Ako sa chránite pred neželaným tehotenstvom?

simma13
25. jún 2019

Baby, prosím, ako sa chránite pred nezelaným otehotnením?? Máme 1 dietatko a zatial neplánujeme dalsie. Nikdy som ziadnu antikoncepciu nebrala, tak sa nevyznám :/ Nechcem žiadne hormonálne tabletky, skor niečo ako DANA, alebo aj iné. S čím máte skúsenosti? Prosím, poraďte

lucka12399
25. jún 2019

@simma13 no ked som nechcela byt tehotna tak sme vzdy pouzili kondom.. nechcela som antikoncepciu aj ked mi to kazdy pchal 🙂
Mam kamosky ktore hovoria ze s kondomom si to neuziju ale ja v tom taky rozdiel nevidim, boli sme spokojni ja aj priatel..😀

laska201
25. jún 2019

Ziadno moja antika je moj muz za 14rokov co sme spolu sme sa o deti riadne snazili a to az 4krat.proste ovlada svoje telo.kvapocka lasky Tak ak tam su vobec nejake spermie Tak su strasne slabucke az neschopneho oplodnenia.aspon u nas.

miska_kal
25. jún 2019

bud kondom, ako ti napisala Lucka, alebo potom cuvat, ze sa nespravi jednoducho do teba. @simma13

galioska
25. jún 2019

@simma13 nebrala som v živote antikoncepciu a deti mám naplánované, proste šikovný manžel, ani kondóm nepoužívame..

candii
25. jún 2019

No pri tej prerusovanej súloži je vždy riziko, ak nechceš stresovať každý mesiac či ms príde, tak buď nehormonalne teliesko, kondóm alebo pharmatex ale ten by som kombinovala s prerušovanou.

lucka12399
25. jún 2019

Raz sme išli chvíľku bez, inak som si vždy stala za tym že pojdeme s kondomom od začiatku.. kedze som bola este v skole, 19 rokov bala som sa 😀 a bum, ten jeden večer, čo sme išli chviločku bez som otehotnela 😀 samozrejme nelutujem.. ale nespoliehala by som sa na to 🙂

pininka1
25. jún 2019

Aj mi roky iba tak že muž si dal pozor. Trikrát som otehotnela keď sme chceli, raz sa nám nieže šmyklo ale proste sme manželia tak sme si nedávali nejako výrazne pozor a ja som chcela ešte jedno dieťa,keďže o prvé sme prišli. Po treťom cisárskom som sa dala sterilizovať, hlavne kvôli zdravotnému stavu, hematologicky problémy, tabletky aj tak nemôžem a teliesko nechcem. Je to istota že sa niečo nestane. Ak si však muž nevie dať pozor, tak by som určite radšej volila antikoncepciu ako sa triasť každý mesiac,či chodiť na interupcie

ildiko36
25. jún 2019

@simma13 volnopredajny vaginalny čipok v lekarni Pharmatex..stoji to okolo 10euro je v tom 10kusov

arcticcode
25. jún 2019

Vždy je riziko otehotnenia, aj pri kondome, aj pri antike aj pri vyťahovani. Jedina stopercent istota je netrtkať :D
Moja žena sa narodila napriek kondomu a antike, tak vam poviem. :D

sintra
25. jún 2019

Ak nechce HAK, mas na vyber bud barierove metody (kondom, pesar...), chemicke (pharmatex cipky, krem) alebo klasika "davat si pozor. Spolahlivost u tychto metod nie je stopercentna, ale zas ani najnizsia. Su pary, ktore na nich roky rokuce funguju a spokojnost. Najlepsie by bolo, keby si sa poradila so svojim gynekologom, co je pre teba vhodne aj vzhladom na tvoje preferencie - niekomu vadia kondomy, pre niekoho je otravne davat cipky atd.

zuzikak
25. jún 2019

@simma13 ak nechces tabletky a si priklonena k dane ( co je dost invazivne a nie kazda to dobre znasa) nerozmyslala si nad " nuvaring"- om? Popytaj sa svojho gynekologa, ci je pre teba vhodny. Je to hormonalne ale netreba sledovat kazdy den tabletku prestanes pouzivat kedy ty chces ( nie je potrebny invazivny zakrok ako pri " dane"

fokuska
25. jún 2019

@galioska Prepac, ale ze "sikovny" manzel... niekto ma plno zivota a oplodnenia schopnych spermii uz aj v predejakulacnej tekutine, niekto vobec. Takze to ako je to dane prirodou vobec nijak neovplyvnuje "sikovnost" manzela.

A vseobecne to plati pre vsetky, co tuto metodu odporucaju - je vysoko rizikova. To, ze individualne prave vy mate dobre skusenosti je super, aj to ze vam to funguje. Ale odporucat to inym, u ktorych netusite ako funguju ich tela, to povazujem za nezodpovedne.

jannali
25. jún 2019

@pininka1 môžem ss?

galioska
25. jún 2019

@fokuska Ježiš, ty máš vždy nejaký problém vždy urobíš z niekoho nezodpovedného, sa poskladaj aj do kocky , keď nechápeš že aj toto funguje a u nás už 20 rokov a deti boli na prvý šup, plodná som jak jablon😛
Tie tvoje poučky😂
Ja nemôžem za to, že bez ochrany nevie niekto fungovať😃

martina2ve
25. jún 2019

Ja som az v 30rokoch spravila rozhodnutie zacat brat anti, vzdy som tak trosku proti, ved naco chemiu.. ale po narodeni druhej dcerky som sa rozhodla dat si vnutromaternicove teleso a uz si ho tam chcem nechat navzdy! Nic lepsie som nemohla spravit, kedze menzes nemam(👏🏻👏🏻👏🏻) , plet sa mi o 100%zlepsila, netrpim naladami uz 2tyzdne pred ocakavanim, a moja hormonalna hladina je konecne na normalnej urovni. Pre mna perfektne rozhodnutie

galioska
25. jún 2019

@fokuska a píšu tu aj iné baby , ktoré žijú podobne, poprípade to navrhli a im nepíšeš nič, cielene do mňa, pritom ja som ani nenapísala že odporúčam, písala som ako žijem ja, že aj tak sa dá

fokuska
25. jún 2019

@galioska :D ty si pouzila spojenie "sikovny manzel" - ako keby ostatni neboli sikovni, lebo napriek prerusovanej sulozi ich zeny otehotneli. Vysvetlila som, ze nezalezi na sikovnosti muza, ide o to co je prirodou dane.

Druhy odstavec mojho prispevku si si nevsimla, ci zamerne vynechala?

galioska
25. jún 2019

@fokuska akože daj mi dôkaz že ostatné ,,ochrany,, sú stopercentne, keď tu znevazujes niečo čo si zrejmá nezažila, keďže tá stve môj ,,šikovný manžel,, a áno je šikovný, nieje neschopak, typu,, keď sa mi postaví rozum sa zastavi,,
A akože prepáč, ja nemám právo ani nechcem mať byť zodpovedná za niekoho ...čo sa týka sexu,každého vec, lebo všetko sú istým spôsobom ochrany, pokiaľ nemenis chlapa každý rok🤷😎

fokuska
25. jún 2019

@galioska :D :D :D vobec netvrdim, ze ine metody su 100%ne. Ziadna nie je. Ale barierove alebo hormonalne metody su spolahlivejsie ako prerusovana suloz. Na to si vies vygooglit statistiky.

Ja tuto metodu neznevazujem, aj my sme ju niekedy pouzivali, ale nedovolila by som ju niekomu odporucat ako vhodnu. Najma nie cez forum, ked netusim nakolko informovana je ta co sa pyta...

A nikde netvrdim, ze ty mas prebrat zodpovednost za niekoho ineho. Kazdy ma zodpovednost za svoje slova a ciny - preto hovorim, ze ak sa autorka pyta na nieco co jej zabrani otehotniet a odporucat jej nieco co sice u mna funguje skvele, ale u inych moze totalne zlyhat nie je velmi zodpovedne.

sweetyna
25. jún 2019

@simma13 ja mam nehormonalne teliesko, mala som aj pred otehotnenim od 20rokov, davali mi ho ako bezdetnej uplne v pohode, potom som si ho dala vybrat pocali sme, odrodila som a ked som sa zahojila dala som si ho spat, sice je ine ako to pred tym, ale tiez nehormonalne.

galioska
25. jún 2019

@fokuska Odkopiruj mi kde píšem, že odporúčam, napísala som svoju skúsenosť ako ostatné a neprekrucaj, štve ťa to ,že som napísala že šikovný manžel a že som to napísala práve ja, tu je to bežné, také ako ty to robia často 👏....
Štatistiky sú super, milujem ich 😁🤣, dúfam že sú tvojim zivotnym krédom a ja sa pôjdem obesiť, lebo jedna z koňa vyťahuje štatistiky😭🤦🥴🤣

pininka1
25. jún 2019

@jannali môžeš jasne

fokuska
25. jún 2019

@galioska Nestve ma nic. Zarazil ma tvoj prispevok pisany stylom, ze sikovny muz si to vie zariadit a teda vsetci ti, co pocali pri presusovanej sulozi su akoze nesikovni (a nie neberiem si to nijak osobne, kedze sme tuto metodu praktizovali a neotehotneli pri nej, cize mam teda podla teba tiez sikovneho manzela). Keby to naozaj bolo o sikovnosti, ale ako som pisala je to o prirode a absolutne nijak nesuvisi so sikovnostou.

To, ze si to napisala prave ty - nerozumiem, ja tvoj nick vobec nepoznam, netusim teda co ma znamenat, ze "prave ty". A tiez neviem co je "take ako ja" :D - to som nejako zaradena do konkretnej skupiny zien, mame tu nejaky klub ci co? :D

galioska
25. jún 2019

@fokuska už si na mňa reagovala podobnými pouckami a nie len na mňa...

Takže zas ten šikovný manžel🤣🤣🤣, proste klasicka reakcia, potvrdila si to čo mi bolo od začiatku jasné😁

Odporúčaj teda tie kondómy a tu chémiu ďalej tá je top, štatistiky sú top 😛😁🤦🤣🤣

lucka12399
25. jún 2019

@galioska radsej budem pouzivat tie kondomy ako prerusovany sex teda .. tie pokial viem tiez nijak neskodia 😀 lebo spoliehat sa na to, ze je sikovny a vsetko stihne je z mojho pohladu hlupost..

simca06022011
25. jún 2019

@galioska teiz mam za roky taktuo skusenost, a to nielenze "manzel" ale aj moj byvaly frajer uz na strednej bol taky sikovny :DDDD Podla mna aj stastie mozno hra rolu, mozno sme sa parev netrafili do tych spravnych dni atd... 🙂 kto vie 🙂

galioska
25. jún 2019

@lucka12399 napísala tá, ktorá to inak nezažila 😁👏
A inak ty používaš kondóm? A kde si ho nasadzuje s? Šikovný chalanisko🙂😁

fokuska
25. jún 2019

@galioska Reagujem podla obsahu prispevku, nie podla nicku.
A co nechapes na tom, co mi "vadi" na sikovnom manzelovi? Ako keby si napisala, ze preto ze v Japonsku kvitnu ceresne, tak u nas prsi. Nema to spolu nijaky suvis...

Kondomy nijako neskodia a hormonalnu antikoncepicu by som ja za seba neodporucala, ani ju brat nemozem a som rada, lebo by som nechcela brat hormony. Nic to ale nemeni na tom, ze niekomu moze perfektne vyhovovat a uz vobec nic to nezmeni na tom, ze ano statisticky je to jedna z najspolahlivejsich metod ochrany.

A vidim, ze nema vyznam dalej s tebou debatovat...

galioska
25. jún 2019

@simca06022011 to je pri všetkom, aj kondóm praskne aj antikoncepcia sklame, stále je to o chlapovi, nemas sex nemáš dzecko😁🙆🌹

galioska
25. jún 2019

@fokuska keby si môj koment vzala ako ostatné nič sa nedeje ale mala si potrebu riešiť šikovného chlapa, lebo ťa to urazilo či čo, neviem....
Ale za mňa šikovný chlap nieje pokiaľ to nevie aj bez ochrany, prečo sa musí žena chrániť bordelom?