Druhá rodina

22. sep 2021

Aktualne sa rozvadzam, deti ma uz celkom velke 16r dceru a 11 rocneho syna. S manzelom uz vyse roka nebyvame spolu, deti uz vyzeraju byt s rozvodom ok.Pred pol rokom som sa zoznamila s muzom, je slobodny a ma 39r. Este som ho s detmi ani s mojou rodinou nezoznamila, velmi vsak uz na mna tlaci. Mali sme rozhovor a velmi tuzi po detoch a rodine so mnou, navrhuje mi spolocny zivot. Som z toho cela vyplasena. Rada by som tomu este dala cas, ale nie som najmladsia, som od neho o rok starsia, no nechcem sa ani unahlit v rozhodnutí. Mam ho rada, ale velmi sa za ten polrok este nepozname. Boli sme spolu len na jednej dovolenke, stretavame sa niekolko krat do tyzdna.. Ani neviem, ako by jeho a pripadne spolocne dieta moje deti prijali. Co mam robiť? Mam strach do toho ist

evkamotka
22. sep 2021

Prave vedla som pisala, ze som sa s manzelom zasnubila po 8 mesiacoch randenia (predtym sme sa nepoznali a dokonca do svadby ani spolu nebyvali). Po pol roku sme uz boli obaja vsetkym znami. Si trocha v inej situacii vzhladom k rozchodu no..... Ak ho lubis a predstavujes si tymto smerom buducnost... Tak mne to nepride skoro. Na co este cakat, nemas 15

janickacrazy
22. sep 2021

Zoznámiť s deťmi ho možeš, sú už dosť veľké a uvidíš ako zareagujú. Možno ho vôbec neprijmú a bude sa ti ľahšie rozhodovať. Podľa mna asi veľmi nadšené nebudú, možno to aj jeho odradí a nebude na teba tlačiť. Ked neskúsiš, neuvidíš. Kedže on deti nemá a chce, tak ak by si ty nechcela už dieťa, tak ťa može opustiť.

tosomja
22. sep 2021

Do spoločných deti by som už nešla. Skúsiť ho zoznámiť s rodinou môžeš, a daj mu šancu spoznať sa s deťmi, s rodinou, neskôr môžeš s ním žiť, ale ak po polroku túži po rodine a spoločnom bývaní, hmm ..mne by blikali kontrolky, že či má vôbec na užívanie rodiny. To nie len bývať, a posteľné radovánky, dovolenky...ale starať sa aj o deti, ktoré nie sú jeho a majú svojho otca.

syslik81
22. sep 2021

ja sama mam 40 a dalsie dieta by som uz veru nechcela-ale kazda sme ina... co sa tyka deti -nemas na co cakat bud budu ok alebo nie .. stale sama nemozes byt a pokial on nieje pricina rozvodu nevidim dovod ho zatajovat .. aj keby ho nemali radi staci aby ho aspon respektovali .. ved si dospela zenska a niesu male deti aby nahradzal otca-to ani nebude predsa ale ako kamarat moze byt no nie

luccija
22. sep 2021

Nemáš na čo čakať zoznam ich, trávte čas spolu a uvidíš...dieťa by som neplánovala pokým neuvidím ako ho deti prijali.Ani spolu nebyvate nemôžeš vedieť ako bude vedieť žiť s tvojimi deťmi, tebou....ty by si chcela ešte dieťa?pokým sa zadarí, porodis....ako úprimne bála by som sa, že to bude unáhlené rozhodnutie kvôli veku a môžem zostať sama s 3 deťmi, ale ja som bola opatrna

marseillefan
22. sep 2021

Ja by som sa do takého vážneho rozhodnutia dotlačiť nenechal... ak by som mal pochybnosti, určite by som ešte počkal...

autor
22. sep 2021

@syslik81 Tiez som mu uz na zaciatku hovorila, ze ja dalsie deti nechcem. No snazi sa ma presviedcat, ze to dame, ze este nie som stara, ze by som sa mu s bruskom pacila a ze keby som mu dala aspon jedno dieta...stale som mu na dieta a spolocny zivot neprikyvla, aj ked som stale viac a viac nalomena. S byvalym som tuzila po 3.dietati, no on uz bol vtedy srdcom pri inej, co som vtedy nevedela. Ci toto, co teraz citim, nie je iba nejaky podvedomy kompenz a mi len imponuje, ze niekto vo mne este vidi zenu...

ledgerka
22. sep 2021

s bruskom by si sa mu pacila, ale potom by si ty sla na matersku, ty sa nevyspala a bola z novu malym dietatom doma. Taky muzi su super, ze daj mi dieta ale postaraj sa onho :D

lubina
22. sep 2021

Podla mna je to skoro na take vazne rozhodnutie a prave, ze uz mas jednu negativnu skusenost skoro za sebou....najskor by som ho len zoznamila s detmi, ako tie budu reagovat a potom by sa uvidelo, co dalej, ale ziadne ponahlanie sa...

mariejenka
22. sep 2021

Velmi ťažké rozhodnutia ti nadelil, prve a zásadne je aby tvoje deti,v tak citlivom veku,lebo puberta je sakra nálož hormónov,spoznali tvojho priateľa. Ci ho príjmu,ako sa on s nimi zohrá,ked je na Teba taký netrpezlivý,ci da cas aj im. On si nechodí so slobodnou...este inak stále si vydatá...tak musi aj na to pozerať. Plus rozvod môže trvať,teraz korona, stále sa pojednávanie môže odročiť, potrvá to cas. Neviem, za mňa, by som uz nechcela mať malé babo, ked uz mam deti odrastené, samostatné. Ale tebe držím palce,nech si šťastná, len sa nedaj tlačiť do ničoho.

pribinak
22. sep 2021

Nie si ani rozvedená. Najskôr sa rozved. Tvoje deti ho ani nepoznajú a on už chce s tebou dieťa?
Ty ak máš 40 rokov mala by si byt už zrelá žena. Čo budeš robiť ak si nebude s tvojimi deťmi rozumiet? Pošleš ich preč? Alebo čo?
Veď toto je rozmýšľanie ako u malého decka ja chcem ja chcem. On má 39 rokov, ale rozumu ako škôlkar.
Čo tak najskôr spoznať tvoje deti, spolu žiť, či to bude celé fungovať ?

namornicka
22. sep 2021

Kym by si bola na materskej bez prijmu tak on by financne ťahal aj tvoje dve velke deti? Toto si spocitaj.

autor
22. sep 2021

Mate pravdu. Mam svoj zivot, konicky, karieru aj moje deti maju svoj zivot, sukromie. Myslim, ze som v zivote zazila dost rodinnej radosti. Aj ja to tak citim, ze uz by to bolo na jeden zivot vela. Do toho vztahu som nesla za tymto ucelom, chcela som len osobu, s ktorou sa budem mat dobre a zdielat spolocne chvile. Tiez si myslim, ze bude lepsie mu to narovinu povedat, aby s tym neratal a zariadil sa tak, aby bol aj on v zivote stastny.

elizabet173
22. sep 2021

nepáči sa mi to, že ťa partner do niečoho tlačí a to ani nie si ešte rozvedená. To vždy niečím smrdí. Nepoznáte sa poriadne, ale HLAVNE, prečo by si ty mala niekam ponáhľať? Z akého dôvodu sa on potrebuje spoznať s tvojími deťmi? Po pol roku plánuje spoločné dieťa? On deti nemá? Ja by som na tvojom mieste do spoločného dieťaťa nešla ani náhodou. Deti máš vypiplané, o pár rokov samostatné, skutočne ti je ešte treba riešiť plienky, kašičky, vstávať v noci, mať na rodičáku oklieštený príjem a riskovať, že si pokazíš vzťah so staršími deťmi? Môžu súrodenca prijať, ale aj nemusia a nastanú problémy, najskôr medzi deťmi a tebou, potom aj medzi tebou a partnerom. Je ti takých tém dosť. Veď ty sa môžeš v pohode s niekým stretávať, ísť s ním do kina, na kávu, na dovolenku, časom ho aj s deťmi zoznámiť, možno aj s ním žiť, ale na čo v tvojom veku ďalšie dieťa? A ak náhodou tento vzťah nevyjde, máš život pokašlaný. Potrebuješ to? Na rovinu by som mu povedala, že ešte nie si rozvedená, o tom, kedy ho zoznámiš s deťmi, rozhodneš sama, lebo ich najlepšie poznáš a ďalšie dieťa v tvojom živote neprichádza do úvahy.

autor
22. sep 2021

@elizabet173 Nema deti. Mal jeden vazny prechodeny vztah v mladosti. Potom niekolko povrchnych vztahov. Ked sme sa zoznamili, tvrdil, ze mu taky nezavisly zivot celkom vyhovuje. Najprv sa chcel sa pomaly zoznamit najprv s mojimi rodicmi, potom s detmi. To uz skor, ja som to nejako oddalovala, zatial sa mi zdalo skoro. Cez dovolenku z neho vypadlo, ze by chcel so mnou deti. Ze to tak citi pri mne, ze to bude fajn, ze sa o nas postara. Spomenul to aj pri spolocnom milovani, tam by som aj suhlasila 🤦‍♀️. Ale s cistou hlavou uvazujem o tom inak. Cisto teoreticky by som potrebovala viac casu ho spoznavat, skusit spolocne byvanie, ako si budeme rozumiet ako rodina s mojimi detmi a potom mozno niekedy uvazovat o dietati. A to uz by som bola fakt na dieta prilis stara, s ohladom na moje zdravie i zdravie dietatka. Podla mna bude jednoduchsie cuvnut z kratkej cesty.

bluka2
22. sep 2021

Natlak by som brala ako varovny znak. Este ani nepozna dolezitu cast tvojej rodiny a uz chce naisto deti? To bude mozno nejaky pofiderny chlap. Dobre by some si ho preklepla pred hocijakym rozhodnutim. Nedaj sa prinutit. Za mna nie. Ako to citis je to logicke...pocuvaj instinkt

bluka2
22. sep 2021

Fakt si davaj pozor na ochranu, lebo mat dieta s nejakym potencialnym manipulatorom je za trest. Nie to dieta, ale vsetko okolo

luccija
22. sep 2021

Tak vie koľko máš rokov a možno to nechcel naťahovať, ale je to pre teba veľký risk.A s ohľadom na deti veľa zmien pred rokom odišiel otec, príde druhý a hneď súrodenec.Deti vedia, že máš priateľa?

autor
22. sep 2021

@luccija Tiez to tak citim, ze to je pre mna velmi riskantne. Jedna vec je zamilovanost a chemia, co citime, druha vec je ta, ze ja uz deti mam, maju za sebou dost tazke obdobie a toto im este do zivota priniest... Vedia, ze s niekym randim, aj ako sa vola, aj ze som s nimi bola na dovolenke. Ked idem s nim von, ked su u mna, tak poviem, ze idem s nim.

elizabet173
22. sep 2021

nehnevaj sa, nemalo by to vyjsť od teba, že ho zoznámiš so svojimi rodičmi a deťmi? Prečo to chce určovať on? Nehnevaj sa s takýmto človekom by som nie že nemala dieťa, ani keby som mala 25, ale utekala by som od neho kade ľahšie

autor
22. sep 2021

@elizabet173 Vies, ze ja ani neviem, ako to chodi, kto co navrhuje. On iba navrhol, ci by sme syna nezobrali spolu na cyklovylet. To bolo v nedelu, to uz bol syn dohodnuty s otcom, takze sme isli sami. Alebo boli sme s detmi pozvani na oslavu maminych menin, tak mi povedal, ze cakal, ze ho tam vezmem a ze uz ho konecne predstavim. Ale nepovedal to vycitavo.

elizabet173
22. sep 2021

mne by vadilo, že to vôbec povedal. Tiež som sa približne v tvojom veku zoznámila s terajším partnerom, ale teda toto som nemusela riešiť, aby sa tlačil do našej rodiny.

apolka77
22. sep 2021

Nie nie nie 🤦 žiadne spoločné dieťa. Popravde si sa stále ešte neotriasla z rozvodu a hneď si vhupla do ďalšieho vzťahu...nepoznáte sa...ak s ním budeš bývať vyše roka a budeš cítiť že to tiež chces tak možno hej,,,ale takto? Ešte s nátlakom? Nepozdáva sa mi to.
Má naozaj dobrú prácu? Kde byvat? Je zabezpečený? Duševne o.k?
Lebo máloktorý chlap sa hrnie do záväzku ešte dieťa keď je so sebou spokojny...ja by som bola v strehu.
Mam vyše 40 tiež 2deti a veru už by som sa nehrnula do tehotenstva....veď konečne si môžem žiť a späť koľko chcem....

78787878
22. sep 2021

Jednoznacne sa vrat z kratsej cesty. Ako citam, tento muz chce po Tebe nieco uplne ine, ako chces Ty sama. Spominaj si stale na svoju predstavu vztahu a nenechaj sa ovplyvnit chemiou, ktora skor ci neskor vysumi a budes si buchat hlavu o stenu nad nasledkami. Si relativne mlada, mas kopec casu aj moznosti najst si muza, ktory Ti poskytne vo vztahu presne to, co potrebujes Ty. 5

bluka2
22. sep 2021

Možno si nájdi nejakého, čo nechce deti. On si môže nájsť mladšiu a ty možno tak o 5 rokov staršieho. Možno aj takého, čo deti má a vie si lepšie predstaviť, o čom to je

autor
22. sep 2021

@bluka2 Ano, to bude asi najlepsie. Ja som si to tak aj v hlave myslela, len som potrebovala to rozhodnutie v sebe dozriet. Na jednu stranu to je velmi prijemny pocit, na druhej strane je to narychlo. Ak by som nemala deti, isla by som do toho asi aj ja hopem. Ved s jednym dietatom sa da prezit, ak by nam to nevyslo. Ale ja uz deti mam, ale skoncit ako 2x rozvedena skoro 50tnicka s 3 detmi...ziadna ruzova vyhliadka..dam si asi nacas pauzu a potom uvidim, co so zivotom.

fleur1111
22. sep 2021

Mám z toho veľmi zvláštny pocit. Ste spolu krátko, nebývate spolu a on po pól roku rozmysla o deťoch a robí na teba nátlak so zoznamovanim s tvojou rodinou - zdá sa ti psychicky ok? Ako sa tu už spomenulo, tiež sa mi zdá, že vykazuje znaky manipulátora. Ako keby si ta chcel “poistiť” dieťaťom, aby si s ním zostala skrz všetkého a všetkých. On si zmyslel, že chce odrazu rodinu a chce to mat čo najskôr. Nie je to ok, poznáte sa veľmi krátko na takýto dôležitý krok, vieš, človeka najlepšie spoznas keď s ním žiješ a pri problémoch, ich riešeniach. Týmto si musíte ešte prejsť, aby si sa vedela rozhodnúť čo ďalej. Ale rozhodne sa nenut do niečoho, na čo sa necitis.

janickacrazy
22. sep 2021

@fleur1111 tak asi mu tikajú biologické hodiny, keby to bola žena, tak je to ok, ale zato, že je to chlap, tak musí byť hned prinajmenšom manipulátor, ja ked si spomeniem na mojho, že sme začali plánovať svadbu a deti asi na 4. rande a prišlo mi to úplne v pohode

fleur1111
22. sep 2021

@janickacrazy nie je to ok, aj keď to robí žena. Ide len o potrebu mat silou mocou dieťa s niekym koho ani dobre nepoznám, len aby bolo.

janickacrazy
22. sep 2021

@fleur1111 no tak pre každého je iná doba dlhá na spoznávanie, my sme mali po pol roku svadbu a neprišlo mi to, že sa nepoznáme, boli sme spolu každý den niekoľko hodín od prvého rande, neskor sme už spolu bývali a všetko klape v pohode aj po 13 rokoch