Druhá rodina

22. sep 2021

Aktualne sa rozvadzam, deti ma uz celkom velke 16r dceru a 11 rocneho syna. S manzelom uz vyse roka nebyvame spolu, deti uz vyzeraju byt s rozvodom ok.Pred pol rokom som sa zoznamila s muzom, je slobodny a ma 39r. Este som ho s detmi ani s mojou rodinou nezoznamila, velmi vsak uz na mna tlaci. Mali sme rozhovor a velmi tuzi po detoch a rodine so mnou, navrhuje mi spolocny zivot. Som z toho cela vyplasena. Rada by som tomu este dala cas, ale nie som najmladsia, som od neho o rok starsia, no nechcem sa ani unahlit v rozhodnutí. Mam ho rada, ale velmi sa za ten polrok este nepozname. Boli sme spolu len na jednej dovolenke, stretavame sa niekolko krat do tyzdna.. Ani neviem, ako by jeho a pripadne spolocne dieta moje deti prijali. Co mam robiť? Mam strach do toho ist

bluka2
22. sep 2021

@janickacrazy tebe to prišlo v pohode, lebo inštinkt ti napovedal. Ale ona má pochybnosti, ktoré odniekiaľ prišli. Nemusí byť na 100% manipulátor, ale červenú vlajocku má kvôli tomu nátlaku + rýchlosti + jej 6. zmyslu. Inak chlap nemá biologické hodiny, z jeho strany by kľudne mohol počkať, pol roka môže byť kľúčové v tom spoznávaní sa, ale možno cíti, že ona má "dátum expirácie", ktovie

bluka2
22. sep 2021

@janickacrazy možno sú spolu menej než vy, v jej veku viac povinnosti zrejme

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
22. sep 2021

@ptmt1011 tu nejde o to, ako dlho sú spolu, nedá sa to predsa merať vždy mesiacmi, niektoré páry zažijú toho za pol roka viac, ako iné za tri roky. Ide o to, že ju do všetkého tlačí on. Ak ho chce ona predstaviť rodine, deťom, má to vychádzať z nej, nie že on sa tam nominuje. V spojení s tým, že po nej chce po pol roku deti to neveští nič dobré.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fleur1111
22. sep 2021

@ptmt1011 možno práve preto, že mame s takými psychopatmi skúsenosti, teda aspoň ja (bohužiaľ) a trochu už viem rozoznať tie náznaky. Netvrdím, že práve tento musí byt psychopat za každú cenu, ale manipuluje nou do určitej miery a robí nátlaky,pretože v prvom rade ON chce a ona sa mu ma prispôsobiť. Keby je s tým ona stotoznena, je to iné. Vieš, radšej sa mat na pozore a byt obozretný ako padnúť na hubu a zničiť si život. Zbytočne.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fleur1111
23. sep 2021

@ptmt1011 z toho čo napísala usudzujem, že zrejme vie preco ho ešte nechce zoznamovať s rodinou. Ma na to svoje dôvody. On by mal akceptovať, že to zatiaľ ešte riešiť nechce. Takéto kroky majú byt rozhodnutia obidvoch, nie len jedného.

autor
23. sep 2021

Ano, mate pravdu. Myslim si, ze psychopat nie je, prave naopak, je normalny, prijemny obycajny muz. Skor ide o to, ze ja som neplanovala po rozvode "zakladat" novu rodinu. Ano, lasku som si predstavovala, ale nenapadlo mi, ze to moze byt aj takto vazne. Uprimne, je mi luto to ukoncit, ale viem, ze tento clovek si zasluzi byt otcom. A ja uz mamou nechcem byt.

janasim
23. sep 2021

Aj ja som a s mojim dala dokopy takto neskôr ale žial pre nás už bolo na rodinu neskoro...lenž čo narobíš ked sa treba najskôr spoznať ...aj ako bude s tvojimi deťmi fungovať

maris5
23. sep 2021

Este nie si rozvedena, detom este chvilu potrva kym sa to oficialne utrasie. Neviem si predstavit priniest do tohto noveho partnera a dieta. Kym si novy partner najde cestu k detom bude chvilu trvat. Jeho by som zoznamila s rodinou, ale dieta by som uz neplanovala.

danieli
23. sep 2021

Nuz mne to pride, ze velmi tuzi po rodine, po tom, co ty zijes, mas okolo seba blizkych ludi, deti, svojich rodicov, akoby stradal rodinu mysliac, ze prichodom babatka by to mal aj on, akurat sa ho skus opytat, ci si vie predstavit ten kolotoc okolo dietatka, mat pardny spankovy deficit a prve roky sa krutit len okolo potrieb dietatka, plus velke deti praca a domacnost, myslim si, ze za ten cas co ste spolu ho poznas a vies, ci by to dal, alebo je to len jeho tuzba, ale realne by sa neskor trapil

thoughtfulweirdo
23. sep 2021

Ďalšie dieťa by som určite takto skoro neriešila, ale na zoznámení s tvojimi deťmi naozaj nič zlé nevidím. Veď to, ako si sadne/nesadne s nimi, je kľúčové pre ďalší vývoj vzťahu, načo to naťahovať? Ak by tam bol veľký odpor a scény zo strany detí, asi by z toho vážny vzťah nemohol byť, ani keby ste chceli od života to isté. Po pol roku už je celkom vhodná doba to zistiť, nie stratiť ďalšieho pol roka. Ale to už je u vás aj tak bezpredmetné, to ja len na margo niektorých komentárov.

acrobaleno
23. sep 2021

Mňa len zarážajú niektorí muži, dieťa by si chceli urobiť, ale partnerku by si nevzali. Ak by som aj chcela deti, tak na toto by som nikdy v živote nepristúpila. Psychopat nemusí byť, ale toto by som si s ním hneď ozrejmila. Hlavne si nedaj natlačiť kaleráby do hlavy.

klaudiaden
23. sep 2021

Hmmm ak to citíš tak, že máte rozdielny pohľad na spoločnú budúcnosť, tak by to bolo asi najlepšie ukončiť. No porozprávala by som sa s ním o tom, aký máš na danú vec pohľad a uvidíš, čo ti povie

rubinka
23. sep 2021

Bude fér nechať nech si nájde ženu ktorá má dá aspoň to jedno dieťa, nemožné sa diviť že túži po vlastnom tvoje vlastné veľké deti mu to nenahradia. Najlepšie čo môžeš pre neho urobiť je vysvetliť mu že vás vzťah nemá budúcnosť a že bude šťastnejší s inou s ktorou bude mať deti.

autor
23. sep 2021

@acrobaleno Rozpravali sme sa aj o svadbe, aj o stavbe spolocneho domu. Ak by som mala o 5 rokov menej, alebo ak by som v mojom veku mala mladsie, alebo ziadne deti. Ja by som tak pudovo este male vonave babatko prijala, ved ktora zena nie. Ale v mojom veku sa uz to dieta ani nemusi podarit 🤷‍♀️. Potom co? Rozvod, delenie majetku, stahovanie s mojimi detmi? Brrr...ja sa uz na toto naozaj necitim.

fiafia
23. sep 2021

Je sebec, prepáč. Nie zrovna dobrá vlastnosť. Tlačí na teba, ešte rozvod reálne neprebehol, tvoje deti ho nepoznaju. Aký by bol spoločný život si nikto nevie ani predstaviť. Myslel NATO, že máš dve deti, ktoré len tak niekde neodlozis?že sú to radosti aj starosti? Všetko ide rýchlo. Deti si musia zvyknúť na nový život bez otca,zabehnúť sa a pot riešiť prípadný nový vzťah,novú rodinu. Si v prvom rade matka a u mňa by neprešiel chlap čo by nemal pochopenie pre takéto veci

elizabet173
23. sep 2021

@ptmt1011 nemala by to určovať ona, kedy sa stretne s jej deťmi? Veď ešte nie je ani rozvedená, ani ona sama to nemá v hlave upratané, nie ešte deti

huxy
25. feb 2022

@elizabet173 pol roka sas niekym stretava a nema to v hlave upratane? Mne by sa tiez nepacilo, keby ma priatel po pol roku nebol schopny predstavit aspon svojim detom. Dokonca aj skor ako po pol roku mi to prekazalo. Mne zas tam blikala kontrolka. Ze preco to tak je?
Kazda nirmalna zena ci chlap, tuzi po vlastnom dietati. Sice chlapovi biologicke hodiny netikaju, tiez asi nechce ist dietatu na stuzkovu ako dochodca.