Na čo mám ako slobodná mamička právo?

sonazitnanova
5. aug 2009

Ahojte mamicky chcela by som poradit na co vsetko mam ako slobodna mamicka pravo a co sa da vybavit...dakujem

maznacik007
6. okt 2012

@ladyniki pozri co za tym bolo je celkom jedno v prvom rade musis uplatnit zakonne naroky a tym je vyzivne na dieta bez toho na upsvar neuspejes pokial budes ziadat o davky v hmotnej nudzi...
dalej zijes s rodicmi v jednej domacnosti takze sa vase prijmy rataju spolu... pri posudzovani naroku na davku v hmotnej nudzi...
aj keby si zila sama tak ti pri poberani RP narok na davku v hmotnej nudzi nevznikne... nakolko davka pre jednu osobu a jedno dieta je 115,10 eur co svojim RP presiahnes...
ak dieta nechces mozes vyuzit moznost anonymneho porodu a dat dieta na osvojenie...

ladyniki
6. okt 2012

@maznacik007 moju lásku chcem a viem že by som nikdy nedokázala dať ju preč, lebo ak som aj po tomto vštko čo som písala pred tým ostala tehotná tak to nebolo len tak lebo som sa ja rozhodla.... A ak teda nebudem mať nárok na tu dávku v nudzi tak mám ale aspon nárok na tých 222€ mesačne ako som písala ??? a na ten jednorázovy pri narodení si tiež možem uplatniť však?

aries24
20. okt 2012

@ladyniki Strasne Ti drzim palce,a podla mna si hrda,inteligentna buduca mamina 🙂 🙂 🙂

ingeborgnicol
20. okt 2012

Ladyniki zelam ti vela stastia. Ignoruj take nazory ako maznacik. A tebe sa maznacik cudujem.baba sa zodpovedne postavila k zivotnej situacii a ziada slusne o radu. Namiesto toho ju raz posles na potratmskroro a druhy krat na adopciu.hovorimz teba zatrpknutost, alebo mas iny problem? Je uz jedno ako sa ladyniki dostala do tejto situacie, ale to je chvalyhodne ze to chcemzodpovedne riesit. Mimochodom ladyniki je naozaj kravina sa hrat na hrdu a neudat otca. Pekne by si ho mala udat a ziadat jednak vyzivne na slobodnu matku a jednak vyzivne na dieta. Ako vidis, stat sa o dieta neoostara ani o teba. Ale otec dietata sa musi, na to je zakon. A pozri si zakony, pomdobu dvoch rokov sa musi starat spetne aj o teba ako o tehotnuma slobodnu....mala by si si este pozistovat priamo na strankach upsvar akebomosobe na co jas pravo a ziadat to. Ale otcovstvo je naozaj potrebne. Teaz to beries ako zalezitost cti a hrdosti, ale v zivote to nie je take jednoduche.....drzim palce vsetkym slobodnym mamickam. Nikto nevie ako je to tazke, iba vy. 😝

lea1333
31. okt 2012

@ladyniki akurat ja som dnes riesila davku v hmotnej nudzi keby ze mas viac rokov si posudzovana ako jedinec tak to si posudzovana ako ze zijes z rodicmi aj ked ten zakon je uplne trafeny preto ze preco by sa mali o teba starat rodicia!!!oni ti nespravili dieta nie?ja mam taky problem ze u nas v byte je nahlaseny brat aj mama ale neziju tam zijem sama tak ze sa chystam na urad pozistovat to a dnes mi ekonomka povedala ze mam na to pravo tak uvidim co vybavim 😉

ladyniki
31. okt 2012

@lea1333 mne nejde o tie dávky v hmotnej nudzi lebo v nej nie som chcela osm len vedieť na aké príspevky mám nárok pri dieťatku, teda na rodičovský a tie príspevky pri narodeni dieťaťa

mima4
31. okt 2012

@lea1333 mas pravdu, rodicia jej nespravili dieta, ale ani stat! 😉

lea1333
31. okt 2012

@mima4 ano ani stat ale maju postavit tak zakon aby boli chranene slobodne matky chlap sa vysklace a necha ta tak bez koruny bola by som zvedava co by si robila v takej situaci!!!ôlen hovorim ze stat ma postavit niaky zakon ktory prinuti otcov pomahat matkam uz pocas tehotenstva!!!a chlap si mysli ze da zene 100e a je vybavene len si povedzme co kupis za 100e???

lea1333
31. okt 2012

@ladyniki tak to mas!!!a otec ti prispieva???

mima4
31. okt 2012

@lea1333 ale chyba je aj v tych zenach, ze planuju dieta s priatelom a neuvedomuju si, ake rizika to so sebou prinasa, pretoze pre muza obycajne to dieta nie je zavazok a priatelku moze hocikedy kopnut do zadku... lebo je to len frajerka..

ladyniki
31. okt 2012

@lea1333 taký zákon je aby som ja mohla žiadať od neho aby sa postaral aj o dieťa aj o mna a musel by mi zaplatiť aj tehotenstvo dozadu... nedal mi ani korunu všetko si platím ja aj cestovné aj vyšetrenia ktoré niekedy nie su lacné.... k lekárke dochádzam 130km a to mi nikto na to nedá peniaze ja osm rada že mám takú mamu ako mám lebo ibnak by som bola niekde pod zemou už... nezvládla by som to sama a som rada že mi aspon ona pomáha lebo ja to nemám z coho platiť ja nedostávam ani korunu teda ani cent po najnovšom....

ladyniki
31. okt 2012

@mima4 niekedy tie ženy ani neplánuju a stane sa
a potom je už neskoro sa tu lutovať alebo počuvať niekoho kázanie o tom ako sme sa mali správať pred tým než sme otehotneli.... teraz to už ničomu nepomože

mima4
31. okt 2012

@ladyniki ako mas pravdu, niekedy fakt clovek neplanuje a stane sa... Len niekedy mam pocit, ze niektore kočky si neuvedomuju s kym lihaju do tej postele a s kym "sa snazia o babatko". To su take zivotne rozhodnutia, do ktorych naozaj treba vstupovat s rozvahou.

lea1333
31. okt 2012

@ladyniki tak isto somna tom az na to ze brigadujem 🙂 sak vies uz sme si pisali!hej viem ze je ten zakon len musis podat navrh pred porodom!!!a podas???ja uz to mam vypisane a teraz to znama nesie na sud len bohuzial bola som hlupa nemam vsetky doklady o tom co som kupovala a tak!!!ale tak nie co som naskrabala!

lea1333
31. okt 2012

@mima4 ja som dopadla tak ze dietatko sme chceli(teda aspon som si myslela )a potratila som o rok som otehotnela znovu a tomu predchadzalo navsteva CAR a sup tatinko si povedal ze som sa zmenila a odstahoval sa mamicke a len ma psychicky tira a tak dalej!!!a bol uplne iny ked sme planovali dieta!!!a neda sa planovat ziovot s kym si lahnem do postele a s kym nie pretoze aj ty mozes za 15r ziistit ze si si vzala debila alebo si si spravila dieta z debilom to ako nic proti ale clovek nikdy nevie moja mama sa rozviedla po 15tr a amala s nim 2deti a zmenil sa strasne tak ze neda sa to tak celkom naplanovat a s priatelom som bola 3r a poznali sme sa 10r cize myslim ze dost dlha doba!

ladyniki
31. okt 2012

@mima4 vidiš to a ja osm pri tom mala tolko plánov do buducnosti a vobec som ani nepomyslela že by osm mala niekedy dieťa nikto na to nepomyslel a a som v 5tom mesiaci a to som brala tabletky totálne nulová šanca že niekedy v živote budem mať deti a aj tak no som šťastná pretože takúto šancu už možno nikdy mať nebudem....
@lea1333 ale tak to si dobre urobila ja osm na tom tak že mám dosť svojich problémov nechcem si robiť dalšie tým že sa s takým debilom s prepáčením budem naťahovať ešte aj po sudoch.... a nechcem aby si robil niekedy nejaké nároky na to dieťa, nikdy v živote by osm mu nedala to dieťa aby sa ho čo i len dotkol a nie ešte aby sa niekolko rokov nezaujímal a potom by si zmyslel že on sa chce starať a behal by tu s dalšími papiermi na sud že chce sttriedavu starostlivosť alebo niečo podobné....

lea1333
31. okt 2012

@ladyniki aha tak ja viem ze on sa zaujimat o maleho nebude cize vytriueskam z neho aj gate!!!aj ked to nebude jednoduche aj ja mam problemi ale preco by sa on mal vyskierat a ja rozmyslam kde vezmem na kocik a tak dalej cize urcite sa zzodpovednosti nevzda!!!a chcel ho aj on cize nech sa aspon financne stara!meno dam malemu po mne teda priezvisko a viac ma nezaujima!!!

ladyniki
31. okt 2012

gratulujem k takej odvahe ja na toto nemám, radšej preruším všetky kontakty malému ani nepoviem že mal takého otca a ak sa nájde niekto kto by ho lubil rovnako ako ja tak nebude problém si ho osvojiť, ja by som meno po nom nikdy nedovolila lebo to by bol vrchol po tom všetkom čo urobil aj mne aj malému takže u mna zomrel radšej budem predstierať že je mrtvy ako by osm ho mala niekedy zoznámiť s jeho otcom....

lea1333
31. okt 2012

@ladyniki tak aj mne ublizil vela ale nenecham ho potom ja volne dychat a ked sa spameta a bude chcet byt z malim ok nech s nim je!!!ale len vtedy ked ja budem chcet a nebudem chcet aby ho bral svokre pretoze strasne mi ublizila aj ona!

ladyniki
31. okt 2012

ja nedovolím aby sa stretával s malým ani on ani jeho posratá rodina.... všetko to čo urobili za to by si zaslúžili isť sedieť a nie mať dieťa.... takých ludi len opluť

michaelamilan
31. okt 2012

@ladyniki uvažuješ správne!!!! Hoci máš len 18r, k situácii si sa postavila ako zrelá žena! Nosíš pod srdcom svoj poklad, snažíš sa situáciu čo najlepšie vyriešiť a dementné poznámky ako "štát ti dieťa nespravil" Ti k vriešeniu problému nepomôžu! Absolútne nechápem niektoré ženy ako môžu odsudzovať budúcu mamičku, len preto, že chce byť samostatná, nikoho nezaťažovať a sama sa pekne postarať!!!!! Máš môj obdiv a prajem Ti veľa úspechov! V otázke na čo máš alebo nemáš nárok Ti nepomôžem, ale držím palce, aby si si vybavila aspoň 1/2 z toho čo dostávajú naši neprispôsovivý občania 😀

ladyniki
31. okt 2012

@michaelamilan dakujem miška velmi pekne... ja som nežiadala o nejaké dávky v hmotnej nudzi len som chcela vedieť tie všetky príspevky pri nrodení dieťaťa a tie čo budem dostávať potom... žijem s mamou a tak to asi aj ostane pokial nebudem samostatná a nebudem sa mocť postaviť na vlastné nohy no i tak jej musím prispievať, nie som viac to malé dievčatko ktoré sedelo maminke na kolienkach a všetko bolo v poriadku, momentálne sme obe na tom tak že horko ťažko si niečo možeme dovoliť a dieťatko nám v rozpočte ani nepomohlo ani neuškodilo lebo zatial sa to dá zvládnuť, a kedže otec dieťaťa neexistuje teda aspon pre moju rodinu a pre mna musím si to všetko zaplatiť sama tak ako som si musela zaplatiť kočík, postielku, oblečenie no proste všetko, keby bol taký vzorný otec za akého sa vyhlasoval ked sme sa naposledy stretli tak by sa aspon zaujím bez toho aby som mu musela najprv vynadať a potom sa ma opýta ako sa mám... bola som rada že som sa ho zbavila a tak strašne sťastná že už s ním nikdy nič nebudem mať a bum... čakám bábatko... no po všetkom čo urobil som pochopila že to nie je jeho dieťa ale moje pretože len ja som tá čo sa stará a pokial sa nestaral doteraz, nebude sa ani od teraz to mu teda garantujem.... raz sa tu zjaví a odvedú ho policajti a bude mať zákaz priblíženia to je dnes bežná vec.... a navyše je v podmienke takže jeden prešľap a ide sedieť a on ich už má tolko na rováši že keby sa to dozvedeli ludia tak už davno sedía velmi by ma tým potešil aspon by mi dal pokoj!

moje2deti
30. nov 2012

Prosim o radu.
zila som dva roky s partnerom, mame spolu 2rocne dieta, neboli sme manzelia. Priznal otcovstvo, je uvedeny ako otec v RL, drobec ma po nom priezvisko. Teraz sme mali sud, mam 100eur vyzivne, ja som na materskej a poberam aj rod.pridavky. Kupila som si byt, od januara tam budeme byvat. Mam ako slobodna matka s vlastnym bytom narok na nejake prispevky?

kikuska11111
10. dec 2012

@ingeborgnicol ahoj precitala som si v tvojom komentari o termine vyzivne na slobodnu matku... o co presnejsie ide?

ingeborgnicol
12. dec 2012

Kikuska skus si to vyhladat na nete, aby som Ta nezaviedla, ale mas narok na to, aby Ti partner hradil vydavky pocas tehotenstva a nasledujucich dvoch rokov po porode, kedze si neschopna ist do prace a mat vlastny prijem. So svojich financii teda utiahnut zivot nemozes, rohoduje sa o tom riadne po podani na sude ako sudne konanie. tak skus popozerat. Ja uz neviem kde som to teraz nasla, ale mozno som tu dala linky uz.

janka_mamka
1. jan 2013

@xenula ahoj naš "ocko" sa na mna aj na maleho vykaslal tiez uz ako bol este v brusku takze ta chapem ako ti je, nemozem ti moc poradit akurat len to aby si ho dotlacila hned po narodeni babetka na matriku nech ti podpise rodný list a uzna babetko. Lebo ten náš nechce ani to ale byva 750km daleko otakze je horsia komunikacia ,ale ty ho dotlac aj nasilu!!!!!! Potom musis ist na najblizsi urad socialnych veci a rodiny tam je také oddelenie, kde ti poradia ohladom výzivneho urcite si to daj na súd, nevahaj aj ak ho este lubis a bla bla bla, nevahaj nech plati, akurat ti poviem ze sa to vlecie, odkladaj pekne blôciky,lebo by si mohla od neho vymahat aj financnu pomoc na vybavu, nedaj sa nim obmekcit a bohuzial chod na to tvrdo.a potom ak budes pisat navrh napis tam oslobodenie od sudnych poplatkov. Inak to trva, ja som dala navrh v oktobri a este stale nic, "príjemna"pani na urade my povedala ze niesom jediná,ze maju takych navrhov kopec a ze mozn to potrva aj pol roka :( tak uvidime, drzim ti moc palce a hlavu hore!

janka_mamka
12. jan 2013

@ladyniki ahoj zaujal ma tvoj pribeh ak nevadi ,ze ti chcem poradit ,nechcem sa ti do toho montovat je to tvoj zivot, ale poviem ti ze mam pol rocneho chlapceka,otecko sa k nemu nehlasi a neche ho urcit za vlastneho na papieri. Všimla som si že ty ho nechces mat v rodnom liste dietata, ja som tiez tak rozmyslala ale potom som si to rozmyslela, pozri je to velmi dôležite , nech tam otca má, je to predsa aj JEHO ZODPOVEDNOST !!! Nech ti pekne určí sud vyživne,skús sa preniest nad svoju hrdost a hnev na "dotycneho". uvidis aj keby ti mal 50 eur posielat bude to pre tvoje bbetko, budes mu to šporit, a "otec" dietata nech pekne plati za to ako hnusne sa zachoval. Neboj sa toho že by ti ho chcel vziat za par rokov,aj to sa da sudom urcit. Nehnevaj sa ale je to moj nazor, raz ti bude tazko,budes potrebovat peniazky malemu,do skoly ked bude rast atd... zidu sa ti.ahoj a pekny den

janka_mamka
12. jan 2013

@ladyniki viem že sa ti neche natahovat po sudoch ani mne sa do toho nechelo, a nebojs a ze to ho raz vezme ak sa o neho nezaujma teraz nebude sa a ni potom, a ty si na neho spomenies ked ti pride kazdy mesiac nejaky peniaz na ucet , ber to tak ze to robis pre babetko pre ktore chces to najlepsie, a nie pre seba"!!!! budes mu to sporit a raz mu za to volaco kupis ja neviem napr, bycikel..pozri nech takito HAJZLI neutekaju preed zodpovednostou, nie je to fer :((((

vlad3331
30. jan 2013

@maca793 tento štat aj z poslancamy je otočeny nahlavu myslia len na seba na svoj majetok a nestaraju sa o ludi ako o občanov SK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

didi44
30. jan 2013

@sonazitnanova ..čo nie je zákonom zakázané, je povolené...a preto na všetko na čo máš právo..začína Ústavou SR