Aktuálny pocit - som úplne vyšťavená

laila22
31. aug 2013

Ahojte baby chcem sa iba tak vykecat, lebo momentalne som uplne hotova. Som s malou sama. Od rana upratujem, umyvam okna, periem, riadim, zdaleka nie som na konci a este ma caka praca vonku... pokosit travu, natriet terasu.. popri tom pocuvam nepodstane komentare co ma vytacaju, lebo pre mna su to nepodstatne veci... Teraz chcem ist s malou na vylet, cestou z vyletu nakupit a este som dostala dalsiu ulohu pri navrate domov... Ziaden oddych... Vzdy si ukradnem nejaky cas aby sme s malou mohli ist niekam na vylet.. Som unavena a nastvana a bez energie stale v jednom kole... Nehovorím, ze dnes to musi byt vsetko hotove... Vcera som pomahala umyvat okna mame.Potom sa zvalím o 22:00 vycerpana na gauc, vyzeriem vsteky sladkosti zo skrinky a o 00:30 idem spat.. takto to ide dookola.. Viem, ze musim zmenit nejake veci ale jednoducho nemam silu...Stale pozeram na hodiny, lebo kazdy jeden den mam rozplanovany....Stale mam co robit... Ked nic nerobím, tak mam zas vycitky, ze uz som mohla mat hotove to alebo hento..... Mate niekto nejaku spasonosnu radu ? 🙂

zuzlicek44
31. aug 2013

mna zarazilo pri tom to ze :dostala som dalsiu ulohu...tam je podla m na pes zakopaný...

luciaalex
31. aug 2013

Si s malou sama, akoze bez partnera? A byvas s mamou? Ako to myslis ze dostavas ulohy?
Sice si sa vykecala, ale nic moc konkretne si nenapisala. Pomahas rodicom? Alebo o co ide? Mat dieta a starat sa o domacnost je dost prace, ale treba to striedat s oddychom, lebo mozes skoncit zle. Ak si plnoleta svojpravna osoba, musis si to vediet zariadit. Nikto to namiesto teba nespravi. Sama si musis splnit povinnosti, tie mame vsetci, a sama musis dbat nato, aby si si oddychla, inak ta "porazi". Drz sa

hradnapani
31. aug 2013

@laila22 v prvej vete pises, ze sa chces iba vykecat, v poslednej chces radu. Tak ako teda? lebo to je velky rozdiel.
pozri, vsetko je to v tvojich rukach - sama si nakladas na chrbat nadmieru roboty, plus si nechas nalozit este aj druhymi, nevies odpocivat atd... Mozes tu dostat xy rad, ale bez zmeny tvojho postoja ti budu nanic... Ja si teda vycitky za svoj odpocinok fakt nerobim, mam sa dost rada na to, aby som si odpocinok bez vycitiek dopriala 😉

laila22
autor
31. aug 2013

byvam sama s malou.. ja viem oddychovat, ale teraz mam take obdobie, ze mam toho vela.. 🙂 ,,ulohu,, nebolo to nic pracovne, iba take, ze ked niekde budes, tak cestou spat sa zastav a prines mi neico...
Skor iba vykecat.. A pomaham mame, lebo ma zdravotne problemy... ale iba s umyvaním okien, alebo tak.. Nie vsetko..
@luciaalex, @hradnapani, @zuzulicek44

tinach
31. aug 2013

Jeden deň sa dá pokosit tráva, druhý deň umyť okná, tretí natrieť terasa , štvrtý... ( už som aj zabudla, čo to tam máš ).. A práčka perie sama 🙂 a pokiaľ máš dvor , načo chodiť stále na výlety ?
Ja mám 3 deti , veľký byt, rozostavanu chalupu a pohoda 😉 🙂 😀 chlapa vidím len cez víkendy , ale keď neumyjem okna tak hneď z nich naskacem, veď oni počkajú ....

zuzulla7
31. aug 2013

Ja som tiež s malou sama ( bez partnera) , bývam síce s rodičmi v dome a tiež mám toho uz dosť. Roboty je stále veľa na dome, mama je chora tak ze nechcem všetko na ňu nechavat a este zvladat malu ( 2r. ). A teraz ešte ma obdobie ze skúša co moze- do obchodu s ňou ani radšej nejdem a ked tak prebehnem len rýchlo uličky , na obed zaspava min. 1 hod. aj to popri tom z postele odbehujeme piškať, papkať, čítať rozpravocku, ... - len vymysla. Najhoršie je teraz to kvôly čomu sa aj s rodičmi v poslednej dobe hádam ze ja zakážem! a babka s dedkom dovolia! Ak malej niečo nedovolim alebo poviem ze ideme spinkat ( na obed) - po umornej hodine kedy jej zo všetkým vyhovejem len aby spala zlezie z postele a "idem ku babicke" lebo vie ze babka ju bude počúvať a dovolí jej všetko . Mala ma vôbec nepocuva, nerešpektuje 😒 . Včera sme boli na ihrisku a bila chlapčeka po hlave, druhého kopla 😠 . Uz neviem co mám s ňou robit a tiez som zo všetkého uz na nervy. Unavena, vycerpana, ...

betuska22
31. aug 2013

bože baby pridam sa ja mam ledva oči otvorene a posledné 4 dni robím 14ky a plus nočná pri malej, cele noci nespí ☹ nevládzem ☹

sonulikus
31. aug 2013

@laila22 tak ked len vykecat, tak hlavu hore, pride jesen, zima a nebude tolko toho okolo domu... 🙂

maznacik007
31. aug 2013

aj ja som aktualne v takomto stave.... ale teda ja v nudzovom stave ignorujem poriadok ... proste nevladzem ... 😢

monciky
31. aug 2013

@laila22
poznam ten pocit, tiez to robim vzdy vsetko naraz, akoby mi malo nieco utiect, ale zacinam sa pomaly lepsit...., volakedy som pracovala na smeny a vzdy prvy den volna som upratovala cely dom, ale komplet, este aj vrch zarubni, prach na rebrinovych radiatoroch a podobne..., bavio ma to takto len chvilu, lebo cisto vydrzalo byt len dovtedy, dokila neprisiel manzel domov a to este nemame dieta....,
medzi upratovanim mi prala pracka, varila som, este cakalo zehlenie a podobne, zvycajne som od rana skoncila az neskoro poobede, ale bola som spokojna aj ked unavena jak pes...., potom mi to zacalo dochadzat, ze ked to takto budem robit stale, bud skoncim na psychiatrii alebo neviem, lebo ja som typ, ktory nedovoli nikomu aby mu pomohol...🙂 jedine mamine, aby mi semtam pomohla ozehlenim pradla, ale vacsinou to stiham ja sama...
takze teraz ked upratujem, bezne v tyzdni len povysavam, umyjem podlahy, utriem prach a tie zarubne a prach na radiatoroch a na vrchu skrin si nechavam len na 1x mesacne vzdy ked menim periny, pristihla som sa uz velakrat, ze ked vidim niekde v kute pavucinu alebo podobne, necham ju tam, pri najblizsom vysavani ju zoberiem, predtym by som hned brala vysavac a podobne....

katka1981
31. aug 2013

Tak ja som tiez stale unavena a zacala som chodit do prace a co nevidim? Vsetci v mojom okoli su unaveni, piju kavu, energie drinky a vsetci do jedneho su k.o. A nemaju ani rodinu ani deti nic, len chodia do prace. Tak aspon vidim, ze v tom nie som sama 🙂 A strasne zle robia zmeny pocasia. Takze zial mam pocit, ze to pozname uplne vsetci. Tak vam prajem, co najviac oddychu ak je mozne, pekny vikend.

dendy1
31. aug 2013

Tiež od rána umývam okná. Ale malú som dala mame, s ňou by to nešlo. Som v polovici akurát ☹

aristka
31. aug 2013

čo keby si trošku zvolnila a s tým upratovaním to nepreháňala a ak sa cítiš vyčerpaná nasaď si dlhodobejšie magnézium a uvidíš zaberie ... 😉

awalancha3
31. aug 2013

ty chces byt vycerpana, keby si naozaj nechcela, tak nedries na dome ako kon... alebo zvolnis tempo........po narodeni dietata by sa mali prehodnotit vsetky hodnoty........strasne vela zla robia reklamy s usmiatymi vymalovanými mamickami v cistulinkom bielom super vylestenom dome, ako sa spokojne usmievaju lebo cillit, cif a cojaviem co vsetko urobil za nich... je to demagogia hrubeho zrna.............nenechajte sa zbalamutit tym, ze musite mat vsetko vydrhnute, naco.... treba sa postarat o dieta, a žiť tak, aby ste k prirodzenej unave z dietata nepridavali este unavu navyse, ktora nemusela byt......

livka299
31. aug 2013

Ja nemam okna umyte od novembra kedy sme sa sťahovali. A ani ich ešte také tri týždne neumyjem, lebo nám zetepľujú bytovku. Kašlem na ne. Aj keď pri pohľade na nich mi je zle. Ale čo. My s priateľom si urobíme dni, kedy nič nerobíme, dopredu navaríme, a leňošíme celý deň. žiadne upratovanie. Aj keď sa priznám, obaja robíme na smeny, a málokedy nám vyjde obom voľno v jeden deň....
Fakt to veľmi pomôže. A nemaj výčitky. Upratovanie nieje zajac. Neujde. 🙂

bubelko
31. aug 2013

@laila22 vykaslat sa na polovicu veci 🙂 praca nema nohy, neutecie. 🙂 rozlozit si upratovanie, zahradu ci umyvanie okien a pranie na dni, nie vsetko na jeden 😉 ked umyvam okna, neperiem. ked periem, neumyvam okna a pod 😉

monciky
31. aug 2013

ja okna umyvam, len ked su uz fakt spinave a musi sa mi sakra chciet, to je tak raz za rok🙂 moja mam volakedy ze aj 5x do roka, kde sme, to urcite...., nebyvam v panelaku, kde by ma susedky ohovarali ze mam spinave okna, tak na to kaslem...

cerez
31. aug 2013

@laila22 Berieš si príliš veľa na seba. Zvoľni tempo, život nie je len o plánovaní. Dala si si niekedy otázku, či okná musia byť umyté alebo iné veci spravené? Tak ja už nejaké 3 roky si vravím, načo gruntovať pred Vianocami, veď sa tu každý deň upratuje. A či umyjem okná alebo nie, aj tak prídu Vianoce či iný sviatok. Skús to aj ty.

laila22
autor
31. aug 2013

baby tie okna som naposledy umyvala k velkej noci..🙂 boli sme na vylete a ked sme sa vratili domov, este som pokosila, poiala kvety, spratala pradlo . Teraz este periem ale nohy mam uz vylozene.. rano natriem tu terasu...
A ako tu niekto pisal uz sa tesím na dlhe jesenne vecery s knihou v ruke 😀

cinkatko
31. aug 2013

@betuska22 jooj... tak to je mi moc lito ☹ nikdo ti nema s malou pomoct? Co manzel/pri
tel?

mamavera
1. sep 2013

@laila22 myslím, že si len vyčerpaná, vykašli sa dnes poobede na všetko a oddychuj. Keď veci neurobíš, tak nebudú 😉 Ja, lepšie povedané my - ja aj partner sme mali takéto pocity, keď sme stavali dom, obaja sme ešte chodili do práce, on k tomu podnikal, mali sme byt, ktorý bolo treba udržovať a malé dieťa k tomu 😎 . Tak sme to na týždeň zabalili a odišli na dovolenku - len pod stan, lebo na viac neboli financie, lebo stavba zožrala veľa. Povedali sme si, že síce treba švihať s dokončovacími prácami na dome - podlahy, kúpeľne....lebo sme sa chceli nasťahovať, kým pôjde syn do školy. Ale keby sme obaja dostali chrípku, tiež sme týždeň vyradení z čohokoľvek. Vrátili sme sa oddýchnutí, plní elánu a dom sme do konca augusta dokončili v pohode bez stresu a napätia, ktoré vyplýva často z únavy. Urob si priority - dieťa samozrejme na prvé miesto, potom to, čo neznesie odklad ani do zajtra a nakoniec to, čo môže počkať - napr. tá terasa. Ale určite nesmieš zabúdať na seba, tvoje dieťatko ťa potrebuje v dobrej kondícii. Drž sa!

987654321bbbb
22. okt 2013

@laila22 si uzasna, zvladas viac veci ako fungujuca rodina
v com je problem? najdi si muza svojich snov

laila22
autor
22. okt 2013

@987654321bbbb to bolo myslene ironicky?

987654321bbbb
22. okt 2013

@laila22 nie preco?
mne sa to velmi pacilo, si uzasna zena a myslim to uprimne
ved si predstavujem seba a moju zenu co vsetko robime a ani zdaleko nie to co zvladnes ty
najst si muza bola moja rada, ja verim, ze budes este milovana a jedina

laila22
autor
22. okt 2013

@987654321bbbb este nikto neocenil aka som uzasna 😀 a kde si ho mam najst? 🙂

987654321bbbb
22. okt 2013

ved muzi su vsade 🙂)
mozno to chce cas, ale co je dolezite je usmev na perach, s tym lame clovek lady a vsetky prekazky 🙂
a ze niesi uzasna? si uzasna, ver mojej intuicii 🙂

irriss
22. okt 2013

@987654321bbbb
intuice muze? 😉

987654321bbbb
22. okt 2013

@irriss mozno aj muz moze mat intuiciu 🙂
a ked ju mam, potom je to super, pretoze do roika a do dna budes pod chomutom 🙂

irriss
22. okt 2013

@987654321bbbb no ta posledni veta je skoro jako zaruka.. 😉
Lovis nebo vestis?? 😉 🙂

987654321bbbb
22. okt 2013

@irriss ani jedno 🙂 zelam ti 🙂
podla mna je super ked su ludia k sebe uzasni, a ja chcem aby si sa usmievala a bola stastna, potrebujes to