Dieťa s cudzincom

zepa
2. jún 2012

Hladam mamicky, ktore maju dietatko s cudzincom a neziju s nim v spolocnej domacnosti, pretoze dovodom je dialka. Ako to zvladate?

mimika4408
13. jún 2012

Ja mam dieta s cudzincom-konkretne s talianom 😉 , maly ma 4roky a my takto na dialku zijeme uz 6rokov.....ja som skusala zit v taliansku 9mes ale neslo to.....mam este dceru z 1.manzelstva co mala v tom case 13rokov a zacala dokonca chodit do talianskej skoly ale ked som videla ako sa tam trapi (a to ona pekne rozprava taliansky) tak som sa vratila s oboma detmi zase k sebe domov -na slovensko. Mame to zorganizovane asi tak, ze na cele leto chodievame k moru do talianska, niekedy okolo oktobra pride partner na tyzden na slovensko, vianoce tu travi tiez s nami skoro mesiac, okolo febr. chodievam ja s malym na 10-14dni, velku noc a maleho narodeniny to chodieva partner sem zase tak na tyzden a v maji chodievam ja s malym zase ale 10-14dni dole ..... Nastastie on pracuje v rodinnej firme, takze problemy s dovolenkou nema....no a pravdaze taketo cestovanie hore-dolu je aj financne narocne ale mam to stastie, ze akekolvek vydaje nam pokryva on a ja momentalne som rok po materskej a som doma. Kedze maly po nastupe do skolky viac chorlavy ako zdravy ani by nebolo rozumne niekde sa zamestnan kym by som nemala kto by mi ho kedykolvek strazil (dcera studuje mimo domu, takze domov len na vikendy chodi). Neviem ako raz vyriesime tuto situaciu ale momentalne su pre mna dolezite obe deti bez ohladu na vek a tie uprednoostnim pred akymkolvek chlapom 😉 . Situacia na prac.trhu je bohuzial taka aka je a kedze on neovlada ani jazyk tak byt spolu a zit so vzduchu....to nejde ☹ . vsetko je o kompromise, dovere a dobrej organizacii 😉

felinda
24. aug 2012

s filipíncom 😉

nikak23
9. sep 2012

s Indom, ale cele zle, akurat sa chystam ist do Indie to trapenie nejako ukoncit...dialka nam fakt nepomohla☹

whimy
14. sep 2012

S Cyperčanom 🙂 Ale je to komlikované..

eri28
20. sep 2012

cakam babo z Nigerijcanom, uz sa nevieme dockat kapucinka, ale uz nastastie zijeme spolu, kompromis, to urobil na Holansko 😅 , ale spominam aj na svk, a polovicka na afrikau, ale ani jeden tam nechceme momentalne zit 😉

felinda
21. sep 2012

@nikak23 nádherný je....taký mixík ako môj 🙂

nikak23
21. sep 2012

@felinda hej, je to krasny mixik🙂 na Slovensku pekne snedy, v Indii svetly🙂
vy mate ake velke babetko? tiez to musi byt krasne dietatko. kde zijete? vsetko OK?

chrissa
11. okt 2012

ja s Bulharom - dieťatko je pekné, tmavooké, snedé....ale zostali sme žiť oddelene, on si tu nevedel zvyknúť, ja som zase nechcela ísť žiť do Bulharska - je z chudobnej časti, kde žije veľa etnických Macedóncov a Turkov. Nepomáha mi, láska sa rozplynula....zostali len nesplnené sľuby. Na diaľku sa doťahovať o výživné je tiež problém. Ale malého milujem.

kikulienka121
17. okt 2012

z Vietnamcom 🙂

kate001
17. okt 2012

@mimika4408
ahoj 🙂 citala som tvoj prispevok a chcela by som sa ta spytat na tvoj nazor co sa tyka skolstva v Taliansku. Moj partner je tiez talian (sardincan) a mame 3.5 rocnu dceru....zatial zijeme striedavo SR / Sardinia (cestujem ja s malou hore dole) ale ked bude potrebne nastupit do skoly tak sa neviem rozhodnut na ktoru stranu sa priklonit.....mne sa samozrejme viacej paci doma na Slovensku, neviem si predstavit zeby som ostala natrvalo na Sardinii ☹

mimika4408
18. okt 2012

@kate001 ahoj, tak skolstvo jednoznacne nase je lepsie!!!! moja dcera tam zacala chodit do skoly (terza media) a to bol otras...(vies si predstavit, ze ucitelka geografie nevedela na mape ukazat slovensko???????) na telesnej nikdsy nic nerovili iba sa do teplakov prezliekli lebo vsetko bolo "pericoloso".....v skole ich zamykali ako stado aby z nej neutekali....
a teda mam kamosku-slovenku co ma teraz akurat prvacku malu a tiez hovori, ze s nasim sa to neda ani porovnat 😒
ja som navstivila dokonca skolku v taliansku (tato kamoska ked este nosila dceru tam)....a teda ti poviem, ze tie nase dychaju detmi, take prijemne su....tam je to strohe vsetko, deti dostavaju len obed, nespavaju, na zemi klasika studene kachlicky , 😒 ...nie, v ziadnom pripade by som nemenila. teraz sa usilujem dostat aj partnera na slovensko 😕
inak som rada, ze som spoznala dievca s podobnym osudom ako ja 🙂 , napiseme si do IP, dobre?? krasny den!

kate001
18. okt 2012

ahoj, tento clanok som si precitala ako druhy 😀 ale ako pises ..aj ja ked som videl tie jaslicky kde som bola parkrat s Laurou ked som videla tu studenu dlazbu...brrrr tam mozu jedine prechladnut.....a v skolke ano od troch rokov nespavaju...aj mna to prekvapilo...ale si predstav si ze vela mam je proti tomu aby ich deti chodili zo skolky von...aby neochoreli 😀 aj cez vikendy aby si videla rodicov s detmi vonku nie je caste...raz je prilis teplo, zima, vietor...no usmevne

jeccta
5. nov 2012

s poliakom co zije v anglicku usiel tam hned ako sa maly narodil neplati ani fuka a este sa mi vyhraza ze mi maleho vezme ked bude mat 15 rokov do anglicka lebo ze teraz je este maly ze to do roka dieta ani nevie kto je kto to je teoria chlapa!!!!!!!tak ze tu neni potrebny a ze peniaze tiez teraz nepotrebuje dieta.

huterika
21. nov 2012

@jeccta Boze toto sa nazyva otcom??? otrasny chlap...
S Francuzom a zatial zijeme spolu vo FR ...otazne je do kedy...lebo mam namiesto 1dietata deti 2.. 🙄

jeccta
22. nov 2012

@huterika hej otcom som uplne bezradna lebo mne nechce dat ani adresu kde zije aby ho sud nenasiel ale dozvedela som sa ze sa chysta na slovensko pozret si syna a jeho predstava ze si ho vezme na par hodin a donese cisty dement lebo uz len logicky kde tomu malemu da jest na hoteli?ani nevie co maly je ako vyzera co lubi a co chuda ten maly sak sok dostane.A najhorsie je ze je fetak a viem ze v anglicku predava drogy cize maleho mu vobec nechcem dat lebo sa bojim o neho len neviem ake opatrenie musim urobit.Nase zakony su cista katastrofa a neviem si predstvit ze musim umoznit styk otca s dietatom najma ak tatko dojde sfetovany jak lalia.A co ked mu maly najde fet a daco sa stane to je hrozne.☹((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

prasiatko30
22. nov 2012

@jeccta a ty ho mas zapisaneho ako otca dietata v rodnom liste??? Pokial nie tak zavolaj policiu ked pride otravovar ze ti chce uniest dieta pokial ho mas v rodnom liste tak zacni jednat ziadajnozverenie to tvojej starostlivosti, proste aby on mal obmedzene pravne posobenie pokial chce nieco nech si najde pravnika a ziada cez sud nemas s nim o com diskutovat

jeccta
22. nov 2012

@prasiatko30 hej mam bohuzial je v rodnom liste uz som ho dala na sud ale to vies nase sudy maju casu jak hus klasu a dovtedy sa moze vselico zomliet dala som aj trestne oznamenie aj zverenie do mojej starostlivosti ale sud sa ma vyjadrit este len do 3 mesiacov a to este nic nie je☹((((((((((((tu nas stat serie na to a to este chrapun tu narobil dlhy a mali sme zapis na mestskom urade kde maly mal dostat 80 eur ako privitanie a vies co dostal nic lebo hajzla nasli ze je v rodnom liste ze je jho otec sup dlhy na maleho do placu a to pri tom neni moj muz nebol ani prihlaseny u mna ako sila.V tomto state sa spravodlivosti nikde nedovolas.

huterika
22. nov 2012

@jeccta myslis ze ozaj pride z UK? mozno len tak strasi, a ja by som mu maleho dala jedine cez moju mrtvolu, tak nech aj policajtov na teba zavola im vysvetlis ze mu ho nechces dat pretoze je sfetovany ani raz ho nevidel od kedy sa narodil ... ked ho uvidia snad mu nedovolia si maleho brat. Povedala si sudu ze aky je jeho otec? ze sa bojis o zdravy vyvin dietata a aby mu aj neublizil a tak? mas nejake dokazy ze fetuje alebo predava drogy v uk? vsetko povedz sudu a pytaj sa na svoje prava, skus vsetko.

eeffka
22. nov 2012

@jeccta ty mas 3m syna a vobec rozmyslas ze ho das z ruky bio otcovi co ho nevidel? akoze co si, dieta do 7r pokial zije len so mnou sa nebude stretavat s otcom bez pritomnosti matky, o 3m ani nehovorim, to by som ani z ruky nedala.
Mate sudne rozhodnutie? nemate a popravde ani mu nedaju ked tu nezije, takze aha toto je tvoj syn a dovi dopo... absolutne si nerob vrasky, on nema na syna ziadny narok, a ked bude volat policajtov nech si vola, co myslis ze policajt vydrapi 3m decko matke z ruky a da cloveku co ho este nevidel? si priprav navrh na rozvod ci co vlastne riesis na sude a pokojne spavaj

prasiatko30
23. nov 2012

Inaksie ja si tiez myslim ze nemas povinnost dat 3m dieta niekomu kto nema ani len poriadne ubytovanie v okoli vsak aj pri rozvodoch s tak malymi detmi sa urcuje ze otec vidi svoje dieta len v pritomnosti matky a len napar hodin a to aj u otcov co maju zazemie v ramci trvaleho bydliska dietata.

Treba sa obratit na pravnika aby ti vedel kompetentne poradit. Obrat sa na krizove centrum alebo niekde kde ti daju fundovanu odpoved, ved predsa sud ak je tam nejaky konflikt tak moze nariadit predbezne opatrenia, ktore ti umoznia chrant tvoje zaujmy a zaujmy tvojho dietata. Tiez sa priprav na to ze ak chces aby sud znemoznil navstevovanie otca z dovodu ze je narkoman alebo dealer tak to budes musiet dokazat leno to je tvoje slovo proti jeho ale byt tebou necakala by som kedy sa dostavi drahy pan otec pred dvere tvojho bytu a zacne sa ti vyhrazat. Informuj sa a zabezpec sa este pred tym!!!!! Lebo policia by tiez nemohla zasahovat pokial nemas ziadne sudne opatrenia - aspon sa mi zda

zahrika
24. nov 2012

haloo hlasim sa do klubu... malinkeho otec je anlican zijuci v nemecku... je to cele na prd a neviem ci ma vyznam nejake stretavanie. tazko to malemu vysvetlim preco ocko pride len raz za mesiac

vierka75
30. dec 2012

AHOJ
MOJ SYNCEKA OTEC BOL Z INDII. ALE BOHUZIAL SA NANHO TROSKU VYKASLAL..CO MI TRHA SRDCE LEBO SI NEVIEM PREDSTAVIT AKO VYSVETLIM MALEMU PRECO NEMA TATKA.

jeccta
3. jan 2013

@chrissa ahoj chcem sa ta spytat mam podobnu situaciu moj je poliak zije v anglicku a nechce mi dat adresu ako sa to da riesit na sude tym ze sa nedostavil prveho pojednavania samo ze to odrocili a ja chcem aby bol maly zvereny mne lebo henten sa mi len vyhraza neplati maleho videl len raz pri porode a potom usiel.Dakujem.

misiakk
4. jan 2013

ahojte, tak sa pridavam ja mam z kolombie a uz nas vztah uplne upadol, uz sme dva roky od seba, neplatil mi nikdy nic, dohoda bola taka ze nech pracuje a potom dojde, ale akosi to upada....vyzivne nemam stanovene sudom...ani sa o to natahovat nejdem...ako to mate vyriesene vy? dieta zije s vami aj ste ziadali do osobnej starostlivosti, ja nemam nic urcene jednoducho je od porodu so mnou uz to je druhy rok, treba nieco riesit? pre istotu? ako on sa mi nevyhraza len mi povedal ze mi platit nebude....ale neviem ci radsej sa poistit ci ma nejaky narok na dieta ci nie....ci radsej do toho nerypat ked nejavi zaujem....neviem ako to chodi keby som si poziadala nech to mam na papieri myslim to do osobnej starostlivosti nic viac vyzivne nechcem, tak treba aj jeho suhlas? budu ho kontaktovat? ci to pojde mimo neho? ako to chodi...pravdupovediac moc sa v tom nerypem hlavne kvoli tomuto aby ho nekontaktovali a nezacal robit just napriek. dajte tipy diiiiky

chrissa
5. jan 2013

@jeccta ahoj, ja asi nebudem dobrý radca, pretože ja som sa rozhodla ísť neštandardnou cestou - malého otec nie je uvedený v rodnom liste, prakticky to vlastne ale ani nebolo možné, a po súdoch ho nevláčim - vďaka Bohu to zvládam finančne aj sama. Sme spolu v kontakte - malý po ockovi veľmi túži, napriek tomu, že ho takmer nepozná. Jeho rodina v Bulharsku priam trpí,že nevideli ešte svoju rodinu - môjho synčeka - u nich sú deti "posvätné". Ja dúfam, že sa medzi nami vzťahy ukľudnia a budeme sa aspoň občas vídať, kvôli synovi. Syn je celý Bulhar- veľa toho zdedil po svojich BG predkoch a ja nebudem kľudne spávať, kým sa neuvidí so svojou širokou bulharskou rodinou, kde má tety,ujov, bratrancov.....on ich tak potrebuje. Zatiaľ mi finančne prispievala jeho rodina a občas aj on. Ale oni sú chudobní, nemajú z čoho veľmi dať. Ale v princípe som túžila po novom mužovi, ktorý by bol malému aj otcom -----avšak u mňa je to ťažké, naviac mám 45 r.☹( a s malým dieťaťom - nič moc partia🙂)) Tak či tak, ja som šťastná, že ho mám...🙂
Prajem veľa šťastia!

emila2306
13. jan 2013

ak mas otca v rodnom liste poziadat sud o predbezne opatrenie vo veci zverenia do starostlivosti. Vyhnes sa mnohym problemom

jsmb
13. jan 2013

Ja mam s Tunisanom 2,5 rocneho hlapceka, zijeme spolu v Anglicku. Dost sa hadame, lebo moj partner je dost temperamentnej povahy, velax sme sa uz aj slovne rozchadzali, ale vzdy bola dohoda, ze mi bude na maleho platit a kazdy 2 vikend ho bude mat na starosti. No zatial sme stale spolu. Momentalne sme na dovolenke v Tunisku. Uzivame si to. 😅

jamajka63
16. jan 2013

@mimika4408ahoj, citala som tvoj prispevok a bola by som ti vdacna ak by si mi dala aj viac info ako to funguje v taliansku. Tiez mam priatela taliana, zatial zijeme na slovensku (uz to bude 5 rok, co je tu), mame jednorocneho synceka a prave uvazujeme zbalit vsetky veci a ist zit tam. Stale som na vazkach, na slovensku nie je zle, mame tu pekne byvanie - ale moj priatel si ani za svet nevie najst pracu - a je presvedceny ze doma ju ziska raz, dva. Preto ma zaujima co najviac veci co sa tyka jasli, skolky a skol. Este je tu alternativa, ze pojde domov on a my ostaneme tu - nieco podobne ako fungujete vy. No, neviem si to predstavit. Vas obdivujem - pendlovat hore dole a byt tak malo spolu s manzelom. Kazdopadne vam ale drzim palce🙂

leishmania
16. jan 2013

@jamajka63 v IBM pracuju taliani, tam skusal?

jamajka63
16. jan 2013

uz sme skusali IBM,DELL,EMERSON aj ine mutlinational spolocnosti a aj nase - ale marne. Do IBM poslal asi 3x CV na rozne pozicie- mu potom pisalli osobne mail nech uz neposiela - ze uz ho maju registrovaneho 🙂