icon

Nakupovanie z ázijských eshopov: Ako riešiť clo po 1.7?

20. jún 2026

Ahojte, budete riešiť objednávanie tovaru z Sheinu, Stylevany alebo iného ázijského eshopu? Lebo od 01.07 máme clo 3 eur za každú položku: Kozmetiku viem objednávať samozrejme z K sisters. Týka sa to aj Temu a iných eshopov.

Strana
z2
anonym_7ad670
20. jún 2026

@anonym_autor a nema shein sklady v eu? ci to plati aj pre shein?

avatar
muchotrafka298
20. jún 2026

Ja som mala vzdy 2 x do roka vacsiu objednavku zo Stylevany. Tak uz ju mat nebudem, lebo nie som ochotna platit tie peniaze za kazdu polozku. Minule o tom hovorili v TV, ze ti predajcovia to premietnu do vyssich cien. Len nikto nevie, ako to bude. Pretoze oni ked nieco nevymyslia, tak stratia kvanta zakaznikov.

avatar
bessie12
20. jún 2026

@anonym_autor https://chinaplanet.sk/aliexpress-nove-clo-3-eu... myslím, že to bude podobne aj na iných ázijských e-shopoch.
Mňa to od nakupovania určite neodradí. Budem v tom pokračovať tak ako aj doteraz.

avatar
saxana000
20. jún 2026

Normalne budem objednavat to co potrebujem skusim si ale vzdy nahadzat rovnaku kategoriu napriklad tricka spadaju pod uplet hodim tam 6 a clo bude jedno.rovnako sklicka na telefony a podobne srandicky.stale sa mi to viac oplati ako slovensky eshop

anonym_843f60
20. jún 2026

Aspoň sa oslobodime o zložením zdraviu škodlivé produkty... pre v Európe vyrobené a predávané produkty platia tvrdšie pravidlá...

autor
20. jún 2026
@saxana000

Normalne budem objednavat to co potrebujem skusim si ale vzdy nahadzat rovnaku kategoriu napriklad tricka spadaju pod uplet hodim tam 6 a clo bude jedno.rovnako sklicka na telefony a podobne srandicky.stale sa mi to viac oplati ako slovensky eshop

@saxana000 ak budes mat tri rovnake tricka s jednym ciarovym kodom, len inej farby, platis iba 3 eur. Ak budes mat3 rozne tricka s tromi inymi ciarovymi kodmi, platis 9 eur clo.

autor
20. jún 2026
@anonym_843f60

Aspoň sa oslobodime o zložením zdraviu škodlivé produkty... pre v Európe vyrobené a predávané produkty platia tvrdšie pravidlá...

@anonym_843f60 ty vieš, odkiaľ ma tovar action, pepco a kik? vsetko je to cina. To iste sinsay.

anonym_843f60
20. jún 2026
@anonym_autor

@anonym_843f60 ty vieš, odkiaľ ma tovar action, pepco a kik? vsetko je to cina. To iste sinsay.

@anonym_autor no vsak vravím, ze pre v Európe vyrábané A PREDAVANE veci platia tvrdšie pravidlá, co sa napr.obsahu týka.. toxické látke vo veciach, kde by sme to ani nečakali.. ozaj sa neoplatí kupovať mimo regulácie..

autor
20. jún 2026
@anonym_843f60

@anonym_autor no vsak vravím, ze pre v Európe vyrábané A PREDAVANE veci platia tvrdšie pravidlá, co sa napr.obsahu týka.. toxické látke vo veciach, kde by sme to ani nečakali.. ozaj sa neoplatí kupovať mimo regulácie..

@anonym_843f60 všetky tieto tovary sa vyrábajú v číne, len sa potom prevezú do skladov v EÚ, to je všetko. Ak poznáš skupinu LPP, tak vieš o čom.

avatar
catherin4
20. jún 2026

Ja cinske veci nekupujem a nikdy som nekupovala. Takze mna sa to netyka. Radsej si priplatim za europsku kvalitu a eshop, kde mozem veci ked nesedia vratit.

anonym_2598d3
20. jún 2026

konecne. dufam, ze to co najviac ludi odradi od objednavania.

avatar
aurora33
20. jún 2026
@anonym_autor

@anonym_843f60 ty vieš, odkiaľ ma tovar action, pepco a kik? vsetko je to cina. To iste sinsay.

@anonym_autor niekto nakupuje v takých otrasných obchodoch? Omg fuj

anonym_f3b851
20. jún 2026
@anonym_autor

@anonym_843f60 všetky tieto tovary sa vyrábajú v číne, len sa potom prevezú do skladov v EÚ, to je všetko. Ak poznáš skupinu LPP, tak vieš o čom.

@anonym_autor vôbec tomu nerozumieš len mudruješ naučené a ignorantské drísty o tých shitoch z Číny. Najprv si zisti aké podmienky musia spĺňať veci, ktoré sa predávajú v Európe, či pre dospelých alebo pre deti.

autor
20. jún 2026
@anonym_f3b851

@anonym_autor vôbec tomu nerozumieš len mudruješ naučené a ignorantské drísty o tých shitoch z Číny. Najprv si zisti aké podmienky musia spĺňať veci, ktoré sa predávajú v Európe, či pre dospelých alebo pre deti.

@anonym_f3b851 pracovala som pre LPP, takže viem povedať, odkiaľ je tovar. Pozi si celú grupu.

anonym_2e7952
20. jún 2026
@aurora33

@anonym_autor niekto nakupuje v takých otrasných obchodoch? Omg fuj

@aurora33 ja nakupujem, pravidelne.

avatar
aurora33
20. jún 2026
@anonym_2e7952

@aurora33 ja nakupujem, pravidelne.

@anonym_2e7952 a čo také? Ja by som tam ani nevstúpila

avatar
tilly
20. jún 2026
@anonym_autor

@anonym_f3b851 pracovala som pre LPP, takže viem povedať, odkiaľ je tovar. Pozi si celú grupu.

@anonym_autor tovar môže byť z Číny, ale keď ho chcú predávať v Európe, musí spĺňať európske normy. Keď ho objednáš z Číny, neriadi sa eu normami. To sa ti snaží kočka vysvetliť

anonym_2e7952
20. jún 2026
@aurora33

@anonym_2e7952 a čo také? Ja by som tam ani nevstúpila

@aurora33 oblecenie, dekoracie, hracky,...

anonym_2598d3
20. jún 2026
@anonym_autor

@anonym_f3b851 pracovala som pre LPP, takže viem povedať, odkiaľ je tovar. Pozi si celú grupu.

@anonym_autor hej? takze ked sa stahuje nejaka hracka lebo sa pride na to, ze je skodliva, rovnako vedia vypatrat aj hracky kupene z temu, sheinu a pod.?

avatar
aurora33
20. jún 2026
@anonym_2e7952

@aurora33 oblecenie, dekoracie, hracky,...

@anonym_2e7952 to je smutne

anonym_2e7952
Včera o 04:10
@aurora33

@anonym_2e7952 to je smutne

@aurora33 vobec nie, ja sa vzdy velmi tesim, ked si (nam) tam nieco kupim. Co je na tom smutne?

anonym_2e7952
Včera o 06:12
@aurora33

@anonym_2e7952 to je smutne

@aurora33 vies, ze to kde nakupujes ty je tiez cina?

anonym_460857
Včera o 06:30
@catherin4

Ja cinske veci nekupujem a nikdy som nekupovala. Takze mna sa to netyka. Radsej si priplatim za europsku kvalitu a eshop, kde mozem veci ked nesedia vratit.

@catherin4 pdkial teda nakupujes?

avatar
aurora33
Včera o 06:40
@anonym_2e7952

@aurora33 vies, ze to kde nakupujes ty je tiez cina?

@anonym_2e7952 snažím sa tomu vyhýbať. Tu sa vyjadrujem len vyslovene o tých hnusných obchodoch typu Pepco a Kik

anonym_7960d4
Včera o 07:01
@anonym_2e7952

@aurora33 vobec nie, ja sa vzdy velmi tesim, ked si (nam) tam nieco kupim. Co je na tom smutne?

@anonym_2e7952 ten konzum a zbytočné plasty a zbytočné nakupovanie zbytočných vecí. To je smutné.

anonym_2e7952
Včera o 07:45
@anonym_7960d4

@anonym_2e7952 ten konzum a zbytočné plasty a zbytočné nakupovanie zbytočných vecí. To je smutné.

@anonym_7960d4 zbytocny je tvoj komentar

anonym_7960d4
Včera o 07:45
@anonym_2e7952

@anonym_7960d4 zbytocny je tvoj komentar

@anonym_2e7952 ty si sa pýtala, čo je na tom smutné, tak som ti odpovedala namiesto aurory

anonym_ee7b5c
Včera o 07:50
@anonym_843f60

Aspoň sa oslobodime o zložením zdraviu škodlivé produkty... pre v Európe vyrobené a predávané produkty platia tvrdšie pravidlá...

@anonym_843f60 Ano, urcite sa oslobodime. Sladka naivita ako sa pre Europu vyrabaju len zdraviu neskodne certifikovane vyrobky. Vid toxicke oblecenie z HM, Zara...a dalsich retazcov a tot nedavno z Dracika stiahnuta lopticka pre deti s gelovym vnutrom s obsahom azbestu z Ciny🤢 Aj moji taku mali a praskla. Dakujem pekne za taku bezpecnost.

anonym_ee7b5c
Včera o 07:54
@tilly

@anonym_autor tovar môže byť z Číny, ale keď ho chcú predávať v Európe, musí spĺňať európske normy. Keď ho objednáš z Číny, neriadi sa eu normami. To sa ti snaží kočka vysvetliť

@tilly Precitaj si moj komentar vyssie a never vsetkemu,co sa pise. Podla teba EU smernica dovoluje predavat detske hracky z obsahom azbestu? Pokial je to z Ciny,ziadnou kontrolou to neprechadza. Vsak to ani kapacitne nie je mozne,aby kazdy jeden kus niekto meral a kontroloval. Vid rakovinotvorne oblecenie z modnych retazcov. To je len nase zbozne prianie,aby sa to kontrolovalo.

anonym_2e7952
Včera o 07:58
@anonym_7960d4

@anonym_2e7952 ty si sa pýtala, čo je na tom smutné, tak som ti odpovedala namiesto aurory

@anonym_7960d4 nakupovanie oblecenia a hraciek pre moje deti mi nepride zbytocne.

Strana
z2