Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
5. nov 2011

ja som to práve nikdy nerátala, dospelí si kupujeme len drobnosti, my sme si s mm kúpili chladničku pred Vianocami, tak sme si len maličkosť...ale ked som si to hodila do kalkulačky, tak 150 € to bude..kupujem aj švagrinám, svokre, našim, so segrou sme sa dohodli, že len deckám, tak to len synovcovi, potom nám... 🙂 teraz švagriná príde aj so snubencom, tak aj jemu čosi musím 🙄 ...ja by som to stopla u nich, ale švagriné ešte nemaju deti, tak tam sú len dospelí, tak sa teším, ked budú mať detváky, že sa to zredukuje na deti-dúfam 😕 😅

bodka13
5. nov 2011

@ukana my kupujeme iba svokrovcom-ale to sa skladáme s mužovými sestrami,našim ,teraz už aj bráškovej malej (vlani ešte boli sami,tak sme kupovali im dvom),našim chalanom a nám len drobnosť aby sme tam niečo mali...a keď to tak odhadnem tak tiež to asi menej ako 150 nebude

sissi27
5. nov 2011

@ukana ja nemam jediny darcek na Vianoce. Vobec netusim kolko som minula minuly rok. Nikdy som to nepocitala, asi preto aby ma neporazilo. 😀 Takisto neviem kolko miniem tento rok kedze este vobec netusim co komu kupim. 🙂 😉

jaduska
autor
6. nov 2011

Baby, ani nespomínajte vianoce....Ja ešte nemám ani jeden darček, ani neviem, začo ich kúpiť, keďže naša armáda poriešila vojakom výplaty tak, ako poriešila... 😒 My inak kupujeme iba našim deťom a dospelí si kupujú sami, aby mali niečo pod stromčekom, nech deti vidia, že každý si zaslúži darček 😝

mimomu
6. nov 2011

ani ja este nemam nic 😒
u nas deckam najviac a dospelaci len malickosti.....z kazdej strany
minule mamina vola,ze a co na vianoce???a ja ze mami nestraaaas.....ale ujde to.
viki si daco pokruzkovala v draciku...ja ju nabadam na knihy ale ze ee...tak som mala
no a okrem toho v aprili narodky a v juni prijimanie....no tesim sa....narocny rok to bude
ja som dostala obchodik a kupovali sme novy kotom 900e....takze mame vianoce 😝

sissi27
6. nov 2011

@bodka13, ja som z Banoviec n/B.
Sufi sa dnes rano zobudil s bolestou bruska a horuckou. Cele doobedie bol taky nijaky. Az poobede sa mu ulavilo. Hned sa pytal von. 😀 Teraz je v kine, isiel na Zraloci na Su(sh)i. Som zvedava co bude hovorit ked pride. 😎

jaduska
autor
6. nov 2011

@sissi27 naša Sandra sa zobudila včera s bolesťou hlavy. Celý deň bola malátna, pomaly nič nezjedla a poobede jej stúpla teplota. Dnes má teploty 38,5, ale hrdlo ju nebolí, ani nekašle, proste nič iné, iba teploty, tak neviem....ráno asi pomašírujeme k doktorke 😒

mimomu
6. nov 2011

baby,vela zdravickaaaaaaaaaaa 😵

maznacik007
6. nov 2011

jaaj baby skoro sa uzdravte... ja mam malu uz mesiac doma... akurat dopisujeme... najprv bola tyzden chora potom tyzden pred nastupom na operaciu ju nepustila lekarka do skoly a teraz uz bude druhy tyzden po operacii ideme na kontrolu a hadam v stredu uz ju sikujem do skoly.... uz som hotova... ked su decka doma a ja robim z domu...
skoro mi ju ani nezoperovali lebo to bolo v uplnej narkoze a mala vysoke leukocyty a este cosi... ale teda nakoniec sme ich presvedcili takze mame za tym.... ma vonku oboje mandle... lekarka co ju operovala hovorila ze v minute 12 lebo ze tam mala hnisove loziska...
dracika katalog pozerame aj my aj maju co to povyberane....

jaduska
autor
6. nov 2011

@maznacik007 tak nech ste aj vy v poriadku....my máme ísť s prostrednou na výber nosných mandlí, ale tiež tri dni pred operáciou ochorela, tak nás ani na internom nevyšetrili....

maznacik007
6. nov 2011

@jaduska my sme boli aj na nosnych aj na krcnych a na termin sme cakali viac ako pol roka... takze by ma trafilo keby nas odlozili a dali termin znovu o pol roka... co dodat prosto Bratislava

jaduska
autor
6. nov 2011

@maznacik007 my sme sa boli objednať v máji a dali nám termín na september, potom som volala, že je malá chorá, tak povedali, že sa máme ozvať v decembri, lebo idú prerábať oddelenie, takže v decembri nás objednajú možno na máj....proste Prešov 😝 😝 😝 😝

Inak nerozumiem, prečo deti neriešia inak, je predsa nemožné pol roka dopredu vedieť, či bude dieťa zdravé...hlavne, ak si ho človek nemôže nechať doma "v izolácii". Možno pri lokálnej anestézii nie sú také dlhé čakacie doby....

maznacik007
6. nov 2011

@jaduska no u nas detto vlastne horsie my sme tiez boli v maji a dali termin koniec oktobra... hej pri lokalke sa necaka... ale nasej aj krcne robili a ona mala nalezy tak vlastne na tu anestezu sa caka... tak sa drzte....

jaduska
autor
6. nov 2011

@maznacik007 ja pevne dúfam, že nakoniec nebudeme musieť ísť. Malá nemala ani 4 roky, keď jej to krčiarka odporučila, potom som čítala na nete, že do 4 rokov sa tá mandľa môže zmenšiť. No a keď som bola so Sandrou na kontrolu u alergologičky, tak som sa jej na to pýtala. Vravela, že majú veľmi dobré skúsenosti s Imunoglukánom, ak sa berie presne tak, ako je v návode, že niekedy pomôže aj pri zmenšení mandle a nie je potrebná operácia.

ukana
7. nov 2011

@jaduska , ja som mala celkom dobre skusenosti s Imunoglukanom, nasadila som ho najma v školke už v septembri, a bral ho 2-3 mesiace, potom pauza a na jar znova. Ak aj ochorel, priebeh bol ľahší. To bolo najma v školke, už ho neberieme.
Ale ja som dala nosné mandle von Maťovi v troch rokoch a bolo to dobré rozhodnutie. nechrápal, nádcha neprešla hned do zápalu priedušiek...Menej chorôb... 😉

Dnes šiel M. len na tri hodiny, ideme na plombu k zubárke 😉

sissi27
7. nov 2011

Ahojte,
imunoglukan je na predpis alebo je to volno predajny liek?
My sme oficialne chori. 😒 Sufi v noci znovu halabusil, najprv o 2 a potom o 5, ze ho boli brusko, podla mna mal aj horucku. Rano bol tiez cely rozpaleny. Zobrala som ho k lekarke. Ma anginu. A pri angine je vraj normalne, ze ho boli aj brusko. Takze sme cely tyzden doma.
Ja sa hadam pustim do "vianocneho upratovania" a zacnem s oknami, ked je vonku tak krasne. Moc sa mi nechce, ale musim sa premoct lebo aj tak to za mna nikto neurobi. 😕

jaduska
autor
7. nov 2011

@ukana tak sa držte u zubára 😉


@sissi27 Imunoglukán je voľne predajný, ak chcete posilniť imunitu, tak ho treba užívať 2-3 mesiace pravidelne, presne podľa návodu (zvýšené dávky v rizikovom období). Je väčšie aj menši balenie, to malé stojí okolo 7€, väčšie tuším 12€.
A SAndra tiež maróduje a tiež má angínu, nejaký šarlachovitý či aký typ 😕 Vtedy vraj nič bolieť nemusí, len sú teploty....a vianočné upratovanie mám naplánované na apríl 😝

sissi27
7. nov 2011

@ukana, dajte vediet ako ste dopadli s blombou. 😎
@jaduska, to potom bude velkonocne upratovanie. 😉 Ake antibiotika ste vyfasovali na anginu? Robila pani doktorka Sandre aj vyter?

jaduska
autor
7. nov 2011

@sissi27 dala nám amokslikav, výtery naša doktorka nerobí, to už musí byť neviem čo, aby urobili nejaké vyšetrenia. Kukne do hrdla, predpíše ATB a vybavené. Preto ja už ani s deťmi nechodím zakaždým, keď zakašlú, skúsim najprv doma preliečiť a keď nepomôže, tak ideme k MUDr.

mimomu
7. nov 2011

@jaduska
@sissi27 nech sa rychlo vyliecia....babenky nase 🙂
ja som umyvala v sobotu okna a hrabali sme listy....tak ma ruky boleli 😝

ukana
7. nov 2011

@jaduska
@sissi27 skoré uzdravenie maródom ☹

U zubárky v pohode, ani sme dlho nečakali, lebo má teraz ešte jedného zubára u seba v ambulancii, tak berú po dvoch pacientoch. Zub mu pozrela a nakoniec sa mu ho rozhodla nevrtať, je to len povrchový kaz, tak sme kúpili Elmex gel na posilnenie skloviny, máte s tým niekto skusenost? Vraj by to malo zabraniť zvačšeniu kazu, ked je len taký malý. Na kontr. ideme v januári. 😉

jaduska
autor
7. nov 2011

@ukana nám ten Elmex tiež dali, keď sa Sandre objavil kaz. Ale neužívala ho pravidelne, takže u nás nezabral. Ale mňa, keď pobolievali zuby a umyla som si ich aj týmto, tak prestali. Takže na citlivé zubné krčky zaberá.

mimomu
7. nov 2011

@ukana aj nam zabral ale nie je na kazdodenne pouzitie.
baby,chcem sa vas opytat,aku maju stupnicu vase deti na 5 minutovkach?vdaka

donara
9. nov 2011

Babenky tak aj ferino je doma, má príšerný kašeľ, nie a nie sa to uvoľniť, už sme poskúšali kade čo, najhoršie je to v noci, v utorok sme boli u dr. atb nám nedala, vraj hrdlo čisté priedušky tak isto. No ale už mám aj pochybnosti, ak sa to prevalí a dostane zápal tak budeme doma ďalší týždeň no a to by bola pohroma..... Zajtra asi za ňou naklušeme a uvidíme čo nám povie, v piatok totiž zasa nerobí..... Chorým prajeme skoré uzdravenie 😉

andrea.m
9. nov 2011

@bodka13 Filipko už maju vybrané slova po B v malíčku. teraz beru po M. ale je to riadna makačka natlačiť to do hlavy.

bodka13
9. nov 2011

ahojte školáčky 😀
@andrea.m naši ešte stále precvičujú po B ...a na Aj píšu testy-niečo ako 5minutovky a my lietame z exrému do exrému 😠 😠 musíme cvičiť písanie ,hoci ústne je na tom super

andrea.m
9. nov 2011

@mimomu na 5 minutovkách netuším ale vo veľkom píšu štvrťročne pisomky testy diktáty a podobne. ja sa všetko samozrejme dozviem až vtedy ked je v žiackej knižke známka. 🙄 takže máme test z AJ za 2, veľký diktát za 2 a krasipis za 1 čomu ja nerozumiem lebo moje dieťa škrabe ako kocur podľa mňa 😅 . a píše take obrovite písmena že mám dosť. 🙄

andrea.m
9. nov 2011

@donara nakrajaj cibuľu na drobno a nechaj postáť nech pustí šťavu.taký domáci sirup dobrý na hrdlo.dava sa PL 3x denne tuším. ja davam aj troška cukru aby som to dostala do detí.

ukana
9. nov 2011

@andrea.m , aj naši berú M, na moje prekvapenie doniesol 1 z diktátu, lebo tie mu nejdú, ale tie vybrané sme trénovali poctivo, je to fakt makačka.......... 😖

@donara , dve tri strany dozadu som písala o tom cibulovo medovom sirupe, skús 😉

u nás je celé popoludnie taká hmla, že nevidím ani na pár metrov, autom som šla ledva štyridsiatkou 😕

donara
9. nov 2011

@ukana
@andrea.m no len u nás je umenie dostať to do neho, surovú cibuľu zje, ale čo sa týka týchto sirupov, tak nemám šancu. Vždy sa pozvracia ☹ . Naši len začali B, no a viem že zajtra majú písať prvú 5 minútovku.