😀 😝

jaduska
autor
28. aug 2010

@marcca vďaka za IP, tie nohavice bez gumky sú väčšinou v čínskych obchodoch, my tu iné nemáme 😠 ,

anlu
28. aug 2010

my tiez mame vsetky s nastavitelnou gumickou inak si to neviem predstavit

@jaduska to presne ako vo Vranove - samy cinak ja tam ani neviem nic kupit poriadne 😠

jaduska
autor
28. aug 2010

@anlu veď ja tiež kupujem väčšinou len keď sa do Prešova dostanem....keď človek číta, že aké svinstvá sú v tých čínskych handrách, tak vôbec nechápem, prečo ešte nezakázali dovoz....a to nehovorím o tom, za aké ceny to predávajú. 🙄

anlu
28. aug 2010

@jaduska ved to ze uz su tie ceny pomaly vyssie ako v obchodoch, ja si stale pockam ked maju nejaku akciu a tak kupim, na Claire nemam problem lebo skoro vsetko kupujem od kamosky ale na Oli musim kupovat aspon nieco, lebo co som dala segre tak vela veci uz nie je nositelnych, ved to nosili jej tri deti 😕

jaduska
autor
28. aug 2010

@anlu u nás veľa vecí nie je nositeľných ani po jednom dieťati 😀 😀 😀 😀 😀 Po Sandre mi veci ostali pekné, ona sa nikdy nezašpinila, ale Lily je iná trieda 😝

marcca
28. aug 2010

mne by tí číňania ani tak nevadili, ja ich síce obchádzam, ale sú ľudia, ktorí sa tam prídu na svoje...skôr mi vadí, že ich je taaaaak veľa 😝 , niekedy možno aj na úkor normálnych obchodov...a o smrade a topánkach bez licencie sa ani nevyjadrujem... 😒

jaduska
autor
29. aug 2010

@marcca ani mne nevadili, kým bol sem-tam jeden obchod. Ale teraz....napr. aj v Prešove - v centre mesta už tiež pomaly iný obchod nenájdeš - iba čínsky alebo vietnamský. A vo väčších mestách sú tie ceny možno prispôsobené kvalite tovaru, ale u nás sú dva čínske obchody a tie ceny - no nenormálne. Tričká s dlhým rukávom boli voľakedy po 120 Sk....za takú sumu sa dali v akcii v Tescu kúpiť dvoj alebo trojpacky tričiek Cherokee a pod. No len u nás žiaden market nie je, takže kvôli tričku sa neoplatí cestovať 30km, tak ľudia kupujú aj u nich. A to nehovorím akí sú drzí, ak príde človek niečo reklamovať 😠

anlu
29. aug 2010

@marcca @jaduska ved to ze aj vo Vranove pomaly nic ine nenajdes, ja som este v jari sla do tesca a tam vsetko nakupila tak ako Jaduska ty vravis ze tie troj balenia su super cena a ja som dokonca kupila F&F a su super aj body aj opalovacky (v tom spinka) aj mali vypredaj minulorocnych veci pred letom tak som ju zasobila na cele leto a za par eur a teraz mam este vyhodu ze to mam dost blizko

inak Claire sa uz nevie dockat kedy pojde do skoly, aj hned by isla 😀

jaduska
autor
29. aug 2010

naša Sandra si škrtá dni v kalendári, lebo sa tiež nevie dočkať 😀

@anlu my boli vo VV dnes 😵

anlu
29. aug 2010

@jaduska ta vy vtedy chodite ked my tam nie sme? ty ty ty 😀 😀 😀 no a dnes sme len tak zasli do tesca ta taky nakup sme urobili... vsetko za smiesne ceny mali aj Claire som plavky cele kupila lebo na plavecky bude potrebovat lebo ma len dvojdielne a tie kym posnuruje... tak za 2.80 som jej kupila a aj na Oli body s dlhym rukavom za tolko... a este ine veci

jaduska
autor
29. aug 2010

@anlu ta vidíš, tak to vyšlo 😀 😀 😀 😀 my sme tak neplánovane išli, tiež sme tam zašli do Tesca, aj do Deichmanu, ale sme nemali veľmi čas pochodiť, lebo MM cestoval do práce.... Na Olíviu mali v D. kopec pekných botiek, ale mne trebalo topánky pre Sandru a na ňu sa mi tam nič nepáčilo 😒

anlu
29. aug 2010

@jaduska vidis a ja Olivii musim topanky nejake kupit lebo ma len sandalky a uz sa poriadne ochladilo, dnes sme Claire botasky v tescu kupili

jaduska
autor
29. aug 2010

@anlu veď aj ja som chcela botasky pre Sandru do školy, ale vo VV v Tescu obuv zrušili práve kvôli Deichmanovi a tam nemali nič, čo by sa hodilo na telesnú....ale malé botky boli fakt pekné.....škoda, že sme nemali čas poriadne popozerať a poskúšať, aj ceny boli celkom fajn - okolo 11€.

anlu
29. aug 2010

@jaduska ja chcem ist este pozriet tam kde som jej kupovala sandalky, lebo vtedy ich mali za 7 eur (vsetky topanky za tolko boli) ci este maju nieco a su to celokozene topanocky Bartek

jaduska
autor
29. aug 2010

@anlu no to je teda ešte lepšia cena....a kde to mávajú???

anlu
29. aug 2010

@jaduska no to nie je obchod ale jedna firma to predavala, neviem ako sa k tym topankam dostali ale su to same super topanky, Claire som kupila cizmy na zimu a az doma som zistila ze su to Elephant, tak vies si predstavit ako som sa tesila. Olivii som tam kupila dvoje sandalky a jedne take zatvorene topanocky, aj sebe som na zimu kupila aj manzel si kupil dva pary topanok. Inak su tie topanky vsetky neskutocne drahe...

marcca
29. aug 2010

inak baby s tým tescom máte pravdu...aj tam sa dá dobre nakúpiť, hlavne pre celkom najmenších, ale krásne majú aj dievčenské veci...pre chlapca je už ťažšie...ja som tiež dnes bola, aj zľavy boli, ale kúpili sme tak akurát čiapku pre malého 😒 ...ale tak aspoň som kupóny minula 😀 😀

andrea.m
31. aug 2010

v tescu som dávno nebola ale chystám sa tam na jesenný nákup tak dúfam že sa mi niečo zvýši 😉
do školy sa tešíte? u nás sa to nejak ani nerieši. mali sme veľmi smutný koniec prázdnin. minulý utorok zomrel manželov ptec a Filipko tam bol práve na prázdninách takže šoky. teraz riešime psychicku pohodu a do školy sa presunieme nejak bez ceremonii.

andrea.m
31. aug 2010

@anlu a kdeže je ta firma?

anlu
31. aug 2010

@andrea.m to mi je velmi luto 😢 uprimnu sustrast a dufam ze to Filipko zvladne...
a ta firma je na cermelskej ceste za stadionom taka modra budova, je to nejaka reklamna firma a na vratnici sa treba spytat ci este maju topanky, je tam taky mily ujko...

andrea.m
31. aug 2010

@anlu dakujem.musím sa tam niekedy pozrieť. Filipko to zvládne časom,spravím preto všetko. dúfam že moje dva semestre s psychologie a dva z psychiatrie budu stačiť 😉 zatiaľ akceptuje moje vysvetlenie že každy ma v srdiečku človiečika(dušu)ktorý vyzerá tak ako sa vidíme v zrkadle a ked niekto zomrie tak ide spať do hrobu aby mu bolo teplúčko a dušička sa premení na anjelika a odletí do neba. tak je spokojný že ma hore špeci anjela ktorý ho bude strážiť. ale je aj tak dosť smutný a utiahnutý a s tým sa asi bude musieť vysporiadať sám. ja sa len snažím aby mal stále program a bol čo najmenej sám.

mimomu
31. aug 2010

ahojte,my sme sa len vcera vratili z lv.viki je este u druhej babky dnes.
andrea mas super postoj 😉
este jeden den a nasi drobci 😀 su druhaci.
aj budeme menit nazov temy alebo ostavame?

jaduska
autor
31. aug 2010

@andrea.m úprimnú sústrasť, je to šok aj pre dospelého, nieto ešte pre dieťa.... ☹

@mimomu názov témy so dala univerzálny, aby sme sa nemuseli každý rok presúvať 😉 😉 😉 😉
A my si ideme hľadať byt v LV 😀 Nemáš nejaký typ???

mimomu
31. aug 2010

jadus,to tam idete byvat? 😕
a aky presne hladate?