icon

Byt na prízemí alebo vyššie poschodie bez výťahu?

20. jún 2026

Čo by ste radšej? Byt na úplnom prízemí alebo napríklad 3 poschodie/ 4 bez vytahu?

anonym_02ad47
20. jún 2026

druhá možnosť. Aj keď pre dôchodcu si to moc neviem predstaviť.

anonym_d6096c
20. jún 2026

Ani jeden. Hľadala by som další

anonym_6a782b
20. jún 2026

Z týchto dvoch možností určite na prízemí.

avatar
julish
20. jún 2026

Na prizemi - neocenitelne od maja do septembra

avatar
mirola
20. jún 2026

ani jeden

anonym_258b91
20. jún 2026

Ak prízemie, tak vyvýšené. Ale teda 3-4 poschodie bez výťahu vôbec. Aj na prvé občas beriem výťah, keď mám nákup alebo viac vecí v rukách.

anonym_6ad89c
20. jún 2026

moja mama zije cely zivot na prizemy .. ja teda do mojich 25 cca s nou a nevidim na tom nic zle .... ok ked este neboli plastove dvere - dost na prd-fukalo z kazdej strany... ale teraz sa zateplilo dvere uz nebuchaju .. od pivnice vobec zima nieje ako ludia tvrdia.. mama je uz starsia -7 schodov vyjde v pohodicke .. a ani s nakupom sa nemusi trepat ...

avatar
martinka17
20. jún 2026

Prízemie je hlučné a chladné ( každý väčší krík robí tieň, chlad ide od zeme, pivníc...). Hluk je z ulice, od susedov v spoločných priestoroch a bez súkromia pri dverách ( napríklad keď len poštárka príde).... Pol života som žila na prízemí, druhu na piatom, na prízemie sa nikdy nevrátim. Ak nemáte financie, tak radšej 4-te bez výťahu, je super na kondičku.

anonym_9a7fa4
20. jún 2026

@anonym_autor Pokiaľ je byt na tzv.vyvysenom prízemí, nevidím dôvod tam nechciet bývať

anonym_7a1ff6
20. jún 2026

Prízemie, keď už by som musela vyberať z tohto.

anonym_cad0d2
20. jún 2026

Prízemie iba ak je vyvýšené, a poschodie bez výťahu maximálne druhé.

avatar
tilly
20. jún 2026

Podľa toho kde. V dobrej štvrti kľudne na prízemí, ak by ma od cesty oddeľovala nejaká zeleň. Ideálne prízemie s predzahradkou

anonym_998db7
20. jún 2026

Byvam na 3 bez výťahu .. už sa neviem dočkať dňa kedy odtiaľto vypadnem 🫣nikdy viac

anonym_40d105
20. jún 2026

ani jeden
Ak nutne len z týchto dvoch, tak poschodie.

anonym_2dbed9
20. jún 2026

prizemie je podla mna hrozne, teda u nas ked tresne niekto dole dverami, pocujeme to velmi aj na stvrtom poschodi..ani si nechcem predstavit ako to musi byt pocut dolu..a teda mi byvame na 4. bez vytahu a mysleli sme si, ze si zvykneme. uz sme tu par rokov a stale je to naprd, urcite budeme hladat dobuducna nieco ine..ale keby si mam vybrat prizemie a 4. bez vytahu, stale by som si vybrala 4., to ako nik nedupe nad nami je skvele a neviem si v buducnosti predstavit, ze nad nami niekto bude byvat

anonym_2d8b90
20. jún 2026

Urcite prizemie. Nie je to sice idealne, ale urcite ovela mensie zlo ako vrchne byty v bytovkach bez vytahov. Byvali sme tak 5 rokov. A to bol skvely velky byt v centre velkeho mesta. A nikdy viac, nie, dakujem, neprosim. Mal sice svoje pozitiva, ale isto viac negativ do praktickeho zivota a cakali sme na ten den, kedy ho mozeme na dat na bazos.

avatar
catherin4
20. jún 2026

Byvam na prizemi, byvala som aj na tretom bez vytahu a to uz by som nechcela. Vlacit tam tazke nakupy je na prd. Prizemie mi uplne vyhovuje.

anonym_d5659f
20. jún 2026

Ak by som musela, tak prízemie.

avatar
mauduska
20. jún 2026

Ja by som nikdy nebývala na inom poschodí, ako na prízemí 😅 zbožňujem prízemie. Chládok, že rýchlo vybehnem von, nemusím vyčkávať na výťah, atď. Nevidím jednu nevýhodu prízemia. Normálne si večer zastriem okno, cez deň mi úprimne jedno, ak mi náhodou niekto vidí dnu ako odkladám prádlo alebo upratujem.

avatar
oriesocek
20. jún 2026

My sme mali kúpiť 4 poschodie bez výťahu… krásny byt, naozaj.. majiteľ od toho odstúpil už sme mali aj hypo schválenú, aj zmluvy podpísané… a teraz sme spomínali, že dobre, že to nevyšlo. Mám problém s platničkami a aj manžel, to by som ani tam nevyšla…

anonym_5f9cb9
20. jún 2026

Oba byty, ktore som si kúpila, museli spĺňať podmienky prízemie. Prvý byt bol na vyvysenom a nebolo ono. Druhy byt som kúpila uplne na prízemí a paráda, ako dom. Sme len maly bytový dom s 3 bytmi, vyjdem si na svoj dvor rovno z bytu, to som chcela 🙂
V zime bohužiaľ je chladno odspodu, bez papuc to nejde. Aj tak by som nešla bývať na žiadne poschodie, ci s výťahom ci bez.

anonym_fd6e64
20. jún 2026

Radšej prízemie .Ten výťah veľa pomôže a napríklad mne dupľom keďže mám dieťa ešte v kočíku.Ale napríklad už len trepať na štvrté nákup je dosť

anonym_998db7
20. jún 2026
@anonym_2dbed9

prizemie je podla mna hrozne, teda u nas ked tresne niekto dole dverami, pocujeme to velmi aj na stvrtom poschodi..ani si nechcem predstavit ako to musi byt pocut dolu..a teda mi byvame na 4. bez vytahu a mysleli sme si, ze si zvykneme. uz sme tu par rokov a stale je to naprd, urcite budeme hladat dobuducna nieco ine..ale keby si mam vybrat prizemie a 4. bez vytahu, stale by som si vybrala 4., to ako nik nedupe nad nami je skvele a neviem si v buducnosti predstavit, ze nad nami niekto bude byvat

@anonym_2dbed9 napr u nás dvere na bytovke netrieskajú. Ale, suseda na 2 tak plieska dvermi na byte minimálne 30x za den ( fakt to radšej nepočítam), mimo toho, ze sa ľaknem to až citim pod nohami 😃

anonym_482759
21. jún 2026

@anonym_autor ani jedno. V zivote by som nekupila byt bez vytahu. Ved clovek raz bude chciet rodinu s trepat sa peso s dietatom a nakupmi.. to je nezmysel. A prizemie tiez nie. Su to studene byty, zospodu nekuri nikto a navyse clovek musi mat furt zatiahnute inak je na obdiv celej ulice

anonym_77ac5e
21. jún 2026

My sme na druhom poschodí bez výťahu, vyššie by som nešla.
Ja napríklad aj oceňujem, že neplatíme drahé výťahy. V predošlom byte ame bývali v paneláku kde sa robili nové výťahy a mali sme 3 roky za sebou vysoké nedoplatky, ale počula som, že to idu riešiť fotivoltikou, ale to sa zas ďalšie prachy zo spoločného. Cele zle.