Zohľadnenie domáceho učenia žiakov

enka81
27. apr 2020

Chcem sa spýtať hlavne učiteliek, určite sú medzi nami. Bude na budúci rok zohľadnené toto domáce učenie? Konkrétne, pri preberaní nového učiva v sept. budete pokračovať v učení, akoby bolo všetko dovtedy riadne odučené, alebo sa k tomu budete vracať krátkym opakovaním?

natalik2007
27. apr 2020

Aj mňa by zaujímalo...

anesim
27. apr 2020

@enka81 my urcite na anj sa vratime, teraz robime pracu so slovnou zasobou, a gramatiku a precvicovanie nechavame na bud rok, to nemozme chciet, aby preberali doma.

deti95060810
27. apr 2020

tak naša p. učiteľka napísala že všetko bude kontrolovať v sept. a budú to prvé známky na zač. šk. roku....
Už sa len modliť že nás nebude učiť.....😉 6 tr. ZŠ

natalik2007
27. apr 2020

@deti95060810 Za to by známky podľa mňa nemala dávať...

sorciera24
27. apr 2020

tak vsetci cakame na usmernenie ministra.....a p. z ŠPU, lebo vraveli, že ucivo a osnovy zredukuju (to cchem vidiet ako) a neico sa presunie do dalsieho rocnika....som zvedava, ekdy to chcu urobit, ked uz mame maj a pomaly vsetko prebrate a co nepreberiem, dam podla seba do dalsieho rocnika (nakolko kym to vydaju, uz bdue koniec roka).....
zataia mame ratat s tym, ze ucivo, kt. sa prebera (na on-line hodinach napr.), maju ziaci vediet, na to maju formu komunikcaie s nami, že ekd nieco nerozumeju, maju sa pytat, komunikovat s nami....takže ano, bude sa brat ako prebrate, ale jasne, že s tym, že ked bduem chciet v ucive pokracovat, budem ho musiet predtym zopakovat (ale to robim vzdy, nefandite si, ze deti si pamataju z min. roka, aj ked su v skole pritomne....v podstate nikdy)....takze zopakujem,a le nemozem tomu venovat znovu kopu hodin ako keby to bolo nove (zalezi od poctu hodin, ako to bdue teda presunute a zredkovane a samozrejme ako to dana trieda pochopila)....na toto asi nie je momentalne vseobecna odpoved (ucim SJL)

deti95060810
27. apr 2020

@sorciera24 dobre online hodiny...ale moje deti nič také nemajú.... Uč. posielajú úlohy cez Edupage. Niektorí chcú niečo vidieť, ale sú aj takí čo len spravte si doma a nič neposielajte. Niektorí uč. idú s deťmi v učive ďálej - iní vôbec....To len ako to v školstve momentálne vyzerá...😉 ZŠ 2 st.

heleninamama
27. apr 2020

@ Nám už triedna písala, že ona sa k novému učivo určite vráti, pretože chápe, že nie všetci rodičia ho dokážu deťom vysvetliť - to je SJL. Dúfam, že aj matematikárky a anglictinárka tak urobia, aj keď od tohoto ministra nejaký takýto rozumný nápad neočakávam.

enka81
autor
27. apr 2020

tak my online hodiny nemáme - 4.ročník ZŠ, učivo si deti majú prečítať a vypracovať úlohy, ale aj tak to nie je to isté, ako keď sa to preberá v škole.

evita2222
27. apr 2020

@deti95060810 Čo bude kontrolovať na začiatku roka?

sara07
27. apr 2020

@enka81 presne aj u nás, a to sa stále dookola opakuje viac menej, záleží od uč su uč čo na to nejak prihliadnu a potom čo budu sálat 5 len taky fukot, je to o ludoch ako vždy
záleží na čo natrafíš , najhoršie je tento prechod ,

sorciera24
27. apr 2020

@deti95060810 tym padom si to musi ucitel prisposobit a teda nezvidim takym, co nemaju on-line hodiny, lebo niektore ucivo treba vysvetlit, inak tazke na pochopenie.... su uciva, kt. sa daju precvicovat bez on-line, slohove veci, literatura a mozno si nechava tie tazsie gram. veci na dalsi rok...ale teda, bdue amt co robit.....

enka81
autor
27. apr 2020

@sorciera24 a aký vek vyučuješ? Myslím, že aj keď je možnosť online učenia, nie všetci majú na to podmienky a nie každý učiteľ tak funguje. Syn - sekunda má online MAT., CHEM., čo je super, ale je to o učiteľovi, dcéra 4.ročník online vyučovanie nemá.

deti95060810
27. apr 2020

@evita2222 vraj všetky úlohy, ktoré zadala cez edupage...to nám napísala p . učiteľka

sorciera24
27. apr 2020

@enka81 2.stupen, samozrejme zalezi od deti a moznosti, to si ale musi osetrit skola (vedenia a ucitelia) a podla toho prisposobit aj hodnotenie, aj rpesun uciva, aj pri. overovanie vedomsoti...aj som na skole, kde maju vsetci pristup k netu (dokonca sme zapozicali ziakom sk. notebooky ci tablety, ak ich je viac v rodine a nemaju tech. moznosti), nasi technici a informatici su stale na telefone, ak sa vykytne nejaky problem (samozrejme, ratame s tmy, ze sa moze stat....to neovplyvnis, ale sme im v tomto napomocni uplne naplno) a za tychto podmienok potom aj tak koname.....
vsetko je na tom, ako si to vie skola zmenezovat....

andrejka1974
27. apr 2020

tak moja stvrtacka ma denne 2 online hodiny a to sj ma 5 krat, matematiku 3x a vlastivedu 2x do tzydna + vsetky ulohy este edupage a to anglictina prirodoveda citanie vacsina sa posiela naspat a su normalne hodnoteni funguje to krasne od pondelka do piatku

jumama
27. apr 2020

@andrejka1974 Ono je to i pre deti velka moralna podpora. Nam len ucka posle ulohy, aj to tak, ze napr. teraz uz tyzden nic. A nechce ani poslat nazad, ani kontrolovat, s detmi nekomunikovala odvtedy ako su doma vobec. Mne je to luto kvoli detom. Je to takmer na depku pre ne, ze sa ako trieda nestretnu, ani len online vsetci. Proste tam vidno, ako pani ucitelke na ziakoch zalezi.

andrejka1974
27. apr 2020

@jumama hej a to ich triedna uci sj a vladtivedu a druha pani ucitelka matematiku a triedna im vsetko ukaze napise podrobne rozpise co a ako maju robit aj ten slabsi to vie pochopit

evita2222
27. apr 2020

@deti95060810 Ja to kontrolujem dennodenne už teraz. Žiaci mi ich posielajú.

trpasliiiik
22. máj 2020

Ahojte baby potrebovali by sme pomôcť s jednou slovnou úlohou pre stvrtacku je tu niekto taký 😁

enka81
autor
22. máj 2020

napíš znenie

trpasliiiik
22. máj 2020

@enka81 zoologická záhrada zakúpila dve akvária do prvého sa zmestí 3577l vody do druhého o 455l menej vody ako do prvého. Koľko litrov vody sa zmestí do akvárií splou??? a +(a-b)

enka81
autor
22. máj 2020

áno, a + /a-b/= 3577+/3577-455/= 3577+3122=6699

trpasliiiik
22. máj 2020

@enka81 dakujeeeem😁