Zodpovednosť triednej učiteľky za šikanovanie v triede

giovannajana
13. jún 2011

Moja dcéra dnes prišla zo školy s tým, že jej spolužiak so spolužiačkou držali na tvári igelitový obrus a druhý spolužiak ju držal pod krkom. Keď si len predstavím, čo sa mohlo stať, je mi zle. Sú to prváci na základnej škole. Učiteľka vraj bola na chodbe a keď jej to druhé deti povedali, neverila im. Nakoniec moja dcéra dostala poznámku, že sa škaredo rozpráva so spolužiakmi. Prosím vás, poraďte mi, čo by ste na mojom mieste robili, pretože ja momentálne nedokážem normálne rozmýšľať. Ďakujem.

katkaond
13. jún 2011

tak určite by som zašla za učiteľkou, a rázne si to s nou vysvetlila...

annaopialova
13. jún 2011

ahoj prvom rade by som zasla za triednou pani ucitelkou a dohodla by som sa snou na urcitych veciach len preto aby som to nezhorsila a keby to neutichalo az potom by som tvrdsie zakrocila preto by som hned neriesila aby sa jej deti neposmievali ze zaluje ved to poznas ako to chodi medzi detmi ked chces mat kamaratky tak urobis hoci co len aby sa stebou kamaratili

cherry1981
13. jún 2011

Určite choď za učiteľkou. Ja som nedávno riešila podobný problém mojho syna. Nenechaj to len tak.

nani7278
13. jún 2011

Jedna vec je hovoriť s učiťeľkou- čím skôr, tým lepšie, druhá s dieťaťom. Aj ono musí vedieť, že to, čo jej deti robili je zlé a nikto na to nemá právo. Aby sa nebála ohradiť a vedela, že ona je v práve, nie agresor.

bets
14. jún 2011

moj syn mal problem v kolektive. ked som zistila, ze ma nejaky problem, tak sme sa prvy tyzden o tom rozpravali, kazdy den ako to s kamaratmi prebiehalo, sledovala som incidenty (z ust druzinarky aj syna). radila som synovi ako sa zachovat v niektorych situaciach. lenze takto sa nam to nepodarilo uplne vyriesit, tak som kontaktovala ucitelku, snazila sa objektivne vysvetlit situaciu. ucitelka sa so synom porozpravala, vypocula ho, poradila... nakoniec som zistila, ze problem bol aj v jeho nespravnom chapani a vyhodnocovani roznych situacii, zistila som to nahodne, ked mal incident s mojou mladsou dcerou.
takze sme syna poucili, on dostal od rodicov, ucitelky, druzinarky spatnu vazbu, pocit, ze ho vzdy vypocujeme, ze ho nenechame sameho zapasit s jeho problemami.
k nejakej cielenej sikane u nas nedoslo, lebo hned v zaciatkoch sa nam to podarilo vyriesit, trvalo to asi 2 mesiace a myslim, ze teraz je vsetko ok.
dolezita bola primerana komunikacia s dietatom, ucitelkou, druzinarkou. ziadne obvinovanie zucastnenych stran ale snaha naozaj riesit problem... a zaroven mat oci a usi otvorene a snazit sa objektivne pozriet na incidenty, nielen z pohladu mojho dietata... pretoze dietatu treba realne pomoct ako sa zachovat v podobnych situaciach, nie za nim chodit a riesit vsetko za neho.

adamkofjo
26. nov 2011

presne toto riesim teraz ja , mame v triede chlapca ktory je hyperaktivny a velmi agresivny neublizuje fyzicky len mojmu synovi ale podla ucitelky aj ostatnym detom, syna som uz poucila ze sa nema nechat bit a ma sa branit, lebo doteraz len drzal, vzdy sme mu zakazovali bit sa v skole ale vysvetlila som mu ze toto nieje bitie sa ale branenie, trvalo to sice dlhsie kym to pochopil lebo sa velmi bal ze bude za to od ucitelky potrestany , ale bude to tak skola pre neho aj do buducna , ale mame problem stale s tym chlapcom , podla mna nepatri do normalnej skoly, on ublizuje aj sebe , naraza do steny bucha si hlavu o skrinu, on za to nemoze, ale myslim ze si tym ziskava pozornost , lebo jeho matka sa na neho vykaslala , a vychovavaju ho stari rodicia lenze ti nechcu o navsteve psychologa ani pocut nechapu ze by mu tym len pomohli , ze to nieje ziadna hamba, prosim vas ak mi viete niektora poradit co robit ak zak. zastupcovia nechcu riesti tuto situaciu, a riaditelka skoly ma podla jej slov zviazane ruky ako postupovat aby sa to nezhorsovalo , nechcem cakat kym sa nestane nieco vazne kym ublizi mojmu synovi alebo hociktoremu dietatu v triede, myslim ze problem je aj v ucitelke, ze nechava deti v trede cez prestavku same, vraj je tam dozor na chodbe, myslim ze keby tam bola s nimi aj pocas prestavok neublizoval by tak detom, dakujem za kazdu radu

eliana
26. nov 2011

sikanu som tiez riesila, z oboch stran...mam synov biologickych a dceru v pestunskej, u synov som riesila sikanu voci nim, nastatsie oni si zas nenechaju az tak...ale bolo cosi, najma starsi sa bal ist do skoly a plakal,nakoniec po podpore a povzbudeni sa to vyriesilo a dnes nie je problem, no pomohol mu aj starsi bratranec, mladisemu zas pomohol starsi syn...velmi ma trapilo ked som vedela ze mojim synom ublizuje nejake deti,hnevala som sa na tie deti aj na ich rodicov....teraz mam dceru prvacku a ono sa to otocilo...ona sikanuje ine deti, kradne,bije sa,zatvarala ich na wc...tazko to znasam,ked si predstavim tie deti ktore sa trapia ako moji synovia kedysi, ked som v jej triede hovorim detom,jej spoluziakom aby nemlcali,aby to povedali ked im bude robit zle,aj ucitelke som povedala ze o vsetkom chcem vediet, sanzim sa dozvediet co najviac a vzdy ked cosi urobi zle tak doma nesie dosledky,ale aj tak to zatial nepomaha...v skolke tiez vyvadzalaale tam bol iny dohlad uciteliek...dnes je zla doba je vela agresivity a deti z rozvratenych rodin, hyperaktivnych a ja neviem akych...a cez prestavky su tie deti same...tiie male naloze pripravene vybuchnut...tiez by som privitala vacsi dozor v skolach

jakavi
27. nov 2011

@adamkofjo presne taky to problem mame j my lenze ja darmo synovi dohovaram ze sa maju brabit oni niesu take povahy proste to nevedia aj sme ho dali na karate uz tam chodí 2rok myslela som ze sa naucí branit ale vobec nic oni sa radsej nechaju otlkat lebo sa boja ze keby sa branili bolo by zle na nich ze ucka im da poznamku alebo pojdu do riaditelne ja som strasne zurila tie sikanske detvaky by som rozthala na franforce kedze nedokazem zmenit povahu svojho syna tak som ho naucila ze ked vidí sikanistu nech sa mu mu vyhyba nech ide radsej inou stranou LENZE O COM TO JE problem to nevyriesi len sikanista získal vacsiu moc ze sa ho vsetci boja ale ja uz fakt neviem co s tym ucky to nechcu riesit ani riaditelka iba sa vyhovarajku ako maju zviazane ruky co je podla mna hlupost

siia
27. nov 2011

@adamkofjo velmi ma zaujal tvoj članok,ako by si opisala situaciu v triede mojho syna,lenze ja po rozhovore s tr.mam pocit že sa to už bude rieši,ale ak to bude pretrvavat som rozhodnuta už tvrdšie zasiahnut,spojit sa s rodičmi žiakov a spoločne tlačit na školu,nech sa to už vyrieši 😠

geegee
28. nov 2011

ja by som poziadala o stretnutie riaditela/riaditelku skoly aj s triednou ucitelkou a ziadala by som, aby pripad riesili v spolupraci so psychologom, ktory by mal s triedou pracovat - ak maju tak so skolskym, ak nie, tak nech vyslu niekoho z PPP. Netreba riesit len agresora a obet, ale aj ostatnych, ktori sa situacii prizerali a dovolili aby sa udiala. A dala by som jasne najavo, ze pod pojmom "pracovat s triedou" si predstavujem nie jednorazove stretnutie. Toto nie je sranda a na zaciatok je to dost "silna kava".

geegee
28. nov 2011

odporucam stranku http://www.sikana.org/ a knihy od M.Kolařa a ak sa niekomu chce, aj jeho kurzy. Ja som bola na dvojdnovom a naucila som sa toho naozaj dost, co je pouzitelne v praxi.

adamkofjo
29. nov 2011

ahoj geegee mohla by som ta poprosit o niaku radu, mame taku situaciu v skole, syn je prvacik, na zaciatku skol. roka bolo vsetko v pohode , do skoly chodil rad, tesil sa tam, dokonca sa po mesiaci uz chcel aby som ho nevodila do triedy ale vystrajala do satne, skratka sa tak osmelil, on je dost bojazlivy a taky tichy chlapcek takze som sa z toho tesila, lenze nastali problemy s jednym chlapcom ktoreho maju v triede , je to chlapec slobodnej mamicky ktora na neho kasle od malicka a vychovavaju ho stari rodicia, chlapec je dost hyperaktiny , agresivny, pozname ho uz od skolky ale tma s nim nas syn niako nemal problem , spominal ze sa ten chlapec bije ale ked som zistovala ze ci aj jeho bije tak ze nie, aj ucitelky mi to potvrdili, lenze ako presiel mesiac v skole zacal sa mi syn stazovat ze ho cez prestavky bije, ze mu robi zle ,tak som sa bola na to popytat ucitelky povedala ze o tom vie, a riesi to ale v podstate ma zviazane ruky, chlapec vraj nebije len nasho chlapca ale skoro vsetkych chlapcov v triede , dokonca aj dievcata, vraj mu to ostatne deti vratia a maju pokoj, lenze moj syn je vychovany tak ze sa nema v skole byt a bal sa teda branit aby ho ucitelka nehresila, takze ked mu robil ten chlapec zle tak o n len drzal, na nase naliehane som sa stretla s jeho mamou ta vsak nema snahu to riesit a tvrdi ze ho deti provokuju a preto ich bije, potom som bola aj za riaditelkou , ta to riesi tak ze do skoly zavolala psycholog. aby vypracovala spravu o tom chlapcovi a vraj od toho sa odrazia, lenze u nas to uz je v takom stadiu ze syn ziskal velky odpor k skole , jeduje sa ze on nechce chodit do skoly , dokonca mi uz raz vyrobil take divadlo , ze som ho musela nasilu obliekat a zaviest do skoly s takym placom , je to hrozne , bojim sa aby to nezanechalo niake stopy, a aby sa to neodrazilo na jeho uceni, ucitelka o tomto vie, ale niako to neriesi praveze mam pocite ze jej prekaza ze chlapca vodim az do triedy, uz mi to aj povedala, ze uz je velky aby som ho vodila do triedy, nechape ze on sa boji tam ist , musim ho vystrojit az do triedy a cakat kym nezazvoni, chcem mu niako pomoct , ale neviem ako, povzbudzujem ho ze sa nema coho bat, ze sa ma branit ked ho biju.

nina55
29. nov 2011

@geegee plne s tebou suhlasim. ......inak baby - som poburena ked citam, coho vsetkeho su niektore deturence schopne 😠 = niekedy mam pocit, ze aj okolie zatvara oci ☹

geegee
29. nov 2011

@adamkofjo ak poverili psychologa z PPP-cky aby vypracoval spravu, tak to sa nacakate. Oni maju naozaj strasne vela pripadov, a nestihaju. Jsi by som skusila nejaku sociometriu v triede urobit - zistit vodcu, aj poziciu toho chlapca v skupine. a podla vysledkov sociometrie potom rozhovor v skupine - ale bez pritomnosti toho chalana. Deti by sa mohli bat na neho povedat nieco zle, aby sa to neobratilo proti nim. V sociometrii by sa zistilo aky je vztah deti k nemu a v skupinovom rozhovore nieco blizsie o tom, ako sa sprava a pod. A mozno je aj on chuda dieta, ktore nema sancu spravat sa inak, lebo nema nejake zazemie doma, vzor...takze netreba ho zatracovat, ale pomoct aj jemu asi.

adriana7
29. nov 2011

@adamkofjo , my sme toto zažili s dcérou v prvej triede, neschopnosť vedenia niečo riešiť pramenila z totálnej neprofesionality a z faktu, že počas sociometrie sme sa dozvedeli, že organizátorom šikany celej triedy je vnučka šéfky klubu detí (družiny). každopádne sme sa sťažovali, ja ako citlivá matka som to niesla veľmi ťažko, tak to riešil muž, je to riadny chlap a nemá problém jednať slušne, ale aj inak, ak sa slušne nedá. bráň si svoje dieťa. ten chlapec, čo ho bije, musí dostať limity, pokiaľ môže ísť... a pomôže aj, ak začne malého vodiť tvoj manžel do školy, brávať ho, nahlas sa opýtať pred celou triedou a pani učiteľkou, či dnes bolo všetko v poriadku...a celkovo dať malému teraz takú chlapskú starostlivosť. náš syn mal veľmi plačlivé obdobie a muž si ho brával poobede aj do práce, aj na jednania s dodávateľmi a klientmi (s chovaním nemáme problém)malý pochopil, ako sa chlapi k sebe chovajú, nadobudne trošku istotu a veľa sa od ocina naučí (samozrejme, nie každému sa to dá, a môže to byť aj dedko, brat, švagor, niekto, koho má malý rád a koho obdivuje)

astika
30. nov 2011

@adriana7 Súhlasím v plnej miere, a to som učiteľka. Pre mňa bola situácia so synom v druhej triede o to horšia, že vidím do celej problematiky a viem, ako to v školách chodí. Muža som musela hatať, aby to nechal na mňa a zobrala som to do svojich rúk.Ak by to vzal manžel, nedopadlo by to v prospech šikanovateľa. Verejne som na rodičku vystúpila pred všetkými rodičmi, keďže sa nikto k ničomu nemal a len sme si to ako rodičia hovorili medzi sebou. Sedela tam aj matka šikanovateľa a čudovala sa, že či fakt hovorím o jej synovi. No, nedala som sa a verejne som pred všetkými aj pred dvomi učiteľkami povedala, že ak sa ešte raz dotkne jej syn môjho , tak mu dávam plné povolenie , aby mu to vrátil a ešte ho pochválim, že sa nenechal otĺkať. Syn je športovec , uznáva férové konanie, ale čo jeveľa, to je veľa, najmä keď sa dotyčný pustil aj do našej dcéry. Učiteľku a takmer kolegyňu som niekoľkokrát upozornila, že nie je v poriadku, aby sa deti cez prestávku báli ísť okolo svojej lavice, aby niekoho držal mladý pod krkom a deti nevedeli, kam majú utekať skôr. No, vrchol! Každý deň som sa detí potom ja pýtala, aká je situácia, dala som to i do zápisnice zo ZRPŠ, poslala ne vedomie vedeniu školy. Odvtedy bol pokoj, potom odišiel.Treba sa jednoznačne spojiť aj s ostatnými rodičmi a nebáť sa vystúpiť verejne. Nechváli sa svojím konaním, viem, čo si aj učiteľ môže dovoliť a aké má kompetencie, ale nechať si v triede otĺkať deti, to je silná káva. To by som vo svojej triede nezniesla.

martina2001
30. nov 2011

@giovannajana určite by som zašla do školy a ako sa poznám potiahla by som to k riaditeľke, ak by sa učka nemal k činu. My sme mali tento problém s jedným spolužiakom nášho syna a zašla som za učiteľkou, porozprávali sme sa a ona konala, potom sa to preberalo na rodičku, náš syn nebol sám komu robil zle. Je to proste problémové dieťa. Ocino predtým ako išli do školy v prírode, samozrejme náš syn so strachom čo bude lebo on je flegmatik, mu povedal, že je silnejší tak keď mu bude robiť zle nech mu vráti a stačilo tomu problémovému keď ho raz priľahol a povedal nech si nedovoľuje a my máme pokoj. A naša učiteľka si nebrala na zodpovednosť nechať deti samé bez dozoru ani v 2ročníku. Ale tak to záleží aj od danej učiteľky, my máme šťastie na zodpovedné a milé učiteľky

adriana7
30. nov 2011

@astika , aj ja som, len som v tomto remesle nevydržala a zdrhla 😔
...u nás bolo opačné garde, odišli sme my, my totižto v tomto meste nikoho nepoznáme, ale všetci nám okolo hovorili, že táto škola je v nmnv elitná, najlepšia...áno, v šikane jednoznačne! teraz nechodíme medzi elitu, ale deti chodia do školy rady, všade je niečo, ale na tejto druhej škole sa problémy hneď riešia, neprerastajú do neriešiteľných a nemindrákujú deti 😵

evinka400
10. jún 2012

@giovannajana Ahoj, uz presla nejaka doba co si zadala temu, ale chcela by som sa spýtať ako si to potom doriesila...ci si bola za ucitelkou a ci sa nieco podobne uz neopakovalo. Ja mam syna teraz druhaka a stale chodi domov dohryzeny a doskrabany...a s poznamkami. Ale tie ma vzdy len on. Jednoducho deti si uz na to zvykli, ze si to vzdy zlizne sam, takze nemaju problem ho mlatit. Ucitelka tvrdi ze sa bije len on a vzdy prvy... syn vravi ze ona tam cez prestavku nikdy nie je a veri vsetkemu co jej povedia deti... Ked som sa s nou o tom bavila nechcela ani pocuvat a stale trvala len tom svojom...nechcem jej krivdit ale sa mi to uz dako nevidi. Neviem co mam robit, lebo nechcem aby z mojho syna vyrastlo hulvat ale ani aby ho otlkali...dufam ze u vas to dopadlo lepsie 🙂 a ze to uz nijako nepokracovalo... u nas to nebol igelit ale svihadlo, ale nic sa nevyriesilo vzhladom k tomu co som uz napisala...ma jednoducho znicenu povest vdaka aktivnym detom co sa chcu zapacit ucitelke...tiez ho topili na plaveckom a este takmer dostal bitku od babky toho spoluziaka co ho topil, pretoze ho poskrabal, ked hrabal ruckami o pomoc...skratka triedna sa ho v nicom ani len nesnazi vypocut a hned ho pred vsetkymi obvini...

vendulka80
10. jún 2012

@evinka400 Ja mam pocit, ze chytit pod krk by si zasluzila najma triedna ucitelka. To nemali na skole psychologiu dietata? Ja by som fakt niektorym ucitelom zobrala titul aj plat a postavila by som ich do 12 hodinovej sichty niekde do bane 😠 mam pocit, ze jej sa to nechce riesit a kedze je tu tvoj syn, preco to nezvalit na neho?
Este ma napadlo, ci nie su v triede nejake prominentne deticky, ktorych rodicia sem tam hodia nejaky sponzorsky dar. V tom pripade si ich nechce pohnevat a radsej da poznamku jednemu chudakovi. V kazdom pripade by som to riesila aj na vyssich miestach,.
V rodine mame znameho, ktory vyriesil sikanu svojho syna tak, ze si dotycnych vystriehol mimo skoly bez svedkov. kazdemu dal po facke a povyhrazal sa. Nakoniec povedal, ze ak co len pipnu, dopadnu horsie. 😎 No tiez to nebolo bohvieake riesenie ale zobral to do svojich ruk lebo ucitelia boli tiez hluchi a slepi. Drzim palce 😉

evinka400
10. jún 2012

@vendulka80 Dakujem... snad to dako uz konecne doriesime...skolu menit nemozeme lebo sme na dedine, tak mame mesto trochu od ruky... tu je kazdy s niekym rodina, tak je to dost tazke. Hocikedy sa stretneme aj s riaditelkou, ale ona sa stale tvari akoby ziadne problemy na skole neboli a ze len prehaname... vsetko sa nakoniec zahovori a nic sa neriesi. Niekedy uz mam pocit ze si to ja namyslam a zvelicujem. ale utok v bazene je uz aj na mna dost...ide predsa o moje dieta 🙂 Nechcem urazit nikoho a dokonca aj v rodine mame ucitelku, ale niektore sa fakt riadne minuli povolanim...len by chceli peniaze a robota nula bodov...sa ma pytala jeho triedna, ze ako to ma vyriesit :D tak som jej chcela povedat od srdca, ze ja za to peniaze neberem, tak nech odo mna rady nepyta, ale radsej som si zahryzla do jazyka :D mozno nabuduce sa uz nezdrzim...Tu sa moc detom vyhrazat neda, aj ked som mala sto chuti ist a urobit to...len by som mu prihorsila... aj ked je to lakave a tak rozmyslam, ze synovi tu scenu urobila ta babka rovno pred vychovavatelkou,no ale to bola ona...mne by to nepreslo, hrozne som bola nastvana, ze to dovolila, ked mala mat nad nim dozor a ochranit ho pred utokom, este sa aj ona pridala... myslela som, ze sa to o dedinach len vravi ale ako som sa sem vydala tak lutujem, ze som netrvala na tom, aby sme byvali v meste. Ale tak ci tak ucitelky by mali byt viac postihovane za to ked sami sikanuju dieta. Len ako to dokazat?

jajka257
10. jún 2012

@vendulka80 nic v zlom, ja som ucitelka a najradsej by som za katedru postavila rodicov. Aky mam dovod? Velmi jednoduchy. Rodicia velmi casto vinia za svoje chyby prave ucitelou.....ty by si chytila ucitelku pod krk, vies o tom, ze je to dost vazna vyhrazka? A vies kolko takychto milych slov pocujem denne prave od ziakov? Poznas vobec reakcie ziakov na napominanie? Baby , tusite vobec v akych podmienkach pracuje ucitel? A apropo zopar ukazok z ucitelskej kazdodennej praxe:
ziak dostal poznamku, bil spoluziaka, trhali sme ich od seba ako dive zvery, aj nam sa uslo. Na druhy den sa ho pytam, co mu povedali doma. Odpoved, citujem:Ze sprosta ucitelka zas nemala nic na robote. .....
Iny priklad: na upozornenie, prestante uz robit zle a netlcte sa. reaguju vetou : A co vy mi mozete, ved ste len ucitelka....

A takto by som mohla pokracovat do rana. Ak zvysim hlas, dobehne rodic, preco kricim na jeho dieta. Na odpoved, ze inym ublizuje pride odpoved:Ak este raz budete kricat, uvidite ako s Vami zatocim. ....Ak zasiahnem ale inemu rodicovi sa to zda malo, lebo jeho dietatu bolo ublizene, dobehne do skoly s vetou: Rieste to, lebo uvidite.......

A teda zaver je , ze vsetko hadzete vsetci len na ucitela. Ale skuste sa pozriet na to aj z uhla pohladu ucitela. Skuste si predstavit seba na jeho mieste. skuste si predstavit, ze by sme neboli. Na koho budete hadzat spinu sveta?
A teraz sa na mna mozete vsetky vrhnut a nadavat mi. Akosi som si uz v skolstve a vobec na Slovensku zvykla, ze ucitel je ten najvacsi debil a odpad spolocnosti.

katecameron
11. jún 2012

@adamkofjo hoj toto riesili na jednej skole vo ZV bolo to pisane na nete v nejakom detskom casopise neviem ci dieta alebo mama aja skus pozriet v googly

katecameron
11. jún 2012

kedze tejto triede vo Zv je triednou moja kamaratka tak viem aj ako to dopadlo 🙂 uspesne pre celu triedu ale vytrpeli i velmi vela

katecameron
11. jún 2012

@evinka400 tak to je sila ale takj preboha robte s tym nieco ved to nieje normalne

evinka400
11. jún 2012

@katecameron ano je to sila, ale neviem co mam dalej urobit, ak to rozbehnem a nemam podporu v nikom tak mu len viac ublizim, riaditelka aj ucitelka ma svojich oblubencov a navzajom sa podoruju... syn sa celkom dobre uci a nechcem mu pritazit, lebo nemame kde inde chodit do skoly...

katecameron
11. jún 2012

@evinka400 a co nato tvoj manzel no ja by som zurila aj my sme mali problem so sikanou kedze skola to nechcel ariesit musela som to riesit sama no poviem ti potom som nemala dobry pocit z toho ale tak skoncilo to a to je podstatne najhorsie je ze rodicia sa furt niekohoi boja neriesia problem hned na zaciatku a potom sa to zhorsuje trebha riesiut cim skor ja som sa uz poucila zo svojich chyb teraz tiez riesime mega problem s ucitelkou ktore prezemenu terorizuje deti tym ze im nadava a bije ich ale ziaden z rodicov nic nerobí lenze ja som sa zatiahla do takych pruserov ze uz sa neda cuvnut tiez mi hrozí ze svoje dieta budem musioet dat na inu skolu bude musiet dochadzat 10km ale ak to bude nutne tak bude ucitelka uz neponizuje syna sama ale nabada deti aby sa mu vysmievali stylom ZE aha DETI zasmejte sa ze M.nevie cítat

evinka400
11. jún 2012

@jajka257 ja na jednej strane chapem tazke poslanie ucitelov, ale na druhej strane, ked sa ma ucitelka pyta co ma robit, tak asi by ucitelku robit nemala. Ved ja som jej ponukla spolupracu a bola som ochotna prijat podiel viny( ak sa nejaky preukaze) ale nie najst si ciernu ovcu a vedome alebo nevedome vylucit dieta s kolektivu...priznajme si ze tieto veci by sa nemuseli riesit, keby bola spolupraca obojstranna.
Tak ako sa citia ucitelia, ked nevedia pohnut rodicom, tak sa citia aj rodicia , ked nevedia pohnut ucitelom. Ja zbytocne za nou chodim a vyprosievam ju, ked nemam u nej ziadnu odozvu. A kde sa nieco suchne, hned je na vine moj syn....lebo deti povedali...a ucitelka aj ked nic nevidela, ani neda sancu sa dietatu obhajit ...

katecameron
11. jún 2012

@evinka400 joj a toto zalovanie ze deti povedali NENAVIDim .DETI TOHO NAROZPRAVAJU az az a velakrat si vymyslaju