Ako to zvládate bez mužov s deťmi?

mamka176
24. jan 2023

Ahojte Maminy! Neviem či len ja som taká rozmaznana, ale teda muž je už vyše týždňa pracovne preč a ja som už pomaly zrelá na psychiatriu. Väčšinou som s deťmi cele dni aj tak sama ale aspoň večer/ráno trochu pomôže keď je doma. Ale o to by ani neslo, že starať sa o deti a domácnosť ale skôr o to, že vôbec sa neni s kým normálne porozprávať. Furt len s deťmi, nerob toto, pustí tamto, dohedz to… veď to poznáte. No už mi z toho začína silno hrabať a odpocitavam hodiny do kedy sa muž vráti. Ako to zvládate maminy s viacerými malymi deťmi čo nemáte muža takto dlhšie doma? Nejaké tipy? Musím podotknúť že nemám ani nejaké kamarátky ani rodinu tu na blízku. To že si raz za deň zavolám s mamou na 5 min má z biedy nevytrhne. Budem vďačná za každý tip ako to prezit, keďže to zažívam zrejme nie posledný krát.

mamickalisticka
24. jan 2023

@mamka176 pripnem sa, tiež som zvedava na odpovede

zafir01
24. jan 2023

@mamka176 mam tri deti 11 a 5 r chalanov a 12 mes dievča.. Manžel počas týždňa na kamióne. 11 ročák začína pubertu a ma dys diagnozy,tak sa trochu trápime s učením. 5 ročák je veľmi temperamentný, aktuálne mesiac doma koli kiahnam.a 12 mesačná ma tiež kiahne. K tomu mam doma menšiu farmu a počas sezóny záhradku. Alebo skôr teda záhradu.
Aj mne chýba často muž. Nemám komu nechať deti strážiť. Keď mi treba niekam ísť.
Syn 11 r učím ho k zodpovednosti. Teraz si robí desiate do školy z 80% sam. Len mu pomôžem, skontrolujem. 5 ročnému mzdim tak stále nejakú aktivitu, aby bol spokojný.
No ako hovorím tiež to občas na mňa dolahne. Vstávam o 5 rano, aby som si stihla hodinku zacvičiť. A urobiť aj pre seba niečo. Muž keď príde vo štvrtok večer, sa deťom venuje na milión %. Takže to nie je také zlé.
Treba dobrý systém. Netuším koľko detí máš a ako staré. Ale treba si nájsť aj pre seba čas... Hoci mám plný kos prádla (ako ja teraz)

liljana
24. jan 2023

Mozno ta to konecne nakopne najst si nejaku kamosku v okoli, inu mamicku, aby si nebola zavisla iba na muzovi.

ladyiwush
24. jan 2023

Áno už som takto 5 rokov, čo muž chodí pracovať do zahraničia, 10 dní preč týždeň doma..niekedy aj viac dni preč.. teraz som začala aj pracovať brigádovať q da sa to...je to niekedy už tiež cez ale s deťmi ten čas ubehne a už je tatino doma zas..my sme si už zvykli
🙂

ladyiwush
24. jan 2023

A tiež nemám našich pri sebe...ani svokrovcov a kamošky tiez..tak tiež len ja a deti🙂

kubkovamama
24. jan 2023

@mamka176 fuuha,ja som bola slobodná matka s dvomi a takto som nikdy nerozmýšľala. Bola som rada,že ich mám🤷

lauriik
24. jan 2023

Ja neviem preco ale moj muz ked nie je doma tak vsetko slape ako hodinky. Decka o 19:00 uz v posteli, predtym tepla vecera, upratana kuchyna. Pritom on fakt pomaha, dava deti spat, rano ich vodi do skolky. Skor mam podozrenie, ze ked sme na ne dvaja tak viac vymyslaju a ked som sama tak vycitia, ze som v oslabeni a posluchaju viac 😂😂
Ale neviem ako by to bolo keby sme takto boli pravidelne. U nas je to skor vynimocna situacia (cca raz za pol roka)

hederamonstera
24. jan 2023
majlo1234
24. jan 2023

@mamka176 pripajam sa do klubu zufalych zien. Muz je teraz oracovne casto prec, teraz sa vratil po dvoch tyzdnoch a ja niektore dni som bola zrela na psychiatriu. I ked ako bolo spomenute, domacnost fici ako hodinky, ked sme sami doma. Napisem si na tabulu vsetky povinnosti a odskrtavam pocas dna, aby ma to motivovalo. Ked je doma aj on, obaja cakame, ze ten druhy spravi to ci ono a nakoniec to ostane nespravene😀
Ale teda s vyplazenym jazykom to davam, a aby mi nehrabalo, casto sa natlacim k niekomu na navstevu, pripade si volam navstevy domov(aj prespat napriklad) tak si vecer mozem dat pohar vinka a porozpravat sa s niekym dospelym. Ale neznasam ten pocit totalnej zodpovednosti, ze si na vsetko sama. A nehovorim o tom, aky paradny pocit je to vysrat sa sama v klude

majlo1234
24. jan 2023

@kubkovamama je ine, ked si slobodna🤗 ja som mala najprv muza, potom dieta, proste mi chyba v tom nasom zivote. Aj teraz si mozem vylozit nohy a vypisovat tu, zatial co si oni citaju v posteli knizky. Proste taka pohodicka

mamka176
autor
24. jan 2023

@majlo1234 lepšie by som to nenapisala 🤣🙈 a presne, ta zodpovednosť má tiež pekne ubíja. Dcéra sa práve naučila chodiť, tak už si len predstavujem ako všetky deti balim, sadám do auta a ficim na pohotovosť, keď zasa bude skúšať tvrdosť svojej lebky 🤦🏻‍♀️

marthuska
24. jan 2023

@majlo1234 perfektne zhrnute🙂)

zuzanka.zuzu
24. jan 2023

@zafir01 inak vieš, že tá 12 mesačná má už 1 rok, však? 😎

pragmaticka
24. jan 2023

Aj ja som tento týždeň sama. Muž na slzobke vo Francúzsku. Dcérka má chrípku 40tky horúčky do toho školáčka doma, ešte záverečné písomky, krúžky zavázanie a môj 100%úväzok. Keďže dieťa choré, tak na Home office. No otras, vám poviem. Presne ako hovoríš, nemám si s kým ani pohovoriť. Len cez telefon

zafir01
24. jan 2023

@zuzanka.zuzu 😂 vieš, že som z tých, čo neznášajú počítať od roka tie mesiace.. 17.. 35 mesačná....
A hups... Narodeniny mala predvčerom. Ma kiahne, oslavujeme koncom februára. Príde mi to strašne, že poviem 1 ročná.. Ja som nedávno rodila (teda aspoň tak vyzerám) 😂🙈
Sorry polepším sa. Ale fakt, som si uvedomila, že hoci bez oslavy, ona už tej rok má 😂😂😂 dzizas 🙄

majlo1234
24. jan 2023

@mamka176 presne toto mi ide v hlave, a este to, ze ma tu dojde zavrazdit niekto(pri kupani pocuvam kriminalne spisy)😀😀😀 esteze aspon psa mame, nebojim sa az tak

zuzahajdulka
24. jan 2023

@mamka176 na materskej som zvykla vypadnúť s deťmi na chatu každý rok na päť mesiacov. Sama, bez auta. Bolo to super. Ale nemali sme ziadne skolske, kruzkove ani pracovne povinnosti, tepla cast roku, cize free style cely pobyt. Bol to trosku zahul na pracu v domacnosti a fyzicku namahu, ale inak nam nic nechybalo. Asi je to otazka zvyku a uhla pohladu.

danulicek
24. jan 2023

Nie som úplne sama, ale čas s deťmi trávim väčšinou sama. Paradoxne, tým, že muž je len “návštevník”, všetko klape ako hodinky, keď nie je doma. Všetko ma systém a organizaciu. Keď je doma, aj chalani sú ini, celé to je akesi iné 😅 už mam chalanov veľkých, ale od začiatku sme mali systém nastaveny tak, že hneď rano, keď boli najsviezejsi, sme porobili povinnosti ako varenie, čosi som stihla spratat. Potom sme sli von, obed bol oddych, poobede opäť von, prip. Rôzne aktivity podľa veku. Snažím sa chodiť s nimi na rôzne podujatia (teraz je to moja práca, ale robili sme to aj predtym). Každý den nejaka aktivita, ktorá ich snad unaví 😂 Je to však psycho, človek je ohucany a unaveny viac ako z roboty, keď je s deťmi doma. Takze pevne nervy 😊

zorkahorka
24. jan 2023

Moj chodi domov podvecer. Tiez mi hrabe ako tebe. Preto si pokecam aspon tu 😍

zorkahorka
24. jan 2023

@majlo1234 kokos, pri poslednej vete mi az zabehlo 🤣

mamka176
autor
25. jan 2023

@majlo1234 som rada že tieto pocity nemám sama, odkedy tu muž nieje zamykam nás v spalni keď ideme spat. Nieže by tie sklenené dvere niekto do 10 sekúnd nerozbil aj zamknuté, ale mám lepší pocit 🤣

gabirh41
19. máj 2023

@mamka176 čo by ste robila keby ste bola sama na tri deti neviem.
Keby vam muz robil v zahraniči,a museli by ste sa sama starat o domacnost,varit,robit ulohy s detmi,chodit kazdy den na treningy,na futbal,s druhym na tanečnú,potom chodit na súťaže,celu noc byť hore pri babätku a rano o 5 vstavať niekde na druhy koniec slovenska na súťaž,pretoze dieťa chce ten daný šport vykonavať...a s malym babätkom chodit hore dole.
Keby bol muz kazdy den doma,tak ma ani nenapadne sťažovat sa.
A ked počuvam mamicky ktore maju iba jedno dieťa a nariekajú tak sa musim smiať.😃😃

ada510
19. máj 2023

@mamka176 môj robí od nevidím do nevidím ale aj keď je doma tak padne a spí tak že je to jedno zvládať zvládam o to nejde len som ďaleko od všetkých a skôr tá samota je nepríjemná 😓