Asi ostanem sama s dcérkou

3. jan 2024

Ahojte maminy, som v situacii v ktorej som si nikdy ani vo sne nemyslela ze budem a mozno by som potrebovala nejake povzbudenie. S muzom sa to uz neda zvladat nijakym sposobom. Najlepsim riesenim bude ked pojdeme od seba. Dlhsie si to uvedomujem. Nasa dcerka je este babatko. Ja nemam ziadne vlastne financie ani nic. Prepadaju ma strasne stavy zufalstva, ze ako to zvladnem. Budem musiet ist k rodicom. Bojim sa ze ako to bude s nimi, predsalen uz som zvyknuta na vlastny komfort, sukromie a na to ze mi nikto nekeca do vychovy. Bojim sa ako to zvladnem psychicky aj financne. Mam zly pocit ze dcerku oberiem o moznost mat kompletnu rodinu. A v konecnom dosledku ma prepada strach z toho ze sanca na normalny zivot s normalnym muzom uz nie je kvoli tomu ze mam dietatko. Ak ste niektora boli v tejto situacii ako ste to dali?

pralinka25
3. jan 2024

zalezi na dovodoch preco musite ist od seba. ako stare je babo. muz ma vyzivovaciu povinnost voci tebe aj dietatu takze peniaze nejake by ti mal posielat. su aj azylove domy alebo podnajmy v style ze sa najdu trebars dve matky v podobnej situacii a prenajmu si byt spolu atd. moznosti je viac. a ak skoncis u rodicov neber to ako trvaly stav. chvilocku tam vydrzis a medzitym mozes robit vsetko preto aby si sa mohla osamostatnit. kasa nikdy nie je taka horuca ako sa uvari. na zaciatku to vzdy vsetko vyzera horsie a tazsie ako to nakoniec je. treba si vsetko hlavne premysliet, zvazit a nebat sa poziadat o pomoc. drzim palce

dadka1997
3. jan 2024

Ono záleži od toho, ako sa správa tvoj muž, či si neni precitlivena ako ženy po pôrode... tiež som rozvedená, s ex mám 2 deti, ale mala som dobrý dôvod na to, ukončiť manželstvo, pričom on si rozbil rodinu klamstvom.

lujza123
3. jan 2024

Najhoršie boli tieto obavy a strach pohnúť sa ďalej. Ked už sme sa rozisli a ja som bola preč prišla veľká úľava a spokojnosť

U rodičov som bola len chvilu, prenajala som si izbu v zdieľanom byte s ďalšími ľuďmi. Po pár mesiacoch vzala do prenájmu celý dom a spolubývajúcich si vybrala sama. Našla si nový vztah ktorý trvá dodnes
Do prace som sla na polovičný úväzok ked mala dcéra vyše roka. Finančne som sa postavila na vlastne nohy veľmi rýchlo

Celkovo to vôbec nebolo také hrozne ako som si myslela na začiatku. Ked tu čítam tie nestastnice uväznené vlastným strachom ako ziju roky v otrasných vzťahoch , prisernych podmienkach a nevidia cestu von, tak som na seba hrdá ze som mala tu odvahu

autor
3. jan 2024

@pralinka25 dakujem za povzbudenie

autor
3. jan 2024

@dadka1997 myslim ze som neni precitlivena tvoj si rozbil rodinu klamstvom a moj ju rozbija sustavne tym ako sa ku mne sprava...

autor
3. jan 2024

@lujza123 ano presne tieto obavy su otras a ak neodidem pravdepodobne skoncim ako tie nestastnice uväznene vlastnym strachom o ktorych pises. Musim sa pozbierat kym mam este silu lebo tento vztah ma doslova psychicky devastuje

autor
3. jan 2024

@lujza123 a dcerku si dala do jasli? Ja totiz nikoho nemam kto by mi ju strazil, obaja moji rodicia pracuju

egonsk
3. jan 2024

Len taka poznamka k tomu co si pisala: Normalny muz sa ti bude chciet starat aj do vychovy, s tym treba pocitat. Taky, ktory ti nebude kafrat do vychovy, ta bude iba vyuzivat a necakaj od takeho serioznu buducnost.
Lebo muz, ktory ma vztah so zenou, ktora ma deti, tak by mal chciet sa podielat aj na vychove, nie len na financiach/zabezpeceni. Rovnako by to malo vzdy fungovat aj opacne.

chodec15
3. jan 2024

"Ja nemam ziadne vlastne financie ani nic." Ako prvy krok k samostatnosti budes musiet riesit toto. Lepsie neskoro, ako nikdy, ci az pred dochodkom, ked sa uz neda nic robit.

autor
3. jan 2024

@egonsk to je samozrejme.. ja myslim normalny v pravej podstate slova. Proste chcela by som obycajneho priemerneho chlapa s dobrymi umyslami, hodnotami a srdcom. Takych je dnes bud ako safranu alebo ja mam smolu takeho najst..

beata_k
3. jan 2024

Neviem aky mate problem, ale pokial ta nebije, nie je alkoholik alebo obdobne veci, tak by som na vztahu pracovala. Male dieta zamava aj so stabilnejsim parom. Nepoznam ziaden par, ktory by nemal problemy po narodeni dietata.

autor
3. jan 2024

@chodec15 no len je to tazsie ako sa zda vysoku som ukoncila kvoli tehotenstvu a popri babatku nemam velmi ako pracovat.. zatial musim cakat kym podrastie a potom to mozem riesit jasle, praca a podobne

autor
3. jan 2024

@beata_k no nerada by som to pisala sem do komentarov

beata_k
3. jan 2024

Tak, ci onak. Ver, ze je jednoduchsie ist k rodicom do detskej ako pracovat na vztahu. Treba komunikovat a vela.

stanislavicenka
3. jan 2024

@autorka
Hlavne zahodv hlave myslienku, ze oberas dieta o kompletnu rodinu🤦. Taku, kde nie je laska, ucta a respekt? Taka jej chybat nebude, to mi ver. Rozmumiem tvojim obavam, clovek sa vsak vela boji veci, ktore nikdy nenastanu. Zo zaciatku to bude urcite narocne, zmena pre teba aj babatko, vsetko sa casom utrasie. Drz sa

stanulienkat
3. jan 2024

Skus ho dostat do poradne. Ked pises, ze mate male babo, asi nie ste spolu dlho. Babo chcel aj on? Mozno nevedel, co to obnasa.

dadka1997
3. jan 2024

A ved opis ako sa k tebe sprava? .. bije ta je alkholik psychicky ta tyra ma milenky je gembler ? Ak ani jedno vsetko sa do po vzajomnej komujikacie napravit a hlavne treba komunikovat .. ak si chces o tom popisat napis ss

autor
3. jan 2024

@dadka1997 napisem ss

zuzans258
16. jan 2024

Ahoj ako si dopadla? Mňa čaká tiež odchod od manžela....

aiana24
16. jan 2024

Len jedno: poznám viaceré ženy ktoré zostali s malým dieťaťom samy a časom si našli milujúcich partnerov, tak aspoň v tomto ťa chcem povzbudiť - krásne manželstvo môže byť ešte pred tebou, je to úplne reálne. 🌸

autor
16. jan 2024

@zuzans258 Zatial este nijak ale uz viem ze inej cesty niet
@aiana24 dakujem to sa velmi dobre cita❤