Nakupovanie z ázijských eshopov: Ako riešiť clo po 1.7?
Ahojte, budete riešiť objednávanie tovaru z Sheinu, Stylevany alebo iného ázijského eshopu? Lebo od 01.07 máme clo 3 eur za každú položku: Kozmetiku viem objednávať samozrejme z K sisters. Týka sa to aj Temu a iných eshopov.
Ja som mala vzdy 2 x do roka vacsiu objednavku zo Stylevany. Tak uz ju mat nebudem, lebo nie som ochotna platit tie peniaze za kazdu polozku. Minule o tom hovorili v TV, ze ti predajcovia to premietnu do vyssich cien. Len nikto nevie, ako to bude. Pretoze oni ked nieco nevymyslia, tak stratia kvanta zakaznikov.
@anonym_autor https://chinaplanet.sk/aliexpress-nove-clo-3-eu... myslím, že to bude podobne aj na iných ázijských e-shopoch.
Mňa to od nakupovania určite neodradí. Budem v tom pokračovať tak ako aj doteraz.
Normalne budem objednavat to co potrebujem skusim si ale vzdy nahadzat rovnaku kategoriu napriklad tricka spadaju pod uplet hodim tam 6 a clo bude jedno.rovnako sklicka na telefony a podobne srandicky.stale sa mi to viac oplati ako slovensky eshop
Aspoň sa oslobodime o zložením zdraviu škodlivé produkty... pre v Európe vyrobené a predávané produkty platia tvrdšie pravidlá...
Normalne budem objednavat to co potrebujem skusim si ale vzdy nahadzat rovnaku kategoriu napriklad tricka spadaju pod uplet hodim tam 6 a clo bude jedno.rovnako sklicka na telefony a podobne srandicky.stale sa mi to viac oplati ako slovensky eshop
@saxana000 ak budes mat tri rovnake tricka s jednym ciarovym kodom, len inej farby, platis iba 3 eur. Ak budes mat3 rozne tricka s tromi inymi ciarovymi kodmi, platis 9 eur clo.
Aspoň sa oslobodime o zložením zdraviu škodlivé produkty... pre v Európe vyrobené a predávané produkty platia tvrdšie pravidlá...
@anonym_843f60 ty vieš, odkiaľ ma tovar action, pepco a kik? vsetko je to cina. To iste sinsay.
@anonym_843f60 ty vieš, odkiaľ ma tovar action, pepco a kik? vsetko je to cina. To iste sinsay.
@anonym_autor no vsak vravím, ze pre v Európe vyrábané A PREDAVANE veci platia tvrdšie pravidlá, co sa napr.obsahu týka.. toxické látke vo veciach, kde by sme to ani nečakali.. ozaj sa neoplatí kupovať mimo regulácie..
@anonym_autor no vsak vravím, ze pre v Európe vyrábané A PREDAVANE veci platia tvrdšie pravidlá, co sa napr.obsahu týka.. toxické látke vo veciach, kde by sme to ani nečakali.. ozaj sa neoplatí kupovať mimo regulácie..
@anonym_843f60 všetky tieto tovary sa vyrábajú v číne, len sa potom prevezú do skladov v EÚ, to je všetko. Ak poznáš skupinu LPP, tak vieš o čom.
Ja cinske veci nekupujem a nikdy som nekupovala. Takze mna sa to netyka. Radsej si priplatim za europsku kvalitu a eshop, kde mozem veci ked nesedia vratit.
konecne. dufam, ze to co najviac ludi odradi od objednavania.
@anonym_843f60 ty vieš, odkiaľ ma tovar action, pepco a kik? vsetko je to cina. To iste sinsay.
@anonym_autor niekto nakupuje v takých otrasných obchodoch? Omg fuj
@anonym_843f60 všetky tieto tovary sa vyrábajú v číne, len sa potom prevezú do skladov v EÚ, to je všetko. Ak poznáš skupinu LPP, tak vieš o čom.
@anonym_autor vôbec tomu nerozumieš len mudruješ naučené a ignorantské drísty o tých shitoch z Číny. Najprv si zisti aké podmienky musia spĺňať veci, ktoré sa predávajú v Európe, či pre dospelých alebo pre deti.
@anonym_autor vôbec tomu nerozumieš len mudruješ naučené a ignorantské drísty o tých shitoch z Číny. Najprv si zisti aké podmienky musia spĺňať veci, ktoré sa predávajú v Európe, či pre dospelých alebo pre deti.
@anonym_f3b851 pracovala som pre LPP, takže viem povedať, odkiaľ je tovar. Pozi si celú grupu.
@anonym_autor niekto nakupuje v takých otrasných obchodoch? Omg fuj
@aurora33 ja nakupujem, pravidelne.
@anonym_f3b851 pracovala som pre LPP, takže viem povedať, odkiaľ je tovar. Pozi si celú grupu.
@anonym_autor tovar môže byť z Číny, ale keď ho chcú predávať v Európe, musí spĺňať európske normy. Keď ho objednáš z Číny, neriadi sa eu normami. To sa ti snaží kočka vysvetliť
@anonym_2e7952 a čo také? Ja by som tam ani nevstúpila
@aurora33 oblecenie, dekoracie, hracky,...
@anonym_f3b851 pracovala som pre LPP, takže viem povedať, odkiaľ je tovar. Pozi si celú grupu.
@anonym_autor hej? takze ked sa stahuje nejaka hracka lebo sa pride na to, ze je skodliva, rovnako vedia vypatrat aj hracky kupene z temu, sheinu a pod.?
@anonym_2e7952 to je smutne
@aurora33 vobec nie, ja sa vzdy velmi tesim, ked si (nam) tam nieco kupim. Co je na tom smutne?
@anonym_2e7952 to je smutne
@aurora33 vies, ze to kde nakupujes ty je tiez cina?
Ja cinske veci nekupujem a nikdy som nekupovala. Takze mna sa to netyka. Radsej si priplatim za europsku kvalitu a eshop, kde mozem veci ked nesedia vratit.
@catherin4 pdkial teda nakupujes?
@aurora33 vobec nie, ja sa vzdy velmi tesim, ked si (nam) tam nieco kupim. Co je na tom smutne?
@anonym_2e7952 ten konzum a zbytočné plasty a zbytočné nakupovanie zbytočných vecí. To je smutné.
@anonym_2e7952 ten konzum a zbytočné plasty a zbytočné nakupovanie zbytočných vecí. To je smutné.
@anonym_7960d4 zbytocny je tvoj komentar
@anonym_7960d4 zbytocny je tvoj komentar
@anonym_2e7952 ty si sa pýtala, čo je na tom smutné, tak som ti odpovedala namiesto aurory
Aspoň sa oslobodime o zložením zdraviu škodlivé produkty... pre v Európe vyrobené a predávané produkty platia tvrdšie pravidlá...
@anonym_843f60 Ano, urcite sa oslobodime. Sladka naivita ako sa pre Europu vyrabaju len zdraviu neskodne certifikovane vyrobky. Vid toxicke oblecenie z HM, Zara...a dalsich retazcov a tot nedavno z Dracika stiahnuta lopticka pre deti s gelovym vnutrom s obsahom azbestu z Ciny🤢 Aj moji taku mali a praskla. Dakujem pekne za taku bezpecnost.
@anonym_autor tovar môže byť z Číny, ale keď ho chcú predávať v Európe, musí spĺňať európske normy. Keď ho objednáš z Číny, neriadi sa eu normami. To sa ti snaží kočka vysvetliť
@tilly Precitaj si moj komentar vyssie a never vsetkemu,co sa pise. Podla teba EU smernica dovoluje predavat detske hracky z obsahom azbestu? Pokial je to z Ciny,ziadnou kontrolou to neprechadza. Vsak to ani kapacitne nie je mozne,aby kazdy jeden kus niekto meral a kontroloval. Vid rakovinotvorne oblecenie z modnych retazcov. To je len nase zbozne prianie,aby sa to kontrolovalo.
@anonym_2e7952 ty si sa pýtala, čo je na tom smutné, tak som ti odpovedala namiesto aurory
@anonym_7960d4 nakupovanie oblecenia a hraciek pre moje deti mi nepride zbytocne.

@anonym_autor a nema shein sklady v eu? ci to plati aj pre shein?