Máte dieťa s mužom, s ktorým ste nemali vzťah?

17. apr 2020

Prosim vas zienky je tu nejaka taka,ktora ma dieta s muzom,s ktorym nikdy nemala vztah?? Proste,ze len mate s nim dieta,ale nikdy ste spolu nechodili ani nezili?

11iva11
17. apr 2020

Čiže len sa s tým mužom niekde náhodne vyspali a tak sa dopracovali k dieťaťu? No strašné už len pomyslieť na také niečo....

kopytko03
17. apr 2020

@11iva11 tvoja odpoveď mamičke určite veľmi pomohla...

Pre autorku - Mala by si si teraz premyslieť čo chceš. Či otca odstrihneš úplne a budeš na dieťa úplne sama - to ale znamená aj bez pomoci a bez peňazí, alebo či aj keď nemáte vzťah, bude fungovať aspoň ako otec. V takom prípade by ste fungovali ako klasickí rozvedení rodičia a dieťa by vás malo oboch (lepšia cesta pre dieťa)

ovaaa
17. apr 2020

Robis statistiku o pocte alebo potrebujes s niecim poradit?

oli18
17. apr 2020

@kopytko03 ved oni s partnerom sa odstrihli uz onej inkriminovanej noci.

autor
17. apr 2020

@kopytko03 dakujem za odpoved

autor
17. apr 2020

@ovaaa poradit

autor
17. apr 2020

@11iva11 nie nahodne to nebolo..on s nami byt nechcel tak nejako

fomelka
17. apr 2020

Ja nie ale tak isto nie si sama. No to podľa mňa vieš, takže čo by si ďalej chcela vedieť

kittykat22
17. apr 2020

@11iva11 ty si ale idiot. Prepac, neda sa to napisat lepsie.

kittykat22
17. apr 2020

a co by ta konkretne zaujimalo? Ake to je? Alebo co na to dieta, alebo okolie? Ja som dieta z takeho vztahu. Moja mama sa stretla s otcom, a ten kratko na to v zahranici tragicky zomrel - ale v 84.om bola "prespata" 😅 zly obcan, druhorada zena 😂

deti95060810
17. apr 2020

mm teta . Na zábave. Otec neznámy. Dieťa OK

autor
17. apr 2020

@deti95060810 to nebolo na zabave a otec neznamy,poznam ho,ale jednoducho nie sme spolu nikdy sme neboli par

autor
17. apr 2020

@kittykat22 ano tak nejak to by ma zaujimalo ako ste fungovali ale mna skor zaujima to ked ten otec tu je...ze ako riesia stretavanie a podobne ako funguju

kittykat22
17. apr 2020

kamaratky to tak maju. Nie je na tom nic zvlastne. Jedna otca rovno zatajila - nestravaju sa, nikomu nepovedala koho je dieta. Na otazku co a ako - povedala moja vec. Nasla si noveho partnera. Dieta prijato noveho partnera ako otca. Druha dovolila otcovi stretavky, tak sa stretnu ked im to vyhovuje. Dolezite v tomto pripade je - aky mas k tomu postoj. Ja by som ti poradila, aby si oznamovala dietatu aj okoliu so zdvihnutou hlavou, ze ste sa s otcom dietata dohodli, ze spolu nebudete tvorit par, ale vychadzate dobre. Ako si videla v prvom pripevku, niektori ludia maju "dobre srdce", a ak im das moznost tak ta zakopu pod ciernu zem. Je dobre voci dietatu to podat ako hotovu vec - a dobre rozhodnutie. Neospravedlnuj sa. Kamaratka ma dceru - otec isiel za bankove podvody do vazby. Ked vysiel, odpisal zenu aj dieta. ONa to dcere zle podala, a ta dcera ju teraz nenavidi - dava jej to za vinu. Ma 8. Kamaratka sa jej snazi splnit co na ociach vidi lebo sa citi previnilo a je to velka spatna.

autor
17. apr 2020

@kittykat22 dakujem

kopytko03
17. apr 2020

Autorka, tam je tých možností viac. Ak otec nechce byť s vami a dieťa odmieta, záleží na tom či to dokážeš finančne zvládnuť sama. Ak áno, nezapísať do RL, kašlať na výživné a utiahneš a vychováš ho sama. Ak nie, môžeš podať návrh na určenie otcovstva, urobia sa testy, dieťa bude uznané jeho a dostane OKREM povinnosti platiť alimenty aj práva na dieťa, rozhodovanie o dôležitých veciach (napr. na ktorú školu pôjde) a v neposlednom rade právo na stretávanie s ním.
Ak sa toho zúčastniť chce, tak je najlepšie sa na alimentoch a návštevách dohodnúť. Ak sa dohodnúť nebudete vedieť, podať návrh na súd, nech rozhodne.
Opakujem že pre dieťa je najlepšie ak sa obidvaja rodičia dohodnú a vyrastá v harmónii (aj keď oddelenej), no ale niekedy to proste nejde.

olivia2001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ovaaa
17. apr 2020

Raz sa dieta bude pytat...co mu odpovies? Ja by som ho uviedla do rodneho listu.Tym budes mat fnancie na zabezpecenie jeho potrieb, tak isto si mozes zaziadat spatne o vyzivne pocas tehotenstva. Odkladaj si bloky. Otec roka sa moze alebo nemusi podielat na vychove.Ak ano obcas si oddychnes a dieta bude mat pocit, ze ma otca ak nie tak tak ti to mozno bude sj vyhovovat. Ak ho nezapises do rod.listu tak prides o to, co som pisala a otec bude neznamy. Predpokladam, ze si ho chces nechat. Kazdopadne, byt matkou je to najuzasnejsie co ma postrehlo a vobec mi nevadi, ze som na neho sama. Mame to nase kralovstvo a aj ked si na neho otec roka najde nejaky cas co je zriedka ma aspon pocit, ze ma otca....

1gabriela13
17. apr 2020

Ja mam síce muža. Všetko klape, ale nie je žiadna tragédia tvoja pozícia. Teš sa z dieťatka, je to najlepšia vec pre akú si sa rozhodla. Z hodnôt však ako si natom finančne, či to budeš vedieť ťahať sama finančne, ak áno, a necítiš sa nato, tak neuved otca do rl. Ak nie, tak pouvazuj a odkladaj bločky. To, či bude mať s otcom vzťah a aky, to ty neovplyvnís. Sú otcovia, ktorí ani nie sú zapísaní do rl a zaujímajú sa o dieťa a sú, ktorí sú zapísaní a ajtak ani nezakopnu. Je to o povahe muža a nie o tom ako sa rozhodneš ty ohľadom zápisu do rl.

martina8888
17. apr 2020

mala som kolegynu.. ked uz mala okolo 35 a ziadneho chlapa, tak si urobila dieta s kamarátom. on uz bol rozvedeny a vztah nechcel. malému nepovedali, že je jeho otec, iba rodinny známy. obcas sa u nich zastavil, doniesol darceky.. vtedy mal okolo 5-6 rokov, ked takto "fungovali" . teraz ma asi 15, a neviem ci mu uz povedali, ze je jeho otec. inak on aj platil na maleho. ziadne oficialne vyzivne, kedze nikde nie je uvedeny ako otec, ale sam sa inicioval. tej kolegyni to tak vyhovovalo a s malym jej pomahala jej mama, ktorá bol taiez stastna, ze ma vnucika. ale byvali sami, nie s mamou.

lucyluv
17. apr 2020

Ja to poznam z opacneho garde, moj sused (celkom dobre sa s ich rodinou pozname, mali sme blizke vztahy) chcel dieta, tak sa dohodol s nejakou zenou, urobil jej dieta, ona sa o dieta stara, on vidi dieta kazdy druhy vikend, finacne sa stara, atd. On je velmi spokojny. Penazi mal vzdy dost, len nebol atraktivny, ani velmi inteligentny a vek uz mal tiez, tak to takto vyriesil.

lucyluv
17. apr 2020

A vlastne mam aj kamosku, co sa dohodla so znamym (teda nieco ako milenec skor), ze chce dieta, teda neviem ci jej to on nenavrhol, vedel o jej tuzbe, uz mala aj dost vek na to. Takze ona je spokojna, ma dieta, on sa stara, ale v papieroch nie je, tak sa dohodli

sunny8
17. apr 2020

Už vidím ako sa niekto prizná 😂

miadi
17. apr 2020

Mala som kamosku v 🇬🇧 gay a raz sa ožrala s bratrancom a vyrobili dieta. ( to len že su aj horsie situacie jej dcera mala dost traumu ze je plod tak trochu incestny este k tomu sa jej nepacila matky orientacia s otcom nemala vztah ale k babke z jeho strany chodila na vikendy. On neplatil na dieta nic jej to bolo blbe pytat bola hrda hlupa.No nic netreba z toho robit tragediu. S otcom sa porozpravas aky mà on pohlad na vec ci chce mat s dietatom vztah aj ked stebou nemusi. Vyživne sa mozete dohodnut alebo požiadaš sud. Dietatku primerane veku vysvetliš ze mama a tata nie su spolu lebo sa nelubia ale ze ho milujes a vzdy budes. Hlavne si nerob vycitky ze nie ste komplet rodinka nasilu vztah sa neda umelo vytvorit. A este ta cakaju ine vztahy Mozno manzelstvo a viac deti kto vie? Život ide dalej hlavne nech ste s drobcom zdravi stastni.

srandujete
17. apr 2020

@sunny8 presne. .🙂 sama teta, sused, kamaratka, kolegyna cha cha . . . ale tak podla mna nie je na tom nic zle, ked niekto velmi tuzi po dietati a pomoze si ako vie. . 😉 ucel svati prostriedky 🙂

oli18
17. apr 2020

@srandujete ak by to vo všetkých prípadoch bola túžba po dieťati, tak OK. Lenže nezabúdaj ani na "veselé v rozkroku" a tam to už sú nehody😅

srandujete
17. apr 2020

@oli18 mas pravdu, sme rozni, tak ako su rozne sposoby pocatia. . . . jednym z tych jednoduchsich sposobov je evidentne autorkino - Proste, ze len mate s nim dieta 😀

srandujete
17. apr 2020

@oli18 ale kvitujem jej, ze si to nedala zobrat, aj ked to bolo mozno ,,neplanovane,, preto ma u mna plusove body 👍 👏

oli18
17. apr 2020

@srandujete Aj u mňa, ale tie jej nepomôžu. Bude to mať dievča ťažké.😕

srandujete
17. apr 2020

@oli18 ale na druhej strane nebude jedina slobodna mamicka na svete. . . ja ich dokonca obdivujem ovela viac, ako tie, ktore maju partnera ako oporu . . . lebo zvladnut rodicovsku dvojrolu a k tomu ako samozivitelka, je v dnesnej dobe dost tazke ...