Môže si rozvedený rodič žiadať o daňový bonus, keď mu dieťa nebolo zverené a nežije s ním v spoločnej domácnosti?

16. júl 2020

Môže si rozvedený rodič žiadať o daňový bonus keď mu dieťa nebolo zverené a nežije s ním ani v spoločnej domácnosti? Keď matka, ktorej bolo dieťa zverené je na Materskej s iným dieťaťom a daňový si neuplatňuje? Alebo musí byť splnená podmienka, že žije v jednej domácnosti?

lienocka2808
16. júl 2020

myslim, ze je to na dohode. Kamoskin muz pobera danovy bonus na syna s ktorym nezije. cize ide to urcite. Ale vravim, je to na dohode partnerov. V tomto pripade je urcite lepsie, ked si byvala manzelka neuplatnuje bonus z dovodu materskej dovolenky aby ste ho poberali vy.

veronikaszabova
16. júl 2020

Dieta s nim musi zit v jednej domacnosti, aby si mohol uplatnit danovy bonus.

sara07
16. júl 2020

@veronikaszabova ano musi ale kto to dokaže , však kym je na materskej nech ho má on , prachy jej da a je to

veronikaszabova
16. júl 2020

@sara07 hned sa najde nejaky prajny kolega 🙂

sara07
16. júl 2020

@veronikaszabova preto treba držat hubu a krok 😝😝 a pochybujem že by učtovnička mala potrebu klepy robit počuj on si normalne danovy bonus rieši
alebo si urobit danove priznanie sam , inde a fakt nikto nič nezisti

veronikaszabova
16. júl 2020

@sara07 mne je osobne uplne jedno, kto to ako riesi. 🙂
Ja som jej napisala, ako to je zo zakona. 🙂

dollyzv
16. júl 2020

@sara07 len aby jej ich aj naozaj dal,môže byť vychcany a peniaze si nechať a povedať že veď jej platí výživné 😃

autor
16. júl 2020

Peniaze by mi určite nedal. A deti a otec majú rozdielne trvalé bydlisko-300 km. Len ma zaujímalo ako to je zo zákona. Keď ja budem teraz na materskej. Veď na margo toho, že majú siahnuť na tie príspevky na obedy...a riešiť to danovym.....3 deti školopovinné, daňový bude najblissie 3 roky nula....Takže nemá nárok, tak to chápem správne?

lienockak
16. júl 2020

@sara07 keď mu na to prídu, daňový bonus bude musieť celý vrátiť on, lebo on si ho neoprávnene uplatnil, nie ona. A to aj za 5 rokov spätne. Ak si peniaze pýtal cez DÚ, bude to mať aj s 10% pokutou za každý rok. Stačí že sa s ex nepohodnú...

autor
16. júl 2020

@lienockak ako spätne sa dá uplatniť daňový bonus?

veronikaszabova
16. júl 2020

Anonym - Ona pise, ze spatne bude musiet vratit bonus danovemu uradu, ked mu pridu na to, ze ho neopravnene poberal.

veronikaszabova
16. júl 2020

Anonym - zo zakona nema narok na DP - nezije s detmi.v domacnosti.

domenique
16. júl 2020

Ahoj, ak si na materskej a si teraz vydata, tak tvoj sucasny manzel moze poberat danovy bonus na dieta z predchadzajuceho vztahu.

autor
16. júl 2020

@veronikaszabova on už vracal, nakoľko sme súčasne poberali obaja

autor
16. júl 2020

@domenique nie som vydata. Deti z predch.nema osvojené nový partner. Takže toto by sa asi nedal o

veronikaszabova
16. júl 2020

Osvojene by ich nemusel mat. Staci, ze byvate spolu a ste manzelia. Nakolko ale vy zobrati nie ste, tak nemoze :(

hugigugin
16. júl 2020

Nie nesmie si uplatniť DB na dieťa ktoré s ním nezdieľa spoločnú v domácnosť.

autor
16. júl 2020

@veronikaszabova ďakujem, toto som nevedela

sara07
16. júl 2020

podmienka je aby ste žili v jednej domacnosti čiže bonusi su uplatni muž ktory žije s tebou a toho druheho upozornit že už je uplatnovany

veronikaszabova
16. júl 2020

@sara07 nie su manzelia, uplatnit si nemoze

veronikaszabova
16. júl 2020
sara07
16. júl 2020

@veronikaszabova sa zoberu a je to

melindac
11. aug 2020

@domenique to vážne? Ja mám syna s prvého manželstva a teraz syna s druhým manželom. Som na materskej a tiež som rozmýšľala, ako to urobiť.

veronikaszabova
11. aug 2020

@melindac muz nech berie DB na obe deti