Svokra a návrat z pôrodnice

adawada
19. feb 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Kto a ako vám pomáhal po návrate z porodnice? Bude to môj druhý pôrod a svokra uz polroka dopredu oznámila, ze ju to nezaujíma, či chcem alebo nie proste príde pomáhať. K prvej dcére som ju hneď nepustila. Potrebovala som sa trocha spamätať z nemocnice, čo ona zjavne nechápe. Boli ste v podobnej situácii. Nechcem ju poslať do hája aby sa neurazila, ale počúvať jej nekonečné rady a komentáre ma asi oberie aj o zvyšok síl.

moni244
19. feb 2015

@adawada mne prišla moja mama na 2 týždne, potom mala prísť svokra, ale ochorela, pre mňa to bola veľká pomoc, aj keď nepomáhala priamo s malou, ale hlavne o domácnosť, variť a nakupovať

cecilka123456
19. feb 2015

Svokru by som k sebe nepustila, a vlastne ani nemala záujem, dcéru videla keď mala mesiac prvý krát. Bývali sme u mojich rodičov tak mama mala týždeň dovolenku a bola pri mne. No a samozrejme aj manžel mal dovolenku 🙂

tomikejt
19. feb 2015

Mne nepomahal vobec nikto, a zvladla som to uplne bez problemov.. ani by som nechcela. Prve tyzdne by som si chcela babatko naplno uzivat, vytvorit si rezim, atd..

ivanakal
19. feb 2015

Pri prvom bola pri mne 2 tyzdne moja mama, ale svokru by som pri sebe mat nechcela, ta moc mudruje 🙂 Normalne sa s nou porozpravaj. ked som prisla po druhom porode domov, tak tiez som volala svokrovi, ze nech sa nehnevaju ale nech hned k nam nechodia, lebo chceme mat klud a hotovo.. sice boli trochu chvilu oduti, ale to ich preslo

martina833
19. feb 2015

Po prvom porode som bola taka nevladna, ze som si musela na 4. den zavolat svokru. Pri druhom som bola uplne fit, takze som nikoho nepotrebovala a aj tak by nemal kto prist, lebo svokra ani mama nemohli. Ale keby mohla svokra prist, tak by som to neodmietala. Prekne od tvojej, ze ti chce pomoct, co by za to vela zien dalo 🙂 Ked bude len radit a komentovat, to sa da vydrzat par dni...

mamjka
19. feb 2015

Ja som ostala sama aj s malou aj s malým.... 🙂 nechcela som pomoc pri malej bol mm doma ťýždeň somnou a keď sa narodil malý tak hneď keď nás priviezol domv frčal do práce a ostala som doma s 2 malými deťmi 😉 nechcela som ani nikoho na návštevu nie to na pomoc.. 😉 potrebovala som sa vyventilovať a urobiť si s deťmi režim 😉

hameeda
19. feb 2015

@adawada : asi záleží na tom aký máš s ňou vzťah, no ja som pri troch deťoch bola sama, pri prvej dcere mi pomahala mama, ako zvladla som všetko, ale pamätám ako to bolo náročné venovať sa aj staršiemu aj malému, ak by mi vtedy tak mohol aspoň na hodinku zabaviť saršie, alebo mladšie alebo aj obe to by bola paráda 😀

tenerifka
19. feb 2015

Prvy tyzden prebral stafetu manzel-postaral sa komplet o starsie dcery+ domacnost(to mu nerobilo nikdy problem), no a neskor po praci takisto. Pre mna by skor bola hocijaka "pomoc" zvonka ovela vycerpavajucejsia, ako neumyt dlazky ci riad....to sa moze urobit neskor, ale ten klud je na nezaplatenie

gretocka
19. feb 2015

Napriek tomu, ze mam ako s mamkou tak aj so svokrou skvely vztah, ani po jednom porode mi nikto nepomahal v zmysle chodenia k nam a robenia veci.
Ak svokra chce pomahat, vydel si nejake cinnosti ktore jej chces zverit (napr. nech pride s navarenym jedlom, alebo nech zoberie von starsieho surodenca, pripadne spiace babatko v kociku - ak si s tym ty v pohode.

Ak mas pocit, ze pomoc nepotrebujes, podakuj a povedz, ze ked budes potrebovat urcite sa ozves, ale ze si potrebujes zorganizovat veci sama.
Ja som to tiez tak spravila, ze som im povedala nech su pripravene prist ak bude treba, ale ze to chcem skusit sama a cuduj sa svete zvladla som to 🙂

anetkaadamko
19. feb 2015

nechaj si pomôcť......dve deti je už moc......

ivetlo
19. feb 2015

@adawada Pri prvom mi nikto nepomáhal ale bývali sme s našimi. Tak som aj bola rada keď všetci zmyzli do práce a ja som mohla byť s malým sama. Pri druhom bábu sme už bývali sami a z dôvodu plánovaného cisárskeho rezu a moje zle hojenie rán som bola rada že mi niekto pomôže. Ponúkla sa moja mama aj svokra. Ešte že moja mama povedal skôr a svokre som krásne vysvetlila že nie ďakujem už som dohodnutá s mamou. Ale moja mama mi pomáhala iba so starším synom o malinkú som sa starala sama. Bola u nás 6nocí z toho som bola v nemocnici ja 5 nocí. Potom sme bačovali sami štyria, lebo si manžel zobral dovolenku 2 týždne. A bolo to super pre rodinu že bol s nami muž. Za to mu veľmi ďakujem, lebo mi tu nikto nepozeral cez plece a nekomentoval ako čo ... robiť.
Určite by bolo pre teba super keby si mohla počítať s pomocou muža a tak by si to potom aj svokre vysvetlila. To by bolo fajn keby jej to povedal aj on sám. Potom by ti dala určite pokoj. Ja viem že je to iné keď nevieš kedy presne porodíš ale v určitých medziach sa to dá dohodnúť. Držím palce

katulienkax
19. feb 2015

Ja som bola rada ze po druhom mi pomáhali hlavne ist po starsiu do skolky a navarit. ja som este 5 dni po prepustení mala bolesti hlavy až ma naťahovalo niekedy, zrejme zo spinalky po cisarskom, nezvládla by som bežne činnosti, hodne som ležala a iba kojila. Nevieš co ta moze odrovnať po pôrode.

suriacik
19. feb 2015

Ja som si sama pomohla 🙂 manzel bol cely den v praci a ja doma s dvoma detmi.nie je to lahke ale da sa to zvladnut. Najhorsi je prvy mesiac kym si vsetci navzajom na seba zvyknete. Potom to uz ide lahsie 🙂

sunshineka
19. feb 2015

@adawada z tohto mam aj ja des,ze sa mi nasackuje svokra alebo mama.pravdupovediac ja by som skor zniesla svokru ako mamu koli ich povaham.viem,ze budem mat nervy,no a druhej strane budem rada,lebo predsa,co ak sa nieco stane

balkica
19. feb 2015

aj moja mala v plane prist ale zvladali sme to tak sa nepozyvala sama, a ked sme ju zavolali alebo ked chcela prist na navstevu tak prisla,....ale nepusti si ju domov aby sa starala..ak teda nebyvate spolu..za zblaznis..Ved ak sama usudis, ze treba pomoc, tak ju zavolas a ked budes zvladat posles ju prec..to by mala chapat

stanislavao
19. feb 2015

@adawada prvy tyzden mal manzel dovolenku a potom uz sama. Nechapem, naco by mal niekto chodit pomahat. naco, preco, s cim? nepochopila som. naucila som sa spoliehat len sama na seba a necakat od nikoho pomoc a to je najlepsie. ked potrebujem, kazdy rad pomoze, ale netreba.

ivett1
19. feb 2015

no tak ja mám dve deti s rozdielom 2 roky a 2 mesiace a oba cisárskym...ani pri prvom a ani pri druhom mi nepomáhala mama (máme super vzťah🙂), a svokra už vôbec (aj s ňou mám dobrý vzťah) ...skrátka som to tak nevnímala (asi som organizačne schopná🙂) ... a prvé dva týždne bol pri mne mm
no, ak by si potrebovala pomoc, tak neváhaj... ale, ak by ťa to malo skôr rozčuľovať, tak to povedz tej svokre rovno, tak ako ona tebe...že ...či sa vám to páči, alebo nie, nechcem, aby ste mi prišli pomáhať🙂 ...asi sa urazí, ale aspoň budeš mať chvíľu pokoj ...

magdalenkami
19. feb 2015

mne nepomahal nikto ani by som to nechcela,dokonca ani mazel nemal nikdy ani 1 den dovolenku a to mame 4 deti- pri prvom a druhom som varila sama hned v ten den,pri tretom mi poslali napeceny kolac-to potesilo,pri stvrtom mi svokra navarila na ten den prichodu domov-tiez potesilo....uprimne-akekolvek navstevy v tie dni,dokonca aj tyzdne mi prekazali

ssardinkaa
19. feb 2015

Ja mám rodiť ,,na prázdniny,, dvoch školákov budem mať doma v panelaku.... 😒 muž možno pár dní ostane, ale bude odbiehať do roboty. Mna by svokra len potešila keby mi zahlásila, že pride pomahať - može pozostalé deti zobrať von, ale o tom pochybujem. Poradím si aj bez nej. Ak si svokru vyslovene nepraješ tak jej povedz, že dakuješ za ponuku, alebo to využi vo svoj prospech...nech ti zoberie malu von, proste také veci čo vieš, že spočiatku by s dvomi boli ťažšie.

sendy182
19. feb 2015

@adawada je vela zien co zvladnu domacnost bez pomoci .....no nevies v akom budes stave....ja som bola pri mojej mame....a super....navarene upratane....pomoc neskutocna velmi rada spominam na to obdobie.....🙂 ....mali sme sukromie....zbytocne sa nestarala....pytala sa nemudrovala🙂 ..... 🙂 ....moja svokra toto nevie... 🙂

sunshineka
19. feb 2015

@stanislavao no naco,lebo vsetci naokolo si myslia,ze sme neschopne a hlavne svokry sa povacsine citia nadludia,ktori musia byt vsade 😀 bez nich by proste padla cela domacnost a moja mama si mysli to iste.este aj ked som chora mi vyvolava,ze mi navarila,aby som poslala pre jedlo.a vzdy jej zato vynadam a vzdy ma s tym otravuje.ja proste neznesiem,ked zo mna robi niekto neschopnu.moja svokra sa nepyta.jednoducho donesie jedlo a hotovo.mama mi najskor zavola,tym jej pripecenym prehnane milym hlasom mi pol hodinu vysvetluje ako mi navarila a potom,ze si mame preto prist.no neporazilo by jedneho z toho?

alaguema
19. feb 2015

@adawada ju nezaujíma, či to chceš, alebo nie, ona príde??? Fú...Pre mňa teda silné kafe toto....Ak by som to nechcela, tak by jednoducho neprišla. Dá sa to aj maximálne slušne zariadiť. Ďakujem, nepotrebujem pomoc, je to od vás milé, ale budem potrebovať súkromie (oddych, pokoj, priestor...doplň čo sa ti hodí) tak snáď sa nevláme do domu násilím 😀

teteasamko
19. feb 2015

Aj ja by som sa rada zapojila, mam tiez 2 deti s rozdielom 2roky a 2 mesiace, pri prvej bola mama u nas jednu noc a pri druhom nic, manzel mal volno par dni pri oboch tak sme to zvladli, svokru mam fajn len tiez niekedy mame rozdielne nazory na vychovu, starsiu dceru prisla kocikovat aj tri krat do tyzdna a to chodila do prace teraz je uz na dochodku a mladsieho syna nekocikovala ani raz. Moj otec zomrel ked mala dcerka pol roka a maja mama v novembri, tak som si povedala ze budem brat svokru taku aka je nech maju deti aspon jednych starych rodicov, pretoze teraz mi uz naozaj nema kto iny pomoct. tak si ich vazme kym ich mame nech su ake su a ako sa hovori co robia vam vase svokri to robili im tie ich.

marcah
19. feb 2015

@sunshineka neviem, ale mna by asi neporazilo. Mam svokru 10 metrov od domu, posledny tyzden som prelezala s chripkou v 40tkach horuckach a poviem ti, potesilo by ma keby len chlieb s maslom tym mojim detom prisla spravit, ale bohuzial . .

adawada
autor
19. feb 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Baby ďakujem za názory, ja to plánujem zvládnuť sama. Presne kvôli tomu súkromiu, udomácneniu a nastaveniu režimu. Max ak budem veľmi zmordovaná z pôrodu, poprosim svokru. Len som potrebovala počuť, či sa to dá zvládnuť. Pri prvom mi nik nepomáhal. Tak tak. Ešte raz vďaka.

adawada
autor
19. feb 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

@tomikejt super tak to aj ja planujem, snad to moje okolie pochopi

magdalenkami
19. feb 2015

@adawada mozes poprosit navarit a napiect,aby si nemusela stat pri sporaku -aspon mne to padlo dobre,ale to je vsetko,ja osobne som chcela cim skor nabehnut na svoj rezim a zosuladit nas ako rodinku

adawada
autor
19. feb 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

@magdalenkami problém je v tom, že svokra býva 300 km od nás a ak príde bude u nás aj spať a to dosť dlho. Teda večer dve deti a traja dospelí v malom byte uprostred bratislavského leta. Radšej aj to varenie oželiem. 🙂

magdalenkami
19. feb 2015

@adawada tak to je ine,samozrejme 😉

maciatkolulu
19. feb 2015

ja som vsetko zvladala pri troch detoch bez pomoci mami, ci svokry, da sa to. Nie je to lahke, najma ked mas doma uz starsie dieta. Pri poslednom mi velmi pomahal manzel a aj starsie deti. Uz su velke. Ale urcite by som neodmietla pomoc keby sa nukala mama, ci svokra. Nerozumiem, preco tu niektore mamicky vkuse maju potrebu nadavat na svokry, ake su, ako sa staraju a pod. A ich mamicky su skvele, tie im mozu pomahat, ale POZOR, najma maminy chlapcov, aj vy raz budete svokry a babky svojich vnucat a verim, ze tiez budete chciet byt pri svojom vnucatku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre